PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی چرا لینوکس ؟؟؟

آبجی
29th March 2010, 12:31 AM
چرا لینوکس ؟؟؟

همیشه این سوال برام بود چرا بعضی ها از لینوکس استفاده میکنند در صورتی که کار با سیستم عامل ویندوز و یا نظایر اون خیلی راحته پس چرا میرن سراغ لینوکس و اوبونتو درسته که میگن مزیت داره نسبت به ویندوز همه اینا قبول ولی وقتی که مودم و کارت صدا و گرافیک و بقیه قطعات رو راحت میشناسه و هم راحت تر به اینترنت وصل میشیم چرا باید ازلینوکس استفاده کنیم ؟؟؟:-/

درسته که اسمش نرم افزار ازاد هست ولی چراما با ویندوز یا با سون یا همین ویندوز ویستا کار نکنیم ؟؟؟:-? تو ویندوز خیلی چیزا به صورت پیش فرض نصب هستن ولی تو لینوکس و اوبونتو اینجوری نیست . مثلا همین اضافه کردن زبان فارسی تو ویندوز خیلی راحته ولی تو اوبونتو چی ؟؟؟ نصب زبان تو اوبونتو کلی مکافات داره کلی دردسر داره یا همین مولتی مدیا . فکرشو بکن بخوای فایرفاکس رو تو ویندوز نصب کنی خیلی راحت و سریع نصب میشه ولی تو اوبونتو چی ؟؟؟ با کلی دردسر تازه میشه اینترنت اکسپلورر رو توش نصب کنی .

البته نمیخوام بگم که اوبونتو بده نه یه مزایایی هم داره مثلا دمای سیستم تو ویندوز میره بالا ولی در صورتی که تو اوبونتو اصلااینجوری نیست {nerd} .

مزیت خیلی خوب نرم افزار های ازاد اینه که مخصوصا اوبونتو که ویروسی نمیشه و مدام ناراحت این نیستی که نکنه سیستمت ویروسی بشه یا به زودی باید آنتی ویروست رو اپدیت کنی اینم یه مزیت خوبشه که نسقبت به بقیه سیستم عامل ها برتری داره .

در کل اینو بگم کسایی که با سیستم عامل های ازاد کار میکنند خیلی خلاق تر از کسانی هستند که با ویندوز و ویستا و یا بقیه سیستم عامل ها کار میکنند هستند sh_omomi103. تو سیستم عاملهای ازاد دستت خیلی باز هست . خودت میتونی خیلی چیزا رو تعریف کنی در صورتی که ویندوز یه جورایی همه ما رو تنبل کرده و خلاقیت رو از ما گرفته .sh_omomi91

یه چیز جالب رو چند وقت پیش یکی از دوستام بهم گفت این بود که بهم گقت میدونی تو سیستم عامل ویستا از یه سری خصلتهای لینوکس استفاده کردند ؟؟؟ وقتی شنیدم تعجب کردم گقتم پس چرا یه جورایی دارن با تبلیغاتی که برای بقیه سیستم عاملها میکنند مردم رو از این سیستم عامل دور میکنند ، البته به نظر من لینوکس جواب خودشو پس داده و نیاز به تبلیغ نداره چون در حال حاضر بهترین سیستم عامله . اینو زمانی متوجه میشی و درک میکنی که باهاش کار کرده باشی .;)

بهت قول میدم که اگه نصبش کنی دیگه نمیری سراغ ویندوز یا ... درسته شاید اولش برات مشکل باشه ولی کم کم کار با اون شیرین میشه.sh_omomi103

میدونستید که ماکروسافت خودش از ام اس ان و لینوکس استفاده میکنه؟؟؟ sh_omomi78

در ضمن یه سری امکانات داره که هیچ وقت نمیتونی تو ویندوز و یا .. پیدا کنی sh_omomi35

ولی خب بعضی از برنامه ها که در ویندوز قابل نصب هستند در لینوکس نمیشه نصب کرد این هم یه عیبشه .sh_omomi60

اگه بری از کسایی که با لینوکس کار کردن بپرسی که کار کردن با زبانهای برنامه نویسی تو کدوم میحیط اسون تره مطمئن باش که همه میگن لینوکس من جمله خود منsh_omomi71 .

هر روز به تعداد کاربران لینوکس داره اضافه میشه و هر روز علاقه مندان زیادی به خانواده لینوکس میپیوندند . یادمه8-> زمانی که با بچه های انجمن تو دانشگاه smilee_new2 (1) کلاسی در مورد لینوکس گذاشته بودن گفتم بچه ها ممکنه کسی نیاد {i dont want to see} یادمه جلسه اول تعداد افراد ثبت نامی حدود چهل نفر بود{worried} با اون که اموزش رایگان بود برامون جای تعجب داشت که چرا کسی ثبت نام نکرده :-? ولی کسی ناامید نشد جلسه دوم وقتی رفتم سرکلاس باورم نمیشد :-o میتونم بگم جمعیت سه برابر حتی بیشتر شده بود طوری که برای بقیه دانشجویان رشته دیگه که تو دانشگاه کلاسشو گذاشتن باز هم دانشجویان رشته کامپیوتر سر کلاسش میرفتن و سوالاتشون رو میپرسیدن /:). برای همین میگم که اگه نصبش کنید مطمئنن یکی از کاربراش میشید و دیگه سراغ ویندوز نمیرید یا کمتر به ویندوز مراجعه میکنید . میگی نه یه بار امتحان کن نمیتونی ازش دل بکنی فقط یادت نره قبلش یه بک آپ از سیستمت بگیری sh_omomi25.

تو لینوکس میدونی که چطور کار میکنه ولی تو ویندوز چی نه !!! تو اصلا نمیدونی چطور کار میکنه . میشه گفت که بهتریم سیستم عامل برای کاربران خلاقه . پس اگه فکر میکنی خلاقی و عاشق خلاقیت یه کم به خودت سختی بده و اونو رو سیستمت نصب کن و ازش لذت ببر و شخصی خلاق باشsh_omomi91 .

اگه نصب کردی و باهاش کار کردی نظرت رو بگو تا بقیه هم بدونند کار کردن باهاش چقدر شیرینه sh_omomi50 .

مخصوص بچه های خوب نخبگان sh_omomi70

Shr776
29th March 2010, 12:41 AM
عالی بود دست شما درد نکنه
مخصوصا اینکه کار خود شما هم بوده و کپی نبوده تشکر مجدد

dodor
31st May 2010, 07:22 PM
سلام دوست من!
واقعا جای تعجب داره که اینجا کسی از لینوکس بد نمیگه؟! سعی کنید مطالب را همراه با لینک های دیگر تر کیب کنید و با سند و مدرک حرف بزنید چرا که بعضی از ویندوز دوستان هنور به قدرت لینوکس پی نبرده اند. شما در این مطالب در واقع برداشت خودتون رو گفته اید کاش بهتر می بود که همراه با ستد و مدرک اراته بشه تا دلیلی کامل و قاطع در درستی اون وجود داشته باشه.
لینک زیر را ببنید :

www.whylinuxisbetter.net
و

http://www.reichel.net/opensource/linuxtop10.html
و

http://blogs.techrepublic.com.com/10things/?p=415
و

http://kerneltrap.org/node/5610
و
....
موفق باشید.

Admin
31st May 2010, 07:37 PM
سلام دوست من! واقعا جای تعجب داره که اینجا کسی از لینوکس بد نمیگه؟! سعی کنید مطالب را همراه با لینک های دیگر تر کیب کنید و با سند و مدرک حرف بزنید چرا که بعضی از ویندوز دوستان هنور به قدرت لینوکس پی نبرده اند. شما در این مطالب در واقع برداشت خودتون رو گفته اید کاش بهتر می بود که همراه با ستد و مدرک اراته بشه تا دلیلی کامل و قاطع در درستی اون وجود داشته باشه موفق باشید.

سلام
دوست من اگه ایرادی که از متن بالا میگیری رو برای ما بذاری با سند و مدرک هم براتون ارائه میدیم.

چون منم متن بالا رو خوندم و فکر نمی کنم ایرادی داشته باشه ... ;)

همچنین یک نکته رو بگم ...

امروزه استفاده از سیستم عامل لینوکس و لینوکس بیس بیشتر روند رشد استفاده فوق العاده بالایی در سرور ها داره.

چون کارائی سرورها با این سیستم عامل ها بیشتر و کار باهاشون آسان تره.

اما در سرور های ویندوزی ، کندی سرعت همیشه تمامی کاربران رو اذیت می کنه برای همین استفاده ی عمده ی این سیستم عامل ها بر روی سرور هاست

موفق باشید

آبجی
31st May 2010, 07:42 PM
سلام دوست من! واقعا جای تعجب داره که اینجا کسی از لینوکس بد نمیگه؟! سعی کنید مطالب را همراه با لینک های دیگر تر کیب کنید و با سند و مدرک حرف بزنید چرا که بعضی از ویندوز دوستان هنور به قدرت لینوکس پی نبرده اند. شما در این مطالب در واقع برداشت خودتون رو گفته اید کاش بهتر می بود که همراه با ستد و مدرک اراته بشه تا دلیلی کامل و قاطع در درستی اون وجود داشته باشه موفق باشید.

دوست گرامی بهتره دقیق بخونید کسی هم از لینوکس بد نگفت !!! :-? اگه به کل بخش لینوکس شما مراجعه کنید اون وقت از سند و مدرک چیزی نمیگید پس بهتون پیشنهاد میکنم که اول مطلب رو کامل بخونید بعد هم دقیق .

چرا که بعضی از ویندوز دوستان هنور به قدرت لینوکس پی نبرده اند

در مورد این حرفتون هم باید بگم که متاسفانه میتونم به جرات بگم کمتر از یک سوم از کاربران کامپیوتر به قدرت لینکوس پی بردن و از این سیستم عامل استفاده میکنند .

خب شما میگید من برداشت خودم رو نوشتم برید از کسانی که از این سیستم عامل استفاده کردند بپرسید اگر خلاف این حرفها رو گفتند اون وقت بیاین خورده بگیرید چون کاربران لینوکس خلاق ترین کاربران کامپیوتر هستند .

موفق باشید .

dodor
31st May 2010, 08:05 PM
سلام دوست من!
من در تکمیل حرف شما گفتم و نه بر خلاف آن. در چند جا مطالبی در فروم های دیگر دیدم و حتی مقاله ای در این باره(بر ضد لینوکس) ولی این جا دیدم گفته نشده تعحب کرده ام.
اگر هم لینک های من را مشاده می کردید من آن ها را در تمکیل صحبت های شما گفتم .
شما از پست من بد برداشت کرده اید . من از شما عذر خواهی می کنم اگر مطلب را بد توضیخ دادم.
موفق باشید.

dodor
31st May 2010, 08:13 PM
سلام دوست من!

دوست گرامی بهتره دقیق بخونید کسی هم از لینوکس بد نگفت !!! :-? اگه به کل بخش لینوکس شما مراجعه کنید اون وقت از سند و مدرک چیزی نمیگید پس بهتون پیشنهاد میکنم که اول مطلب رو کامل بخونید بعد هم دقیق .
بنده موضوع را دقیق خوانده ام و اول از همه هم به کل بخش لینوکس سر زدم و مطالبش را مطالعه کردم و بعد پست دادم.
شما منظور من را متوجه نشدید و یا مطلب من را درست نخواندید. همانطور که گفتم در تکمیل صحبت های شما گفتم.
موفق باشید

آبجی
31st May 2010, 08:47 PM
سلام دوست من!

بنده موضوع را دقیق خوانده ام و اول از همه هم به کل بخش لینوکس سر زدم و مطالبش را مطالعه کردم و بعد پست دادم.
شما منظور من را متوجه نشدید و یا مطلب من را درست نخواندید. همانطور که گفتم در تکمیل صحبت های شما گفتم.
موفق باشید

{big green} نمیدونم اما به نظر خودم لینوکس خیلی بهتر از بقیه سیستم عاملها هست فقط حوصله و صبر و خلاقیت میخواد

میشه گفت که بهتریم سیستم عامل برای کاربران خلاقه . پس اگه فکر میکنی خلاقی و عاشق خلاقیت یه کم به خودت سختی بده و اونو رو سیستمت نصب کن و ازش لذت ببر و شخصی خلاق باشhttp://njavan.com/forum/images/smilies/other%20%2891%29.gif .

dodor
31st May 2010, 09:23 PM
سلام دوست من!

نمیدونم اما به نظر خودم لینوکس خیلی بهتر از بقیه سیستم عاملها هست فقط حوصله و صبر و خلاقیت میخواد
فکر نمی کنم تمامی لینوکس ها نیاز به خلاقیت و صبر و حوصله داشته باشد! حالا خلاقیت به رو مد نظرم نیست ولی تو توزیع هایی مثل یوبنتو و ردهت و اوپن سوزه و ... همه کار ها خیلی را حت انجام میشه.
وقتی که در یوبونتو همه چیز آنقدر و آماده است که حتی فکر اینکه چه در پشت این پوسته قرار دارد از بین می رود.
آیا آ‌ن وقت صبر و حوصله معنی دارد؟!
جالب است تمامی این پوسته ها همان دستورات به ظاهر ساده ی ترمینال می باشند ولی ....
شما فرض کنید که پوسته گرافیکی لینوکس موجود نباشد آیا به نظرتان کسی دیگر سراغ لینوکس (کاربری که حرفه ای نشده است) می رود؟
اتقاقا هم چنین بحثی بوجود اومد جالبه تو اون بحث همه طرفدار راحتی کار با لینوکس بودن حالا فرض کنیم این ها بیان صبر و حوصله به خرح بدهند کلا از لینوکس زده می شوند . اما اگر کسی از همان ابتدا مسیر خود را در برخورد با لینوکس مشخص کند دیگر صبر و خوصله معنایی نخواهد داشت و همه آن خلاقیت فرد در بر خورد با لینوکس خواهد بود .
موفق باشید.

آبجی
31st May 2010, 09:30 PM
سلام دوست من!

اتقاقا هم چنین بحثی بوجود اومد جالبه تو اون بحث همه طرفدار راحتی کار با لینوکس بودن حالا فرض کنیم این ها بیان صبر و حوصله به خرح بدهند کلا از لینوکس زده می شوند . اما اگر کسی از همان ابتدا مسیر خود را در برخورد با لینوکس مشخص کند دیگر صبر و خوصله معنایی نخواهد داشت و همه آن خلاقیت فرد در بر خورد با لینوکس خواهد بود .
موفق باشید.

چرا صبر حوصله همراه علاقه میتونه خیلی از کاربران کامپیوتر رو به لینوکس نزدیک تر کنه وقتی کاربران ببین که لینوکس چقدر مزیت داره مطمئنن سراغ مابقی سیستم عاملها نمیرن اینو قبلا هم گفته بودم {big green} این چیزی بود که خودم دیدم تو دوستام بشخصه . درسته خسته کننده هست ولی خب وقتی نتیجه ای که میده بهت خیلی شیرین و جذابه و اون خستگی رو از بین میبره ;)

moji5
31st May 2010, 09:49 PM
لینوکس واسه کسی خوبه که حرفه ای باشه
چون میشه باهاش همه چیز رو تغییر داد
تو محیط لینوکس واسه هر چیزی یه فایل داریم
مثلا" هر سخت افزار یه فایل داره و میشه اون رو ویرایش کرد یا بهش دستور داد
تو محیط شبکه واقعا" قوی عمل میکنه مخصوصا" قسمت مدیریت کاربران
و بهترین مزیتش اینه که به هیچ وجه ویروسی نمیشه
یا از بیرون ویروسی نمیشه
چون به فایل ها اجازه اجرای مستقیم داده نمیشه
یعنی هر کسی یه سطح دسترسی داره
یا میشه واسه هر چیزی سطح دسترسی تعیین کرد
که هر کسی نمیتونه اون رو تغییر بده
این خاصیتش خیلی مفیده

moji5
31st May 2010, 09:51 PM
راستی لینوکس توزیع های متفاوتی داره که تو انجمن توضیحاتش هست و توزیع هایی که محیط گرافیکی و کاربری راحت تر و گرافیکی تری دارن هم موجوده
فکر کنم مشکلش نبوده نرم افزار باشه که اونم کم کم حل شده یا میشه

Admin
31st May 2010, 09:57 PM
من خودم از طرفداران سر سخت لینوکس هستم ... منتها فقط لینوکس رو بر روی سرور می پسندم.

چون سیستم عامل لینوکس بیشتر به درد سرور می خوره تا مصارف خانگی و ایراد اصلیش اینه که اکثر نرم افزارهای تولیدی موجود جهت استفاده در سیستم عامل های شرکت مایکروسافت هستن که همین امر باعث محدودیت های چشم گیری در استفاده از این سیستم عامل ها در خانه میشه.

dodor
31st May 2010, 10:00 PM
سلام دوست من!
به نظر تون کجای نصب یک پکیج از تو سیناپتیک در یوبونتو و یا مینت نتیجش لذت بخش است ؟! این که دقیقا میشه عین ویندوز ! نرم افزار رو دانلود میکنه و بعد هم با یک ویزارد سراغ کار و یا استقاده از اون میریم! به نظر من به چالش کشیدن و کنجکاوی در سیستم عامل لینوکس و (دستکاری قسمت هاش {big green} :-?) کار مخصوصا با ترمینال و اسکریپت نویسی قشنگ ترین ویژگی داره که اون رو از بقیه متمایز کرده است .
موفق باشید.

dodor
31st May 2010, 10:06 PM
سلام دوست من!

چون سیستم عامل لینوکس بیشتر به درد سرور می خوره تا مصارف خانگی و ایراد اصلیش اینه که اکثر نرم افزارهای تولیدی موجود جهت استفاده در سیستم عامل های شرکت مایکروسافت هستن که همین امر باعث محدودیت های چشم گیری در استفاده از این سیستم عامل ها در خانه میشه.
به نطر من لینوکس در هر دو زمینه کاملا قوی است و هیچ مشکلی در مصرف خانگی ندارد . هر چه بخواهید برایش پیدا می شود و در بعضی موارد هم از نرم افزار های تحت ویندوز هم بهتر است .
و من اون را برای کار با خانه بسیار می پسندم و تمامه در لینوکس به سر می برم و حتی هیچ موقع به ویندوز احتیاجی پیدا نکرده ام.
شما در چه زمینه هایی می گید تا من برای شما دلیل بیان کنم!
موفق باشید.

moji5
31st May 2010, 10:24 PM
سلام دوست من!
به نظر تون کجای نصب یک پکیج از تو سیناپتیک در یوبونتو و یا مینت نتیجش لذت بخش است ؟! این که دقیقا میشه عین ویندوز ! نرم افزار رو دانلود میکنه و بعد هم با یک ویزارد سراغ کار و یا استقاده از اون میریم! به نظر من به چالش کشیدن و کنجکاوی در سیستم عامل لینوکس و (دستکاری قسمت هاش {big green} :-?) کار مخصوصا با ترمینال و اسکریپت نویسی قشنگ ترین ویژگی داره که اون رو از بقیه متمایز کرده است .
موفق باشید.
اینه که نرم افزار رو براش معرفی کنیم یه عیبه که از امتیازش کم کیمنه البته به مرور داره نرم افزاراش همه گیر میشه
به اون صورت با لینوکس کار نکردم اما استاندارد خروجی برنامه ها یا فایل هایی که با لینوکس ایجاد شده طوری هست که بتونیم تو ویندوز هم استفاده کنیم؟
اگه نشه استفاده کرد اینم یه عیب به حساب میاد اونم با حجم بالای استفاده از ویندوز در ایران
ولی همونطور که قبلا" گفتم محیط برنامه نویسی و ویروسی نشدنش به امتیازش اضافه میکنه

dodor
31st May 2010, 11:18 PM
سلام دوست من!

به اون صورت با لینوکس کار نکردم اما استاندارد خروجی برنامه ها یا فایل هایی که با لینوکس ایجاد شده طوری هست که بتونیم تو ویندوز هم استفاده کنیم؟ببنید شما اگر هر برنامه ای با کامپایلر های خودش درست کنید در ویندوز هم قابل استفاده است. یعنی مثلا شما با جاوا کدی را می نویسید و کامپابل می کنید نرم اقزار ایجاد شده با پسوند jar هواهند بود که ویندوز هم قابل استفاده می باشد برای بقیه هم همین طور.
تنها تقاوت در اجرای برنامه ها همان exe است که لینوکس با پروژه ی wine آن را نیز بر طرف نمود www.wine (http://njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.%3Cb%3Ewine%3C %2Fb%3E)hq.org
موفق باشید.

moji5
31st May 2010, 11:52 PM
خوب فایل های متنی چطور
یا گرافیکی
اتوکد
یا غیره

dodor
31st May 2010, 11:59 PM
سلام دوست من!
برای فایل های متنی شما کافی است که پسوند فایل را به :
txt.
تغییر دهید .
منظورتان از قایل های کرافیکی چیست ؟ اگر فرمت تصاویر مد نظر تان است بله هر دو ساپورت می کنند.
برای فایل های اتوکد شما به راحتی با نرم افزار qcad می توانید ان ها را باز کنید و یا با lx-viewver هم این کار را انجام می دهد . و چون هر دو از یک فرمت پشتیبانی می کنند مشکلی وجود ندارد.
لطفا لینک زیر را ببینید .
http://lx-viewer.sourceforge.net (http://njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Flx-viewer.sourceforge.net)
چرا این انجمن کد استایل ندارد؟
موفق باشید.

mjabbasi
20th October 2010, 11:58 PM
سلام
اگه اجازه داشته باشم می خوام به کمی در مورد اینکه چرا لینوکس ؟ بحث کنم
خیلی ها به اشتباه فکر می کنن وقتی یکی از لینوکس استفاده می کنه فقط بخاطر اینکه می تونی خیلی راحت به دستش بیاره و به کرک احتیاج نداره .. شاید این یکی از دلایل باشه ولی لینوکس مزیت های به نسبت بهتر به ویندوز داره که بد نیست تعداد از اون ها رو با هم مرور کنیم
۱. استفاده از لینوکس یعنی خلاصی تقریبا ۱۰۰ درصد از شر ویروس ها
۲. پایداری سیستم
۳.لينوكس از كامپيوتر شما محافظت مي‌كنه
۴.آزادي!
۵.همه نرم افزارهاتون رو با يك كليك به روز كنيد.
۶.چرا وقتي نرم‌افزار رو مجاني ميشه گرفت كپي غير قانوني كنيم؟
۷.به نرم‌افزار جديدي نياز داريد؟خودتون رو با جستجو توي اينترنت اذيت نكنيد!لينوكس براي شما مي‌گيرتش.
۸.زندگي ديجيتالتون متفرق شده؟
۹.خودتون شكل ميزكارتون رو انتخاب كنيد.
۱۰.از پشتيباني رايگان و نامحدود لذت ببريد.
و دها دلیل دیگه ای هرکسی توضیح کامل خواست مورد رو ذکر کنه مثال های جالبی برای هر مورد می تونم براش بیارم

از همه مهمتر من یه مثال ساده و کلی می زنم
فرض کنید احمد شخصی هست مسلط به نرم افزار های ازاد و محمد مسلط به تکنولوژی های ماکروسافت و یندوز ... هر دوما برای استخدام به یه شرکت میریم
و فرم مصاحبه پر می کنیم و تحویل می دیم و مدیر شروع به بر رسی می کنه ...
مدیر تخصص ها رو تک تک بررسی می کنه می ببینه اگه بخواد واسه من یه ویندوز با مجموعه ابزارهای که لازم دارم واسه کار کردن باید دست کم ۱۰ هزار دلار پرداخت کنه !!! ولی احمد مسلط به لینوکس هست و نرم افزارهای آزاد برای مدیر هزینه های خیلی کمی داره !!! در نتیجه اجمد استخدام می شه و سر من بی کلاه می مونه همین هست که می گن جایگاه لینوکس و نرم افزارهای آزاد رو به رشده و داره همه گیر می شه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد