PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالهاتونو اینجا بپرسین..

Amir
18th September 2008, 07:22 PM
خوب این تاپیک رو ایجاد کردم که دوستان سوالهاشونو هم اینجا بپرسن و هم به سوالهای بقیه جواب بدن .. سوالهای میتونه خیلی ساده باشه تاپیک رو گذاشتیم که استفاده همگانی داشته باشه ..

یا حق

nazanin66
7th January 2009, 10:38 PM
سلام
خسته نباشيد
توي اكثر فيلمهاي جنايي درهايي وجود داره كه با ديدن چشم به افراد اجازه عبور ميده. آيا اين سيستم واقعا وجود داره؟ اگر هست طرز كارش چه جوريه؟
همين طور سيستمهايي كه با اثر انگشت كار ميكنن كه چنين سيستمي هست.

با تشكر
@};- @};- @};-

Admin
8th January 2009, 04:47 AM
سلام
خسته نباشيد
توي اكثر فيلمهاي جنايي درهايي وجود داره كه با ديدن چشم به افراد اجازه عبور ميده. آيا اين سيستم واقعا وجود داره؟ اگر هست طرز كارش چه جوريه؟

با تشكر
@};- @};- @};-

با سلام
این سیستم ها بیشتر از اینکه به رشته ی برق مربوط باشن ، مربوط به کامپیوتر هستن ..!
زیرا ..!
این جنین امکانات بر می گرده به تحلیل های نرم افزاری و بحث Image Processing که نرم افزارهایی که برنامه نویسان می نویسن می تونه با استفاده از دستگاه هایی همانند دوربین فیلم برداری چهره ی انسان ، اثر انگشت و حتی تفاوت چشم ها رو تشخیص بده ..!

جدیدآ در برخی لپ تاپ ها هم این چنین امکانات قرار داده شده که با دریافت اثر انگشت لپ تاپ رمز عبور پیش فرض رو داده و فرد وارد سیستم عامل میشه.

nazanin66
12th January 2009, 09:26 AM
سلام
ممنون
@};-
من فكر مي كردم اين دستگاههايي كه چشمي هستند با دريافت طول موجهاي مختلف كار مي كنند براي همين توي اين بخش پرسيدم و اين نكته كه نياز به برنامه نويسي دقيق و پيچيده داره كاملا مشخصه، فقط از لحاظ مداري و اينكه چه قطعاتي درون آن استفاده ميشه دچار مشكل هستم.
خوشحال ميشم اگه بتونيد كمكي كنيد.

@};- @};- @};-

Admin
12th January 2009, 03:47 PM
سلام
ممنون
@};-
من فكر مي كردم اين دستگاههايي كه چشمي هستند با دريافت طول موجهاي مختلف كار مي كنند براي همين توي اين بخش پرسيدم و اين نكته كه نياز به برنامه نويسي دقيق و پيچيده داره كاملا مشخصه، فقط از لحاظ مداري و اينكه چه قطعاتي درون آن استفاده ميشه دچار مشكل هستم.
خوشحال ميشم اگه بتونيد كمكي كنيد.

@};- @};- @};-

دقیقآ نمی دونم چه قطعاتی دارن ... منتها در همین حد اطلاع دارم که بیشتر کارش برنامه نویسیه ..!

به عنوان مثال شما می توانید با یک پردازنده و دوربین دیجیتالی از چشم نسخه برداری کنید..!

اطلاعات دقیق تری اگه بدست آوردم در این بخش براتون می ذارم.

nazanin66
18th January 2009, 06:18 PM
دقیقآ نمی دونم چه قطعاتی دارن ... منتها در همین حد اطلاع دارم که بیشتر کارش برنامه نویسیه ..!

به عنوان مثال شما می توانید با یک پردازنده و دوربین دیجیتالی از چشم نسخه برداری کنید..!

اطلاعات دقیق تری اگه بدست آوردم در این بخش براتون می ذارم.

مرسي
@};- @};- @};-
چون يه پروژه جديد هست كه مي خوام روش كار كنم و تا زماني كه تنونم اطلاعاتم رو توي اين زمينه تكميل كنم، به جايي نمي رسم. اگر منبع يا كتاب خاصي هم ميشناسيد،ممنون ميشم كه معرفي كنيد.
با تشكر
@};- @};- @};-

Admin
18th January 2009, 09:37 PM
در این سایتها می تونید اطلاعات خودتون رو بیشتر کنید.

http://www.raminia.com/ip/ip.html

http://www.payamsara.com/10000477.html

http://ce.sharif.edu/courses/86-87/1/ce933/

http://homepages.borland.com/efg2lab/Library/Delphi/Graphics/ImageProcessing.htm

http://tehran.7gardoon.com/tehran/advers/6903-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1-(image-processing

FS_FARHAD
24th April 2009, 02:47 AM
سلام
خسته نباشيد
لطف كنيد اطلاعاتي دباره ژيرسكوپ همراه با نقشه هاي آن به من بدهيد.
با تشكر
@};-

hossien
24th April 2009, 11:56 PM
سلام
لطف کنید گیرنده و فرستنده ای معرفی کنید که حداقل برد آن 150 متر و حداکثر 200 متر برد داشته باشد.و همچنین اگر قیمت آن را می دونید بگین.
البته گیرنده باید در این محدوده اجسام را سنس(حس کنند).
با تشکر
یک بنده خدا

sgh
25th April 2009, 03:22 PM
خوب این تاپیک رو ایجاد کردم که دوستان سوالهاشونو هم اینجا بپرسن و هم به سوالهای بقیه جواب بدن .. سوالهای میتونه خیلی ساده باشه تاپیک رو گذاشتیم که استفاده همگانی داشته باشه ..

یا حق
سلام
يه تحقيق چهار يا پنج صفحه اي در مورد ساختار يه فايل تصويري ميخوام.
خيلي فوري{worried}

hossien
24th July 2009, 12:36 AM
سلام
سوال در مورد پیزو ها داشتم. آیا میشه با یم فرکانس خاص این پیزوها را فعال کرد تا پاسخ مکانیکی بدن یا نه ؟ یا فقط برعکس این مورد هست پاسخ مکانیکی به الکتریکی تبدیل می کنند.

Amir
22nd September 2009, 10:30 PM
سلام
خسته نباشيد

با تشكر
@};- @};- @};-
خوب هر دو تا سيستمي كه بيان كردين هست هم تشخيص هويت با اثر انگشت و هم با عنبيه چشم هر دو تا موردي كه تو همه افراد فرق داره كاري كه سيستم اثر انگشت انجام ميده اينكه يه اسكن از اثر انگشت شما انجام ميده و با با اثر انگشت اسكن شده قبلي كه موجود در حافظه هستش مطابقت ميده ..سيستم ديد عنبيه هم با استفاده از يه دوربين يه اسكن تصويري از چشم شما انجام ميده و اونو با تصوير چشمان افراد مجاز به ورد كه از قبل اسكن شده مطابقت ميده .. كليت كار ساده است اما اينكه چطوري يه سيستم ميتونه دو تا اسكن رو با هم مقايسه كنه اين هم از طرق گرافيكي و برنامه هاي گرافيكي امكان پذيره و هم از طريق برنامه ها خطي اما چيزي كه خودم تو مركز پليس هم ديدم اسكن و مطابقت تصويري بود كه با توجه به خط برنامه بيشتر فك ميكنم دقت بالتر ولي سرعت عملكرد پايين تري داشته باشه

Amir
22nd September 2009, 10:41 PM
سلام
سوال در مورد پیزو ها داشتم. آیا میشه با یم فرکانس خاص این پیزوها را فعال کرد تا پاسخ مکانیکی بدن یا نه ؟ یا فقط برعکس این مورد هست پاسخ مکانیکی به الکتریکی تبدیل می کنند.
مواد پيزو خاصيتشون همينه منتها پاسخ مكانيكي كه شما انتظار داريد در چه حديه و برا چه مظوري ميخاييد ؟

hengameh
24th September 2009, 02:08 PM
سلام یکم توضیح درباره ی فیلتر های دیجیتال میخوام لطفا واگه کسی منبعی سراغ داره لطفا معرفی کنید

Amir
25th September 2009, 10:55 AM
منظورتون چه نوع فيلتري هستش ؟ برا چه كاربري ميخايين

hengameh
27th September 2009, 10:42 AM
مقاله ای در مورد طراحی فیلتر های دیجیتال با استفاده از الگوریتم ِِِِژِنتیکی پیشرفته می خوام.راستی ممنون که جواب می دین من دگمه ی تشکر ندارم نمیدونم چیرا؟!

z.1989
6th October 2009, 10:15 AM
سلام
من مهندسي برق ميخونم ولي ميخوام يه نرم افزار براي گوشي بنويسم من با c برنامه مينويسم ميخوام بدونم براي نوشتن برنامه گوشي بايد از چي استفاده کنم و فرق بين نرم افزار کامپيوتر و گوشي چيه
ممنون ميشم کمکم کنيد نياز فوري
:-/

Amir
7th October 2009, 10:21 PM
در مورد فيلتر هاي ديجيتال بايد مراجعه كنيد به جزوهاي صنعتي شريف اونجا در اين مورد ديدم ولي متاسفانه نتونستم دانلودش كنم .. در مورد برنامه نوسي در مورد گوشي زبان c زبان مادر هستش و براي گوشي هاي كه ميتونن سيستم عامل رو داشته باشند شما ميتونيد همون برنامه رو بنويسيد كه براي سيستمتون مينويسيد و تا اونجايي كه من ميدونم تفاوتي نداره .. اما همه گوشيهاي قابليت نصب سيستم عامل رو ندارند و معوملا با جاوا كار ميكنند و برنامه ميخورند

hengameh
8th October 2009, 03:00 PM
سلام دوستان جوابه سوالمو پیدا کردم الانم دارم روش کار می کنم بهترین منبع برای فیلتر های دیجیتال پردازش سیگنال هایdspآقای اپنهایم هستش
اگه کسی لازم داشت به زودی توسایت قرارش میدم

LaDy Ds DeMoNa
28th October 2009, 06:54 AM
سلام
خسته نباشيد

يكي از دوستان من مي خواد ربات مسيرياب بسازه از من كمك خواسته لذا از اونجاييكه من هيچ اطلاعاتي راجع سيم ، مدار ، برق ، بازوي مصنوعي و .... ندارم.

از كليه كابراي محترم مي خوام كه هر نوع لينك مرتبط ، مقاله ، جزو ، عكس و .... در اين زمينه دارند برام بفرستند .

قبلا از همكاريتون كمال امنتان رو دارم .
مرسي

moji5
28th October 2009, 09:57 AM
سلام
خسته نباشيد

يكي از دوستان من مي خواد ربات مسيرياب بسازه از من كمك خواسته لذا از اونجاييكه من هيچ اطلاعاتي راجع سيم ، مدار ، برق ، بازوي مصنوعي و .... ندارم.

از كليه كابراي محترم مي خوام كه هر نوع لينك مرتبط ، مقاله ، جزو ، عكس و .... در اين زمينه دارند برام بفرستند .

قبلا از همكاريتون كمال امنتان رو دارم .
مرسي
http://njavan.com/forum/showthread.php?p=56265#post56265

LaDy Ds DeMoNa
29th October 2009, 07:10 AM
http://njavan.com/forum/showthread.php?p=56265#post56265

سلام

جدا ممنون خيلي كمك كرد .
راستش دوستم كمك بابت ساخت يه ربات مسير ياب با ic =8051 به زبان ++c اگه نشد به زبان avr ميخواد .

خودم تو اينترنت جستجو كردم ولي چيز زيادي دستگيرم نشد تقريبا همشون چيزي بودند كه آقا مجتبي لينكشو گذاشته .

لذا از همه دوستان خواهش مي كنم هر لينكي كه بتونه مكم كنه برام ارسال كنه

از لطفتون ممنون

Amir
29th October 2009, 06:56 PM
سلام

جدا ممنون خيلي كمك كرد .
راستش دوستم كمك بابت ساخت يه ربات مسير ياب با ic =8051 به زبان ++c اگه نشد به زبان avr ميخواد .

خودم تو اينترنت جستجو كردم ولي چيز زيادي دستگيرم نشد تقريبا همشون چيزي بودند كه آقا مجتبي لينكشو گذاشته .

لذا از همه دوستان خواهش مي كنم هر لينكي كه بتونه مكم كنه برام ارسال كنه

از لطفتون ممنون

خوب سوال من اينكه كه شما با ساختار كلي ربات مسير ياب اشنايي دارين ؟ براي توضيح يه ربات كه شامل ربات مسير ياب هم ميشه از سه قسمت كلي تشكيل ميشه سخت افزار شامل قسمتهاي مكانيكي و برد الكترونيك و نرم افزار شامل برنامه نويسي .. حالا شما ميتونيد ربات مسير ياب رو حتي بدون برنامه و با اي سي 555 به صورت استابل بسازيد .. و نيازي هم به برنامه نداريد و صرفا بايد تو چينش سنسورها دقت كنيد .. اما اگه ميخواهيد تو مسابقات شركت كنيد يا رباتي با دقت بالتري بسازيد پس نياز به عكس اعمل و خطاپذيري كمتري داريد كه از برنامه نويسي هم براي كنترل بهتر و هم براي بالابردن دقت و كاهش خطاپذيري استفاده كردين .. پس تقريبا دو بخش اول ربتهاي مسير ياب مثل هم ديگه عمل ميكنند كه شامل موتورها محورها و چرخ دنده ها و سنسور و بردهاي فرمان هستش .. يعني در برنامه نويسي با اي وي ار يا اسمبلي يا بيسيك فرقي نداره كه و شما تو برنامه نويسي با c در نهايت تعداد سنسورها رو بالتر ميبريد ولي بيس كار يكي هستش .. در مورد برنامه نويسي در حد يه تاپيك نيست و اگه شما برنامه نوسي اي وي ار رو بلد باشيد كه به نظرم ساده تر از اسمبلي و 8051 هستش ساده ميتونيد براي رباتتون برنامه بنويسيد ..

در واقع شما ورودي هاي رو از سنوسورهاي با عنوان input و خروجي به موتورهاي رو به عنوان خروجي output ميذاريد هر چندتا كه تعداد سنسورهاي بيشتر باشه دقت كار بالتر ميره .. مثلا يك فرمان ساده اينكه وقتي خروجي سنسور يك در طرف چپ يك شد و در طرف راست صفر ولتاژ اعمالي به موتور سمت راست اعمال بشه و مسير ربات رو تصحيح كنه ..

sogol
1st November 2009, 05:50 PM
سلام دوستان
من برنامه پیاده سازی یه مالتی پلکسر به یکی از زبانهای برنامه نویسی میخوام اگه گرافیکی باشه ممنون میشم
خیلی ضروریه برا این هفته میخوام

Amir
2nd November 2009, 10:09 PM
سلام دوستان
من برنامه پیاده سازی یه مالتی پلکسر به یکی از زبانهای برنامه نویسی میخوام اگه گرافیکی باشه ممنون میشم
خیلی ضروریه برا این هفته میخوام

با سلام برنامه رو ندارم يعني تاحالا ننوشتم ولي ساده است چون يه سري ورودي و داده داريد يه سري خروجي با يه عملگر .. و اينكه مالتي پلكسر چند به چنده داده و رخروجي هاتون رو مشخص ميكنه اينو مشخص كنيد .. گشتم توابع شو تو جزوه پيدا نكردم اگه با شكل و توابع بذاريدش سعي ميكنم برنامه شو بنويسم براتون

hossien
2nd November 2009, 10:32 PM
سلام و خسته نباشید
در صورت امکان در مورد توپ لیزری توضیح بدین این سوال خیلی از کاربران سایت هست.
با تشکر

simpatico149
11th December 2009, 09:22 PM
سلام من یه مقاله درمورد هارمونیکها در ترانسهای سه فاز میخواستم اگه کمکم کنید ممنون میشم

Amir
11th December 2009, 10:48 PM
سلام و خسته نباشید
در صورت امکان در مورد توپ لیزری توضیح بدین این سوال خیلی از کاربران سایت هست.
با تشکر

با سلام .. حسين جان از توپ ليزري در صنعت و مصرف به معاني مختلف تعبير ميكنند .. اما دو برداشت كلي يكي حفاظ ليزري هست كه خوب استفاده از ليزر به عنوان حفاظ امنيتي .. كه تو فيلمها هم ديدم به صورت اشعه مرئي و نامرئي (موج مرئي و نارئي ) و دوم سلاح ليزري هستش كه اين تخصص زيادي رو مي طلبه .. در مورد اينكه رو فركانسهاي از ليزر كار كنيم كه توان تخريب رو داشته باشند كه اين در صنعت براي برش فولاد و اهن مثلا در صنعت نفت استفاده ميشه .. اون لامپ و فركانس و قسمت تغذيه ليزر هست كه اهميت داره كه اين در تخصص كساني هستش كه تو رشته اپتيك فعاليت ميكنند .. د ر مورد حفاظ ليزري كار ساده تره .. تقريبا از همون سيستم امنيتي شبيه فركانش مادون قرمز استفاده ميه با اين تفاوت كه لامپ فرستنده و گيرنده متفاوته .. يكي از خواصش اينكه برد طولاني تر رو با دقت خيلي بالتري و با ضريب خطاي كمتري رو داريم

hossien
12th December 2009, 03:16 PM
سلام
شما لامپهایی که داخل شلنگ هست را حتما دیده اید که به برق 220 ولت یا برق شهر متصل میشه و روشن می شود من این سوال را داشتم که آیا امکان داره برق ورودی را به 12 ولت تبدیل کرد و لامپ های داخل آن روشن شود چون در محلی استفاده شده که در صورت برخورد احتمال برق گرفتگی وجود نداشته باشه .
منظور از چه مداری می شود استفاده کرد که وردودی آن 12 ولت ایده آل و یا حداکثر 24 ولت باشه.
میشه در این رابطه کمک کنید.

Amir
13th December 2009, 10:49 PM
سلام
شما لامپهایی که داخل شلنگ هست را حتما دیده اید که به برق 220 ولت یا برق شهر متصل میشه و روشن می شود من این سوال را داشتم که آیا امکان داره برق ورودی را به 12 ولت تبدیل کرد و لامپ های داخل آن روشن شود چون در محلی استفاده شده که در صورت برخورد احتمال برق گرفتگی وجود نداشته باشه .
منظور از چه مداری می شود استفاده کرد که وردودی آن 12 ولت ایده آل و یا حداکثر 24 ولت باشه.
میشه در این رابطه کمک کنید.

فك كنم منظورت اينكه از لامپهاي 12 ولت استفاده كني .. خوب به صورت اماده تو شلنگ كه شما لامپهاي رنگي كوچيك رو ميبني لامپهاي 12 نيست .. مگه اينكه خودت يه خلاقيتي به خرج بدي

لامپهاي 12 ولت به صورت ژنتيكي رنگي نيست يعني من نديدم .. ولي led با رنگهاي مختلفي هستش كه همون 12 رو رو ميتوني با يه مقاومت 330 كيلو سري كني و تو انواع مختلف روشن كني .. منتها اون نور شلنگهاي 220 رو نداره .. .. در ضمن اون شلنگهاي 220 ايزوله هستش .. خطرات فقط تو جاييكه اونو تغذيه ميخاي بكني كه اونم ميشه ايزوله كرد

z.khajenasir
16th March 2010, 01:23 PM
سلام
اطلاعاتي در مورد كدگذاري به روش هافمن و همينگ و گلومب مي خواستم. شما مي توانيد كمكم كنيد؟

ICE
16th March 2010, 05:38 PM
سلام
اطلاعاتي در مورد كدگذاري به روش هافمن و همينگ و گلومب مي خواستم. شما مي توانيد كمكم كنيد؟

چرا یه سری به وکی پدیا نمی زنید :-??

اساس همه این کد گذاری ها رو داره(فکر کنم متن فارسیش هم باشه)

z.khajenasir
20th March 2010, 12:45 PM
سلام خسته نباشيد
ممنون از راهنمايي تون smilee_new1 (6) ولي در باره ي كد گلومب اطلاعات زيادي نتونستم بدست بيارمsmilee_new2 (5)

h_electronic7
24th July 2010, 08:16 PM
سلام.
من برنامه ی پروژه ی کنترل لوازم منزل از طریق خط تلفنو می خوام. می تونید کمکم کنید؟[soal]

hengameh
29th July 2010, 10:28 PM
خو دقیقتر توضیح بدین
این پروژه قراره با چی ساخته باشه و چن تا وسیله رو کنترل کنه
منظور از کنترل روشن خاموش کردنه یا یه ریموت کنترله؟؟؟

darioush
30th July 2010, 05:29 PM
سلام روزتون بخیر.در مورد اعمال الگوریتم پرندگان یه مقاله میخواستم.ممنون

hengameh
30th July 2010, 05:35 PM
سلام دوست عزیز اولش که خیلی خوش اومدی
دوم اینکه یکم بیشتر توضیح میدی این الگوریتم مربوط به چیه؟؟؟

0212121
4th August 2010, 12:09 PM
سلام من اطلاعات کاملی در مورد میکرو ها و چگونه استفاده کردن آن در ربات ها بدونم و در مورد ربات های آتش نشامن؟ ممنون میشم لطفا سریع؟

hengameh
5th August 2010, 08:15 PM
خو کاملترین اطلاعات درباره میکرو ها رو میتونید توی دیتا شیت اونا پیدا کنین و در باره استفاده از اونا بهتره به بخشه رباتیک که تو همین تالاره مراجعه کنید

Jonas Renkse
28th November 2010, 11:32 AM
سلام دوستان
من دنبال یه سنسور میگردم که موانع در فاصله 100-0 متری رو سنس کنه
میخوام یه چیزی شبیه به سرعت سنج هایی که در پلیس راه ها استفاده میشه بسازم
فکر کنم این سرعت سنج ها لیزرین

hengameh
29th November 2010, 03:32 PM
بله دوست عزیز
دوربینای فعلی با لیزر کار میکنن ولی بهترین سنسورا سنسورای اولتراسونیک هستند

Amir
29th November 2010, 09:37 PM
سلام دوستان
من دنبال یه سنسور میگردم که موانع در فاصله 100-0 متری رو سنس کنه
میخوام یه چیزی شبیه به سرعت سنج هایی که در پلیس راه ها استفاده میشه بسازم
فکر کنم این سرعت سنج ها لیزرین

تو فاصله صد متر میتونید از فرستنده گیرنده التراسونیک استفاده کنید البته بستگی داره که چه دقتی رو بخایین و هدفتون ثابت باشه یا متحرک .. از لیزر هم میتونید استفاده کنید ولی هزینه بیشتری نسبت به التراسونیک باید صرف کنید

Jonas Renkse
1st December 2010, 06:13 PM
هزینه زیاد برام مهم نیست
دقت مهمه

Jonas Renkse
1st December 2010, 06:43 PM
از فرستنده+گیرنده نمیتونم استفاده کنم
چون هدفم متحرکه و نمیتونم روش گیرنده ببندم
در ضمن فکر نکنم دقت آلتراسونیک واسه این کار کافی باشه
منظورم دقت در اندازه گیری فلاصله نیست
توانایی تفکیک اشیا در فواصل دور منظورمه و اینکه از بین اشیایی که جلوی سنسورن بتونه فاصله اونی که دقیقا جلوشه رو اندازه بگیره
میتونم مطلب رو برسونم؟
اوفففف البته که نه... مخم داره سوت میکشه
آخه من انشام خیلی ضعیفه... شرمنده
به اصطلاح تخصصی تر زاویه امواجش صفر درجه باشه
حالا اگه کسی منظور منو گرفته میتونه بگه چنین سنسوری چنده و تو بازار پیدا میشه؟

arjen
3rd December 2010, 01:42 PM
در بازار کار رشته الکترونیک چه نرم افزارهایی کاربرد دارن؟

Jonas Renkse
3rd December 2010, 10:55 PM
منظورم همون زاویه پرتوه
نمیخوام امواجش (مثل نور چراق قوه) پخش شونده باشن
چون نمیخوام فاصله شیی مثل یه دیوار بزرگ (در 10 متری) رو اندازه بگیرم
میخوام فاصله یه شی مثل یه بشکه فلزی رو در فاصله 100 متری اندازه بگیرم
اگه بهم کمک کنید ممنون میشم

hengameh
8th December 2010, 03:43 PM
منظورم همون زاویه پرتوه
نمیخوام امواجش (مثل نور چراق قوه) پخش شونده باشن
چون نمیخوام فاصله شیی مثل یه دیوار بزرگ (در 10 متری) رو اندازه بگیرم
میخوام فاصله یه شی مثل یه بشکه فلزی رو در فاصله 100 متری اندازه بگیرم
اگه بهم کمک کنید ممنون میشم

ببخشید چطور میخاین هم زاویه تابشتونو صفر داشته باشین هم بازخوردش از یه جسم متحرکو داشته باشین؟
قانون کپلرو تو این مورد داشتیم
درباره سنسورشم من همچنان اولتراسونیکو بهتون پیشنهاد میکنم ولی بازم میتونم یه جستجویی بکنمو بهتون خبرشو بدم

hengameh
8th December 2010, 03:45 PM

کابردیترینش پروتئوسه

m.erb
9th December 2010, 05:28 PM
سلام ببخشید .میدونم سئوالم مربوط به این بخش نمی شه اما چون بخش برق بود می پرسم من یه پست ایجاد کردم با اسم پرتئوس 7.7 پروتابل ولی فایل برتامه را که در آپلود سنتر دربخش فایل های حجیم غیر از عکس آپلو د می کنم توی بخش پوشه ها نمیره لطفا کمکم کنید چه طور این پست را ویرایش کنم تا بقیه بتونند فایل و دانلود کنند با تشکر
m.erb

m.erb
9th December 2010, 05:31 PM
سلام ببخشید .میدونم سئوالم مربوط به این بخش نمی شه اما چون بخش برق بود می پرسم من یه پست ایجاد کردم با اسم پرتئوس 7.7 پروتابل ولی فایل برتامه را که در آپلود سنتر دربخش فایل های حجیم غیر از عکس آپلو د می کنم توی بخش پوشه ها نمیره لطفا کمکم کنید چه طور این پست را ویرایش کنم تا بقیه بتونند فایل و دانلود کنند با تشکر
m.erb

hengameh
10th December 2010, 12:27 PM
سلام دوست عزیز
من منظورتو از بخش پوشه ها نفهمیدم
هر فایل یا فولدریو که آپلود می کنی سروری که آپلود می کنی بهت یه لینک میده بعد از اینکه ار آپلودت تموم شد شما باید اون لینکو کپی کنی و توی پستت بذاری تا بقیه با کلیک روی اون لینک بتونن دانلود کنن [golrooz]

Jonas Renkse
12th December 2010, 12:54 PM
ببخشید چطور میخاین هم زاویه تابشتونو صفر داشته باشین هم بازخوردش از یه جسم متحرکو داشته باشین؟
قانون کپلرو تو این مورد داشتیم
درباره سنسورشم من همچنان اولتراسونیکو بهتون پیشنهاد میکنم ولی بازم میتونم یه جستجویی بکنمو بهتون خبرشو بدم
ممنون دوست عزیز از توجهت
این آلتراسونیک که میگین گیرنده و فرستنده است؟

hengameh
12th December 2010, 02:12 PM
آره بزرگوار هم گیرنده التراسونیک داریم هم فرستنده

wavenet
21st December 2010, 01:12 AM
سلام
من تحلیل مدار منبع تغذیه 0تا30ولت دی سی با آی سی ال سی 723 میخواستم

wavenet.net@gmail.com
بیزحمت هرچه سریتر برام میل کنید

Jonas Renkse
23rd December 2010, 01:06 PM
آره بزرگوار هم گیرنده التراسونیک داریم هم فرستنده
يعني اين دوتا لازم و ملزوم همديگه ان؟
اگه آره پس آلتراسونيك به كار من نمياد
من دنبال سنسوري ميگردم كه امواج رو بفرسته و بازتابش رو بگيره
يعني گيرنده فرستنده نباشه

HNB1358
24th December 2010, 08:54 PM
باعرض سلام
من احتیاج به مطلبی در مورد وقفه در ریزپردازنده avrدارم فوری

e.einitabar
24th December 2010, 11:48 PM
سلام دوست عزیز
منظور از وقفه به طور حتم بحث اینتراپت یا همون کانترهاست
ما در میکرو 3 نوع تایمر داریم
1 .تایمر صفر
2.تایمر 1وتایمر....
من یه فایل کامل واست گذاشتم http://uc-njavan.ir/file/do.php?id=1397که کاملا بحث پیکربندی تایمرها و کانترهاست
مثال های هم داره ولی اگه مشکلت حل نشد پست بذار و مشکلن رو بگو که به امید خدا حلش کنیم
تشکر لازم نیست[bamazegi]
یا حق

Me121
12th January 2011, 01:58 AM
سلام ،
من به یه مطلب کلی در مورد قطعات و مدارات کیبورد به طور مفصل و تحلیلی "اونم فوری" نیاز دارم ، معرفی منبع خوب و کامل ، پروژه الکترونیکه استادش میگه بشه 30 صفحه بدون هیچ رسم مداری ...!
"لطفا" راهنمایی ... هرچی میسرچم مطالب خیلی پراکنده س

e.einitabar
12th January 2011, 10:13 AM
یک پروژه که اتصال کیبرد به میکرو باشه با فایل شبیه سازی با سورس برنامه به دردت نمیخوره
اگه به کارت میاد بگو که واست بذارم
میتونی تیکه تیکه از اینترنت بگیری مرتبش کنی
من چیزهای مختلفی دیدم فقط نامرتب هستش

e.einitabar
12th January 2011, 10:33 AM
اکثرا با کیبورد های ps2 آشنایی دارید و می دانید که برای اتصال به AVR باید 4 پین از فیش ps2 را مورد استفاده قرار دهید .

http://upload-pic.yazdkit.com/images/ps2.jpg (http://www.ir-micro.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=27043#img_6705)
برای مشاهده عکس در سایز اصلی ، بر روی آن کلیک کنید

سپس توسط برنامه نویسی کد ها را از صفحه کلید گرفته و عملیات مورد نظر را انجام دهید .

نحوه اتصال کیبرد کامپیوتر به میکرو کنترلر avr
برای اتصال کیبرد کامپیوتر به میکرو به 4 پایه از کیبرد نیاز داریم :
1- Vcc که باید به ولتاژ 5 ولت متصل شود .
2- GND که باید به زمین متصل شود .
3- پایه data که به یکی از پین های میکرو به انتخاب ما متصل می شود .
4- پایه clock که به یکی از پین های میکرو به انتخاب ما متصل می شود .

برای این کار مثلا پایه data را به pind.6 و پایه clock را به pind.5 متصل کرده و پایه vcc را به ولتاژ 5 ولت و پایه gnd را به زمین اتصال می دهیم .
توسط دستور زیر برای میکرو نحوه اتصال پایه های clock و data را مشخص می کنیم .
Config keyboard = pind.5 , data = pind.6 , keydata = keydata
با دستور بالا برای میکرو مشخص کردیم که پایه clock به pind.5 متصل شده و پایه data به pind.6 متصل شده است .
Keydata : یکی از مشکلات کیبرد کامپیوتر در اتصال به میکرو نداشتن خروجی با کد اسکی است . بنابراین برای تبدیل کدهای گرفته شده از کیبرد به کد های اسکی از یک جدول داده استفاده می شود که به صورت زیر است .

http://upload-pic.yazdkit.com/images/pss.jpg (http://www.ir-micro.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=27043#img_1385)

http://upload-pic.yazdkit.com/images/bba.jpg (http://www.ir-micro.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=27043#img_3065)

http://upload-pic.yazdkit.com/images/bar.jpg (http://www.ir-micro.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=27043#img_1494)

حال کیبورد های USB نیز به همین روش به میکرو متصل میشوند .

یعنی پایه های کیبورد های USB هم مانند کیبورد های ps2 می باشد مانند شکل زیر و در برنامه نویسی هیچ تغییراتی لازم نیست .

http://upload-pic.yazdkit.com/images/usb.jpg (http://www.ir-micro.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=27043#img_30)

http://upload-pic.yazdkit.com/images/usb2.jpg (http://www.ir-micro.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=27043#img_6740)

e.einitabar
12th January 2011, 10:35 AM
بسم الله الرحمن الرحیم

عنوان : کیبرد
KEYBOARD

نام : روح الله

نام خانوادگی : محفوظی

شماره دانشجویی : 86107607
www.pcdoc.blogsky.com (http://www.pcdoc.blogsky.com/)

در این مقاله در مورد تکنولوژی کیبرد ها و چگونگی طرح بندی آنها توضیح داده می شود
انواع صفحه کلید و تاریخچه طرح بندی آنها :
وسایل زیادی برای وارد کردن اطلاعات به کامپیوتر موجود است. مثل:موس ، صفحه های لمسی(finger touch) ، کاراکتر خوان ها ، وسایل گیرنده صوت ، صفحه کلید(کیبرد) و....
کیبردها انواع مختلفی دارند:
1) صفحه کلید الفبايي-عددي (Alphanumeric): صفحه کلیدهای معمولی امروزی که معمولاً شامل حروف الفبا ، اعداد ، یک سری علامات و دستورات هستند.
2) صفحه کلید کردد(Chorded): وسیله ای برای وارد کردن کاراکتر و دستورکه با فشردن چند کلید بوجود می آیند

2) Chorded Keyboard 1) Alphanumeric Keyboard
وغیره.
اولین کاربرد صفحه کلیدبه عنوان وسیله ورودی کامپیوترهاست. با صفحه کلید کارهایی چون: تایپ یک سند ، ایجاد کلیدهای شرت کات ، دسترسی به منوها ، بازی وغیره انجام می شود.
طرح بندی صفحه کلیدهای امروزی (در کیبرد های مدرن انگلیسی) ، QWERTY نام گرفته که بر حسب مشهورترین صفحه کلیدهای ماشین تحریر طراحی شده است. البته طرح‌بندی های دیگری چون: Dvorak، ABCDE، XPeRT و...نیز وجود دارد که بیشتر در اروپا کاربرد دارند.
طرح بندی QWERTY کم کم گسترش یافت و به طرح بندی استاندارد صفحه کلیدهای 104 کلیدی کامپیوترهای شخصی تبدیل شد که با اضافه شدن کلیدهای مکان نما ، اعدادی به سبک ماشین حساب ، دو گروه از کلیدهای عملیات خاص(F1-F12) کلیدویندوز (در IBM) وغیره همراه بود.
بعضی از سازندگان کامپیوتر بعضی کلیدهای خاص مربوط به پست الکترونیکی( e-mail ) واینترنت را نیز اضافه کرده اند اما این کلیدها جزء استاندارد نشده اند.
نحوه عملکرد کیبرد :
اکثر صفحه کلیدها درعمل ازیک تکنولوژی استفاده می کنند. آنها از سویچ هاومدارهایی برای ترجمه کلیدهای فشارداده شده توسط انسان به سیگنالهایی قابل فهم برای کامپیوتر استفاده می کنند.
پردازندده کوچک

یک کیبرد خیلی شبیه یک کامپیوتر کوچک است. که پردازنده مخصوص خود و مداری که اطلاعات را به پردازشگر و برعکس انتقال می دهد دارد. بخش بزرگی از این مدارجایگاه کلیدها را تشکیل می دهد.
جایگاه کلیدها یک شبکه از مدارها زیر کلیدها است.
در همه صفحه کلیدها ( به جز مدل های خازنی که در این مقاله به آنها پرداخته نمی شود) هر مدار در یک نقطه زیر هر کلید قطع شده است.

ماتریس کلید ها
وقتی ما یک کلید را فشار می دهیم آن کلید یک سویچ را فشار می دهد که باعث کامل شدن مدار و جاری شدن مقداری جریان درآن مدار می شود. این کار سویچ (وصل کردن مدار) باعث مقداری لرزش می شودکه به آن جست( bounce )می گویند این لرزش را پردازنده می فهمد. اگر ما کلیدی را فشار داده و نگه داریم پردازنده آن را به عنوان فشار دادن چند بار آن کلید می شناسد.
وقتی پردازنده یک مدار بسته را می یابد. جایگاه آن مدار در ماتریس کلیدها را با نقشه کاراکتری( character map )درون حافظه فقط خواندنی( ROM )خود مقایسه می کند و طبق این نقشه کاراکتر مورد نظر را چاپ می نماید. نقشه کاراکتری در اصل یک جدول مقایسه است.این نقشه موقعیت هر کلید را در ماتریس کلیدها و این که هر کلید یا ترکیب چند کلید نشان دهنده چیست را معلوم می کند. برای مثال ماتریس کلیدها به پردازنده می‌گوید که فشار دادن "a" مساوی حرف a است و فشار دادن Shift با "a" نشان دهنده A است.
یک کامپیوتر همچنین می تواند علاوه بر نقشه کاراکتری موجود در ROM کیبرد خود از نقشه های کاراکتری جداگانه استفاده کند و این وقتی مفید خواهد بود که کاربر از زبانی استفاده می کند که حروفش جزء حروف انگلیسی نیست. همچنین کاربران با استفاده از این نقشه های کاراکتری می توانند بفهمند که هر کلید نمایش گر چه حروفی است چه کیبرد آنها استاندارد QWERTY باشد چه Dvorak و یا هر صفحه کلید دیگری باشد. به علاوه نرم‌افزارهایی برای تغییر رفتار صفحه کلیدها و تعدیل کردن ناتوانایی ها وجود دارد.

www.pcdoc.blogsky.com (http://www.pcdoc.blogsky.com/)

Me121
20th January 2011, 08:41 PM
سلام ،
میتونین در مورد مداراتی که توی گیرنده دیجیتال وجود داره و در مورد آی سی های که مورداستفادشه توضیح بدین + ساختار کلی و نحوه ی ارتباطاتشون ؟

maysam.z
29th January 2011, 02:51 PM
سلام ،
میتونین در مورد مداراتی که توی گیرنده دیجیتال وجود داره و در مورد آی سی های که مورداستفادشه توضیح بدین + ساختار کلی و نحوه ی ارتباطاتشون ؟

سلام دوست عزيز

اين گيرنده ديجيتالي چه نوع گيرنده ديجيتاليه؟يعني ازنوع بي سيمه يااتصال سيميه؟

به زبان ساده كاربردوعملكردش به اين صورت اطلاعات از يه جاي فرستاده ميشه يه جاي ديگه ميگيره حالا اين اطلاعات به صورت سيگنال ارسال ميشه اين سيگنال با توجه فركانسهاي مختلف توسط گيرنده دريافت ميشه تاهدف مورد نظرمون انجام بده.مثلا قبلا اطلاعاتي كه توسط شبكه تلفني بود به صورت پالسي بود نه ديجيتالي. هر كدام از اعداد روي تلفن فركانس خاص خودشو دارد كه به صورت پالس براي گيرنده فرستاده ميشه كه اين پالس قبلا آنا لوگ بود بعدا ديجيتالي شد
به طور كلي كابردش توي شبكه هاي صنعتي مثل dcsويا سيستمهاي كامپيوتري كه در داخلشون يه فرستنده -گيرنده دارندالبته شما بايد مشخص مي كرديد چه نوع گيرنده اي؟!!!!

e.einitabar
29th January 2011, 02:58 PM
سلام دوست عزيز

اين گيرنده ديجيتالي چه نوع گيرنده ديجيتاليه؟يعني ازنوع بي سيمه يااتصال سيميه؟

به زبان ساده كاربردوعملكردش به اين صورت اطلاعات از يه جاي فرستاده ميشه يه جاي ديگه ميگيره حالا اين اطلاعات به صورت سيگنال ارسال ميشه اين سيگنال با توجه فركانسهاي مختلف توسط گيرنده دريافت ميشه تاهدف مورد نظرمون انجام بده.مثلا قبلا اطلاعاتي كه توسط شبكه تلفني بود به صورت پالسي بود نه ديجيتالي. هر كدام از اعداد روي تلفن فركانس خاص خودشو دارد كه به صورت پالس براي گيرنده فرستاده ميشه كه اين پالس قبلا آنا لوگ بود بعدا ديجيتالي شد
به طور كلي كابردش توي شبكه هاي صنعتي مثل dcsويا سيستمهاي كامپيوتري كه در داخلشون يه فرستنده -گيرنده دارندالبته شما بايد مشخص مي كرديد چه نوع گيرنده اي؟!!!!
سلام میثم جان
داداشی من واسش گیر آوردم و اینجا
گذاشتم
حاجی مصطفی میگه فایل هایی که اون روز که سایت مشکل پیدا کرد پریده دوباره تو سایت میزارشون
ممنون
یا حق

0212121
8th February 2011, 02:05 PM

نرم افزار multisimهم خوبه

fantastic girl
9th February 2011, 04:17 PM
درباره ی میکرو 80386 اطلاعاتی نیاز دارم؟ (فارسی)

e.einitabar
16th February 2011, 07:16 PM
سلام دوست من نگفتی چه طور اطلاعاتی ولی اینو گذاشتم
پيشرفت در تكنولوژي IC طراحي يك ريزپردازنده قدرتمند را ممكن ساخت. در 1985، اينتل 80386 را معرفي كرد. 80376 داراي ثبات هاي 32 بيت و گذرگاه آدرس 32 بيت است و بناراين مي توانست تا 4GB حافظه را آدرس دهي كند. در ساخت آن 275000 ترانزيستور CMOS بكار رفته و در يك بسته 132 پايه PGA جاي داده شده بود. دو نوع مورد توجه از 80386 وجود دارد: 80386DX و 80386SX. اين دو پردازندههر دو داراي سازمان دروني 32 بيتي مي باشد ولي 80386DX داراي گذرگاه داده بيرئني 16 بتي و گذرگاه آدرس 24 بيت است و به اين معني كه 80386SX يك كامپيوتر از نوع AT بدون هزينه اضافهبورد بزرگتر ولي قادر به اجراي نرم افزار 32 بيت نوشته شده براي 80386 مي باشد. اينتل به ساير سازندگان مجوز توليد 8088 و 80286 را صادر كرد؛ ولي خود تنها توليد كننده 80386 باقي ماند. اين وضعيت در اوايل دهه 1990 كه در شركت هاي AMD و Cyrix شروع به توليد 80386 نمودند تغيير يافت. اگر چه IBM نيز توليد 80386 را دريافت كرد ولي توليدات آن فقط مختص مصرف داخلي بود و هرگز به ديگر سازندگان عرضه نشد. MGH

e.einitabar
16th February 2011, 07:19 PM
سلام

اینم یکی دیگه امیدوارم که مشکلت حل بشه :

ریزپردازنده 80386

گردآورنده و نویسنده : بهار یاوری
تدوین و آماده سازی : همکاران سایت میکرو رایانه

با عرضه ریزپردازنده 80286 (http://www.microrayaneh.com/articles/microprocessor/80286.htm) و گذر از مرز یک مگا بایت حافظه RAM (http://www.microrayaneh.com/articles/microprocessor/ram.htm)، تحول عظيمي در صنعت كامپيوتر هاي شخصي پيش آمد كه با آمدن نسل 80386 اين تحول ادامه پيدا كرد. اولين ریزپردازنده از نوع 80386، ریزپردازنده 80386DX بود كه در سال 1985 به بازار عرضه شد و فركانس كلاك آن به 33MHz مي رسيد. تعداد خطوط آدرس (http://www.microrayaneh.com/articles/microprocessor/bus.htm) اين ریزپردازنده نيز به 32 خط افزايش يافت و بدين ترتيب مي توانست تا 4GB حافظه را آدرس دهي كند. اين ریزپردازنده داراي گذرگاه 32 بیتی داده ها (داخلي و خارجي) بود.

http://www.microrayaneh.com/articles/aimages/80386.jpg
يكي ديگر از ويژگيهاي جديد ریزپردازنده 80386، افزوده شدن مود عملكرد Virtual Real Mode (http://www.microrayaneh.com/articles/microprocessor/modes.htm) بود. اين مود عملكرد،امكان استفاده از سيستمهاي عامل چند كاربره (MultiUser) و چند وظيفه اي (MultiTasking) را فراهم كرد. ضمن اينكه امكان استفاده از حافظه هاي Cache داخلي و خارجي نيز، از ریزپردازنده هاي سري 80386 متداول شد. از پيشرفتهاي عمده ديگر در ریزپردازنده هاي 80386، استفاده از ويژگي PipeLining (http://www.microrayaneh.com/articles/microprocessor/superscalar_mmx.htm) بود.
يكي ديگر از ويژگيهاي ریزپردازنده 80386 استفاده از حافظه مجازي بود كه بهمراه مود Protected امكان اجراي سيستمهاي چند كاربره و چند وظيفه اي و قابليت اجراي زبانهاي سطح بالا را فراهم مي كرد. در مود حافظه مجازي كه در پردازنده هاي 80386 به بعد بسيار مورد استفاده قرار گرفت، يك قطعه از برنامه در حافظه بوده و بقيه بر روي HardDisc قرار دارد. اگر در زماني به بخش جديدي از برنامه نياز باشد كه در حافظه موجود نیست، يك پيغام كه اصطلاحاً Page Fault ناميده مي شود، توليد شده و از طریق سيستم عامل، قطعه مورد نياز برنامه به حافظه آورده مي شود. بدين ترتيب برنامه هاي بزرگ بر روي سيستم هاي با حافظه RAM كم نیز قابل اجرا مي شوند. برای توضیح بیشتر به فهرست مقالات سایت میکرورایانه مراجعه کنید. در مود Virtual Real و در حالت استفاده از حافظه مجازي، سيستم عامل كل حافظه سيستم را بين كاربران مختلف و بین برنامه هايي كه هر يك از كاربر ها اجرا مي كنند، تقسيم مي نمايند؛ بدين ترتيب هر يك از اين برنامه ها بر اين باور خواهند بود كه روي يك 8086 جداگانه و با حداكثر 1MB حافظه اجرا مي شوند. فقط سيستم عامل بايد بتواند بين استفاده كننده هاي مختلف و برنامه هاي هر كدام Switch نماید، بدون آنكه اطلاعات آنها خراب و يا گم شود.
ریزپردازنده هاي بعدي سري 80386 ریزپردازنده ي 80386SX بود كه توسط شركت اينتل در سال 1988 عرضه شد. یک تفاوت عمده بین اين ریزپردازنده با ریزپردازنده 80386DX اين بود كه گذرگاه آدرس خارجي اين پردازنده، به جاي 32 بيت، 24 بيتي بود. تفاوت دیگر آنها هم این بود که نوع 80386DX دارای 32 خط گذرگاه داده ولی نوع 80386SX 16 خط گذرگاه داده داشت و بالطبع قیمت آن نیز ارزانتر بود. اينتل پردازنده هاي 80386SL را در سال 1990 و بمنظور استفاده در كامپيوتر هاي همراه به بازار عرضه كرد كه هم مصرف توان پائين تري داشتند و هم اينكه در آنها از حافظه Cache داخلي استفاده شده بود.

تارای
4th March 2011, 07:31 PM
سلام خسته نباشید من برای پروژه ام احتیاج به راهنمای دارم
میخوام فاصله سنج با صوت ونور بسازم در صوت میخوام تشخیص صدا بده
متشکرم در صورت داشتن ایده ایا گه ممکنبهبه ایمیلم بفرستید

e.einitabar
4th March 2011, 10:31 PM
این فایل pdf رو که واست میذارم مربوط به پایان نامه های یکی از دوستام هستش
http://www.uc-njavan.ir/images/9tlzk9dve6xkszxp9qxv.jpg

این هم فایل که در اون تمامی موارد با نقشه ها وجود داره
http://uc-njavan.ir/file/do.php?id=1924

djyasser
24th April 2011, 12:15 AM
سلام.پروژه پایان ترم من ساخت ساعت با avr هست که ثانیه شمار و تاریخ داشته باشه و در ضمن به زبان c هم نوشته شده باشه.اگه لطف کنید و شماتیک و سورس برنامه رو بهم بدید ممنون میشم.تو هر سایتی که گشتم همه با بسکام بود.

e.einitabar
24th April 2011, 12:41 PM
سلام
دوست من در سایت های دیگه یا همین سایت خودمون برنامه همراه با مدارش گذاشته شده
البته با بسکام
خوب شما الان مدار رو دارین فقط میمونه برنامه با c
مثلا این پروژه ی پایان نامته نمیخوای یه کوچولو خودت تلاش کنی
برنامه با C هم زیاد سخت نیستش
ولی به نظرت یکم خننده دار نیست یکی از بچه هایی این سایت بشینه و برنامتو بنویسه
خوب نمیگیم که کمکت نمیکنیم
در این سایت ما مهی گیری رو نشون میدیم ولی به کسی ماهی نمیدیم

شروع کن همین حالا یه خودآموز C بگیر و برنامه نویسی رو شروع کن کمکت میکنیم

در پناه حق

djyasser
24th April 2011, 05:44 PM
سلام.مرسی از راهنمائیت.من خودآموز c رو دارم ولی چون چیزی ازش یاد نمیگیرم مزاحم شما شدم.من تا به حال با avr اصلا کار نکردم و وقت یادگرفتنشم ندارم و باید پروژه رو زود تحویل بدم.

e.einitabar
25th April 2011, 01:19 AM
سلام مجدد دوست عزیز
اگه با بسکام خواستی برات بزارم
در غیر اینصورت ببخشی

در پناه حق

hengameh
26th April 2011, 10:46 AM
خب به نظر من اگه شما بتونی روند برنامه رو بفهمی خودت با c می تونی بنویسیش اصلا کار سختی نیست فقط دستورا متفاوته فقط یه کوچولو زحمت داره .با یه آموزش خیلی مقدماتی مربوط به بسکام می تونی مفهوم دستورا رو بفهمی و معادل همون دستورارو با زبون سی بذاری
بالاخره برا هر پروژه ای دیگه یکم زحمتو باید کشید.[cheshmak]

mmyekybod
24th August 2015, 11:37 PM
با سلام
کسی تا حالا با ماژول(سنسور)l3g4200dکار کرده؟
این یه ژیروسکوپه که رابط کاربریش i2c هست(البته spiهم داره)
کسی می تونه کمک کنه راش بندازیم؟
با تشکر

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد