PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال مخترع برق کی بود

madarshab
2nd May 2010, 11:29 PM
سلام بچه ها یه سوالی برام پیش اومده که مخترع برق کی بود امروز یکی به من گفت که ادیسون مخترع نبوده و تاجر بوده اختراعش هم یه سال پیش یه نفر اختراع کرده بوده اما چون نتونسته ثبت کنه ادیسون ثبت کرده و به نام اون ثبت شده حالا راست و درغش رو نمیدونم
اما من یه سر زدم به سایت ویکی این رو دیدم
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%B3_%D8%A7%D8%AF%DB%8C% D8%B3%D9%88%D9%86
که ادیسون مخترع لامپ الکتریکی میشه یه کم واضح تر بگین برق رو بالاخره کدوم شخصیتی اختراع کرده؟؟؟؟؟؟

kab
3rd May 2010, 12:17 AM
منم وقتی دفتر یادداشتم رو نگاه کردم دیدم منم برق رو اختراع نکردم

یعنی کار کی میتونه باشه؟

مخترع برق را می توان مایکل فارادی نامید . قبل از وی نیز تعدادی از دانشمندان به مسئله ی برق توجه داشتند و حتی آزمایشاتی انجام داده بودند ولی کسی که توانست تحولی عظیم در مسئله ی برق و الکتریسته ایجاد نماید، مایکل فاردای بود و مخترع الکتریسته است ، حتی در کتوب فیزیک و سایت های مربوط به این موضوع ، به تاثیر فوق العاده ی وی در موضوع الکتریسته اذعان نموده اند.
فارادی واحد ظرفيت الکتريکى در si را ایجاد نمود ، موتور الکتریکی و القای الکترومغناطیسی را اختراع کرد و مفاهیم اولیه میدان الکترومغناطیس را در فیزیک بنیان نهاد .

پديده
3rd May 2010, 02:35 AM
سلام عزيزان :

فكر كنم كار اولين نفري بوده كه يك سيلي محكم زده باشه تو گوش طرف مقابلش !!!

چون از قديم ميگن همچين زد تو گوشش كه برق از گوشش پريد !!! {big green}

پديده
3rd May 2010, 08:43 PM
با سلام :
اولين كسي كه الكتريسيته يا همان كهربا را كشف كرد ( طالس ) بوده .

madarshab
14th May 2010, 03:59 PM
با سلام :
اولين كسي كه الكتريسيته يا همان كهربا را كشف كرد ( طالس ) بوده .

میشه یه کم بیشتر توضیح بدین

پديده
14th May 2010, 05:58 PM
میشه یه کم بیشتر توضیح بدین

سلام عزيزم :
دوست عزيز چي رو توضيح بديم ؟؟!!! زندگي نامه طالس رو بخوني متوجه ميشي كه چه چيزهايي رو ايشون كشف كرده اند / از جمله كشفيات ايشون كهربا يا همان الكتريسيته است كه قبل از ايشون هيچ كس اون رو كشف نكرده بوده است .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد