PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دشمنان ابلیس..

hoora
26th March 2010, 10:15 AM
بنام خدا
هنگامى كه رسول صلى الله علیه و آله و سلم با شیطان ملاقات كرد. از او پرسید: دشمنان تو ازامت من چند طایفه هستند؟. گفت : 22 طایفه ، و من از ایشان در رنج به سر مى برم و دلماز دست آنها پر از خون است .
1) خود شما؛ اولین و سخت ترین دشمن من تویى . من هم، از اول با تو دشمن بودم و بعدا هم خواهم بود. دشمنى تو با من هیچ وقت به صلح وصفا و دوستى مبدل نخواهد شد. فرمود: براى چه با من دشمنى ؟ گفت : براى آن كه درقیامت گناه كاران را شفاعت مى كنى و زحمات مرا ضایع و امید قطع مى نمایى .
2) عالم عامل ؛ آن عالمى كه به علم خود عمل كند، دشمن من است من هم دشمن او هستم . (اما عالمى كه به علم خود عمل نكند دوست شیطان خواهد بود.
3) حامل قرآن ؛كسى كه قرآن را فرا گرفته ، و حفظ نموده و به تمام دستورها و احكامى كه در آن آمدهعمل مى كند، او دشمن من و من هم دشمن او هستم
4) مؤذن ؛ كسىكه در پنج وقت نماز اذان بگوید و اقرار به شهادتین كند و مردم را از خواب بیدار ومتوجه عبادت خدا و نماز نماید.
5) دوستان فقرا؛ آنها كسانى هستند كه فقرا ومساكین را از یاد نمى برند، دایما متوجه آنها و به فكر آنها هستند. در همه جا و درهر شرایط از آنان دفاع مى كنند و زندگى ایشان را تاءمین مى نمایند.
6) دوستان ایتام ؛ كسانى كه با یتیمان دوست و مهربان هستند، و همانند پدر و مادر دل سوز باآنان رفتار مى نمایند تا رنج یتیمى را احساس نكنند.
7) مهربان ؛ كسى كه دل رحم ودل سوز بندگان خدا باشد و براى كوچك ترین ستمى كه به یكى از بندگان خدا شود ناراحتشده و از او دفاع مى كند و دل داریش مى دهد.
8)ناصح ؛ كسى كه براى رضاى خدا مردمرا اندرز مى دهد و به جز رضایت خداوند چیزى در دل ندارد.
9) دائم الوضو؛ كسى كهدر تمام حالات با وضو باشد و اگر وضوى او باطل شد فورا تجدید وضو نماید.
10) بخشنده ؛ آن كه مردم را در مال خود شریك مى كند و مقدارى از دارایى اش را بهمحرومان اجتماع اهدا مى نماید و به فكر ذخیره و جمع آورى مال نمى باشد.
11) خوش خلق ؛ آن كه با مردم ، نیك كردار است و با همه انسان ها با رویى گشاده رفتار مى كندو كسى را بازبان و دیگر اعضاء آزار نمى رساند.
12) قانع ؛ آنها كسانى هستند كهدر زندگى به كم دنیا قانع باشند. به آن چه خداوند متعال براى ایشان مقرر فرموده ،راضى هستند و به مال دیگران تنگ نظر نیستند.
13) پاك دامنان ؛ زنان و مردانى كه عفت داشته باشند. دامنشان آلوده به فساد و فحشا نشده و پوشش اسلامى را در همه جاحفظ مى كنند.
14) آمادگان مرگ ؛ كسانى كه همواره به فكر مرگ و آماده شدن براى آن هستند و هیچ وقت ، آخرت را فراموش نمى كنند و همیشه به دنبال اصلاح آن در تلاشاند.
15) هم نشین صالحان ؛ از كسانى كه شیطان آنها را دشمن خود مى داند، كسانى هستند كه رفت و آمد، نشست و برخاست ، گفت و شنود و خورد و خوراك و خواب آنان باصالحان و پرهیزگاران است .
16) فروتنان ؛ آنان كه در برابر خدا و خلق او تواضعمى كنند، خود را كوچك مى پندارند و خود بین نیستند.
17) جوان عابد؛ جوانى كهعاشق دین بوده و از بندگى خدا لذت برده است و خود را در این راه قرار داده و شبزنده دارى مى كند.
18) كسانى كه نفس خود را از حرام باز داشته اند؛ كسانى كه حلال خدا را حلال و حرام او را حرام مى دانند، كسانى كه چشم و گوش و بقیه اعضاء وجوارح خود را به حرام عادت نداده اند.
19) كسانى كه در غیاب برادران مؤمن خوددعاى خیرشان مى كنند؛ هر چه براى خود مى پسندند، براى دیگران نیز مى پسندند و هر چه را براى خود نمى پسندند براى دیگران هم نمى پسندند، كسانى كه در حق دیگران دعا مىكنند و چشم داشتى هم از آنان ندارند.
20) كسانى با كه پدر و مادر خود مهربان باشند و به آنان احترام گذارند.
21) پادشاه عادلى كه از روى عدالت با مردم رفتاركند و مردم در سایه عدل او در آسایش باشند.
22) روزه دارانى كه مقدارى از مالخود را به درماندگان مى بخشند، مانند این است كه مرا پاره پاره كرده و در آتشانداخته باشند.
سپس عرض كرد: یا رسول الله صلى الله علیه و آله و سلم! عده اى هستند كه مراقب كردار من اند، اگر یك نفر را از جاده حق دور كنم و منحرف سازم ،ایشان مى آیند و او را راهنمایى مى كنند و به حق بر مى گردانند.
بلى ، اینان كه ذكر شد كه از دشمنان شیطاناند، آن ملعون از آنان در هراس ‍ است . (ما هم آرزو مى كنیم جزو یكى از دشمنان شیطان به حساب آییم و یا دست كم ، در جمع دوستان او نباشیم .)

منبع:شیطان در کمین کمین گاه
نویسنده : نعمت الله صالحی حاجی آبادی

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد