PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر اخراج "نيكوليچ" كمترين بهايي است كه بايد بپردازد

diamonds55
5th November 2008, 12:22 AM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال

كارشناس فوتبال ايران گفت: اخراج "نناد نيكوليچ" كمترين بهايي است كه بايد او به خاطر حذف تيم جوانان بپردازد.

امير حاج‌رضايي در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: من بازي اول تيم جوانان مقابل عربستان در تلويزيون برنامه كارشناسي داشتم و بازي دوم را هم خيلي به دقت تماشا كردم. هم اكنون كه تيم باخته است مي‌توان با صراحت و حتي با بي‌انصافي درباره اين تيم حرف زد. در يك جمله مي‌گويم كه اين تيم، بهترين تيم جوانان ما در سه دهه اخير بود، به طوري كه همه به پيروزي اين تيم دل بسته بودند.

وي افزود: من دليل اصلي ناكامي تيم جوانان را بي‌درايتي و بي‌تدبيري سرمربي تيم مي‌دانم. اما با بي‌كفايتي‌اش يك تيم بزرگ، خلاق و آينده‌دار را قرباني كرد.

حاج‌رضايي به مصدوميت بازيكنان ايران در دو بازي اخير اشاره كرد و گفت: اين آسيب‌ديدگي‌ها نشان مي‌دهد كه تيم جوانان به خوبي بدنسازي نكرده بود. اين جزئياتي است كه در نهايت يك كل را مي‌سازد. وقتي مي‌بينيم در دقيقه 56 بازي با عربستان و در حالي كه نتيجه يك بر يك است و مالكيت توپ هم در اختيار ماست سرمربي تيم ملي سومين تعويض‌اش را انجام مي‌دهد و ما در سي و پنج دقيقه آخر بدون تعويض مي‌مانيم و اين مساله باعث مي‌شود در پانزده دقيقه آخر خلع سلاح شويم به يك نتيجه مي‌رسيم و آن، اين است كه استراتژي‌مان براي رسيدن به هدف ضعيف بوده است.

وي به بازي تيم جوانان مقابل ژاپن اشاره كرد و گفت: بازي مقابل ژاپن هم يك آئينه تمام قد از بازي اول بود. ما در فوتبال ايران مربيان جواني مانند علي دوستي داريم اما، متاسفانه تيم را به مربيان بي مسووليت‌، كم مقدار و ناتوان خارجي مي‌دهيم. من در نيكوليچ احساس مسووليتي نديدم و اميدوارم كه سران فدراسيون فوتبال در نخستين فرصت او را اخراج كنند. اين كمترين بهايي است كه او مي‌تواند بابت قرباني كردن تيم جوانان بپردازد.

وي افزود: اين حرف‌هايي كه مي‌زنم از سر دلسوزي و به خاطر غرور ايراني‌ام است. غروري كه ديشب جريحه‌دار شد. دلم سوخت كه چه طور بايد جوانان ما قرباني بي‌درايتي فردي شوند كه پيش از اين در فولاد در امتحانش رد شده است. برويد به كميته آموزش مراجعه كنيد تا ببينيد فوتبال ما چه مربياني دارد كه هر كدام از آنها مي‌توانستند هدايت اين تيم را برعهده بگيرند. چگونه مي‌توانيم ما عملكرد او را با عملكرد مربياني چون شمس و دوستي مقايسه كنيم. چگونه مي‌توانيم بي‌تفاوتي نيكوليچ را با احساسات پاك مربياني همچون دوستي و شمس مقايسه كنيم.

حاج‌رضايي ادامه داد: در فدراسيون آدم‌هاي فهيمي چون مسعود معيني و مرتضي محصص حضور دارند اما، من نمي‌دانم فدراسيون چگونه به اين جمع‌بندي رسيده كه نيكوليچ سرمربي تيم جوانان باشد.

وي با بيان اينكه تمام شرايط براي تيم جوانان فراهم شده بود، گفت: نمي‌خواهم بحث شخصي مطرح كنم. در دهه شصت و زماني كه مربي تيم جوانان بودم، امكانات صفر بود و هنوز كه هنوز است پس از سال‌ها براي مظلوميت آن جوانان ناراحت هستم.

حاج رضايي با بيان اينكه نظر من به عنوان كسي است كه در گوشه‌اي از اين فوتبال زندگي كرده، به ايسنا گفت: فكر مي‌كنم اينجاست كه بايد مقابل مربياني همچون دوستي به احترام بايستيم. نه اينكه چون نوجوانان قهرمان شده‌اند بخواهم اين حرف را بزنم بلكه دلم مي‌سوزد با وجود اينكه مربيان تحصيل كرده و با اخلاق داريم چرا بايد نيمكت با ارزش تيم ملي‌مان را به مربيان امتحان پس نداده خارجي بدهيم.

وي با بيان اينكه مخالفتي با حضور مربيان خارجي ندارد، گفت: فوتبال فرامرزي است اما، ما نيكمت تيم‌ ملي‌مان را بايد به مربيان خارجي‌اي بدهيم كه سابقه روشني داشته باشند. بايد بگويم جوانان بايد به جام جهاني مي‌رفتند، نه اينكه سه‌شنبه بازي تشريفاتي را با يمن انجام دهيم. اين در شان فوتبال ما نيست.

انتهاي پيام
كد خبر: 8708-07587

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد