PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پژوهشگران روسی در حال آزمایش تنفس هوای مریخ بر روی انسان ها هستند

ریپورتر
27th March 2010, 02:27 PM
آموزش تنفس هوای مریخ

آیا شما حاضرید هوایی را تنفس کنید که از آرگون پر شده است ؟ بله حرف بر سر فداکایست !! داوطلبان روسی در حال آزمایش توانایی خود هستند تا بتوانند هوای سرشار از آرگون را تنفس کنند . این بخشی از یک برنامه تحقیقاتی است که شرایط سفر انسان به مریخ را شبیه سازی می کند . پژوهشگران روسی در حال بررسی این موضوع هستند که آیا انسان می تواند با تنفس هوایی شبیه به اتمسفر مریخ ، زنده بماند ؟!.
یکی از دانشمندان روسی در مورد این پروژه گفته است : "آزمایشات ما نشان می دهد که تنفس ترکیبی از گاز آرگون و میزان مناسبی از اکسیژن برای انسان کاملا بی خطر است . من این موضوع را بر روی خودم آزمایش کردم و در سلامتی کامل به سر می برم و داوطلبان دیگر نیز به خوبی در حال آزمایش هستند ."
این آزمایشات بخش مقدماتی پروژه روسی Mars 500 محسوب می شود که تا سال آینده ماموریت یک انسان به مریخ را به طور کامل شبیه سازی می کند .
در این پروژه ، داوطلبان 520 روز را در یک اقامتگاه انبار مانند سپری می کنند که محیط یک ماموریت واقی به سمت مریخ در آنجا شبیه سازی می شود. مدت زمان این آزمایش نیز با مدت زمان یک سفر رفت و برگشت به مریخ و اقامت چند ماهه بر روی آن برابر است .
اما برای تمرین تنفس هوای مریخ ، داوطلبان هر بار در دوره های زمانی ده روزه در یک کپسول سر بسته نگهداری می شوند و در آنجا هوایی مرکب از آرگون ، نیتروژن و اکسیژن را تنفس خواهند کرد .
این تحقیقات و آزمایشات روسی ها بر روی انسان در حالی انجام می شود که پژوهشگران غربی این گونه آزمایشات را تا کنون تنها بر روی موش انجام داده اند
منبع:http://news.nojum.mihanblog.com

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد