PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درمان عرق نابجای کف دست یا پا با جراحی (هایپرهیدروزیس)

آبجی
19th March 2010, 12:35 AM
اگر دچار عرق بیش از حد کف دست یا پا هستید و زندگی شما رو مختل کرده، از طریق جراحی می تونید این مشکل رو برطرف کنید. البته جراحی راه آخره و در ابتدا باید موارد زیر بررسی بشه.

آزمایش خون برای تشخیص ضعف بدن.
آزمایش تیروئید برای تایید سلامت این عضو مهم.
امتحان کردن راه های درمانی آسانتر.

راجع به راه های درمانی آسونتر حرف نمیزنم چون مطلب زیاد خوندید. بریم سراغ جراحی. همونطور که گفتم این راه حل آخره.

شروط لازم برای جراحی:

1) ضعف بدنی ندارید ولی مشکل تعریق نابجا دارید.
2) تیروئید سالم هست ولی تعریق نابجا دارید.
3) راه های دیگه رو امتحان کردید ولی جواب نگرفتید.
4) بیش از 6 ماه هست که این مشکل رو دارید.
5) این مشکل، زندگی شما رو به شدت مختل کرده باشه و دچار مشکلات اجتماعی زیادی از این بابت هستید.

اگر همه ی موارد بالا اکی باشه اونوقت باید پیش یک دکتر متخصص جراح عروق برید. همشون این کار رو ممکنه نکنن چون این عمل مدتی هست در ایران انجام میشه. بنابراین باید دنبال بیمارستان و دکتر مناسب باشید. وقتی دکتر هم به شما اکی داد نوبت عمل جراحی میشه.

در این عمل جراحی از یک وسیله یا تیغ به نام تروکار استفاده میشه که عکسش هم ضمیمه شده. قیمت این وسیله بین 150 تا 180 تومن هست. به یک عدد از این تیغ ها نیاز هست نه بیشتر. موقع خرید وسایل جراحی سرتون کلاه نره.

طول مدت عمل حدود نیم ساعت هست. نام عمل جراحی سمپاتکتومی توراکوسکوپیک باید باشه. اگر مشکل از دست یا پای راست باشه فقط سمت راست عمل میشه. راست و چپ در یک زمان عمل نمیشه معمولا. هر قسمت از بدن عصب مخصوص خودش رو داره. در این عمل بخش کوچکی(حدود یک سانت - یک تکه) از اعصابی که مسئول تنظیم غده های عرق در اون ناحیه هستند قطع میشه. این اعصاب به دلایل نامعلوم دچار بیش فعالی هستند و باعث تعریق نابجا میشن. پس دکتر اونها رو قطع میکنه.

یک شب باید برای آماده سازی تو بیمارستان باشید و یک روز هم برای استراحت. بعد از کمتر از 48 ساعت اگر مشکلی نباشه مرخص هستید. این عمل عوارض خاصی نداره. ولی به هرحال هر عمل جراحی میتونه خطرات خودش رو داشته باشه. اگر جراحتون خوب باشه مشکلی نخواهد بود ان شاء اله. در ضمن بیهوشی هم از نوع کامل هست. این عمل بصورت لیزری انجام نمیشه بلکه در چند جای موضع جراحی به اندازه خیلی کوچک شکاف ایجاد میشه تا جراح بتونه با دستگاه مخصوص، عصب موردنظر رو ببینه.

اگر دست راستتون عرق میکرده، با انجام این عمل، کف دست راست و زیر بغل راست شما خشک خشک میشه و یذره نم دیگه از توش در نمیاد.

sara13
27th April 2010, 03:12 PM
ولی بعد از مدتی با تعریق جبرانی همراهه که آدم رو پشیمون میکنه به نظر من بهترین راه کنار اومدن و مراقبته

hasbor
28th January 2014, 05:42 PM
سلام
من یه سوال دارم
کسی راجع به دستگاه یونتوفورز چیزی می دونه ؟
واسه درمان هایپر هیدروزیس

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد