PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شهادت حضرت معصومه (س)

روابط عمومی سایت
26th March 2010, 01:16 AM
با سلام به دوستان وفات حضرت فاطمه معصومه رو به عموم دوستداران اهل بيت تسليت عرض مي كنم مخصوصا به بچه های خوب سایت نخبگان .

http://i6.tinypic.com/1zb85lg.jpg

*سكينه قلب من تويى يا حضرت معصومه (س)...*

سكينه قلب من تويى يا حضرت معصومه (س) آنگاه كه تشنه عشقم و بى تابانه سرچشمه وصالى را جستجو مى كنم، اين حرم امن توست كه آرامش وصف ناپذير را برايم به ارمغان مى آورد. آنگاه كه زمانه به رويم چهره درهم مى كشد و دنيا روى نامردى به سويم مى گشايد اين آغوش مهربان توست كه مادرانه به سوى خود فرا مى خواند. و من عاشق سرگشته ى را بهتر از سراى تو خواهم يافت. يا مولاتى، يا حضرت معصومه(س)، حضور كبريايى توست كه از قم مدينه اى ديگر ساخته است اما قمى مانند مدينه ملاقات مخفى نگهداشتن مدفن تو را نداشته و گوهر وجودى تو را در صدف خويش مايه فخرش قرار داده است .

گوهرى كه از درخشش خود قم را مركز جهان قرار داده است و آنراتبديل به درى را درهاى بهشت كرده است. اى سكينه قلب من! حرمى تو قبله قلب من است كه من خاكى را به سوى افلاك كشانده و زنجير تعلق را از پاى عقل من مى گشايد، حرم تو محل عروج من است زيراكه دركنار تو ودر جوار توست كه از همه چيز مى گذرم و عاشق خدا مى شود و تو تنها منبع بى شائبه تسكين دردها و آلام منى، درد هايى كه آنها با مهربانى درمان مى كنى و مشكلاتى كه صبورانه گره از آنها مى گشايى. اما من هرگز به اميد تمتعات مادى به سوى تو نيامده ام چرا كه لذت معنوى كه در بر تو خواهم برد بس شيرين تر از بزرگترين لذات دنيوى است و اين فقط تجربه ثابت خواهد شد. اى عشق من، هنگامى كه شبكه هاى ضريح تو را در آغوش مى گيرم ديگر زبان در كامم نمى چرخد و هعمه خواسته هايم از يادم مى رود شايد اين از عظمت مهر و محبت ولاى تواست كه بر قلبم مى نشيند و آنچنان آرامش بر قلبم حكمفرما مى شود كه همه چيز را فراموش كرده و مبهوت و مدهوش انى مهر و محبت مى شوم .

چه مشد اگز براى هميشه د رجوار تو فرار امى گرفتم و ساكن كوى مهر تو مى شدم تا مالامال از عشق الهى مى شوم و آنگاه دم از بى وجودى و فنا مى زدم .

اى مادر مهربان من و اى معصومه كيمياى من تنها چيزى كه از تو خواستارم شفاعت من است كه مرا هم

با وجود بى لياقتى ام در جوار محبان خويش قرار ذهنى و از مى وجودى خويش مستم سازى .

يا فاطمه(س) اشفعى لنا فى الجنة

http://www.tebyan-hamedan.ir/photo/islam/%D8%AD%D8%B6%D8%B1%D8%AA%20%D9%85%D8%B9%D8%B5%D9%8 8%D9%85%D9%87.jpg

آبجی
26th March 2010, 02:18 AM
السلام علیک یا معصومه(س)
از وطن دور و از برادر دور
حسرتش غم فزاست معصومه(س)
گر چه عمرش بود بسی کوتاه
در دلش داغهاست معصومه(س)
داغ زهرا(سلام الله علیه) و داغ اجدادش
وارث کربلاست معصومه(س)
هر حسینیه بیت اوست
چونکه صاحب عزاست معصومه(س)

امشب شب فراق حضرت معصومه(س) ماست
شخصیتی که باعث شد ایران ما افتخار کنه والا مقامی در خاکش مدفون شده
لازم دونستم به همه یاد اوری کنم و برای شادی اون حضرت یه صلوات بفرستیم

@};-اللهم صلی علی محمد و ال محمد@};-

moji5
26th March 2010, 02:28 AM
بسم الله الرحمن الرحيم

دهم ربيع الثاني، رحلت پر دريغ کوثر کرامت و جاري مرحمت، حضرت فاطمه معصومه (س) را تسليت ميگوييم.

اي جا مانده از واپسين ديدار برادر! حرم نوراني و ضريح مشکل گشايت، هنوز بوي مدينه مي دهد. بوي شهر پيامبر را که آن را به اشتياق ديدن روي رضايت، ترک کردي و آواره بيابان ها گشتي. نهر جاري مناجات، هميشه از چشمه دل زائران تو جريان دارد؛ اما امشب ضريح مطهرت، رخت سياه بر تن کرده و پنجره ها رو بسوي غروب نشانه مي روند ...

فضيلت زيارت آن حضرت:

راجع به زيارت فاطمه معصومه دخترموسي بن جعفر(ع) روايات بسياري وارد شده ازجمله:
1.امام رضا (ع) فرمود:هرکه معصومه را در قم زيارت کند مانند کسي است که مرا زيارت کرده است.
2.امام صادق (ع) فرمود:بهزودي بانويي از فرزندان من آنجا(قم) دفن مي شود که نامش فاطمه است ،هرکس اورازيارت کند بهشت براو واجب مي شود.
3.امام جواد(ع) فرمود:هرکس قبرعمه ام رادر قم زيارت کند ،بهشت از آن اوست.
4.امام صادق (ع) فرمود:بانويي از تبار من ،به نام فاطمه دختر موسي درآن شهر ديده از جهان فرو مي بندد که باشفاعت او همه شيعيان ما وارد بهشت مي شوند.

http://asemoni.com/pic/masomeh.jpg

ورود حضرت معصومه (س) به قم:

عصمت حق دخت شاه انس وجان عفت يزدان وخاتون جهـــــــــان
دختر موسي بن جعفر فاطمــــــــه حضرت معصومــه خاتون همـه
شدبرون از خانه وشهروديــــــــار سـوي ارض اقـدس قـم بست بار
بهرقـــــــــــم کرد طي راه دوررا درعقـب بگذاشت کوه طـــوررا
حضرت معصومه چون بيمار شد درشهرساوه تب برجسمش بارشد
ارض قــــــم را واقعا تعجيل کرد بهررفتن سوي قــــم تعجيل کرد
به به ازشهزادگان باوقــــــــــــار به به از آن راه ومرکوب وسوار
اهل قـــــــــم راازصغيروازکبـير گوئيا آمد دوصد عيد غديــــــــــر
پيروبرنا سوي محمل تافتــــــند مقصدومقصودخودرايافتــــــ ـــند
گرد محمل از يمين واز يســــــار جمله را جان برکف از بهرنثــار
زاهل قم همچون کنيزان وغــلام برفلک شد نعره هاي الســــــــلام
السلام اي دخت ختـم المرسليـن آمدي خوش آمدي صد آفـــــرين

moji5
26th March 2010, 02:32 AM
http://www.masoumeh.com/far/html/image/title/1/1.gif

نام شريف آن بزرگوار فاطمه و مشهورترين لقب آن حضرت، «معصومه» است. پدر بزرگوارش امام هفتم شيعيان حضرت موسى بن جعفر (ع) و مادر مكرمه اش حضرت نجمه خاتون (س) است . آن بانو مادر امام هشتم نيز هست . لذا حضرت معصومه (س) با حضرت رضا (ع) از يك مادر هستند.

ولادت آن حضرت در روز اول ذيقعده سال ١٧٣ هجرى قمرى در مدينه منوره واقع شده است. ديرى نپاييد كه در همان سنين كودكى مواجه با مصيبت شهادت پدر گرامى خود در حبس هارون در شهر بغداد شد. لذا از آن پس تحت مراقبت و تربيت برادر بزرگوارش حضرت على بن موسى الرضا (ع) قرارگرفت.

http://www.masoumeh.com/far/html/1/image/1.jpg در سال ٢٠٠ هجرى قمرى در پى اصرار و تهديد مأمون عباسى سفر تبعيد گونه حضرت رضا (ع) به مرو انجام شد و آن حضرت بدون اين كه كسى از بستگان و اهل بيت خود را همراه ببرند راهى خراسان شدند.

يك سال بعد از هجرت برادر، حضرت معصومه (س) به شوق ديدار برادر و اداي رسالت زينبي و پيام ولايت به همراه عده اى از برادران و برادرزادگان به طرف خراسان حركت كرد و در هر شهر و محلى مورد استقبال مردم واقع مى شد. اين جا بود كه آن حضرت نيز همچون عمه بزرگوارشان حضرت زينب(س) پيام مظلوميت و غربت برادر گراميشان را به مردم مؤمن و مسلمان مى رساندند و مخالفت خود و اهلبيت (ع) را با حكومت حيله گر بنى عباس اظهار مى كرد. بدين جهت تا كاروان حضرت به شهر ساوه رسيد عده اى از مخالفان اهلبيت كه از پشتيبانى مأموران حكومت برخوردار بودند،سر راه را گرفتند و با همراهان حضرت وارد جنگ شدند، در نتيجه تقريباً همه مردان كاروان به شهادت رسيدند، حتى بنابر نقلى حضرت(س) معصومه را نيز مسموم كردند.

به هر حال ، يا بر اثر اندوه و غم زياد از اين ماتم و يا بر اثر مسموميت از زهر جفا، حضرت فاطمه معصومه (س)بيمار شدند و چون ديگر امكان ادامه راه به طرف خراسان نبود قصد شهر قم را نمود. پرسيد: از اين شهر«ساوه» تا «قم» چند فرسنگ است؟ آن چه بود جواب دادند، فرمود: مرا به شهر قم ببريد، زيرا از پدرم شنيدم كه مى فرمود: شهر قم مركز شيعيان ما است. بزرگان شهر قم وقتى از اين خبر مسرت بخش مطلع شدند به استقبال آن حضرت شتافتند; و در حالى كه «موسى بن خزرج» بزرگ خاندان «اشعرى» زمام ناقه آن حضرت را به دوش مى كشيد و عده فراوانى از مردم پياده و سواره گرداگرد كجاوه حضرت در حركت بودند، حدوداً در روز ٢٣ ربيع الاول سال ٢٠١ هجرى قمرى حضرت وارد شهر مقدس قم شدند. سپس در محلى كه امروز «ميدان مير» ناميده مى شود شتر آن حضرت در جلو در منزل «موسى بن خزرج» زانو زد و افتخار ميزبانى حضرت نصيب او شد.

آن بزرگوار به مدت ١٧ روز در اين شهر زندگى كرد و در اين مدت مشغول عبادت و راز و نياز با پروردگار متعال بود.

محل عبادت آن حضرت در مدرسه ستيه به نام «بيت النور» هم اكنون محل زيارت ارادتمندان آن حضرت است.

سرانجام در روز دهم ربيع الثانى و «بنا بر قولى دوازدهم ربع الثانى» سال ٢٠١ هجرى پيش از آن كه ديدگان مباركش به ديدار برادر روشن شود، در ديار غربت و با اندوه فراوان ديده از جهان فروبست و شيعيان را در ماتم خود به سوگ نشاند .مردم قم با تجليل فراوان پيكر پاكش را به سوى محل فعلى كه در آن روز بيرون شهر و به نام «باغ بابلان» معروف بود تشييع نمودند. همين كه قبر مهيا شد دراين كه چه كسى بدن مطهر آن حضرت را داخل قبر قرار دهد دچار مشكل شدند، كه ناگاه دو تن سواره كه نقاب به صورت داشتند از جانب قبله پيدا شدند و به سرعت نزديك آمدند و پس از خواندن نماز يكى از آن دو وارد قبر شد و ديگرى جسد پاك و مطهر آن حضرت را برداشت و به دست او داد تا در دل خاك نهان سازد.

آن دو نفر پس از پايان مراسم بدون آن كه با كسى سخن بگويند بر اسب هاى خود سوار و از محل دور شدند.

بنا به گفته بعضي از علما به نظر مى رسد كه آن دو بزرگوار، دو حجت پروردگار: حضرت رضا (ع) و امام جواد (ع) باشند چرا كه معمولاً مراسم دفن بزرگان دين با حضور اوليا الهي انجام شده است.

پس از دفن حضرت معصومه(س) موسى بن خزرج سايبانى از بوريا بر فراز قبر شريفش قرار داد تا اين كه حضرت زينب فرزند امام جواد(ع) به سال ٢٥٦ هجرى قمرى اولين گنبد را بر فراز قبر شريف عمه بزرگوارش بنا كرد و بدين سان تربت پاك آن بانوى بزرگوار اسلام قبله گاه قلوب ارادتمندان به اهلبيت (ع). و دارالشفاي دلسوختگان عاشق ولايت وامامت شد.

Sookoot
26th March 2010, 02:56 AM
مرغ دلم راهی قم میشود
درحرم امن تو گم میشود

عمه سادات سلامن علیک
روح مناجات سلامن علیک

اشفعی لی فی الجنه یا فاطمه المعصومه سلام الله علیها@};-

kamanabroo
26th March 2010, 09:10 AM
السلام علیکِ یا بنت رسول الله
السلام علیکِ یا اخت ولی الله
السلام علیکِ یا عمة ولی الله
السلام علیکِ یا بنت موسی بن جعفر و رحمة الله و برکاته

من هم شهادت بی بی فاطمه معصومه (س) رو به همه تسلیت عرض می کنم.
ما اینجا- قم- نایب الزیاره دوستان هستیم.

آن قبر که در مدینه شد گم
پیدا شده در مدینه قم

ثواب زیارت حضرت معصومه همانند زیارت قبر مخفی حضرت زهرای مرضیه سلام الله علیها است. و حرم ایشان حرم انبیا و اولیا و محل رفت و آمد ارواح پیامبران و فرشتگان خداست.

http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/moonmajnoon/DSC0010222.jpg

hoora
26th March 2010, 09:46 AM
اى دختر و خواهر ولایت
بر ارض و سما ملیکه در قم
معصومه به کتیبه و به عصمت
در کوى تو زنده، جان مرده
قم تربت پاک پیکر توست
گر فاطمه دفن شد شبانه
کى گفته نهان زماست آن قبر
آن قبر که در مدینه شد گم
مریم به برت اگر نشیند
سازد به سلام سرو قد خم

وفات کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) تسلیت باد

http://uc-njavan.ir/images/tdd1h7h6jlf4c3ijm00.jpg

cloudy
26th March 2010, 09:50 AM
السلام عليک يا فاطمة الزهراء
السلام عليک يا سيدة نساء العالمين من الأولين و الآخرين
السلام عليک ايتها الصديقة الشهيدة

من هم به نوبه خودم شهادت آن بانوی آسمانی را به همه تسلیت عرض می کنم

قال رسول اللَّه ( ص ) : « . . . فتكون اوّل من يلحقنى من اهل بيتى فتقدم علىّ محزونة مكروبة مغمومة مقتولة » .
( فاطمه ) اولين كسى از اهل‏بيتم مى‏باشد كه به من ملحق مى‏گردد ، پس بر من وارد مى‏شود ، محزون ، مكروب ، مغموم ، مقتول . . . فرائد السمطين ج 2 ، ص 34

http://www.hawzah.net/Images/Galleries/Pictures/Picture65026.jpg

matrix
26th March 2010, 04:23 PM
http://uc-njavan.ir/images/ycvy1mkl2hojz6abhsys.jpg (http://njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fuc-njavan.ir%2F)

ريحانه رسول خدا

رواق دختر موسى بن جعفر است اينجا
حريم فاطمه،بنت پيمبر است اينجا
دَر ِ بهشت برين گر طلب كنى به خدا
ببوس با ادب آنرا كه آن در است اينجا
زمين قم به مَثَل چون صدف بود، آرى
وجود حضرت معصومه، گوهر است اينجا
ببند عقد نماز اندرين مقام رفيع
كه جاى گفتن اللّهُ اكبر است اينجا
مخوان به خلدبرينم زكوى او واعظ!
براى من ز دو صد خلد برتر است اينجا
حبيبه حق و ريحانه رسول و على
يگانه دختر زهراى اطهر است اينجا
ببوس از سر صدق وصفا ضريحش را
كه موردنظر حىّ داور است اينجا
مسيحْ زنده شود در حريم اين بانو
عجب ز فيض دمش روح پرور است اينجا
زمين موكب اجلال فاطمه بنگر
كه دُرّ تاج سر هفت كشور است اينجا
فروغ روضه او پرتو افكن است به مهر
چرا كه مطلع خورشيد انور است اينجا
اگر به ديده ادراك بنگرى، بينى
كه مهر و ماه هم از ذرّه كمتر است اينجا
از آن شدند سلاطين مقيم در كويش
كه خاك در گه او زيب افسر است اينجا
كند بدرگه او سجده صبحدم خورشيد
كه از فروغ ولايت منوّر است اينجا
اگر تجلّى حق بينى از در و ديوار
عجب مدار كه دخت پيمبر است اينجا
تبارك اللّه از اين روضه بلند رواق
كه از تصوّر و از وصف برتر است اينجا
برو طهارت دل كن، بيا به روضه او
كه جاى مردم پاك و مطهّر است اينجا
از آن پناه به كوى تو آرم اى بانو
كه فيض روح، ز لطف ميسّر است اينجا
مرا كه نام بود (حيدر)آمدم به درت
چرا كه نور دو چشمان حيدر است اينجا
زمين قم شد روشن از آن به غيب وشهود
كه نور حق به جمالت برابر است اينجا
ز آفتاب قيامت غمى نخواهد بود
مرا كه سايه لطف تو بر سر است اينجا
سزد كه «معجزه» ! قم همچنان بهشت بود
چرا كه دختر موسى بن جعفر است اينجا

وفات حضرت فاطمه معصومه(س) را به تمام دوستداران اهل بیت تسلیت عرض میکنم.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد