PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نشانه ها

touraj atef
3rd April 2010, 01:31 PM
براي كسي چون من كه عاشق بازي نشانه ها است به طور حتم 14 فروردين مصادف با 3 آوريل مي تواند روز ويژه اي باشد در بين نياكان ما جشن " سيزدهبدر " كه در سيزدهمين روز از ماه اول بهار گرفته ميشد ,جشني بود كه براي نيايش به يزدان براي آغاز سال جديد كشاورزي مي گرفتند در اين روز نياكان ما از درگاه مهر مي خواستند كه در باروري محصولات و زمين و بذري كه در آن كاشته اند آنها را ياري دهد و چنين بود كه جشن " سيزدهبدر " شروع شد و تا امروز نيز ادامه دارد قصه " سيزدهبدر " مربوط به قرنها پيش است و همه ساله امروز در 14 فروردين آغاز بهره وري و كار به همراه عشق و اميد و ايمان به بذرهائي كه در زمين مي كاشتند بوده است روز 14 فروردين مصادف با 3 آوريل نيز مي باشد در سوم آوريل دويست و چهار سال پيش در سرزمين يخي در شمال اروپا مردي به دنيا آمد كه او نيز سر منشا باروري براي ميليونها بذر انساني يعني فرزندان نوع بشر شد از هانس كريستين آندرسن سخن مي رانم مردي كه با خلق زيباترين آثار كودكان توانستند دل ميليونها كودك را شادمان كند و مطمئن هستم تمامي كساني كه هم اكنون مشغول خواندن اين مقال نوشتاري هستند به طور حتم يكي از قصه هاي اين جاودان نويسنده ژانر كودكان را خوانده اند شايد زيباترين داستان هانس كريستن آندرسن " جوجه اردك زشت " باشد جوجه اردكي كه بعلت متفاوت بودن ملقب به زشتي مي شود و طرد شده از محيط اطرافش مي گردد جوجه اردك كه بعلت ندانستن گوهر درون خود مي پندارد كه بي ارزش است لايق زيستن نيست و ارزشي براي ديگران ندارد و هنگامي كه در انزواي محض مي رود خود را مي يابد سرانجام تبديل به قوي زيبائي مي شود كه نشانه اي از زيبا هديه اعتماد به نفس و عشق به هستي و زندگي است شايد بسياري ندانند كه جوجه اردك زشت نمادي از كودكي و شايد كل زندگي هانس كريستن آندرسن بوده است مردي كه در نهايت فقر و تا حد زيادي بد هيبت پاي به اين كره خاكي نهاد اما اين جوجه اردك زشت در نزد مردم عادي در اندرون خود روحي به سان قو داشت كه توانست به مدد اين قو كه عشق به آن مي توانيم نام دهيم توانست زيباترين و كار ا ترين قصه هاي تاريخ بشريت را بنگارد و جاو دانه شود تصادم هر ساله روز آغاز كار بر روي زمين براي كشاورزي و روز تولد هانس كريستن آندرسن مي تواند همه ما را متوجه جوجه اردكهاي زشتي كند كه از ديدگاه ما بوده در حاليكه كه هر كدام مي توانند قوئي باشند از سوي ديگر 3 آوريل سالگرد ترور دكتر مارتيك لوتر كينگ جونيور است بزرگ مردي كه با شعار "رويائي دارم " جهاني را متحول كرد او از آزادي و عشق سخن گفت و در سخنراني معروفش در بناي يادبود آبراهام لينكن گفت "عطش ما به آزادي نبايد با نوشيدن جام بيزياري و نفرت سيراب شود" امروز آغاز كار در ايران است روزي كه بسياري از ما ايرانيان سالهاي طولاني پس از تعطيلات نوروزي آغاز به كار و تحصيل مي كرده و يا همچنان مي كنيم امروز مي تواند به مثال همان آغاز كار كشاورزي نياكان خوش كردار و نيك انديش و خوب گوي ما باشد همان پارسيان مردمي كه با برگزاري جشن " سيزدهبدر " آغاز تابستان بزرگ ايرانيان را مي گرفتند( زيرا در آن دوران سال ايراني به دو فصل تابستان بزرگ و زمستان بزرگ كه نماد فصل گرما و خوشي آب و هوا و موسم سرما و بدي شرايط جوي بود تقسيم مي شد)امروز همچنين همه ما مي تواينم به گونه اي براي هميشه جوجه اردكهاي زشت را از ياد بريم به قوهاي درون خود و ديگران توجه كنيم به زندگي خود عاشقانه و با نگاه موشكافانه مثبت بنگريم به نزديكان و دوران خود نگاهي پر عشق داشته باشيم امروز مي تواند به مناسب بزرگداشت مردي كه به ما آموخت ساده انگاري و ظاهر بيني و بي صبري مي تواند چگونه جوجه اردك زشتي از يك جوجه قو بسازد بيانديشيم و بذرهاي خود با اميد و عشق و ايمان به بهترين بودن آن بكاريم بذرهائي كه بايد از سه پند جاودان ايرانيان حداقل بارقه هائي داشته باشد بذرهائي از گفتني هاي خوب و انديشه هاي زيبا و ايمان باشدو امروز هم مي تواند به ياد دكتر لوتر كينگ براي هر كدام از ما حكايت " رويائي دارم " را تداعي كند رويائي كه هر كدام از ما مي توانيم داشته باشيم و براي خود من جهاني پر از عشق و دلدادگي و عاري از خشونت و نفرت است آري در دنياي نشانه هاي امروز به ياد نياكان ايرانيم بذر اميد مي كارم به ياد معلم دوران كودكيم هانس كريستن آندرسون ايمان به خويشتن و اطرافيان و جهانم دارم و جوجه اردك زشتي نديده و همه را قوئي پندارم و به ياد استاد دوران جوانيم دكتر كينگ اميد به روياهايم خواهم داشت و خواهم گفت
رويائي دارم
رويائي به جهان پر عشق
رويائي به دنيائي سراسر از آزادي و مهر
و رويائي براي سر بلندي ايرانم و همه هم وطنان ايرانيم
www.lonelyseaman.wordpress.com
/ tourajatef@hotmail.com

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد