PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسابقه هفتگی پزشکی شماره 23 برای همه نخبگان جوان !!!

امير آشنا
24th April 2010, 09:28 PM
مسابقه هفتگی پزشکی شماره23

سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز sh_omomi70

تا به حال با افرادی که دچار سکته مغزی شدند برخورد داشتید ...؟ بارزترین ویژگی ظاهری که بعضا در این افراد مشاهده میشه تغییر شکل صورت و به اصطلاح عامیانه «کج شدن» صورتهsmilee_new1 (11)

سوال مسابقه پزشكي شماره 23 :

علت کج شدن و بهم ریختن فرم صورت در افراد مبتلا به سکته مغزی چیه ؟ چرا وقوع این حالت در سکته مغزی شیوع بالایی داره ...؟

مطابق معمول تا جمعه 1389/1/10 ساعت 7 بعد از ظهر فرصت حضور در مسابقه وجود داره و طبیعتا کسی که در ارائه پاسخ صحیح پیشگام باشه به عنوان برنده مسابقه معرفی میشه :)>-sh_omomi127

منتظر حضور همه عزیزان هستیم sh_omomi87@};-

سکوت شب
24th April 2010, 09:39 PM
من که نمیخوام برنده بشم ولی یه چیزایی میذارم که به دردتون بخوره محض اگاهی .معمولاً تصلب شرايين (آترواسكلروز) يا فشار خون بالا.سكته مغزي عبارت است از كاهش ناگهاني خونرساني به بخشي از مغز كه طوري به آن ناحيه آسيب مي زند كه نمي تواند به طور طبيعي داراي كاركرد باشد.وقتي خون قسمتي از مغز قطع مي شود , سكته مغزي اتفاق مي افتد. سلول هاي مغزي چند دقيقه بعد از قطع جريان خون در مغز مي ميرند. وقتي كه مغزي بميرد اعمال بدن مختل مي شود. به عنوان مثال اگر سكته مغزي در قسمتي از مغز كه اندام تحتاني را كنترل مي كند رخ دهد حركت اين اندام ها دچار اشكال مي شود. سكته مغزي مي تواند دائمي يا موقت باشد , از خفيف تا شديد متغير بوده و گاهي كشنده است . بسياري از مردم نمي دانند كه سكته مغزي شايع است . هر ساله ميليون ها نفر از مردم جهان , در سنين مختلف براي نخستين بار دچار سكته مغزي مي شوند. همچنين هر ساله هزاران نفر در ايران در اثر سكته مغزي جان مي دهند. سكته مغزي سومين علت مرگ و مير در دنيا مي باشد.

آبجی
24th April 2010, 09:41 PM
به خاطر سلولهای عصبی هست {big green}

آبجی
24th April 2010, 09:51 PM
با جواب رویا موافقم و اینکه

این نوع سكته مغزی، زمانی اتفاق می افتد كه یك لخته خون یا چربی، موجب انسداد رگ و قطع جریان خون در مغز شود. انسداد شریان می تواند داخل یا اطراف مغز رخ دهد، همچنین لخته های خونی می توانند توسط جریان خون از دیگر نقاط بدن به مغز آورده شوند.و اینکه

فلج صورت . بازو و پاها در همان طرف(همی پلژی) آسیب عصبی حاد ناشی از اختلال خونرسانی به قسمتی از بافت مغز که ناشی از انسداد رگ مغزی به وسیله یک لخته خونی و یا پارگی یکی از عروق تغذیه کننده آن قسمت بافت مغز می‌باشد. به بیان دیگر اگر خونرسانی به قسمتی از مغز دچار اختلال شده و متوقف گردد٬این قسمت از مغز دیگر نمی‏تواند عملکرد طبیعی خود را داشته باشد.این وضعیت را اصطلاحاً سکته مغزی می‏نامند.سکته مغزی می‏تواند به عللی مانند بسته شدن یا پاره شدن یکی از رگ‏های خون رسان مغز ایجاد شود.

آبجی
24th April 2010, 09:53 PM
من که نمیخوام برنده بشم

چرا ؟؟؟:-/

امير آشنا
24th April 2010, 09:53 PM
من که نمیخوام برنده بشم ولی یه چیزایی میذارم که به دردتون بخوره محض اگاهی .معمولاً تصلب شرايين (آترواسكلروز) يا فشار خون بالا.سكته مغزي عبارت است از كاهش ناگهاني خونرساني به بخشي از مغز كه طوري به آن ناحيه آسيب مي زند كه نمي تواند به طور طبيعي داراي كاركرد باشد.وقتي خون قسمتي از مغز قطع مي شود , سكته مغزي اتفاق مي افتد. سلول هاي مغزي چند دقيقه بعد از قطع جريان خون در مغز مي ميرند. وقتي كه مغزي بميرد اعمال بدن مختل مي شود. به عنوان مثال اگر سكته مغزي در قسمتي از مغز كه اندام تحتاني را كنترل مي كند رخ دهد حركت اين اندام ها دچار اشكال مي شود. سكته مغزي مي تواند دائمي يا موقت باشد , از خفيف تا شديد متغير بوده و گاهي كشنده است . بسياري از مردم نمي دانند كه سكته مغزي شايع است . هر ساله ميليون ها نفر از مردم جهان , در سنين مختلف براي نخستين بار دچار سكته مغزي مي شوند. همچنين هر ساله هزاران نفر در ايران در اثر سكته مغزي جان مي دهند. سكته مغزي سومين علت مرگ و مير در دنيا مي باشد.

ولی ما دوست داریم برنده بشی ;) ممنون از مطالب مفیدی که ذکر کردی ولی جواب سوال های مسابقه توش نبود :-??

امير آشنا
24th April 2010, 09:55 PM
با جواب رویا موافقم و اینکه

و اینکه

آسیب عصبی حاد ناشی از اختلال خونرسانی به قسمتی از بافت مغز که ناشی از انسداد رگ مغزی به وسیله یک لخته خونی و یا پارگی یکی از عروق تغذیه کننده آن قسمت بافت مغز می‌باشد. به بیان دیگر اگر خونرسانی به قسمتی از مغز دچار اختلال شده و متوقف گردد٬این قسمت از مغز دیگر نمی‏تواند عملکرد طبیعی خود را داشته باشد.این وضعیت را اصطلاحاً سکته مغزی می‏نامند.سکته مغزی می‏تواند به عللی مانند بسته شدن یا پاره شدن یکی از رگ‏های خون رسان مغز ایجاد شود.

توصیه می کنم یه بار دیگه با دقت سوال رو بخونید ;)

تاری
24th April 2010, 09:59 PM
:-/

آبجی
24th April 2010, 10:08 PM
سکته مغزی عبارت است از قطع کامل جریان خون به قسمتی از مغز.
خون مواد غذایی و اکسیژن ضروری را به مغز می رساند، عدم خونرسانی به مغز سبب آسیب یا تخریب سلولهای مغزی می شود لذا توانایی خود را برای انجام کارهای شما از دست می دهد.
بدلیل اینکه مغز همه کارهایی را که شما انجام می هید را کنترل می کند بنابراین صدمه به مغز موجب اختلال عملکرد بدن می شود. بطور مثال؛ اگر قسمتی از مغز که حرکت اعضاء بدن را کنترل می کند صدمه ببیند شما قادر به حرکت عضو مربوطه نیستید.
علاوه بر این مغز، تفکر، یادگیری، احساس و ایجاد ارتباط را نیز کنترل می کند بنابراین سکته مغزی میتواند روی فرایند ذهنی نیز موثر باشد.
سکته مغزی بطور ناگهانی اتفاق می افتد و اثرات آن نیز فوری می باشد.

انفارکتوس مغزی
سکته مغزی می تواند سبب مرگ بافتهای مغزی شود که به آن سکته مغزی می گویند. انفارکتوس یک قسمت از بافت مرده است که می تواند بسیار کوچک یا بسیار بزرگ باشد.

حالا چی ؟؟؟{big green}:-/

moji5
25th April 2010, 12:03 AM
شاید به خاطر تعداد زیاد سلول های عصبی صورت در مغزه
و به طور میانگین در اکثر افرادی که سکته مغزی داشتن صورتشون هم شامل این سکته شده

khaalefer
25th April 2010, 09:46 AM
بدون مراجعه به مراجع و سايتهاي پزشكي به عقيده من
در هنگام سكته بدن دچار يك شوكي مي شود كه باعث مي شود به نقاطي كه بيشتر در معرض پاسخگويي عصبي هستند آسيب برسد
مثلا هنگام رفتن يك سوزن يا چيز تيز در بدن جيغ مي كشيم يا داد مي زنيم
اگر در آن هنگام از خود عكس بگيريم چهره مان خيلي درهم برهمه كه اين يك نوع پاسخ سيستم عصبي است
اما در هنگام سكته اين شوك و درد به اوج خود مي رسد و چون در ناحيه صورت بيشترين پاسخ عصبي بدن نمايش داده مي شود ما آنرا مي بينيم
با تشكر
(البته بايد اين پاسخ منو زياد جدي نگيريد چون في البدايه بود و بدون مطالعه )

میترا کیانی
25th April 2010, 10:01 AM
عرض سلام و تشکر فراوان از سایت عالیتون به نظر من در این هنگام فرمان مغز مخدل شده ودیگر نمیتواند پیامی را به سیستم های بدن برسونند که از جمله این سیستمها سیستم عصبی میباشد به همین دلیل اعصاب صورت از کار افتاده و دیگر پیامی را دریافت نمیکند ودچار فلجی شده از کار می افتد به همین دلیل دچار انحراف صورت به سمت دیگر میشود

آبجی
25th April 2010, 12:54 PM
{big green} دکتر کجایی؟؟؟ بیا یه دونه از اون راهنمایی تابلو ها بهمون بگو ببینیم چی هست :-/

hengameh
25th April 2010, 01:06 PM
اینم یه تیر دیگه وسطه تاریکی ها

شاید سلولای عصبی صورت حساستر از بقین!!!!!!!!!!!!!!!!!!برا همین زودتر از بقیه سلولا میمیرن و باعث کج شدن صورتو اینا میشن

امير آشنا
25th April 2010, 02:05 PM
{big green} دکتر کجایی؟؟؟ بیا یه دونه از اون راهنمایی تابلو ها بهمون بگو ببینیم چی هست :-/

:-o:-oراهنمایی منو مسخره می کنی ؟{big green}

سوال دو بخش داره ؛ بخش اول اینکه دلیل کج شدن و به هم ریختن فرم چهره در سکته مغزی چیه ؟ خب باید ببینید مکانیسم این حالت به کدوم عصب مربوط میشه *-:)
بخش دوم که مهمتر از بخش اوله اینه که چرا در سکته مغزی این علامت شیوع بالایی داره که با پاسخ دادن به سوال اول این بخش هم دریچه ای به سمتش باز میشه {big green}*-:)

اینم از اون راهنمایی تابلوها;;)8->

امير آشنا
25th April 2010, 02:07 PM
اینم یه تیر دیگه وسطه تاریکی ها

شما دیگه چرا هادی جون :-? شما که برق خوندی تیرات باید تو روشنایی باشه {big green}@};-

hengameh
25th April 2010, 03:29 PM
شما دیگه چرا هادی جون :-? شما که برق خوندی تیرات باید تو روشنایی باشه {big green}@};-

ای بابا امیر جون اونقد برق خوندیم که نسبت به روشنایی آلرژی پیدا کردیم:-??

آبجی
25th April 2010, 03:46 PM
:-o:-oراهنمایی منو مسخره می کنی ؟{big green}

اینم از اون راهنمایی تابلوها;;)8->

sh_omomi112sh_omomi112 چی منو مسخره :-o سوسک شم اگه مسخره کنم sh_omomi37 {big green}

خب مگه راهنمایی بخوام مسخره هست sh_omomi15{big green}

میشه بگی مال من درسته یا نه :">{big green}

محممد
25th April 2010, 05:08 PM
من خدا رو شکر با این اتفاق مواجه نشدم ولی به نظرم نرسیدن خون به مغز که سبب فلج شدن بدن میشه حالا اینکه فقط در مورد صورت اتفاق بیفته خیلی نمیدونم .
سکته مغزی یعنی بسته شدن یا پاره شدن یک شریان مغزی که به‌ دنبال آن اختلال در گردش خون آن ناحیه از مغز ایجاد شده و موجب تظاهرات عصبی زیاد مثل فلج نیمه بدن، اختلال تکلم و اختلال در راه رفتن می‌شود.
اطلاعات من در همین حد است .

مهاجر
25th April 2010, 06:46 PM
علت کج شدن و بهم ریختن فرم صورت در افراد مبتلا به سکته مغزی چیه ؟ چرا وقوع این حالت در سکته مغزی شیوع بالایی داره ...؟

چون نمی دونم فکر کنم چیزی نگم بهتر باشه،ولی فکر کنم جواب خانم کیانی به جواب اصلی نزدیک باشه.:-??

امير آشنا
26th April 2010, 12:16 AM
:-?
ببینید همون طور که اغلب دوستان هم اشاره کردند سکته مغزی به دلیل وقفه ناگهانی در خونرسانی به مغز رخ میده ؛ همون طور که می دونید هر بخشی از مغز مسوول کنترل بخشی از حس و حرکت در سراسر بدنه . طبیعتا اگر این وقفه در خونرسانی در عروق اصلی مغز رخ بده و بخش اعظم بافت مغز و یا بخش هایی که فعالیت های حیاتی بدن رو کنترل می کنند دچار مشکل کنه فرد با همین سکته ممکنه از دنیا بره ولی اگه بخش کوچیکی از مغز دچار این حالت بشه ( وقفه در خونرسانی عروق کوچک تر ) ، بسته به محل این اختلال ، ممکنه بخشی از کارکرد اندام های بدن دچار مشکل بشه ...
حالا در زمانی که فرم صورت بهم می ریزه نشون دهنده اینه که بافت مغز در ناحیه ای که مسوول عصب رسانی به حرکات صورت هستش دچار مشکل میشه ... عصبی از اعصاب دوازده گانه مغزی مسوول حفظ میمیک چهره هستش و در صورت وقوع سکته مغزی در ناحیه جدا شدن این عصب از مغز ، فرم چهره بهم می ریزه و یا به اصطلاح صورت کج میشه ... حالا اسم این عصب چیه ؟

تاری
26th April 2010, 12:50 AM
با سلام
حدس می زدم جواب باید در این تاپیک باشه ولی نمی دونم کجا!
اینهم جهت دهی از سوی بنده
امیدوارم اشتباه نگفته باشم آخه تقلب کردنم بلد نیستم

حالا جواب:عصب زوج 5 : عصب سه قلو ( Trigeminal Nerve )

درسته؟

http://njavan.com/forum/showthread.php?t=51297

امير آشنا
26th April 2010, 01:05 AM
با سلام
حدس می زدم جواب باید در این تاپیک باشه ولی نمی دونم کجا!
اینهم جهت دهی از سوی بنده
امیدوارم اشتباه نگفته باشم آخه تقلب کردنم بلد نیستم

حالا جواب:عصب زوج 5 : عصب سه قلو ( Trigeminal Nerve )

درسته؟

http://njavan.com/forum/showthread.php?t=51297

سلام خدمت تاری گرامی@};-
البته عصبی که اشاره کردین ( یعنی عصب سه قلو ) حس صورت رو عصب دهی می کنه ( یعنی مثلا احساس گرما و سرما ، سوزش ، درد و ... در هر نقطه از صورت ) ولی فرم چهره و یا به عبارتی حرکات عضلات صورت که فرم چهره رو شکل می دن توسط یه عصب حرکتی دیگه کنترل میشه

بازم ممنون از شما . خدا خیرتون بده که مباحث رو پیگیری می کنید @};-{happy}

آبجی
26th April 2010, 01:22 AM
عصب 7:
که به عصب صورتی هم معروف است..
1- در ضایعات فوق هسته ای مانند سکته مغزی نیم کره ای, چین دادن پیشانی طبیعی است و ضعف بستن چشم ها خفیف است اما قسمت تحتانی صورت به شدت دچار ضعف می شود. در ضایعات محیطی عصب جمجمه ای( یا هسته آن) تمامی نمیه صورت شل
می شود و پلکها باز می مانند.برخی نوروپاتی های اعصاب جمجمه ای یا اختلالات عصبی عضلانی سبب ضعف دوطرفه صورت می شوند. در این موارد نشانه های معمول ضعف صورت مانند عدم تقارن صورت وجود نخواهد داشت.

مثل اینکه دیر گفتم {i dont want to see}

آبجی
26th April 2010, 01:23 AM
البته مریم جون ینج رو گفتن من هفت {big green}

تاری
26th April 2010, 01:40 PM
اگه جواب آبجی خانوم درست باشه 3/2 جایزه اش مال منه چون تاپیک رو من نشون دادم.

امير آشنا
26th April 2010, 01:49 PM

:)):))
ما جایزه رو قل میدیم طرفتون هرکی زودتر گرفت {big green}
ولی خارج از شوخی ، این تازه بخش اول سوال بود . دقیقا درسته . عصب زوج هفتم یا همون عصب صورتی ( Facial ) مسوول حفظ ظاهر طبیعی چهره هستش . ولی حالا سوال اینه که چرا در موارد سکته مغزی این تغییر فرم چهره شیوع بالایی داره ...؟ مگه بقیه اندام ها هم توسط اعصاب عصبدهی نمیشن ؟ چرا این اتفاق با این شدت برای اندام های دیگه مثلا دست یا پا نمی افته ...؟

8->

تاری
26th April 2010, 01:57 PM
باشه ولی آبجی خانوم به ترفندای مجازی خیلی واردن. تسلیم شکست خوردم.

....
اجازه هست در کنار این موضوع یه سوال دیگه هم بنده بپرسم ، می خواستم ببینم این پیری زود رس نصف صورت هم از این بحث ناشی می شه؟

باز ببخشید بخش سوالات مغزم فعال شده.

امير آشنا
27th April 2010, 11:05 AM

....
اجازه هست در کنار این موضوع یه سوال دیگه هم بنده بپرسم ، می خواستم ببینم این پیری زود رس نصف صورت هم از این بحث ناشی می شه؟

{i dont want to see} نباید تسلیم بشید !

در خصوص سوالی که مطرح کردید ؛ پیری زودرس یک طرفه که در واقع نوعی چروکیدگی یک طرفه پوست صورته گاهی اوقات ممکنه به دلایل نامشخص رخ بده ( Idiopathic ) هرچند عواملی مثل مواجه بودن با امواج رادیواکتیو ( اشعه ایکس ) و همچنین امواج ماوراء بنفش ( مثلا در اثر تابش خورشید ) ممکنه در بروز اون نقش داشته باشند البته در صورتی این حالت به شکل یه طرفه رخ میده که این مواجهه هم به صورت یک طرفه باشه
در هر صورت علت ایجاد کننده این حالت ارتباطی به سیستم عصبی نداره . در این افراد بافت های الاستیک سطحی در لایه درم پوست ( Dermis ) به صورت یک طرفه رشد پیدا نکردن و همین موضوع تدریجا باعث چروکیدگی یک طرفه پوست صورت میشه@};-

خب چی شد دیگه دوستان ؟
نبوووووووووووووووود ؟{i dont want to see}:-?

آبجی
27th April 2010, 12:18 PM

{big green} باشه قبوله من همه اش رو تقدیم شما میکنم {big hug} قابلی نداره مریم جون ولی مگه برنده اعلام شده :-/

آبجی
27th April 2010, 12:27 PM

:-o نه بابا اختیار داری مریم جون http://www.pic4ever.com/images/wubpink.gif به قول امیر اقا جنگ جنگ تا پیروزی http://www.pic4ever.com/images/susel.gif (شوخی بودا جدی نگیر )

شما سروری http://www.pic4ever.com/images/2lxe53l.gif فقط نمیدونم چرا سیبیلو شدم {i dont want to see} {big green}{worried}

امير آشنا
28th April 2010, 10:43 AM
:!!sh_omomi348->

آبجی
28th April 2010, 12:53 PM
:!!sh_omomi348->

{big green} خب اینا یعنی چی {tongue}

امير آشنا
28th April 2010, 03:26 PM
{big green} خب اینا یعنی چی {tongue}

یعنی وقت تموم شد و کماکان منتظر پاسخ صحیح هستم {i dont want to see}

cloudy
28th April 2010, 11:56 PM
همانطور که دوستان اشاره کردند علتش فلج عصب 7 است که به فلج بل مشهور است. در آدمک فضایی مغزی اگر نگاه کنید می بینید که صورت در محلی است که شریان mid cerebral آن را خونرسانی می کند و شایعترین شریان درگیر در سکته های ایسکمیک همین شریان است. که اگر این درگیری در لوب چپ باشد علاوه بر فلج بل آفازی هم ایجاد می کند

امير آشنا
2nd May 2010, 12:20 PM
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز @};-

قبل از هر سخنی بابت تاخیری که در اعلام نتایج {big green} و پاسخ صحیح پیش اومد از همه عزیزانم عذرخواهی می کنم . امیدوارم به بزرگمنشی خودتون ببخشید :">@};-

با پایان مسابقه شماره23 ، آبجی خانم به بخشی از پاسخ اشاره کردند برای همین ایشون رو به عنوان برنده نصفه نیمه {big green} مسابقه اعلام می کنیم

{applause}{applause}{applause}{applause}{applause} {applause}{applause}{applause}{applause}{applause} {applause}{applause}{applause}

و اما جواب مسابقه :

در موارد سکته مغزی به علت اختلال در خونرسانی به بخشی از مغز ، اعصابی که از اون ناحیه مغز جدا میشن ( اعصاب حرکتی ) و یا به اون ناحیه ختم میشن ( اعصاب حسی ) دچار آسیب میشن ؛ بنابراین اعمال مربوطه به اون اعصاب خاص دچار اختلال میشه ... همون طور که زهره خانم هم اشاره کردند که مسوول حفظ فرم صورته ، در صورت آسیب بخشی از مغز که عصب زوج هفتم از اون جدا میشه ( یعنی همون عصبی که با عصب دهی عضلات صورت ، مسوول حفظ فرم کلی صورته ) ، ممکنه صورت بیمار به یه سمت کج بشه یا اصطلاحا صورت حالت ماسک زده ( بی حرکت ) پیدا کنه ...
اما بخش دوم سوال که اشاره ای به اون نشد ، علت وفور این حالت کج شدن صورت در موارد سکته های مغزیه ... علت این امر اینه که هسته های عصبی که عصب شماره هفتم از اونها منشاه می گیره ، در بخش وسیعی از تنه مغزی پراکنده هستند ؛ بنابراین احتمال زیادی وجود داره که هر کدوم از نقاط مغز که دچار سکته میشه حاوی بخشی از هسته های عصب هفتم باشه و دقیقا به همین دلیل هم بروز عوارض مربوط به اختلال عصب هفتم نسبت به بسیاری از عوارض سکته های مغزی شیوع بالاتری داره ...

با تبریک مجدد به زهره خانم از همه دوستانی که در مسابقه شماره 23 شرکت کردند صمیمانه تشکر می کنم@};-@};-@};-{big hug}

مسابقه شماره 24 به یاری خدای مهربون امشب میشه . مثل همیشه منتظرتون هستیم {happy}

به امید دیدار همگی

{wave}@};-

تاری
2nd May 2010, 02:15 PM
یارب

با سلام وتشکر
راستش از کم کم هم گذشته، کلا نگران شدیم.

بنده منتظر بودم تا جواب اعلام بشه اگر اجازه بدهید در ادامه اون سوالی که داشتمو مطرح کنم ببخشید.
زحمته دیگه

راستش از بیان کردن پیری زود رس منظورم این بود که یه بار اتفاقی تو مترو فردی رو دیدم که سنش به نوجوان می زد ( دختر نوجوان) چون نیم رخ می دیدمشون. بعد متوجه شدم نصف دیگر صورتشون اندازه ی زن 40 تا 50 ساله می زد. گفتم شاید به مرور مان نصف صورتشون اینگونه شده.
یعنی می تونه از سکته بوده باشه. فقط هم نصف صورتشون اینگونه بود و تمام اعضای بدنشان دختر نوجوان.

با تشکر

یاعلی

آبجی
2nd May 2010, 02:34 PM
آبجی خانم به بخشی از پاسخ اشاره کردند برای همین ایشون رو به عنوان برنده نصفه نیمه {big green} مسابقه اعلام می کنیم
sh_omomi108sh_omomi43sh_omomi43sh_omomi108

sh_omomi45sh_omomi69sh_omomi45sh_omomi69sh_omomi45 sh_omomi69

ممنون sh_omomi14 میگم مریم جون بیا جایزه رو تقسیم کنیم 80 درصد من 40 درصد تو قبوله sh_dokhtar15

امير آشنا
2nd May 2010, 03:13 PM
پیری زودرس یک طرفه که در واقع نوعی چروکیدگی یک طرفه پوست صورته گاهی اوقات ممکنه به دلایل نامشخص رخ بده ( idiopathic ) هرچند عواملی مثل مواجه بودن با امواج رادیواکتیو ( اشعه ایکس ) و همچنین امواج ماوراء بنفش ( مثلا در اثر تابش خورشید ) ممکنه در بروز اون نقش داشته باشند البته در صورتی این حالت به شکل یه طرفه رخ میده که این مواجهه هم به صورت یک طرفه باشه
در هر صورت علت ایجاد کننده این حالت ارتباطی به سیستم عصبی نداره . در این افراد بافت های الاستیک سطحی در لایه درم پوست ( dermis ) به صورت یک طرفه رشد پیدا نکردن و همین موضوع تدریجا باعث چروکیدگی یک طرفه پوست صورت میشه@};-

تا اونجا که اطلاع دارم پیری زودرس یک طرفه صورت با همین مکانیسمی رخ میده که عرض کردم . البته مجددا هم تاکید می کنم علت این عارضه در بسیاری موارد ناشناخته می مونه@};-

تاری
2nd May 2010, 04:01 PM
ممنون sh_omomi14 میگم مریم جون بیا جایزه رو تقسیم کنیم 80 درصد من 40 درصد تو قبوله sh_dokhtar15

اگه از نظر بوجه مودجه مشکلی نیست باشه قبول. ولی مطئن باشین خبری یوخ

آبجی
2nd May 2010, 04:33 PM
اگه از نظر بوجه مودجه مشکلی نیست باشه قبول. ولی مطئن باشین خبری یوخ

حله خانومی {big green} پس پاشو بیا ;) نه من میام

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد