PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک امار عجیب(( حتما بخونید ))

آبجی
2nd May 2010, 07:03 PM
موتور جستجوگر گوگل مدتی است که نسخه آزمایشی google trends رو روی شبکه گذاشته، گوگل در توضیح این قابلیت جدیدش نوشته : See what the world is searching for

بله، گوگل این قابلیت را برای شما ایجاد کرده که بفهمید فلان کلمه در فلان نقطه ی دنیا در فلان بازه ی زمانی چند بار سرچ شده، تغییرات زمانی سرچ هر کلمه هم نمودار شده، ضمنا امکان مقایسه ی تعداد سرچ کلمات مختلف با هم یا مقایسه ی سرانه ی سرچ یک کلمه در کشورهای مختلف هم برای شما فراهم شده.(سرانه ی سرچ: تعداد سرچ تقسیم بر جمعیت کشور)

طبعا! اولین کلمه ای رو که میخواستم بدونم در تاریخ گوگل، کجا بیشتر سرچ شده " ***" بود

نتیجه خیلی جالب بود: پاکستان، مصر، ویتنام، ایران، هند، مراکش، عربستان، ترکیه، فیلیپین، لهستان
ایران چهارمه، هفت تا کشور مسلمان توی ده تا کشور اول!

توی ایران هم به ترتیب شهرهای اردبیل، قزوین، ایلام، تبریز، بابل، بندرعباس، کرمان، سمنان،اراک، زنجان
دقت کنید که تهران توی ده تای اول نیست

نتیجه ی مقایسه ی سرانه ی سرچ کلمه ی " ****" از این هم جالب تره:
ایران، پاکستان، هند ، نروژ، عربستان، نیوزیلند، استرالیا، کانادا، امریکا، سوئد

ایران با اختلاف کمی از پاکستان اول شده.
کلمه ی سومی رو که چک کردم " vulva" بود، داشتم شاخ درمی آوردم.
ایران با اختلاف بسیار زیادی اوله، دو برابر السالوادور که دومه و چهار برابر ویتنام که سومه
هند، عربستان صعودی، ونزوئلا، کلمبیا، ایتالیا، نیوزیلند، مکزیک رتبه های هفتم تا دهم هستن
کلمه ی چهارم " " tit بود، این دفعه دیگه تعجب نکردم عادت کرده بودم
ایران باز هم با اختلاف زیادی اوله، هنگ کنگ، بریتانیا، امریکا، نیوزیلند، کانادا، ایرلند، استرالیا، هند، فنلاند پشت سر ایران هستند.
...
فراموش نکنین که در سرانه ی استفاده از اینترنت، ایران در خاورمیانه از آخر دومه. آخری عربستانه.
فراموش نکنین که ایران، دیرتر از کشورهای بلوک شرق و غرب، به اینترنت دست پیدا کرده.
فراموش نکنین که سرعت دانلود در ایران به سختی از مرز 8 کیلو بایت در ثانیه میگذره.
فراموش نکنین که ملت مجبورن از هفت خوان فیلترینگ هم بگذرن. فیلتر شکن جدید چی داری؟
فراموش نکنین که بعضی ها به صورت فارسی سرچ می کنن که طبعا توی مقایسه ی بالا شمرده نشدن.
فراموش نکنین که مدتی است که تمامی این کلمات توسط ****** های ISP ها فیلتر شده و به هیچ وجه بدون فیلتر شکن نمی شه اونها رو سرچ کرد وگرنه آمار و ارقام بیش از این بود.
(البته این برای همه ی کشورهای غیرانگلیسی زبان درسته)

من اگه جای مسئولین مملکت بودم و دغدغه ام خدشه دار نشدن احساسات پاک امت مسلمان بود، به جای جریمه ی پنج میلیونی ماهواره، به جای فیلتر کردن اینترنت، به جای برچیدن بساط مانتو فروشی های هفت تیر، به جای پخش کردن فیلم های 2.5 ساعته در 1.5 ساعت، به جای دست کاری کردن کتابهای کوندرا و مارکز، به جای ترجمه ی نوشیدنی واسه مشروب... به جای همه ی این کارا اولین کاری که میکردم google trendsرو به لیست سایت های فیلتر شده اضافه می کردم!

آبجی
2nd May 2010, 07:03 PM
{big green} اون کلمه تابلو ها *** افتاده

madarshab
2nd May 2010, 10:06 PM
{big green} اون کلمه تابلو ها *** افتاده

این کلمه تابلوها چیه:-??****
به ترتیب توی یه پیام خصوصی بگین ما هم بدونیم :-?
ولی درکل هرچیزی که جلوش گرفته بشه ادم کنجکاوتر میشه نمونه اش همین مواد مخدر
که توی افغانستان ازاده ولی معتادش کجاست اما توی ایران ممنوع شده و قربونش برم
ایران توی جهان چندمین مصرف کننده مواده؟؟؟؟[-o<

آبجی
2nd May 2010, 10:43 PM
این کلمه تابلوها چیه:-??****
به ترتیب توی یه پیام خصوصی بگین ما هم بدونیم :-?
ولی درکل هرچیزی که جلوش گرفته بشه ادم کنجکاوتر میشه نمونه اش همین مواد مخدر
که توی افغانستان ازاده ولی معتادش کجاست اما توی ایران ممنوع شده و قربونش برم
ایران توی جهان چندمین مصرف کننده مواده؟؟؟؟[-o<

{i dont want to see} مشخصه دیگه چی بگم :-o

kab
3rd May 2010, 12:14 AM
واقعا خجالت کشیدم

خیلی بده که اینقدر بد پیشرفت میکنیم

راستی یه پیشنهاد

در قالب این اسامی سایت هایی درست بشه که آموزنده باشن
بالاخره از هر فرصتی باید استفاده کرد

mohebbi
3rd May 2010, 08:36 AM
خوب شد که اینتر نت زود تر از اینا به این مملکت نیومد چون معلوم نبود که عاقبتمون چی می شد.{tongue}
اصولا تو مملکت ما اول یه چیزی میاد بعد که گندش بالا میاد تازه به این فکر می افتن که فرهنگ استفاده از اون رو تو مردم ایجاد کنن:-/
داریم به کجا میریم رو نمی دونم
ولی قهقرا رو رد کردیم
خیلی وقت هم هست که رد کردیم{thumbs down}

madarshab
3rd May 2010, 05:09 PM
ولا من که نمیدونم اما برای چی از مردم ایراد میگیرین شاید ایراد از گوگل {big green}
و موضوع بسته بودن طرف رو هم درنظر بگیرین
اما برای فرهنگ که اره این رو یه کم قبول دارم یکی از دوستام مغازه تعمیرات موبایل داره امروز باهاش صحبت میکردم میگفت اره ولا از هر ده تا گوشی که میارن اینجا 7تاشون *****است (این ستاره ها رو از ابجی یاد گرفتم :">)

آبجی
3rd May 2010, 05:34 PM
اما برای فرهنگ که اره این رو یه کم قبول دارم یکی از دوستام مغازه تعمیرات موبایل داره امروز باهاش صحبت میکردم میگفت اره ولا از هر ده تا گوشی که میارن اینجا 7تاشون *****است (این ستاره ها رو از ابجی یاد گرفتم :">)

:)) چه چیزای یاد میگیرید {big green} . ولی خب چیزی هست که هر روز داره رشد میکنه و باید یه جوری جلوشو گرفت {worried} .

premier
4th May 2010, 12:43 AM
{i dont want to see}{worried}{i dont want to see}{worried}{i dont want to see}{worried}{i dont want to see}

اين كار كاربرنما هاست
ميخوان ما رو خراب كنن!

{big hug}

آبجی
4th May 2010, 01:08 AM
{i dont want to see}{worried}{i dont want to see}{worried}{i dont want to see}{worried}{i dont want to see}

اين كار كاربرنما هاست
ميخوان ما رو خراب كنن!

{big hug}

:)) اره میدونم شما خودتو ناراحت نکن {worried};) {tongue}

همیشه یه نماهایی وجود دارن {i dont want to see}

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد