PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر رييس جمهور:كردان مظلوم واقع شد

AvAstiN
3rd November 2008, 09:26 PM
احمدي‌نژاد در ادامه با تاکيد بر اينکه استيضاح کردان استيضاح درستي نيست، تاکيد کرد:« دولت بنا ندارد وارد اين مسايل شود و الا ما مي‌توانيم کساني را نام ببريم که از حقوق مدارک نامعلوم خود استفاده کرده‌اند.»

رييس جمهور روز يكشنبه پس از جلسه هيات دولت،گفت:« استيضاح وزرا بايد نسبت به عملکرد آنها صورت بگيرد، لذا استيضاح وزير کشور قانوني نيست و من درجلسه استيضاح ايشان شرکت نمي‌کنم.»

به گزارش ايسنا، دکتر محمود احمدي‌نژاد ضمن اعلام اين مطلب افزود:« به عقيده من چيز جديدي در استيضاح آقاي کردان مطرح نشده که نياز داشته باشد رييس‌جمهور در آن شرکت کرده و پاسخ دهد.»

وي تصريح کرد: « حرف هاي مطرح شده همان حرف‌هاي تکراري است.»

براساس گزارش خبرگزاري جمهور اسلامي،رييس‌جمهوري درعين حال با تاکيد بر اينکه استيضاح حق نمايندگان است، گفت:« ما بالاترين احترام را به مجلس مي‌گذاريم و هر تصميمي که بگيرند بر روي کار دولت اثري نخواهد داشت. ما مجلس را يار خود مي‌دانيم اما اين استيضاح را قبول نداريم.»

همچنين براساس گزارش واحد مركزي خبر، رييس جمهورگفت:« درجلسه استيضاح وزير کشور شرکت نخواهم کرد چون اين استيضاح به واقع استيضاح عملکرد نيست، بلکه بررسي مجدد رأي اعتماد قبلي نمايندگان است.»

محمود احمدي نژاد پس ازجلسه امروز هيئت دولت در جمع خبرنگاران صداوسيما و خبرگزاري جمهوري اسلامي افزود:« استيضاح طبق قانون ناظر به عملکرد وزير در دوره وزارت است، درحاليکه اسيتضاح آقاي کردان اين گونه نيست.»

رئيس جمهور در پاسخ به اين سوال که نتيجه دستورش در خصوص پيگيري مسئله روز چهارشنبه گذشته مجلس به کجا رسيده است،گفت:« در اين زمينه دو اشتباه شده بود ، نخست آنکه روال کار درست نبود.»

احمدي نژاد با بيان اينکه در اختيار قرار دادن مبالغي به نمايندگان براي رفع مشکلات حوزه هاي انتخابيه از دوره هاي قبل مرسوم بوده است گفت:« اين روال ، روال اشتباهي است و ما تصميم گرفتيم که از اين پس اين مبالغ را در اختيار استانداري ها قرار دهيم تا با توجه به مشکلات ارائه شده نمايندگان هزينه کنند.»

رئيس جمهور اشتباه دوم را متوجه مامور دفتر دولت در مجلس دانست و تصريح کرد:« با فرد متخلف با قاطعيت برخورد کرديم و اين فرد ديروز از کار برکنار شد.»

احمدي نژادبه برخي مسائل حاشيه اي که در ماههاي اخير انرژي دولت را به هدر داده است اشاره و تاکيد کرد:« دولت هميشه تلاش کرده است تا درگير چنين مسائل حاشيه اي نشود چرا که مي داند با طرح چنين مسائلي و مشکلاتي که پس از آن بوجود مي آيدکارکشور عملا به جلو نخواهد رفت.»

براساس گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي ، رئيس جمهور در ادامه گفت :« در جلسه امروز هيات وزيران خطاب به وزيران به شدت تاکيد کردم ديگر نمي پذيرم نظارتشان بر زير مجموعه ها به گونه اي باشد که چنين مسائلي براي دولت به وجود آيد و فضاي کشور را تحت تاثير قرار دهد.»

رييس جمهوري با اشاره به تقاضاي استيضاح وزير کشور گفت:« ما هر تصميمي که مجلس بگيرد از آن تبعيت مي‌کنيم اما ظاهرا عده‌اي مي‌خواهند دولت را از اکثريت انداخته و کليت آن را با مشکل مواجه کنند.»

احمدي نژاد با بيان اين مطلب تاکيد کرد:« سوال حق نمايندگان است اما هر چيزي بايد به اندازه خود باشد.»

وي تصريح کرد: « جايگاه مجلس از نظر ما بسيار بالاست اما به عقيده من آقاي کردان مظلوم واقع شد چرا که تاکنون به کسي تا اين حد توهين نشده بود.»

رييس‌جمهوري گفت:« قطعا همه ضعف‌هايي دارند اما اگر بنا باشد نقاط ضعف يکديگر را روي ميز بگذاريم، مسايل ديگري پيش خواهد آمد.»

احمدي‌نژاد در ادامه با تاکيد بر اينکه استيضاح کردان استيضاح درستي نيست، تاکيد کرد:« دولت بنا ندارد وارد اين مسايل شود و الا ما مي‌توانيم کساني را نام ببريم که از حقوق مدارک نامعلوم خود استفاده کرده‌اند.»

رييس جمهوري تصريح کرد: « به عقيده ما اين موضوع اصلي کشور نيست و طرح آن باعث ايجاد جنجال شده و مانع کارهاي دولت مي‌شود. از سويي شرايط کشور حساس است و دنيا در آستانه تحولات عظيمي قرار دارد.»

احمدي نژاد با تاکيد بر اينکه کردان در اين موضوع مظلوم واقع شد، تصريح کرد:« من دلبستگي خاصي به ايشان و هيچ احدي ندارم ، حتي نسبت به فرزند خودم اگر بخواهد در مصالح کشور خدشه وارد کند دلبستگي ندارم اما کردان 30 سال است در اين کشور کار کرده است.»

رييس‌جمهوري گفت:« نمي‌گويم کردان انسان فوق‌العاده، برجسته و آنچناني است اما بايد اجازه داد او کارش را انجام دهد، گويا برخي مي‌خواهند دولت را با مشکل مواجه کنند.»

به گزارش ايسنا،دکتر محمود احمدي‌نژاد در ادامه افزود:« علي‌رغم ميلم بايد برخي مسايل را بگويم تا مردم آنها را بدانند که برخي مي‌خواهند دولت را با مشکل مواجه کنند.»

رييس‌جمهور در ادامه گفت:« برخي مي‌گويند دانشگاه‌هاي آنها علمي است اما اينگونه نيست دانشگاه ‌هاي آنها شبيه خودشان عمل مي‌کنند. شما مي‌بينيد اگر يک مقاله از کسي از فارغ ‌التحصيلان دانشگاه‌هاي آنها عليه رژيم صهيونيستي انتشار يابد براي آن فرد مدرک دکترا صادر نمي‌کنند و آنها همراه با دانشگاه‌هايشان تحت يک سياست عمل مي‌کنند.»

رييس جمهوري تصريح کرد: « اگر مدرک کردان غلط هم باشد چه اثري دارد من پيش از اين حتي عبارت کاغذ پاره را درباره آن به کار بردم براي آنکه تنها يک مدرک افتخاري بوده است.»

رييس‌جمهوري خاطرنشان کرد:« قطعا اين روال غلطي است که براي بررسي اين موضوع در پيش گرفته‌اند. اينکه از کساني شهادت بطلبند که صداقت در گفتار و رفتار ندارند.»

وي ادامه داد:« اگر بنا باشد عادلانه به اين موضوع رسيدگي کنيم بايد يقه دانشگاهي که ايشان در آن تدريس مي‌کرد را نيز بگيريم. چرا تا وقتي رفيق او بودند اين حرف‌ها را مطرح نکردند و اکنون چه اتفاقي افتاده است که اينگونه اظهار نظر مي‌کنند.»

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد