PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث شرايط فعلي جوانان را به سمت تئاترهاي زيرزميني سوق مي‌دهد

diamonds55
5th November 2008, 12:01 AM
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فرهنگ و هنر - تئاتر

بابك محمدي هشدار داد: شرايط فعلي تئاتر، بزودي بسياري از گروه‌هاي جوان را به اجراي نمايش‌هاي زيرزميني سوق مي‌دهد.

اين كارگردان تئاتر با بيان اين‌ مطلب به خبرنگار تئاتر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: در اين شرايط، مسوولان تئاتر، در‌هاي تئاتر را بسته‌اند و نمايندگان و مشاوراني انتخاب كرده‌اند كه پاسخگوي تئاتر و نيازهاي آن نيستند و اين فضا باعث بي‌انگيزگي و دلسردي بسياري از هنرمندان حرفه‌اي تئاتر شده است، ضمن اين‌كه عدم حضور متوالي اين هنرمندان باعث افت كيفي آثارشان مي‌شود و اين اتفاقات بسيار غم‌انگيز است.

كارگردان نمايش‌هايي همچون «درام‌هاي زندگي» و «حرفه‌اي‌ها» كه نمايشنامه «برادر ايراني من» را براي شركت در جشنواره فجر ارايه كرده بود، با اظهار تأسف از ردشدن اين متن اضافه كرد: براي سومين‌بار است كه كار من را از جشنواره كنار مي‌گذارند و هيچ‌كس نيز پاسخگوي گروه‌ها و افرادي مانند ما نيست. اين شرايط باعث شده از وضعيت تئاتر خسته شوم و تلاش مي‌كنم آثارم را به صورت مستقل اجرا كنم، هم‌چنان‌كه در اين مدت تنها چيزي كه از تئاتر نصيب من شده، مميزي است.

او ادامه داد: هرگز از نظر مالي به تئاتر و مركز هنرهاي نمايشي وابستگي نداشته‌ام، اما اين هميشه برايم سوال است كه بودجه تئاتر اين كشور در كجا هزينه مي‌شود. در تمام كشورها سايت‌هايي براي اطلاع‌رساني درمورد بودجه‌بندي تئاتر وجود دارد اما در كشور ما همه‌چيز پشت درهاي بسته اتفاق مي‌افتد.

او با انتقاد از وضعيت راكد تئاتر كشور در سال‌هاي اخير متذكر شد: در هيچ زمينه‌اي موفقيتي به دست نيامده است درحالي‌كه مدير فعلي مركز هنرهاي نمايشي نگاه مثبتي دارد و مي‌توانست با بهره‌گيري از همكاران و مشاوران حرفه‌اي موجبات رشد و توسعه تئاتر را فراهم كند، درحالي‌كه با انتخابات اشتباهي كه داشته موجب عقب‌رفتن تئاتر شده است.

كارگردان «مادام پي‌پي» معتقد است: بسياري از مديران ما تصور مي‌كنند، با انتخاب افراد حرف گوش‌ كن مي‌توانند جلوي مشكلات را بگيرند در صورتي كه افرادي كه شجاعت و سواد كافي نداشته باشند نمي‌توانند نيازهاي آن شاخه بخصوص را تأمين كنند.

انتهاي پيام
كد خبر: 8708-07608

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد