PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : !!----- درمانگاه نخبگان ----!!

صفحه ها : [1] 2

Non-Existent
2nd November 2008, 12:32 AM
با سلام خدمت دوستان عزيز
اين تاپيك براي پاسخگويي به پرسش هاي دوستان در زمينه پزشكي و بيماري هاي ايجاد شده است. در حد توان پاسخگوي سوالات دوستان خواهيم بود.
از دوستان تقاضا دارم فقط در اين تاپيك سوالاتشون رو مطرح كنن و از پرسيدن سوال در ساير قسمت ها و در ادامه ساير پست ها بپرهيزند.

alireza51
24th December 2008, 10:34 PM
سلام
من 35 سال سن دارم
حدود 3 سال است که اگر به پشت بخوابم و خوابم ببرد، با گرفتگی کامل را تنفسم از خواب می پرم.
من از بینی می توانم نفس بکشم و از راه دهان همواره به سختی نفس کشیده ام.

من برادرم آمریکا فوق تخصص مغز و اعصاب است، و وقتی موضوع را اتفاقی چند وقت پیش به او گفتم کلی دعوا کرد و گفت حتما به یک پزشک که خود در حال تدریس و فعال است مراجعه کنم، او گفت شاید شبی بخوابم و بواسطه همین مشکل دیگر بیدار نشوم!!
وقتی حس از من می رود و به نقطه شروع خواب می رسم حس می کنم یک تکه گوشت مجرای تنفسی مرا کامل می بنند، یعنی تا اراده دارم آب دهان را قورت می دهم و این باعث می شود این تکه گوشت مزاحم از جلوی مجرای تنفس کنار برود ولی خوابم که می برد راه تنفس را می بندد.
لوزه چپ من هم حدودا سه سال است که بزرگ مانده و کوچک نمی شود
به نظرم اپي گلوتيت من خیلی بیش حد بزرگ است، من معمولا هنگام خوردن غذا، غذا در گلویم گیر می کند.
اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم، در ضمن یک پزشک فعال و بروز به من معرف کنید.
ممنون

Non-Existent
3rd February 2009, 10:31 PM
سلام
من 35 سال سن دارم
حدود 3 سال است که اگر به پشت بخوابم و خوابم ببرد، با گرفتگی کامل را تنفسم از خواب می پرم.
من از بینی می توانم نفس بکشم و از راه دهان همواره به سختی نفس کشیده ام.

من برادرم آمریکا فوق تخصص مغز و اعصاب است، و وقتی موضوع را اتفاقی چند وقت پیش به او گفتم کلی دعوا کرد و گفت حتما به یک پزشک که خود در حال تدریس و فعال است مراجعه کنم، او گفت شاید شبی بخوابم و بواسطه همین مشکل دیگر بیدار نشوم!!
وقتی حس از من می رود و به نقطه شروع خواب می رسم حس می کنم یک تکه گوشت مجرای تنفسی مرا کامل می بنند، یعنی تا اراده دارم آب دهان را قورت می دهم و این باعث می شود این تکه گوشت مزاحم از جلوی مجرای تنفس کنار برود ولی خوابم که می برد راه تنفس را می بندد.
لوزه چپ من هم حدودا سه سال است که بزرگ مانده و کوچک نمی شود
به نظرم اپي گلوتيت من خیلی بیش حد بزرگ است، من معمولا هنگام خوردن غذا، غذا در گلویم گیر می کند.
اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم، در ضمن یک پزشک فعال و بروز به من معرف کنید.
ممنون

سلام
با توجه به اين كه شما مشكل خودتون رو مي دونين بايد زودتر از اينها به پزشك مراجعه مي كردين
فكر نمي كنم مشكل از مجاري تنفسي تحتاني باشه و همين طور مجاري بيني تون ، چون در تنفس با بيني مشكلي ندارين ، احتمالا مشكل در راه هاي تنفسي منتهي به دهانتونه مخصوصا مشكلات لوزه و اپي گلوتيت
فقط در هنگام خواب اين مشكل براتون پيش مياد؟ چه احساسي دارين در هنگام تنفس با دهان؟ در كجا احساس تنگي مي كنين؟ آيا در هنگام خواب خر خر هم مي كنين؟

نیلو
1st March 2009, 10:23 AM
سلام برای تشخیص بیماری تی ساکس در نوزاد 9 ماهه چه ازمایشاتی باید انجام داد ایا برای تشخیص این بیماری در نوزاد از پدر و مادر باید تست ژنتیک گرفت؟ امیدوارم انجمن پاسخ بدهد

Non-Existent
9th March 2009, 11:50 PM
سلام برای تشخیص بیماری تی ساکس در نوزاد 9 ماهه چه ازمایشاتی باید انجام داد ایا برای تشخیص این بیماری در نوزاد از پدر و مادر باید تست ژنتیک گرفت؟ امیدوارم انجمن پاسخ بدهد

با سلام خدمت شما دوست عزيز و با تشكر از توضيحات دوست خوبمون
با تست كروموزي از پدر و مادر نميشه تشخيص داد ، ميشه با تست هايي مثل cvs از جنين و كيسه آمنيون ميشه تشخيص داد. در كل بيماري هاي ژنتيكي درمان ندارن معمولا. اين بيماري هم يه بيماري خطرناك ژنتيكيه كه درماني واسش وجود نداره و متاسفانه كودكان در سنين پايين ميميرن

s@d
16th March 2009, 08:10 PM
سلام خدمت تمام دوستان می خواستم بونم بیماری پارکینسون جزء بیماری های مغز و اععصاب یا نه؟:-?

AvAstiN
17th March 2009, 10:03 AM
سلام خدمت تمام دوستان می خواستم بونم بیماری پارکینسون جزء بیماری های مغز و اععصاب یا نه؟:-?

پس از بيماري آلزايمر بيماري پاركينسون رايجترين بيماري خراب کننده ی اعصاب به حساب مي آيد. پاركينسون يك بيماري مزمن و هميشه در حال پيشرفت است. اين بيماري نتيجه ی از بين رفتن يا ضعيف شدن و لطمه خوردن سلولهاي عصبي در مغز مياني می باشد.

hossien
8th July 2009, 08:15 PM
سلام
یک سوال داشتم آیا می دانید پردازشگر چشم انسان در هر ثانیه چه مقدار تصویر است و تصویر باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟
ببخشید شد دوتا سوال!!

Non-Existent
8th July 2009, 09:31 PM
سلام
نور که به چشم می تابه بعد از عبور چند تا محیط با ضریب شکست های متفاوت به شبکیه منتقل میشه و در اونجا توسط گیرنده های عصبی به عصب بینایی یا اپتیک منتقل میشه و توسط این عصب به تالاموس میره و بعد از تقویت شدن در اونجا به کورتکس بینایی در قشر مغز ( ناحیه 17 برودمن که در لب پس سری قرار داره ) منتقل میشه و اطلاعات در اونجا پردازش میشه

hossien
8th July 2009, 10:42 PM
سلام
منظورم اینکه ما وقتی می تونیم تلویزیون ببینم که تصاویر پشت سرم هم باشند تا اون به صورت متحرک ببینیم. حالا چشم انسان چند تصویر ثابت را در ثانیه درک می کند تا در مغز انسان به صورت متحرک به نظر رسد؟
به بیان ساده شاید دیده باشید که بچه ها یا کسانی که در حرفه انیمیشن سازی هستند با نقاشی تصاویر در کاغذ پشت سرهم وقتی کاغذ را به سرعت حرکت می دن اون تصاویر رسم شده به صورت متحرک دیده میشن سوال من اینه که چه تعدادی تصویر ثابت از مقابل چشم ما باید عبور کند که به صورت متحرک دیده شود.

*مینا*
9th July 2009, 01:27 AM
سلام
در مورد عمل لیزیک چشم اطلاعاتی دارید؟
آیا خطر ناک هست؟

ØÑтRдŁ§
9th July 2009, 02:50 AM
راستش من یه خورده اطلاعاتی در باره لیزیک دارم..
یعنی پارسال که میخواستم عمل کنم دکتره یه چیزایی بهم گفت..
لیزیک یک نوع جراحی با لیزر هستش که جراح بوسیله یک دستگاهی به نام میکرو کراتوم لایه نازکی از روی قرنیه را بر میداره.که این لایه نازک از روی قرنیه بلند میشه طوری که هنوز به قرنیه متصل هستش بعدش با دستگاه لیزر اگزایمر مقداری از بافت قرنیه که قبلا مشخص شده بوده رو از بستر قرنیه تراش میدن
اون مقدار بافت برداشت شده بر اساس قدرت چشمتون(که قبل از عمل اندازه گیری کردند)مشخص ممیشه که معمولا با شماره عینک شما مطابقت داره.
بعد لایه نازک رو میزارن سر جای قبلیش بدون اینکه نیاز به بخیه داشته باشه , بعد چند دقیقه هم کاملا به محل خودش میچسبده
زمان این عمل برای هر چشم هم کمتر از 10 دقیقه هستش

یه توصیه ای هم که دکتر بهم کرد که باعث شد لیزریک نکنم این بود که هر وقت شماره چشم برای 6 ماه ثابت موند عمل کنم
چون اینطوری عمل میکردم ولی بعد 6ماه دوباره از اول چشمم ضعیف میشد و احتیاج به عینک داشتم
ولی در مورد خطرش..
راستش اینی که من باهاش صحبت کردم زیاد خطرناک نمیدونست ..
حالا خطرناک بودن و نبودنش رو دیگه من نمیدونم

AvAstiN
9th July 2009, 10:20 AM
سلام
در مورد عمل لیزیک چشم اطلاعاتی دارید؟
آیا خطر ناک هست؟

مسعود یه سری اطلاعات در مورد لیزیک داد . منم بهش یه نکته رو اضافه کنم که این روش درمان برای دور بینی ، نزدیک بینی و آستیگماتیسم است .

حالا در مورد خطراتش ....
ليزيك بطور دائمي اپتيك و فيزيولوژي چشم شما را تغيير ميدهد. جراحی که شما باهاش مشورت می کنین خطر لیزیک رو 1% عنوان می کنه . ولی این 1% برای هر یک از چشماس . در واقع یعنی 2% . ولی طبق تحقیقاتی که شده 12% از افراد بعد از عمل لیزیک دچار مشکلات شدید بینایی در شب شدن . بعضی دچار مشکلات دیگری مثل : مشکلات بینایی حین رانندگی ، سردرد ، حساسیت به نور و .... شدند .
این عوارض باعث ایجاد آستیگماتیسم نامنظم میشه . آستیگماتیسم نامنظم با عینک قابل درمان نیست . باید از لنزهای تماسی استفاده کرد ولی چون سطح قرنیه با لیزیک مسطح شده ، لنز به خوبی روی چشم قرار نمی گیره !
ضمن اینکه یه روش جدید درمانیه و خطرات و عوارضش طولانی مدتش خیلی شناخته شده نیست .

امير آشنا
9th July 2009, 08:27 PM
جناب امیر لطفا میشود در مورد نوار مغزی که چگونگی این اختلال را
نشان میدهد توضیح دهید.
چگونه از نوار مغزی میفهمند که فرد مورد نظر دارای بیماری صرع مثلا از نوع آبسانس است
ایا حتما باید در موقع گرفتن نوار مغزی این حملات هر چند کوچک به فرد مورد نظر دست دهد که در نوار مغزی مشخص شود یا نه در کل
اختلالاتی در سیستم الکتریکی مغز و انرژی الکتریکی نرون ها وجود
دارد.
ممنونم ازشما@};-

همانطور كه عرض شد براي پاسخ به سوالات ذكر شده مي بايست مطالبي در خصوص امواج مغزي بيان شود...
به طور ساده ، امواج مغزي حاصل فعاليت الكتريكي سلولهاي مغزي هستند كه البته اين جريانات الكتريكي به طور ثابت نبوده و ريتميك هستند ( به همين دليل به شكل موج مشاهده مي شوند )
براي تشخيص بسياري ( و نه همه ) اختلالات مغزي خصوصا درگيري هاي قشر مغز، بررسي امواج حاصل از فعاليت الكتريكي سلولهاي مغزي كاربرد دارند كه اين بررسي توسط الكتروانسفالوگرافي انجام مي شود . اين دستگاه داراي الكترودهايي است كه بر روي مناطق خاصي از پوست سر ( و البته بسته به اختلال مورد نظر ، حتي بر روي پرده صماخ و يا استخوان ethmoid در سقف بيني ) نصب مي شوند . همان گونه كه مستحضريد بخشهاي مختلف مغز ، كاركردهاي متفاوتي دارند ؛ بنايراين با قرار دادن الكترودها در نواحي مختلف سر( مثلا در نواحي پيشاني چپ و راست و ... ) و بررسي جريان الكتريكي در هر بخش مي توان به اختلالات همان بخش پي برد . متداولترين دستگاه هاي الكتروانسفالوگرام (EEG) داراي 10 تا 20 الكترود هستند كه به نواحي تعيين شده روي پوست سر متصل مي شوند . در اين دستگاهها همانند دستگاههاي ثبت الكتريكي قلب مي توان از اشتقاقهاي دو قطبي و يك قطبي بهره گرفت . در اشتقاق دو قطبي ، هر دو الكترود فعال هستند ولي در اشتقاق يك قطبي يكي از الكترودها خنثي است .بنابراين بسته به تعدا الكترودهاي مورد استفاده و نوع اشتقاق (دو يا تك قطبي ) چندين منحني امواج الكتريكي توسط يك دستگاه از فرد رسم مي شود كه هر منحني مربوط به يك اشتقاق است ( مثلا اشتقاق مربوط به ناحيه پس سري راست و پيشاني راست و ... ) و با بررسي منحني هر اشتقاق محل عارضه احتمالي تا حد زيادي مشخص مي شود ...
مطالبي كه عرض شد ، كلياتي ساده بود كه در حد توان تلاش گرديد به نحوي مطرح شود كه براي همه علاقمندان به موضوع ( فارغ از زمينه تخصصي ) قابل استفاده باشد .

ان شاالله در پست بعدي به معرفي امواج مغزي مي پردازيم ...
با سپاس از توجه شما @};-

امير آشنا
11th July 2009, 09:37 AM
در ادامه پست قبلي ...

امواج مغزي و تشخيص صرع :

به طور كلي امواج مغزي در انسان چهار دسته كلي دارد كه ملاك تشخيص عمده بيماري هايي كه بر اساس تغييرات الكتروانسفالوگرافي تشخيص داده مي شوند ، تغيير در فركانس اين امواج است .
اين چهار موج عبارتند از :

1. امواج آلفا ( α )
2. امواج بتا ( β )
3. امواج تتا ( θ )
4. امواج دلتا ( δ )

امواج بتا بالاترين فركانس ( امواج ريز با فركانس حدود 50 هرتز كه البته خود به دو دسته ديگر نيز تقسيم مي شود ... ) را دارد و به طور معمول در زمان هوشياري مغز ( حالت هيجان يا تفكر ) ايجاد مي شود .

امواج آلفا فركانس كمتري نسبت به امواج بتا دارد و در زمان آرامش و زماني كه فعاليت ذهني به حداقل رسيده باشد ( استراحت مغزي و نه بدني ) مشاهده مي شود ( در خصوص امواج آلفا مباحث جالبي وجود دارد كه ان شاالله در تاپيك ديگري به آن خواهيم پرداخت ... ) .

امواج تتا در زمان كاهش هوشياري و خواب ديده مي شود و نسبت به امواج آلفا فركانس كمتر و طبيعتا دامنه بيشتري دارد ( البته اصولا با افزايش سن و نيز با كاهش سطح هوشياري ، فركانس امواج كاهش و دامنه آنها افزايش مي يابد ) .

سه موج ذكر شده مشروط بر آن كه در زمان هاي مخصوص به خود مشاهده شوند طبيعي هستند .

امواج دلتا فركانس بسيار پايين ( معمولا بين 3 – 0 هرتز ) دارند و برخي اوقات در نوزادان و افراد سالمند به طور طبيعي مشاهده مي شوند ولي به طور كلي امواج دلتا غير طبيعي هستند و عمدتا در موارد زوال عقلي مشاهده مي شوند .

اصولا الكتروانسفالوگرافي عمدتا در تشخيص صرع ، انواع انسفاليت ، هپاتوانسفالوپاتي ها ، اختلالات مربوط به هوشياري و برخي بيماري هاي ژنتيكي كاربرد دارد ولي با توجه به خصوصيات امواج مغزي ، بايد توجه داشت تفسير يك الكتروانسفالوگراف به شدت وابسته به سن و سطح هوشياري فرد در زمان الكتروانسفالوگرافي مي بباشد ؛ به اين مفهوم كه نوار الكتروانسفالوگرافي فرد خاص را نمي توان با نوار مربوط به افراد ديگر مقايسه كرد بلكه مي بايست هر الكتروانسفالوگراف بر اساس شرايط سني و سطح هوشياري بيمار مورد تفسير قرار گيرد .
با مقدمات نسبتا مفصلي كه ارائه شد حال مي توان به سوالاتي كه دوست عزيزم جناب غريبه مطرح كردند پاسخ داد . به بيان ساده مي توان گفت معمولا در تشنج هاي ناشي از انسفاليت و هپاتوانسفالوپاتي ، امواج مربوط به همه اشتقاق ها دچار تغييرات غير طبيعي هستند ( تغيير در فركانس ) ولي در انواع صرع ( حتي نوع grand mal يا صرع بزرگ ) معمولا امواج موجود در اشتقاق يا اشتقاقهاي خاصي كه كانون صرعي در ناحيه مربوط به آن ها قرار دارد تغييرات اساسي نشان مي دهند ، هرچند در زمان حمله صرعي امواج در كل مغز پخش مي شود ولي باز هم محل شروع حمله صرعي ( كانون صرع ) به واسطه تغييرات غير طبيعي شديدتر ( تغيير شديد در فركانس امواج ) مشخص خواهد بود . نكته ديگر آنكه بيمار مبتلا به صرع در همه حالات ( و نه فقط در زمان حمله تشنجي ) داراي امواج غير طبيعي در محل كانون صرعي هستند ( چون همواره اين نقاط داراي آستانه تحريكي پايين تري هستند ) كه اين امر تشخيص صرع را حتي در زماني كه فرد دچار حمله تشنجي نيست امكانپذير مي سازد .
همه نكاتي كه در خصوص تشخيص صرع ذكر شد در مورد absence epilepsy يا همان صرع غياب ( كه خود نوعي از grand mal محسوب مي شود ) نيز مصداق دارد با اين تفاوت كه تشخيص صرع غياب به واسطه عدم وجود علايم باليني بارز ، مشكل تر است و تنها الكتروانسفالوگرافي آن را مشخص مي كند ( چه در زمان حمله و چه در شرايط عادي با الكتروانسفالوگرافي قابل تشخيص است ) .

اميدوارم با اين توضيحات طولاني موفق به پاسخگويي به سوالات دوست گرامي شده باشم . از حوصله اي كه به خرج داديد سپاسگزارم @};-

hossien
11th July 2009, 10:55 AM
در ادامه پست قبلي ...

امواج بتا بالاترين فركانس ( امواج ريز با فركانس حدود 50 هرتز كه البته خود به دو دسته ديگر نيز تقسيم مي شود ... ) را دارد و به طور معمول در زمان هوشياري مغز ( حالت هيجان يا تفكر ) ايجاد مي شود .

امواج آلفا فركانس كمتري نسبت به امواج بتا دارد و در زمان آرامش و زماني كه فعاليت ذهني به حداقل رسيده باشد ( استراحت مغزي و نه بدني ) مشاهده مي شود ( در خصوص امواج آلفا مباحث جالبي وجود دارد كه ان شاالله در تاپيك ديگري به آن خواهيم پرداخت ... ) .

امواج تتا در زمان كاهش هوشياري و خواب ديده مي شود و نسبت به امواج آلفا فركانس كمتر و طبيعتا دامنه بيشتري دارد ( البته اصولا با افزايش سن و نيز با كاهش سطح هوشياري ، فركانس امواج كاهش و دامنه آنها افزايش مي يابد ) .

سه موج ذكر شده مشروط بر آن كه در زمان هاي مخصوص به خود مشاهده شوند طبيعي هستند .

سلام
آیا امکان دارد که ما این امواج را به طور مصنوعی تولید کنیم که بر مغز انسان تاثیر داشته باشد؟

امير آشنا
12th July 2009, 09:52 PM
آیا امکان دارد که ما این امواج را به طور مصنوعی تولید کنیم که بر مغز انسان تاثیر داشته باشد؟

سلام خدمت دوست عزيز

اگر مغز را تحت تاثير فركانسي مثلا مشابه فركانس موج تتا قرار دهيم ، موج تتا به مغز القا شده و و در سطح سلول هاي عصبي مغز ( نرون ها ) پخش مي شود . حال ممكن است اين فركانس القايي به صورت نور يا صوت باشد كه در هر صورت نتيجه اين امر ايجاد موج تتاست ( بنابراين پاسخ سوال شما مثبت است ) ...

اگر دوستان مايل بودند در خصوص امواج آلفا مطالبي بيان مي شود كه بخشي از مجهولات مربوط به نقش امواج مغزي در آن معلوم خواهد شد ... @};-

hossien
12th July 2009, 10:06 PM
سلام خدمت دوست عزيز

اگر دوستان مايل بودند در خصوص امواج آلفا مطالبي بيان مي شود كه بخشي از مجهولات مربوط به نقش امواج مغزي در آن معلوم خواهد شد ... @};-
سلام
خیلی ممنون .
در مورد موج آلفا و بتا اگز توضیحات بیشتری بدین خیلی متشکرم.

امير آشنا
13th July 2009, 12:10 PM
در مورد موج آلفا و بتا اگز توضیحات بیشتری بدین خیلی متشکرم.

ابتدا توضيحات مختصري در خصوص موج بتا :

همانطور كه عرض شد امواج بتا بيشترين فركانس و كمترين دامنه را دارند و حاصل هوشياري و فعاليت قشر مغز هستند كه البته امواج بتا دو دسته هستند (بتا 1 و بتا 2 ) كه در اين ميان فركانس اين دسته ها تا حدودي با يكديگر متفاوت است ( بتا 1 فركانس كمتر و ولتاژ بيشتري دارد و بتا 2 معمولا در زمان فعاليت هاي ذهني شديد مثل تفكر ايجاد مي شود ) ولي در هر صورت هر دو دسته موج بتا حاصل فعاليت قشر مغز هستند . طبيعتا امواج بتا در زمان خواب و حتي قبل از آن يعني زماني كه فرد به دور از تفكر آماده خوابيدن مي شود از بين رفته و جاي خود را به امواج ديگري ( ابتدائا موج آلفا و سپس موج تتا ) مي دهد . معمولا امواج بتا بيشتر در نواحي آهيانه و پيشاني مغز توسط دستگاه الكتروانسفالوگرام ثبت مي شوند ...

ان شاالله در پست بعدي به معرفي ابعاد جالبي در خصوص امواج آلفا مي پردازيم ... @};-

امير آشنا
14th July 2009, 10:53 AM
امواج آلفا

امواجي را كه ولتاژ آنها 50 ميكرو ولت و فركانس آنها 13 - 8 هرتز باشد تحت عنوان امواج آلفا مي شناسيم . اين امواج در انسان به هنگام آرامش و استراحت مغز ، در شرايط بيداري ثبت مي شوند . احساس بينايي سبب قطع اين امواج و ايجاد امواج نامنظم با ولتاژ پايين مي گردد . اين امواج بيشتر در منحني هاي الكتروانسفالوگرافي مربوط به ناحيه پس سري ( و به درجات كمتري در نواحي پيشاني و آهيانه مغز ) ملاحظه مي شوند . در صورتي كه ارتباط بخش تالاموس ( كه مركز هوشياري بدن است با قشر مغز قطع شود ، امواج آلفا ناپديد مي شوند . در اينجا لازم است مقدمه اي در خصوص هوشياري بيان شود ...

مغز انسان و البته ساير پستانداران به دو بخش تقسيم مي شود ؛ مغز جديد ( بخش بالايي مغز ) يا Neocephal و مغز قديم ( بخش پاييني مغز ) يا Rhinocephal . مغز قديم كنترل مراكز غير ارادي بدن را بر عهده دارد و مغز جديد بخش آموزش پذير مغز است و بر اساس استدلال و آموزش كار مي كند .در روند تكاملي موجودات زنده ، در انسان كه پيشرفته ترين موجود زنده است بخش بالايي مغز بيشترين رشد را دارد . ميان مغز جديد و مغز قديم ارتباط وجود دارد و تمام حواس بدن ( مثل بينايي ، شنوايي ، لامسه و ... ) به جز حس بويايي از طريق تالاموس ( كه جزئي از مغز قديم است ) براي ادراك به مغز جديد مي روند . همه پيام هاي عصبي نيز كه در واقع در پاسخ به اين پيام هاي حسي ايجاد مي شوند از بخش مغز قديم به سمت تالاموس و از آنجا به سمت اندامهاي بدن مي روند . براي مثال زماني كه جسمي را مشاهده مي كنيم ، انرژي نوراني اين جسم سبب تحريك عصب حسي بينايي در پشت چشم مي شود ، پيامي كه از اين عصب ايجاد مي شود به سمت مغز رفته و پس از عبور از تالاموس ( مغز قديم ) به به سمت مركز بينايي در قشر مغز ( مغز جديد ) مي رود . در اين مركز پيام اين عصب درك شده و پاسخي ايجاد مي شود كه اين پاسخ از طريق رشته هاي عصبي از تالاموس عبور كرده و به چشم مي رود و سبب مي شود ما تصوير جسم را مشاهده كنيم .
بنابر اين مغز جديد تاثيراتي بر مغز قديم دارد كه شدت اين تاثيرات بستگي به ميزان تقويت مغز قديم دارد كه اين موضوع با تمرين و آموزش امكانپذير است . مثلا مي توان با تمرين حتي بر روي ضربان قلب كه يك فعاليت غير ارادي و تحت كنترل مغز قديم است تاثير گذاشت و شدت آن را كم و زياد كرد !
خلاصه مطالب بالا به اين صورت است تالاموس كه مركز هوشياري و حافظه در بدن است با قشر مغز در ارتباط است و اگر به هر دليلي ارتباط قشر مغز با تالاموس قطع شود ( كه زماني كه فرد از تفكر باز مي ايستد و هيچ گونه استفاده اي از قشر مغز نمي كند دقيقا چنين اتفاقي مي افتد ) تالاموس مي تواند خصوصيات ويژه خود را اعمال كند . در اين حالت چون تحريكي از گيرنده هاي حسي به قشر مغز نمي رسد كل ادراك بر عهده تالاموس قرار مي گيرد و در واقع در زماني كه تالاموس هدايت كامل حواس بدن را بدون كنترل قشر مغز بر عهده مي گيرد ، امواج آلفا ظاهر مي شوند ...

همانطور كه قبلا نيز ذكر شد امواج آلفا زماني بروز مي يابند كه فرد بدون اينكه بخوابد از قشر مغز خود هيچ گونه استفاده اي نكند . حالت حواس پرتي ، شنيدن بدون فهميدن و نگريستن بدون ديدن از مشخصات حالات ايجاد كننده امواج آلفا هستند . اگر در زمان بيداري ميزان امواج آلفا زياد باشد و يا فرد حتي در زمان تفكر نيز داراي امواج آلفا باشد ، اين امر مي تواند نشاندهنده يك اختلال مغزي بوده كه موجب دور شدن ذهن از واقعيات مي گردد ...
در هيپنوتيزم نيز امواج آلفا بر مغز تسلط مي يابند . تفاوت از بين رفتن حس درد در اثر دارو و بي دردي در اثر هيپنوتيزم در اين است كه دارو عصب مربوطه را مهار مي كند در حالي كه در هيپنوتيزم ، مغز از پيام هاي دردي كه به آن مي رسد صرفنظر مي كند . در جراحي هايي كه با بي دردي ايجاد شده توسط هيپنوتيزم انجام مي شود ، تغييرات شديد فشار خون طي جراحي نشان مي دهد پيام هاي درد به سمت مغز مخابره مي شوند ولي تالاموس تحت تاثير تلقين اين پيام ها را حذف مي كند . نكته قابل توجه ديگر اينكه مواد مخدري مثل ماري جوانا ، LSD و بسياري مواد ديگر ، امواج آلفا ايجاد مي كنند و اين گونه مواد مخدر ، حالت جذاب و رويايي خود را مديون بروز اين امواج هستند بنابراين مي توان با آموزش توليد امواج آلفا در مغز ، براي افراد معتاد جانشين بي خطري براي ايجاد اين حالت هاي جذاب به آنها تقديم نمود !

با سپاس از توجه شما عزيزان @};-

hossien
25th July 2009, 05:30 PM
سلام
آیا این امکان دارد در محلی امواج بتا را تولید کرد و افرادی که خسته هستند و یا خوابشان می آید با تولید امواج بتا و آلفا از خواب و همچنین از خستگی افراد کاسته شود؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

امير آشنا
25th July 2009, 10:24 PM
سلام
آیا این امکان دارد در محلی امواج بتا را تولید کرد و افرادی که خسته هستند و یا خوابشان می آید با تولید امواج بتا و آلفا از خواب و همچنین از خستگی افراد کاسته شود؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام حسین جان @};-

سوال شما رو از دو نگاه جواب می دم ...

اول اینکه امکان آموزش ایجاد امواج مغزی به خوبی وجود داره و حتی با آموزش تولید امواج به فرد این امکان رو میدن که بتونه حملات صرع رو در خودش کنترل کنه ...

و دوم اینکه با قرار دادن مغز تحت فرکانس خاص ( مثلا فرکانس نورانی یا صوتی ) به نحوی که این فرکانس مشابه فرکانس موج آلفا یا بتا باشه این امواج در مغز ایجاد میشن و طبیعتا تبعات مربوط به هر کدوم اتفاق میفته . یکی از روانپزشکان دانشگاه شیکاگو حدود ۵۰ سال قبل با این کار تونست امواج مغزی رو تحت کنترل بیمار در بیاره ... البته در عمل این تکنیک خیلی ساده نیست ...

اما بحث خستگی زاییده امواج مغزی نیست و بر عکس خودش ایجاد کننده امواج مغزیه ... نکته دیگه ای که در خصوص خستگی وجود داره اینه که خستگی جسمی کاملا تحت تاثیر واکنش های فیزیولوژیکی درون بدنه به نحوی که موادی مثل اسید لاکتیک و ... که در بدن تولید میشن مسبب خستگی جسمی هستند که می بایست به نحوی دفع این مواد از بدن رو افزایش داد تا بتونیم به این خستگی غلبه کنیم ولی خستگی روحی با فرآیند relaxation که متدهای استاندارد قابل آموزشی داره قابل برطرف کردنه که البته در بخشی از روند این متدها امواج مغزی خاصی هم تولید میشن ولی باید توجه داشت که معمولا ایجاد این امواج نتیجه برطرف شدن خستگیه نه عامل اون ...

اگر نکته ای بی جواب یا مبهم بود بفرمایید تا با هم بررسی کنیم @};-

Only Math
18th August 2009, 01:30 PM
آیا بیماری وجود داره که در آن تقسیم سلولی کاهش پیدا کنه ؟ ( عکس سرطان)

AvAstiN
18th August 2009, 07:33 PM

مرحله آخر بعضي از بيماريها ، تقسيم سلولي كاهش پيدا مي كنه وبدن قادر به ترميم نيست مثل قانقاريا

امير آشنا
18th August 2009, 07:46 PM

سلام خدمت دوست گرامی @};-

علاوه بر موردی که فریبا خانم اشاره کردند در بعضی بیماریها میزان تکثیر سلول های خاصی از بدن کاهش پیدا می کنه که شاید واضح ترین اونها بیماری ایدز باشه که در اون رده خاصی از گلبولهای سفید خون کاهش پیدا می کنند ...

نکته دیگه اینکه در بیماران مبتلا به سو جذب و یا در افرادی که به دلایلی دچار سو تغذیه باشن میزان تکثیر سلولی کاهش پیدا می کنه ؛ وجود زخم های دهانی در افراد مبتلا به سو تغذیه به علت همین کاهش تکثیر و عدم جایگزینی سلولهای بافت پوششی دهانه ...

@};-

Only Math
19th August 2009, 02:17 PM
ممنون از اینکه به سوالم جواب دادید اما منظور من بیماری که در خلاف سرطان عمل کنه یعنی فقط به خاطر کاهش تقسیم سلول باشه و یا روی سرعت تقسیم اثر بذاره نه مثل ایدز که تعداد گلبول های سفید رو کاهش بده .

hossein2006toop
24th August 2009, 08:26 PM
با سلام. آيا دارويي وجود دارد تا بتوان با مصرف آن ميزان m.c.v را در آزمايش r.b.c خون (تشخيص مينور بودن) به طور موقت كاهش داد .يعني در آزمايش زير عدد 80 نمايش دهد و باعث تشخيص مينور كاذب بشود

امير آشنا
24th August 2009, 09:45 PM
ممنون از اینکه به سوالم جواب دادید اما منظور من بیماری که در خلاف سرطان عمل کنه یعنی فقط به خاطر کاهش تقسیم سلول باشه و یا روی سرعت تقسیم اثر بذاره نه مثل ایدز که تعداد گلبول های سفید رو کاهش بده .

عذر خواهی می کنم از این که دیر به تاپیک سر زدم @};-

شکلی از بیماری کاتاراکت یا همون آب مروارید وجود داره که در اون روند بیماریزایی به علت کاهش میزان تکپیر سلول های عدسی چشمه . شاید این مورد پاسخ مناسب تری برای سوالتون باشه @};-

امير آشنا
24th August 2009, 10:37 PM
سلام حسین جان @};-

خوش اومدی {happy}

مصرف بعضی داروها مثل استامینوفن یا آسپیرین ( و طیف وسیعی از داروهای ضد سرطان ) می تونه موقتا باعث کاهش MCV بشه

free1366
24th August 2009, 11:45 PM
سلام
من حدود 7 سال میشه که مشکل جوش صورت و سر و بدن دارم...تا حالا قرصی که مصرف کردم داکسی سایکلینه...ولی خوب بدنم دیگه جواب نمیده...امروز دکتر بهم 30 دکوتان برای 2 هفته داد اونم بدون اینکه منو واسه آزمایش بفرسته!!! که خوب هنوز نگرفتمش...سوال من اینه که دکوتان چه عوارضی داره و اینکه من می خوام دکترم رو عوض کنم...دکتر خوبی رو میشناسید که کارش خوب باشه و در ضمن نمی خوام دارویی که میده عوارض زیادی داشته باشه(که همین موضوع منو از رفتن پیش یه دکتر دیگه منصرف میکنه چون میترسم یه مشکل دیگه مثل معده یا کبد و یا ... پیدا کنم)...جوش های صورت من هر روز بدتر و بیشتر و مقاومتر میشه باید چیکار کنم؟... من (مرد و مجرد) و 22 سالمه...ممنون...

AvAstiN
25th August 2009, 10:31 AM
سلام
من حدود 7 سال میشه که مشکل جوش صورت و سر و بدن دارم...تا حالا قرصی که مصرف کردم داکسی سایکلینه...ولی خوب بدنم دیگه جواب نمیده...امروز دکتر بهم 30 دکوتان برای 2 هفته داد اونم بدون اینکه منو واسه آزمایش بفرسته!!! که خوب هنوز نگرفتمش...سوال من اینه که دکوتان چه عوارضی داره و اینکه من می خوام دکترم رو عوض کنم...دکتر خوبی رو میشناسید که کارش خوب باشه و در ضمن نمی خوام دارویی که میده عوارض زیادی داشته باشه(که همین موضوع منو از رفتن پیش یه دکتر دیگه منصرف میکنه چون میترسم یه مشکل دیگه مثل معده یا کبد و یا ... پیدا کنم)...جوش های صورت من هر روز بدتر و بیشتر و مقاومتر میشه باید چیکار کنم؟... من (مرد و مجرد) و 22 سالمه...ممنون...

نام دارویی که دکتر برای شما تجویز کرده ، راکوتان است .
این دارو عوارض بسیار بدی داره . و به هیچ عنوان به عنوان داروی انتخابی تجویز نمی شه .
در کشورهای مختلفم محدودیت هایی برای مصرف این دارو قرار دادن.
خشکی لبها، خشکی چشم و بینی و دهان یکی از عوارضی است که بیماران رو اذیت می کنه و اونها رو مجبور می کنه که از کرم های چرب کننده و قطره داخل چشم استفاده کنن.
درد خفیف مفاصل و ماهیچه‌ها بویژه زانو ، احساس خستگی و سردرد خفیف ،حساس شدن پوست به آفتاب و آفتاب‌سوختگی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A2%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%A8%E2%80%8C%D8%B3%D9%8 8%D8%AE%D8%AA%DA%AF%DB%8C) ، افزایش ریزش مو ،حالت تهوع و استفراغ ،تاری چشم و اختلال در بینایی و افسردگی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%81%D8%B3%D8%B1%D8%AF%DA%AF%DB%8C) از عوارض دیگه این دارو هست .
البته اینم بگم خیلی از این عوارض زودگذر هستند ولی بعضیاشون تا پایان مصرف دارو ادامه دارن .
در ضمن برای تجویز این دارو حتما باید قبلش آزمایش خون گرفته بشه برای اینکه چربی خون تعیین شه . بعد دوز مضرف مشخص شه .
عیب دیگه ی این دارو قیمت زیاده اونه .

به عوارضی که روی برشور خود دارو نوشته توجه کنید :
خشکی شدید پوست - خشکی شدید چشم - ریزش مو ! - نرم شدن استخوانها ! - درد معده و روده - عصبی شدن - نازایی برای خانمها و....

از طرفی باکتریهای پوست شما نسبت به تتراسایکلین مقاوم شدن و این دارو دیگه جواب نمی ده .
به نظر من به یه دکتر متخصص دیگه مراجعه کنید . و به دنبال علت اصلی جوش باشین : هورمونی، عصبی ،تغذیه،فصلی و ....

من فکر می کنم با دقت در رژیم غذایی می تونین به بهبود جوش کمک زیادی بکنین . غذاهای خیلی چرب ، شیرینی زیاد، موادغذایی تحریک کننده ی پوست مثل سس ها و شکلات و قهوه و ادویه رو کمتر مصرف کنین . میوه و سبزی بیشتر بخورین .

یه چیزیم که خودم امتحانش کردم و خیلی خوب جواب گرفتم عصاره ی گیاه آلوئه ورا(صبر زرد) است.
این گیاه خواص ضد میکروبی داره . می تونین به یه عطاری معتبر و استاندارد مراجعه کنین و این گیاه رو تهیه کنین .
برتون عکسم می ذارم .

http://mprn.ir/attach/3821.jpg

http://www.seemorgh.com/images/iContent/1387/aloevera1.jpg

http://www.sacredearth.com/Ezine/summer07/aloegel.gif

امير آشنا
25th August 2009, 02:11 PM
در ادامه پاسخ سوال حسین جان فراموش کردم اشاره کنم که اصولا تاثیر داروها بر روی کاهش mcv در عمل بسیار بندرت رخ میده ...

امير آشنا
25th August 2009, 02:23 PM
سلام

سلام عزیزم @};-

در تایید و ادامه فرمایش فریبای گرامی باید عرض کنم عمده این قبیل عوارض با توجه به سن شما مربوط به چرب بودن بیش از حد پوست و همچنین علل هورمونیه که جای نگرانی نداره ... {happy}

در خصوص متخصص پوست هم پزشکی رو خدمتتون معرفی می کنم که بسیار حاذق ، دقیق و با احساس مسوولیته . برای اینکه اینجا تبلیغ کسی رو نکرده باشم نام ، آدرس و شماره تماس مطب ایشون رو در پیام خصوصی برات می فرستم ;)

ان شاالله که هر چه زودتر مشکلت حل میشه ;)

Mina_Mehr
25th August 2009, 04:44 PM
سلام

با سلام خدمت دوست عزيز.........@};-

من اول از همه يكم اطلاعات راجع به جوش بهتون ميدم.....

ضايعاتی که در اثر بسته شدن مجاری غدد چربی در صورت، گردن، پشت، شانه ها و سينه بوجود می آيند جوش يا به اصطلاح آکنه می گويند. اين ضايعات بصورت جوش های سر سياه، سر سفيد، جوش چرکی، کيست و ندول می توانند بروز کنند. آکنه در اکثر نوجوانان ديده ميشود و می تواند تا پايان جوانی و حتی بالای سی سال هم ديده شود. جوش معمولاْ بعد از چند سال بهبود می يابد ولی نميتوان آن را به حال خود گذاشت چون با بهبود بعضی از جوشها، جوشگاه بوجود آمده تا پايان عمر باقی می ماند و از نظر زيبائی مشکل ساز هستند. گرچه اين جوشگاه ها قابل ترميم هستند ولی مانند پوست صدمه نديده نمی شوند. در بعضی مواقع جوشگاه ها از نظر روحی فرد را آزار می دهند. بنابراين عاقلانه اين است که جوش را درمان نمود تا جوشگاه را؛ چون درمان راحت تر و سريعتر است و نتيجه کار هم رضايت بخش تر است.

***عوامل ايجاد کننده و تشديد کننده جوش:آلودگي و كثيف بودن پوست يكي از مهم ترين عوامل تشديد كننده است كه توصيه ميشه :

1- شستن صورت روزی دوبار با صابون و يا شامپو(صابوني كه پزشك طبق ويژگي هاي پوست شما واستون نتجويز ميكنه)

2-اگه پوست شما چرب هست از ژل زنياك استفاده كنين به اين ترتيب كه روزي يك مرتبه اين ژل رو به مدت 5 دقيقه روي پوست خودتون نگه دارين و بعد با آب ولرم بشورين.

*دقت كنين با آب گرم پوست خودتون رو نشورين چون كه گرما باعث ترشح چربي ميشه و آب سرد باعث خشكي پوست و بسته شدن منافذ ميشه.

**رژيم غذايي:

غذا به نوبه ي خود باعث ايجاد جوش نميشود ولي گاهي در بعضي افراد باعث تشديد اون ميشود بنابراين بايد سعي كنيد كه از مصرف غذاهای چرب، تنقلات، خرما، کشمش، محصولات دريايي ( ماهي و ميگو )، بعضي از ميوه جات ( موز ، کيوي ، خرمالو ) و غيـره. بهـترين راهکار پرهيز از مواد غذايي و خوراکيهايي است که فرد اظهار ميکند با خوردن آنها جوش صورتش بدتر ميشود پرهيز كنين.

*****نور خورشيد هم باعث افزايش ترشح چرب ميشه كه توصيه ميكنم كه از قرار گرفتن در برار نور خورشيد بويژه نور مستقيم اون خودداري كنين و از كرم هاي ضدآفتاب فاقد چربي استفاده كنين(تحت نظارت پزشك)

درمان جوش:

جوش درمان طولاني مدتي داره وحتما بايد تحت نظر پزشك باشه و شما ميتونين طبق دستور پزشكتون از هر دارويي كه ايشسون تجويز ميكنن استفاده كنين و در صورت بروز هرگونه علايم به پزشك مراجعه و گزارش بدين.

من هم به شما داروهاي شيميايي و گياهي مربوطه كه مفيد هستن رو معرفي ميكنم:

**داروهاي شيميايي عبارتند از:آنتی بيوتيک خوراکی از قبيل تتراسايکلين، اريترومايسين، داکسی سايکلين و کپسول ازیترو مایسین(درمان 6 ماهه)... مصرف نماييد. اين داروها علاوه بر کاهش مقدار باکتری باعث کم شدن التهاب نيز ميگردند. اگر با مصرف طولانی آنتی بيوتيک دجار قارچ تناسلی شديد با اطلاع پزشک دارو را قطع و قارچ را درمان نماييد.

**داروهاي گياهي عبارتن از:

1-: بابا آدم یا باردان

نحوه مصرف: مقدار 20 تا 30 گرم ریشه بابا آدم یا برگ آن را در دو لیوان آب جوش دم کرده یا می جوشانند و بعد از هر غذا یک استکان تناول می کنند و یا اینکه: علاوه بر خوردن, باید جوشانده و یا دم کرده فوق روزی چند مرتبه بر پوست مبتلا بمالند.

2- بنفشه سه رنگ
نحوه مصرف: مقدار 15 تا 30 گرم گیاه خشک بنفشه سه رنگ را در دو لیوان آب جوشانیده, بعد از هر غذا یک استکان تناول نمایند.

3-: گل همیشه بهار
نحوه مصرف: 2 تا 5 گرم گل همیشه بهار را برای هر فنجان آب جوش بصورت دم کرده, صبح و ظهر و شب یک فنجان تناول نمایند.

.

***در مواقعی جوش به داروهای رايج جواب ندهد و يا جوش بصورت کيست و ندول های بزرگ باشد با صلاحديد پزشک شايد نياز به مصرف داروي دكوتان باشيد. اين دارو عوارض متعددی دارد که الزاماْ در هر بيماری ديده نمی شود. بايد قبل از شروع و در طول درمان برای پيشگيری از عوارض اين دارو معاينات پزشکی و آزمايشات لازم انجام گيرد.

از عوارض اين دارو ميتوان به موارد زير اشاره كرد:

1-خشكي ، پوسته پوسته شدن ، نازك شدن پوست و ترك لب

2- آسيب به كليه و كبد

3-اختلالات رواني

بايد توجه كنين كه حتما بايد تحت نظارت پزشك مصرف بشه ودر صورت آزمايشات مكرر و مصرف صحيح آنها در صورتي كه عوارض جانبي در خود احساس نكردين و نتايج آزمايشات شما منفي نباشه مصرف اين داروها نگران كننده نخواهد بود.

داداش بنده 6 ماه از اين داروها تحت كنترل و نظارت پزشك استفاده كرده و بهبود كامل پيدا كردن بدون هيچ مشكل و عارضه اي.

به اميد بهبودي هر چه زودتر شما.....{happy}@};-

AvAstiN
25th August 2009, 06:26 PM
داداش بنده 6 ماه از اين داروها تحت كنترل و نظارت پزشك استفاده كرده و بهبود كامل پيدا كردن بدون هيچ مشكل و عارضه اي.

اين دارو خيلي خطرناكه ! تتراتوژنه يعني كسي كه مصرف مي كنه نبايد تا 6 ماه حامله بشه . چون اثر بسيار بدي روي جنين مي ذاره .
تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل!!

free1366
25th August 2009, 08:45 PM
ممنون از همه دوستان...

Mina_Mehr
25th August 2009, 08:45 PM
اين دارو خيلي خطرناكه ! تتراتوژنه يعني كسي كه مصرف مي كنه نبايد تا 6 ماه حامله بشه . چون اثر بسيار بدي روي جنين مي ذاره .
تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل!!
بله خطرناكه واسه ي زني كه قصد باردار شدن رو داشته باشه ولي ايشون جنسشون مرد هست و هم چنين اين دارو در صورتي كه به تشخيص پزشك مصرف بشه و با انجام آزمايشات مكرر وضعيت بيمار و بدن ايشون نسبت به قرص تحت كنترل و نظارت باشه هيچ مشكلي ايجاد نميكنه ...........
من به طور مفصل و كامل در ارتباط با اين دارو تحقيق و پرسش از پزشكان متخصص و داروساز به عمل آوردم..........

Mina_Mehr
25th August 2009, 08:47 PM
ممنون از همه دوستان...
انجام وظيفه بود...........اگه شما لازم ديدن و خواستين من ميتونم در ارتباط با دكوتان اطلاعات كامل و نسبتا جامعي به شما بدم{happy}

AvAstiN
25th August 2009, 08:53 PM
بله خطرناكه واسه ي زني كه قصد باردار شدن رو داشته باشه ولي ايشون جنسشون مرد هست و هم چنين اين دارو در صورتي كه به تشخيص پزشك مصرف بشه و با انجام آزمايشات مكرر وضعيت بيمار و بدن ايشون نسبت به قرص تحت كنترل و نظارت باشه هيچ مشكلي ايجاد نميكنه ...........
من به طور مفصل و كامل در ارتباط با اين دارو تحقيق و پرسش از پزشكان متخصص و داروساز به عمل آوردم..........

خوبه گفتم تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل !!
يه سرچي تو اينترنت كني ، متوجه عوارضش مي شي !!

به هر حال نظرات متفاوته . انتخاب با خودشونه .

Mina_Mehr
25th August 2009, 08:59 PM
خوبه گفتم تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل !!
يه سرچي تو اينترنت كني ، متوجه عوارضش مي شي !!

به هر حال نظرات متفاوته . انتخاب با خودشونه .
فريبا جونم منم گفتم كه نياز به سرچ نيست من از داروساز و پزشك متخصص پرسيدم و خارج از اون من در ارتباط با اين دارو تحقيقات زيادي انجام دادم و از تمام عوارض اون و حتي شرايطي كه باعث اين عوارض ميشن اطلاع دارم و لازم به ذكره كه هيچ دارويي بدونعوارض جانبي وجود نداره..........درضمن من كه تجويز نكردم ميگم اگه پزشك تشخيص بدن و لازم بدونن مصرفش مشكلي نداره{happy};)

AvAstiN
25th August 2009, 09:04 PM
ولي مينا سرچ رو بكن خوبه به اطلاعاتت اضافه مي شه ! {big green}

Mina_Mehr
25th August 2009, 09:07 PM
من 3 سال پيش سرچ رو انجام دادم ديگه اطلاعات درمورد اين قرص زيادي شده;)

free1366
25th August 2009, 09:22 PM
میدونی من یه بروشور از این دارو دارم که دیروز از داروخانه گرفتم...که خب اطلاعات اون تایید شده سال 2004!!!...من اطلاعات جدید میخوام...راستش تا حالا هر کرم و شامپو و داروی گیاهی رو انجام دادم...ولی خب در مورد دکوتان میترسم ولی خب فکر کنم آخرین راه منه...چون نه دیگه اعصابشو دارم نه پولشو...الان مسئله مهم برام یه دکتر خوبه...دیگه نمی خوام آزمون و خطا جلو برم...دنبال یه دکتر میگردم که حداقل اندازه یه سر سوزن حس مسئولیت نسبت به من مریض داشته باشه...و داروئی به من بده که بعدها دچار یه مشکل دیگه نشم...

AvAstiN
25th August 2009, 09:29 PM
دوست عزيز آقاي امير آشنا چون همشهري شما هستن بهتون ادرس يه دكتر خوب رو تو پيغام خصوصي مي دن .

Mina_Mehr
25th August 2009, 09:34 PM
میدونی من یه بروشور از این دارو دارم که دیروز از داروخانه گرفتم...که خب اطلاعات اون تایید شده سال 2004!!!...من اطلاعات جدید میخوام...راستش تا حالا هر کرم و شامپو و داروی گیاهی رو انجام دادم...ولی خب در مورد دکوتان میترسم ولی خب فکر کنم آخرین راه منه...چون نه دیگه اعصابشو دارم نه پولشو...الان مسئله مهم برام یه دکتر خوبه...دیگه نمی خوام آزمون و خطا جلو برم...دنبال یه دکتر میگردم که حداقل اندازه یه سر سوزن حس مسئولیت نسبت به من مریض داشته باشه...و داروئی به من بده که بعدها دچار یه مشکل دیگه نشم...

منم قول ميدم از دوستاي تهرانيم آدرس يه دكتر تووووووپ رو بگيرم واستون{happy}@};-
نگران نباشين خوب ميشين سريع تر از اوني كه فكرش رو كنين{happy}

AvAstiN
25th August 2009, 10:18 PM
- خشكي پوست ، خشكي غشاهاي موكوزي مثل چشم ( باعث سوزش و التهاب ملتحمه ) ، بيني( خونريزي بيني) ، گلو ( باعث گرفتگي مي شود) .
- سردرد
- افزايش آنزيم هاي كبدي
- افزايش كلسترول خون ، تري گليسيريد و قند خون
- كاهش گلبول هاي قرمز ، گلبول هاي سفيد و پلاكت ها
- درد در عضلات و مفاصل
- نگراني ، افسردگي ، تمايل به خودكشي(!!!!)
- از دست دادن مو ( در موارد حاد كچلي)
- كورنگي، كاهش ديد در شب
- التهاب سطح چشم ( التهاب قرنيه )
- تنفس مشكل ناشي از تنگ شدن راه هاي تنفسي
- بيماريهاي روده اي
- التهاب لوزالمعده
و ....

اينا عوارض جديد اين دارويه كه از يه منبع معتبر ترجمه كردم .
اينم لينك منبع :http://www.tiscali.co.uk/lifestyle/healthfitness/health_advice/netdoctor/archive/100002288_2.html

Mina_Mehr
26th August 2009, 01:18 PM
- خشكي پوست ، خشكي غشاهاي موكوزي مثل چشم ( باعث سوزش و التهاب ملتحمه ) ، بيني( خونريزي بيني) ، گلو ( باعث گرفتگي مي شود) .
- سردرد
- افزايش آنزيم هاي كبدي
- افزايش كلسترول خون ، تري گليسيريد و قند خون
- كاهش گلبول هاي قرمز ، گلبول هاي سفيد و پلاكت ها
- درد در عضلات و مفاصل
- نگراني ، افسردگي ، تمايل به خودكشي(!!!!)
- از دست دادن مو ( در موارد حاد كچلي)
- كورنگي، كاهش ديد در شب
- التهاب سطح چشم ( التهاب قرنيه )
- تنفس مشكل ناشي از تنگ شدن راه هاي تنفسي
- بيماريهاي روده اي
- التهاب لوزالمعده
و ....

اينا عوارض جديد اين دارويه كه از يه منبع معتبر ترجمه كردم .
اينم لينك منبع :http://www.tiscali.co.uk/lifestyle/healthfitness/health_advice/netdoctor/archive/100002288_2.html

ممنون از فريبا جان...منم چند مورد ديگه بهش اضافه ميكنم{happy}
در ارتباط با خشكي چشم بايد بگم خشكي چشم تا يكسال پس از اتمام درمان هم ممكن است باقي بماند......
پوسته پوسته شدن ، ترك لبها ،خارش و نازك شدن پوست كه به همراه درد عضلاني از عوارض بسيار شايع(10%) است.
از عوارض نادر ميتونيم، حساسيت به نور،آفتاب سوختگي، نازك شدن پايدار مو،التهاب تاندون ها ، التهاب مفاصل ،تأثير روي كبد و صفرا، تنگي برونش، كاهش كلسترول رو نام برد
عفونت هاي باكتريايي،افزايش اندازه ي گره هاي لنفاوي، خون و pr در ادرار و ادم از ساير عوارض جانبي است.

با اين همه اين ها دليل بر عدم مصرف اون نيست چون به هر حال اگه اين دارو مفيد و مؤثر نبود توليد نمي شد و توسط پزشك تجويز نمي شد، به هر حال هر دارويي فوايد و عوارض خودش رو داره كه تمام عوارض گفته شده در صورت نامناسب بودن دوز دارو ميباشد{happy}@};-

MR_Jentelman
31st August 2009, 06:02 PM
با سلام خدمت دوست عزيز.........@};-

من اول از همه يكم اطلاعات راجع به جوش بهتون ميدم.....

ضايعاتی که در اثر بسته شدن مجاری غدد چربی در صورت، گردن، پشت، شانه ها و سينه بوجود می آيند جوش يا به اصطلاح آکنه می گويند. اين ضايعات بصورت جوش های سر سياه، سر سفيد، جوش چرکی، کيست و ندول می توانند بروز کنند. آکنه در اکثر نوجوانان ديده ميشود و می تواند تا پايان جوانی و حتی بالای سی سال هم ديده شود. جوش معمولاْ بعد از چند سال بهبود می يابد ولی نميتوان آن را به حال خود گذاشت چون با بهبود بعضی از جوشها، جوشگاه بوجود آمده تا پايان عمر باقی می ماند و از نظر زيبائی مشکل ساز هستند. گرچه اين جوشگاه ها قابل ترميم هستند ولی مانند پوست صدمه نديده نمی شوند. در بعضی مواقع جوشگاه ها از نظر روحی فرد را آزار می دهند. بنابراين عاقلانه اين است که جوش را درمان نمود تا جوشگاه را؛ چون درمان راحت تر و سريعتر است و نتيجه کار هم رضايت بخش تر است.

***عوامل ايجاد کننده و تشديد کننده جوش:آلودگي و كثيف بودن پوست يكي از مهم ترين عوامل تشديد كننده است كه توصيه ميشه :

1- شستن صورت روزی دوبار با صابون و يا شامپو(صابوني كه پزشك طبق ويژگي هاي پوست شما واستون نتجويز ميكنه)

2-اگه پوست شما چرب هست از ژل زنياك استفاده كنين به اين ترتيب كه روزي يك مرتبه اين ژل رو به مدت 5 دقيقه روي پوست خودتون نگه دارين و بعد با آب ولرم بشورين.

*دقت كنين با آب گرم پوست خودتون رو نشورين چون كه گرما باعث ترشح چربي ميشه و آب سرد باعث خشكي پوست و بسته شدن منافذ ميشه.

**رژيم غذايي:

غذا به نوبه ي خود باعث ايجاد جوش نميشود ولي گاهي در بعضي افراد باعث تشديد اون ميشود بنابراين بايد سعي كنيد كه از مصرف غذاهای چرب، تنقلات، خرما، کشمش، محصولات دريايي ( ماهي و ميگو )، بعضي از ميوه جات ( موز ، کيوي ، خرمالو ) و غيـره. بهـترين راهکار پرهيز از مواد غذايي و خوراکيهايي است که فرد اظهار ميکند با خوردن آنها جوش صورتش بدتر ميشود پرهيز كنين.

*****نور خورشيد هم باعث افزايش ترشح چرب ميشه كه توصيه ميكنم كه از قرار گرفتن در برار نور خورشيد بويژه نور مستقيم اون خودداري كنين و از كرم هاي ضدآفتاب فاقد چربي استفاده كنين(تحت نظارت پزشك)

درمان جوش:

جوش درمان طولاني مدتي داره وحتما بايد تحت نظر پزشك باشه و شما ميتونين طبق دستور پزشكتون از هر دارويي كه ايشسون تجويز ميكنن استفاده كنين و در صورت بروز هرگونه علايم به پزشك مراجعه و گزارش بدين.

من هم به شما داروهاي شيميايي و گياهي مربوطه كه مفيد هستن رو معرفي ميكنم:

**داروهاي شيميايي عبارتند از:آنتی بيوتيک خوراکی از قبيل تتراسايکلين، اريترومايسين، داکسی سايکلين و کپسول ازیترو مایسین(درمان 6 ماهه)... مصرف نماييد. اين داروها علاوه بر کاهش مقدار باکتری باعث کم شدن التهاب نيز ميگردند. اگر با مصرف طولانی آنتی بيوتيک دجار قارچ تناسلی شديد با اطلاع پزشک دارو را قطع و قارچ را درمان نماييد.

**داروهاي گياهي عبارتن از:

1-: بابا آدم یا باردان

نحوه مصرف: مقدار 20 تا 30 گرم ریشه بابا آدم یا برگ آن را در دو لیوان آب جوش دم کرده یا می جوشانند و بعد از هر غذا یک استکان تناول می کنند و یا اینکه: علاوه بر خوردن, باید جوشانده و یا دم کرده فوق روزی چند مرتبه بر پوست مبتلا بمالند.

2- بنفشه سه رنگ

نحوه مصرف: مقدار 15 تا 30 گرم گیاه خشک بنفشه سه رنگ را در دو لیوان آب جوشانیده, بعد از هر غذا یک استکان تناول نمایند.

3-: گل همیشه بهار

نحوه مصرف: 2 تا 5 گرم گل همیشه بهار را برای هر فنجان آب جوش بصورت دم کرده, صبح و ظهر و شب یک فنجان تناول نمایند.

.

***در مواقعی جوش به داروهای رايج جواب ندهد و يا جوش بصورت کيست و ندول های بزرگ باشد با صلاحديد پزشک شايد نياز به مصرف داروي دكوتان باشيد. اين دارو عوارض متعددی دارد که الزاماْ در هر بيماری ديده نمی شود. بايد قبل از شروع و در طول درمان برای پيشگيری از عوارض اين دارو معاينات پزشکی و آزمايشات لازم انجام گيرد.

از عوارض اين دارو ميتوان به موارد زير اشاره كرد:

1-خشكي ، پوسته پوسته شدن ، نازك شدن پوست و ترك لب

2- آسيب به كليه و كبد

3-اختلالات رواني

بايد توجه كنين كه حتما بايد تحت نظارت پزشك مصرف بشه ودر صورت آزمايشات مكرر و مصرف صحيح آنها در صورتي كه عوارض جانبي در خود احساس نكردين و نتايج آزمايشات شما منفي نباشه مصرف اين داروها نگران كننده نخواهد بود.

به اميد بهبودي هر چه زودتر شما.....{happy}@};-

ممنون از مينا خانوم بابت توضيح خوبشون.....

خانوم دكتر راجع به ژل زنياك كه گفتين ميشه بيشتر توضيح بدين؟

فقط مخصوص پوست چربه؟؟؟؟؟؟؟آ

Mina_Mehr
31st August 2009, 06:28 PM
ممنون از مينا خانوم بابت توضيح خوبشون.....

خانوم دكتر راجع به ژل زنياك كه گفتين ميشه بيشتر توضيح بدين؟

فقط مخصوص پوست چربه؟؟؟؟؟؟؟آ

خواهش مي كنم.....
ژل زنياك يكي از انواع محصولات بهداشتي زنياك هست، اين ژل باعث پاكيزگي پوست ميشه و ضد جوش بسيار خوب و مفيديه، تنظيم كننده ي چربي پوست و رطوبت پوسته، جمع كننده ي منافذ پوست و رفع كننده ي براقي پوست هاي چربه.
دقت كنين روزانه و يا يك روز در ميان اين ژل رو روي پوست ميزنين و بعد از 2-5 دقيقه با آب ولرم پوست خودتون رو بشورين.
دقت كنين هنگام خريد اين ژل حتما روي پاكت اون برچسب وزارت بهداشت و درمان وجود داشته باشه.
تا جايي كه من اطلاع دارم مخصوص پوست هاي چربه:-??

hossein2006toop
15th September 2009, 02:11 PM
با سلام .
من يه مشكل گوارشي دارم .وقتي غذا ميخورم بعدش وسط سينه ام ميسوزه و بعضي مواقع با شكم گرسنه و بعضي اوقات موقع خوابيدن كه به راحتي نميتونم بخوابم و ديگر اينكه گاهي اوقات هم بعد از مدفوع كردن هم وسط سينه ام ميسوزه و يا مثلا عذاهايي مثل آش يا حلوا ميخورم هم اينطوري ميشم. ميخواستم بدونم كه اين مشكل اسمش چي است و اگر ميشه يه توضيحي دهيد.

امير آشنا
15th September 2009, 04:05 PM
سلام حسين جان @};-

به سايت خودت خوش اومدي @};-

مساله اي كه مطرح كردي به احتمال بسيار زياد به عارضه ريفلاكس مربوط ميشه كه در واقع همون برگشت اسيد معده به داخل مريه . اين عارضه در بسياري از افراد ممكنه رخ بده . مصرف بعضي غذاها خصوصا غذاهاي چرب ، ادويه ها ، قهوه ، چاي پر رنگ و ... مي تونه اين حالت رو تشديد كنه . اگر بين زمان مصرف غذا و خواب لااقل 3 ساعت فاصله بندازي ؛ پايه تخت يا محلي كه استراحت مي كني رو حدود 15 سانتيمتر بالاتر ببري يعني به محل سرت شيب بدي و مواد غذايي كه ذكر كردم رو كمتر مصرف كني معمولا مشكل به حداقل مي رسه ولي با اين حال بعضي افراد با رعايت همه اين توصيه ها باز هم به دارو نياز دارن ؛ داروهايي كه يا ترشح اسيد معده رو كم كنه و يا توان اسفنكتر مدخل معده رو افزايش بده . در هر صورت بهتره به يه پزشك متخصص گوارش مراجع كني تا اگه دارويي نيازه برات تجويز كن . اين موضوع خيلي ساده و قابل كنترله ولي اگه مزمن بشه مي تونه آسيب هاي جدي وارد كنه

ان شاالله كه هميشه سلامت باشي {happy}

hossien
20th September 2009, 12:46 PM
سلام
ما بیماری عفونت کلیوی داریم؟در صورتی که وجود داره از چه روش هایی برای درمان استفاده میشه یکم اطلاعات در این نوع بیماری می خوام. چه گونه اونو شناسایی می کنند.

Mina_Mehr
20th September 2009, 01:57 PM
سلام
ما بیماری عفونت کلیوی داریم؟در صورتی که وجود داره از چه روش هایی برای درمان استفاده میشه یکم اطلاعات در این نوع بیماری می خوام. چه گونه اونو شناسایی می کنند.
سلام ..........
عفونت کلیه در اثر هجوم باکتری به کلیه اتفاق افتاده و به نام پیلونفریت معروف هست و شامل انواع پیلونفریت حاد و مزمن و پیلونفریت آمفیزماتو هست. بعضی اوقات عفونت کلیه به شکل آبسه كليه درميادكه از اين باكتري ها ميشه به اشیرشیاکلی E.Coli (در 80% موارد) اشاره كرد و از دیگر ميكرارگانیسمهای عامل می‌توان به میکروبهای کلبسیلا ، پروتئوس ، سودومونا ، انتروباکتر و ... اشاره كنيم.
معمولا عامل عفونت‌زا از بخشهای پایینی دستگاه ادراری به سمت بالا صعود می‌کنه و سبب درگیری کلیه می‌شه.
علایم اين بيماري شامل:

1-شروع ناگهانی تب و لرز
2-درد یک طرفه یا دو طرفه پهلو
3-علائم عمومی (سردرد ، درد عضلانی و ضعف عمومی و بیحالی)
4-سوزش ادرار ، تکرر ادرار و فوریت در ادرار کردن و ادرار کدر یا خونی و بدبو
5-تهوع و استفراغ
6-درد شکمی (کودکان معمولا درد پهلو ندارند و از درد شکمی شکایت دارند)

درمان اين بيماري:
درمان

درمان با سیپروفلوکساسین یا افلوکساسین و یا کوتریموکسازول صورت می‌گیره و پس از انجام آزمونهای حساسیت میکروب به این داروها (آنتی بیوگرام) در صورت لزوم دارو عوض شده و درمان 10 تا 14 روز ادامه پيدا ميكنه. اگه که بیمار بدحال باشه در بیمارستان بستری شده و تزریق آنتي بيوتيك انجام ميشه. و بعد از 5-3 روز آنتی‌بیوتیک خوراکی داده ميشه و تا 14 روز ادامه پیدا ميكنه اگر کشت خون بیمار مثبت باشه دوره درمان طولانی‌تر خواهد بود.
در صورت وجود آبسه کلیه ، انسداد مسیر ادراری و یا اختلال دستگاه ادراری این عوامل باید برطرف بشه.
عفونت كليوي می تونه منجر به نارسایی کلیوی هم بشه.

sepideh1
30th December 2009, 08:26 AM
سلام
وقتتون به خیر

نمی دونم سرما خوردم یا دارم می خورم :-?یا آنفلو آنزا ست {worried}
به هر حال دو شب پیش فقط فکر می کردم گلوم خیلی خشکه و همش آب می خوردم
احساس تشنگی هم داشتم اما با آب خوردن برای چند لحظه خوب میشدم
اما الان بازم احساس خشکی گلو و گلو درد دارم
و یه کم هم تب دارم البته نه خیلی هم کم {worried} اما غیر قابل تحمل نیست :(

صدام هم که خیلی گرفته طوری که همه میگن مگه سرما خوردی:-/

فکر کنم کسل هم شدم (:|:((

حالا باید چه کار کنم 8->

با تشکر از راهنمایی های شما @};-

Only Math
30th December 2009, 04:34 PM
سلام
ایا بیماری وجود داره که در ان تقسیم سلولی در بدن کاهش و یا متوقف بشه ( برعکس سرطان)؟
اگه هست اسمش وروشهای درمانیش چیه ؟

*مینا*
31st December 2009, 03:31 AM
سلام
اطلاعاتی در مورد در رفتگی کشکک زانو می خواستم ، ارثیه ؟ راه ردمانش چیه ؟

cloudy
31st December 2009, 05:52 AM
سلام
در رفتگی کشک زانو در زنان شایع تر است. معمولا در نتیجه تغییر جهت ناگهانی در هنگام دویدن اتفاق می افتد. حتی می تواند در اثر آسیب ها یا صدماتی که به زانو وارد می شود ایجاد شود. دررفتگی مکرر بسیار نادر است و می تواند ارثی باشد.
علائم:
- کشکک به خارج جابجا می شود
- درد در زانو
- تورم زانو
- شما به راحتی می توانید کشکک را جابجا کنید
اولین بار که کشکک در رفتگی پیدا می کند درد شدیدی ایجاد می شود و فرد قادر به حرکت نخواهد بود ولی در دفعات بعدی در رفتگی دردش کمتر خواهد بود اما این دلیلی برای اینکه درمان فوری صورت گیرد نخواهد بود.
درمان
1. جااندازی زانو
2. بعد از جااندازی اندام بیمار در وضعیت خم شده (فلکسیون) خفیف زانو آتل گیری (نه گچ گیری) می شود.
3. کنترل تورم و درد
4. کنترل حرکت زانو تا اینکه به لیگامان های زانو فرصتی بدهیم تا ترمیم شوند.

*مینا*
31st December 2009, 05:59 AM
ممنون
راه درمان قطعی وجود داره ؟ مثلا با ورزش میشه زانو رو تقویت کرد ؟

AvAstiN
31st December 2009, 06:40 PM
سلام
ایا بیماری وجود داره که در ان تقسیم سلولی در بدن کاهش و یا متوقف بشه ( برعکس سرطان)؟
اگه هست اسمش وروشهای درمانیش چیه ؟

سوالتون رو قبلا هم در همين تاپيك پرسيده بودين
لينك جوابها رو ميذارم واستون :
http://njavan.com/forum/showpost.php?p=40346&postcount=24
http://njavan.com/forum/showpost.php?p=40349&postcount=25
http://njavan.com/forum/showpost.php?p=41304&postcount=28

امير آشنا
31st December 2009, 11:44 PM
سلام
وقتتون به خیر

نمی دونم سرما خوردم یا دارم می خورم :-?یا آنفلو آنزا ست {worried}
به هر حال دو شب پیش فقط فکر می کردم گلوم خیلی خشکه و همش آب می خوردم
احساس تشنگی هم داشتم اما با آب خوردن برای چند لحظه خوب میشدم
اما الان بازم احساس خشکی گلو و گلو درد دارم
و یه کم هم تب دارم البته نه خیلی هم کم {worried} اما غیر قابل تحمل نیست :(

صدام هم که خیلی گرفته طوری که همه میگن مگه سرما خوردی:-/

فکر کنم کسل هم شدم (:|:((

حالا باید چه کار کنم 8->

با تشکر از راهنمایی های شما @};-

سلام سپيده خانم

وقت شما هم بخير @};-

البته نمي دونم شايد الان كه جواب ميدم كاملا خوب و سرحال باشي ( ان شاالله )
در هر صورت حسب وظيفه بايد عرض كنم احتمالا دچار گلودرد ويروسي شدين . بهتره هر چند ساعت يك بار با آب نمك رقيق ( 1 قاشق چايخوري نمك در يه ليوان آب ولرم ) گلو رو شست و شو بدين
ضمن اينكه خيلي خوبه اگه روزي سه قاشق غذاخوري عسل ميل كنين

در صورتي كه احساس تب داشتين مي تونيد از داروي تب بر استامينوفن استفاده كنين كه البته ميزان اون بسته به جثه شما متفاوته

اميدوارم هرچه زودتر سرحال بشين {happy}

cloudy
1st January 2010, 01:58 AM
خب در کل در رفتگی کشکک زانو دو نوع است: 1. تروماتیک 2.عادتی
برای درمان تروماتیک که زانو را در حالت اکستنشن گچ می گیرند و لی برای درمان عادتی که احتمال دارد زمینه ارثی در آن دخیل باشد جراحی است که لیگامان مدیال را تقویت می کنند.
بله با ورزش هم می شه زانو را تقویت کرد:
می شه از ورزش هایی که باعث تقویت عضله 4 سر ران می شود استفاده کرد که ساده ترین آنها انقباض و انبساط عضله ران است.

sepideh1
1st January 2010, 07:56 PM
سلام سپيده خانم

وقت شما هم بخير @};-

البته نمي دونم شايد الان كه جواب ميدم كاملا خوب و سرحال باشي ( ان شاالله )
در هر صورت حسب وظيفه بايد عرض كنم احتمالا دچار گلودرد ويروسي شدين . بهتره هر چند ساعت يك بار با آب نمك رقيق ( 1 قاشق چايخوري نمك در يه ليوان آب ولرم ) گلو رو شست و شو بدين
ضمن اينكه خيلي خوبه اگه روزي سه قاشق غذاخوري عسل ميل كنين

در صورتي كه احساس تب داشتين مي تونيد از داروي تب بر استامينوفن استفاده كنين كه البته ميزان اون بسته به جثه شما متفاوته

اميدوارم هرچه زودتر سرحال بشين {happy}

سلام

ممنون از پاسخ و راهنماییتون {happy}
من بدتر بدتر شدم {worried}
تب خیلی زیاد - آبریزش بینی - گرفتگی صدا - سوزش گلو -کمی هم سرفه

چند وقت پیش دندون عقلم رو جراحی کردم دکتر چند بسته پنی سیلین وی برام نوشت

الان دکتر نرفتم و دارم همون پنی سیلین وی ها رو شش ساعت یه بار میخورم{i dont want to see}
همراه قرص سرما خوردگی و استامینوفن
می دونم کار درستی نکردم اما فکر کردم دکتر برم خیلی وقتم تلف میشه :">

آخه یه کار رو باید تا دیروز تکمیل میکردم خیلی وقتم کم بود{i dont want to see}

همین الان به راهنمایی هاتون عمل میکنم
بازم متشکرم {happy}

امير آشنا
1st January 2010, 10:04 PM
سلام

ممنون از پاسخ و راهنماییتون {happy}
من بدتر بدتر شدم {worried}
تب خیلی زیاد - آبریزش بینی - گرفتگی صدا - سوزش گلو -کمی هم سرفه

چند وقت پیش دندون عقلم رو جراحی کردم دکتر چند بسته پنی سیلین وی برام نوشت

الان دکتر نرفتم و دارم همون پنی سیلین وی ها رو شش ساعت یه بار میخورم{i dont want to see}
همراه قرص سرما خوردگی و استامینوفن
می دونم کار درستی نکردم اما فکر کردم دکتر برم خیلی وقتم تلف میشه :">

آخه یه کار رو باید تا دیروز تکمیل میکردم خیلی وقتم کم بود{i dont want to see}

همین الان به راهنمایی هاتون عمل میکنم
بازم متشکرم {happy}

خواهش ميكنم

تقريبا پني سيلين وي براي اين بيماري شما بي اثره . كلا پني سيلين وي آنتي بيوتيك خيلي قوي و وسيع الطيفي نيست . در هر صورت در پيام خصوصي يكي دو نكته ديگه هم خدمتتون عرض مي كنم

آبجی
5th January 2010, 08:33 PM
سلام sh_omomi70

متاسفانه سرمای بدی خوردم sh_omomi37 رفتم دکتر بهم کلی قرص داده یکی از این قرص ها کو اموکسی کلاو 625 هست که متاسفانه یه جورایی به بدن من نمیسازه smilee_new1 (11) وقتی میخورم دچار معده درد شدید و دل درد میشم و بی حس میشم smilee_new1 (11) به دکتر sh_omomi25 هم گفتم ولی گقت باید تا اخرش بخوری sh_dokhtar2 میخواستم ببینم اگه نخورم چی میشه sh_dokhtar16 ایا میشه قرص دیگه ای رو به جای اون بخورم sh_dokhtar15 . قبلا این قرص رو هم به خاطر سینوزیت هم استفاده میکردم sh_dokhtar14 .

یه چیز دیگه دکتر یه قرص دیگه هم بهم داده که نمیدونم اونو برای چی بهم داده یعنی ممکنه به خاطر درد عضلات داده باشه ژلوفن 400 sh_dokhtar16 که مامانم میگه نباید اونو بخورم چون خیلی قوی هست و عوارض داره حالا چکار کنم ؟؟؟sh_dokhtar15

شربت کوفکس هم بهم داده که فکر کنم برای سرفه هست اگه جای اون توسیان بخورم چی ؟ نمیشه ؟ اخه مثل این که این عوارضش بیشتره sh_dokhtar0

امير آشنا
5th January 2010, 11:32 PM
سلام sh_omomi70

متاسفانه سرمای بدی خوردم sh_omomi37 رفتم دکتر بهم کلی قرص داده یکی از این قرص ها کو اموکسی کلاو 625 هست که متاسفانه یه جورایی به بدن من نمیسازه smilee_new1 (11) وقتی میخورم دچار معده درد شدید و دل درد میشم و بی حس میشم smilee_new1 (11) به دکتر sh_omomi25 هم گفتم ولی گقت باید تا اخرش بخوری sh_dokhtar2 میخواستم ببینم اگه نخورم چی میشه sh_dokhtar16 ایا میشه قرص دیگه ای رو به جای اون بخورم sh_dokhtar15 . قبلا این قرص رو هم به خاطر سینوزیت هم استفاده میکردم sh_dokhtar14 .

یه چیز دیگه دکتر یه قرص دیگه هم بهم داده که نمیدونم اونو برای چی بهم داده یعنی ممکنه به خاطر درد عضلات داده باشه ژلوفن 400 sh_dokhtar16 که مامانم میگه نباید اونو بخورم چون خیلی قوی هست و عوارض داره حالا چکار کنم ؟؟؟sh_dokhtar15

شربت کوفکس هم بهم داده که فکر کنم برای سرفه هست اگه جای اون توسیان بخورم چی ؟ نمیشه ؟ اخه مثل این که این عوارضش بیشتره sh_dokhtar0

سلام زهره خانم

شايد درست نباشه تو درماني كه براتون تجويز شده دخالت كنيم ولي چند نكته رو براي اينكه به سوالتون پاسخ مناسبي داده باشيم مطرح مي كنيم

1. كوآموكسيكلاو آنتي بيوتيك بسيار موثريه كه معمولا براي اين قبيل عفونت ها تجويز ميشه ولي گاهي اوقات موثر نيست و يا اينكه عوارضي براي بيمار ايجاد مي كنه . در اين مواقع بنا به تشخيص پزشك از آنتي بيوتيك هاي ديگه اي مثل سفيكسيم ،‌آزيترومايسين ، كلاريترومايسين و ... استفاده ميشه ولي در هر صورت نكته مهم اينه كه نبايد آنتي بيوتيك رو سرخود قطع كرد بلكه بايد با مشورت پزشك در صورت نياز آنتي بيوتيك جايگزين استفاده بشه

2. در صورتي كه مشكل معده وجود داشته باشه ژلوفن مي تونه اوضاع رو بدتر كنه

3. البته كلا داروهاي ضدسرفه عوارض زيادي مي تونن داشته باشن
برا همين توصيه ميشه تا حدي كه امكان داره و در صورتي كه سرفه به حد غير قابل تحملي نرسيده كمتر از اين داروها استفاده بشه

به اميد سلامتي هرچه زودتر شما @};-

آبجی
5th January 2010, 11:50 PM
البته كلا داروهاي ضدسرفه عوارض زيادي مي تونن داشته باشن
برا همين توصيه ميشه تا حدي كه امكان داره و در صورتي كه سرفه به حد غير قابل تحملي نرسيده كمتر از اين داروها استفاده بشه

:-? حتی توسیان ؟؟؟ اون که گیاهی هست ؟؟؟
خب اگه به جای توسیان دم کرده اویشن رو بخورم چی ؟؟؟:-/

خب وقتی اموکسی کلاو رو میخورم معده درد بدی میگیرم {worried} البته حدود یک ساعت بعد خوردن قرص شروع میشه و تا دو الی سه ساعت هم ادامه داره که گاها خیلی بد میگیره اونو چکار کنم ؟؟؟:-/

ممنون امیر اقا @};- @};- @};-

امير آشنا
6th January 2010, 12:00 AM
:-? حتی توسیان ؟؟؟ اون که گیاهی هست ؟؟؟
خب اگه به جای توسیان دم کرده اویشن رو بخورم چی ؟؟؟:-/

خب وقتی اموکسی کلاو رو میخورم معده درد بدی میگیرم {worried} البته حدود یک ساعت بعد خوردن قرص شروع میشه و تا دو الی سه ساعت هم ادامه داره که گاها خیلی بد میگیره اونو چکار کنم ؟؟؟:-/

ممنون امیر اقا @};- @};- @};-

اختيار دارين خواهش مي كنم @};-

كلا توسيان هم از مشتقات آويشنه . عوارض جانبي خاصي نداره ولي در بعضي از افراد مي تونن باعث تحريك و سوزش مخاطات بشن

اگه كوآموكسيكلاو به تنهايي و بدون ژلوفن چنين اثري رو ميذاره بهتره يا همراه غذا مصرف بشه و يا در صورت صلاحديد پزشك ، آنتي بيوتيك ديگه اي رو جايگزينش كنين

آبجی
6th January 2010, 01:23 AM
در صورت صلاحديد پزشك ، آنتي بيوتيك ديگه اي رو جايگزينش كنين
سلام ممنونsh_omomi70

خبsh_omomi68 وقتی به دکتر گفتم عکس العملی نشون نداد چی ؟؟؟ smilee_new1 (11)
بهم گفت که همینو باید بخورم smilee_new2 (17) و چیز دیگه ای جایگزین نکرد .
خب من حالا چکار کنم sh_omomi37 یعنی در صورت صلاحديد پزشك :-/ اینه که من معده درد و دل درد هم بگیرم این که نمیشه من رفتم دکتر که خوب بشم نه اینکه یه درد دیگه هم به درد هام اضافه بشه smilee_new1 (11) .

امير آشنا
7th January 2010, 11:04 PM
سلام ممنونsh_omomi70

خبsh_omomi68 وقتی به دکتر گفتم عکس العملی نشون نداد چی ؟؟؟ smilee_new1 (11)
بهم گفت که همینو باید بخورم smilee_new2 (17) و چیز دیگه ای جایگزین نکرد .
خب من حالا چکار کنم sh_omomi37 یعنی در صورت صلاحديد پزشك :-/ اینه که من معده درد و دل درد هم بگیرم این که نمیشه من رفتم دکتر که خوب بشم نه اینکه یه درد دیگه هم به درد هام اضافه بشه smilee_new1 (11) .

خب در هر صورت اگه دارو به اين حد فرد رو دچار مشكل مي كنه لازمه كه تغيير پيدا كنه
خصوصا در چنين مواردي كه داروهاي كم عارضه و موثر به عنوان جايگزين وجود دارن

آبجی
8th January 2010, 11:29 PM
سلام امیر اقا یه سوال داشتم

ایا میشه بدون مراجعه به پزشک قرص اهن مصرف کرد ؟؟؟؟
اگه میشه که تو اون مدت چه مواد غذایی رو بیشتر باید استفاده کنیم ؟؟؟

ممنون http://njavan.com/forum/images/smilies/other%20%2870%29.gif

امير آشنا
12th January 2010, 11:35 PM
سلام امیر اقا یه سوال داشتم

ایا میشه بدون مراجعه به پزشک قرص اهن مصرف کرد ؟؟؟؟
اگه میشه که تو اون مدت چه مواد غذایی رو بیشتر باید استفاده کنیم ؟؟؟

ممنون http://njavan.com/forum/images/smilies/other%20%2870%29.gif

سلام @};-
بهتره اين كار بدون آزمايش انجام نشه چون سطح آهن خون افراد مختلف فرق مي كنه ولي از اونجا كه اغلب خانم هاي ايراني دچار مشكل كمبود آهن هستن ميشه روزي يه قرص آهن مصرف كرد
در خصوص تغذيه هم براي اينكه جذب آهن دارو و همچنين جذب آهن موجود در غذاها به حداكثر برسه مي بايست حداقل 2 تا 3 ساعت بعد از مصرف قرص آهن و همچنين بعد از مصرف غذا از چاي ، قهوه و مشتقات اونها استفاده نشه
بعضي غذاها مثل انواع گوشت به خصوص گوشت آبزيان و تخم مرغ منابع غني از آهن هستن البته سبزيجات تازه هم آهن بالايي دارن ولي معمولا بخش عمده اي از آهن موجود در سبزيجات به شكل phytate هستش كه خيلي كم جذب بدن ميشه

بانوثریا
14th January 2010, 08:14 PM
سلام خسته نباشید
من 23 سالمه و تو منطقه کوهستانی زندگی میکنم(سنندج) از وقتی که بچه بودم ویادم میاد یه قسمت از پوست بازوم مثل پوسته پوسته شدن بود و گاهی این عامل برطرف میشه و گاهی هم دوباره سروکله اش پیدا میشه به دکتر مراجعه کردم گفتن که التهاب پوستیه و چن نوع پماد دادن ولی برطرف نشده
اندازه اش هم بزرگ نمیشه
ممنون میشم اگه کمکم کنید

بانوثریا
14th January 2010, 08:26 PM
خسته نباشید سوال دیگه اینکه
برای رفع موهای سفید و جلوگیری از بیشتر سفید شدن چیکار باید بکنم؟؟؟؟؟

امير آشنا
14th January 2010, 09:57 PM
سلام خدمت دوست گرامي {happy}

سلام خسته نباشید
من 23 سالمه و تو منطقه کوهستانی زندگی میکنم(سنندج) از وقتی که بچه بودم ویادم میاد یه قسمت از پوست بازوم مثل پوسته پوسته شدن بود و گاهی این عامل برطرف میشه و گاهی هم دوباره سروکله اش پیدا میشه به دکتر مراجعه کردم گفتن که التهاب پوستیه و چن نوع پماد دادن ولی برطرف نشده
اندازه اش هم بزرگ نمیشه
ممنون میشم اگه کمکم کنید

البته قطعا بهترين تشخيص رو پزشك متخصصي كه شما رو معاينه مي كنه ميده اما در هر حال به نظر مي رسه مشكل شما نوعي ضايعه آلرژيك باشه كه در پيام خصوصي اقدامي رو كه بهتره براي رفع اين حالت انجام بدين خدمتتون عرض مي كنم @};-

خسته نباشید سوال دیگه اینکه
برای رفع موهای سفید و جلوگیری از بیشتر سفید شدن چیکار باید بکنم؟؟؟؟؟

سلامت باشيد ;)
در سن و سال شما ( يعني سن كمتر از 30 سال ) مهمترين علت سفيد شدن مو به مسايل ژنتيكي برمي گرده كه قابل پيشگيري نيست اما علل ديگه مثل برخي بيماري هاي غدد ، كم خوني ها ، كمبود مواد معدني به خصوص منگنز ، آهن و پتاسيم ، مصرف سيگار {worried} ، استرس ها و فشارهاي رواني و ... هم براي سفيد شدن مو وجود دارن كه مي بايست هر كدوم از اين موارد در صورت وجود برطرف بشن كه اين موضوع مي تونه به جلوگيري از سفيد شدن مو كمك كنه

با آرزوي سلامتي و سرزندگي هميشگي براي شما @};-

بانوثریا
15th January 2010, 08:49 AM
سلام استرس که خیلی دارم کیلو کیلو{big green}
ممنونم از جوابتون
ان شالله همیشه موفق باشید

آبجی
15th January 2010, 11:15 AM
سلام استرس که خیلی دارم کیلو کیلو{big green}elahedos راست میگه smilee_new1 (11) منم استرسم :-ssجدیدا از کیلو داره میگذره میزنه به تن smilee_new1 (11) راهی وجود نداره که کمتر بشه ؟؟؟
قرصی دوایی دارویی توصیه ای که این استرس کمتر بشه sh_omomi37

بعد یه نکته دیگه من زمانی که استرس میگیرم یخ میزنم {tongue} ( دست و پاهام یخ میکنه اساسی sh_omomi37 )
ممنون sh_omomi70

بانوثریا
15th January 2010, 09:30 PM
با سلام چن روز پیش تو ضمیمه جام جم خوندم که بیشتر خانوم ها دچار بیماری های عفونی ادراری میشن میشه دلیلشو توضیح بدید؟؟؟
ممنون

امير آشنا
16th January 2010, 01:34 PM
elahedos راست میگه smilee_new1 (11) منم استرسم :-ssجدیدا از کیلو داره میگذره میزنه به تن smilee_new1 (11) راهی وجود نداره که کمتر بشه ؟؟؟
قرصی دوایی دارویی توصیه ای که این استرس کمتر بشه sh_omomi37

بعد یه نکته دیگه من زمانی که استرس میگیرم یخ میزنم {tongue} ( دست و پاهام یخ میکنه اساسی sh_omomi37 )
ممنون sh_omomi70

استرس دلايل مختلفي داره اول بايد علت رو پيدا كرد و سعي در برطرف كردن اون داشت . قدم آخر دارودرمانيه

امير آشنا
16th January 2010, 01:43 PM
با سلام چن روز پیش تو ضمیمه جام جم خوندم که بیشتر خانوم ها دچار بیماری های عفونی ادراری میشن میشه دلیلشو توضیح بدید؟؟؟
ممنون

سلام مجدد @};-

خانم ها به علت فرم آناتوميك دستگاه ادراري و فيزيولوژي خاص دستگاه تناسلي معمولا به عفونت هاي ادراري مستعدترند براي مثال ؛ ترشحات ضد ميكروبي پروستات در آقايون مي تونه ميزان ابتلا به عفونت هاي ادراري رو كاهش بده كه اين حالت در خانم ها وجود نداره يا مثلا علت ديگه كوتاه و عريض تر بودن مجراي خروجي ادرار در خانم هاست كه اين موضوع مي تونه امكان رشد باكتري ها و حركت اونه به سمت مثانه رو بيشتر كنه و ...

ریپورتر
20th January 2010, 09:23 PM
علت پریدن پلک چیه ؟
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

امير آشنا
20th January 2010, 10:01 PM
علت پریدن پلک چیه ؟
لطفا راهنمایی کنید
ممنون

سلام داداش مهدي @};-

پريدن پلك به طور كلي يه عارضه عصبيه كه مي تونه علل مختلفي داشته باشه مثل خستگي ، استرس ، مصرف بعضي داروها ، مصرف قهوه ( به علت دارا بودن كافئين ) ، بعضي بيماري ها مثل پاركينسون و ... اما مهمترين اين علت ها همون دو مورد اول يعني خستگي و استرس هستند

ریپورتر
20th January 2010, 10:15 PM
سلام
علت سوزش چشم علتش چی میتونه باشه به جز خستگی.

امير آشنا
20th January 2010, 10:48 PM
سلام
علت سوزش چشم علتش چی میتونه باشه به جز خستگی.

سلام مجدد @};-

سوزش چشم هم علل مختلفي داره مثل آلرژي ، عفونت هاي چشمي ، وجود جسم خارجي داخل چشم ( حتي يه مژه كوچك جدا شده كه روي سطح چشم قرار بگيره ) و ... ولي شايد مهمترين اون ها غير از خستگي چشم ، آلرژي باشه كه مي تونه نسبت به گرد و غبار ،‌عطر و يا هر ماده حساسيت زاي ديگه اي باشه

LaDy Ds DeMoNa
11th February 2010, 07:40 PM
سلام
یه سوال داشتم
دستم کبود شده فکر می کنم شاید یکی از مویگرهای دستم قطع شده !!
کبودی به رنگ بنفشه خوشرنگه که وسطش یکمی آبی شده
کبودی یکمی بالاتر از ساعدمه
الان چند روزی می شه
دارم نگران می شم اخه خوب نمی شه{worried}

نمی دونم هم چی شده چطور شده که کبود شده !!

امير آشنا
11th February 2010, 07:58 PM
سلام مهسا خانم @};-
خوبي ؟
البته كبودي زير پوست علل متفاوتي داره ولي اگه سابقه بيماري خاصي وجود نداشته باشه ( مثل بيماري هاي انعقادي و ... ) معمولا اين كبودي ها به دليل يه ضربه اتفاق مي افته كه مساله مهمي نيست
حالا كه چند روز از اين مساله گذشته مي تونيد با كمپرس آب گرم خونرساني به محل كبودي رو افزايش بديد ، با اين كار ترشحات خوني كه باعث كبودي شدن سريعتر جذب ميشن و كبودي زودتر برطرف ميشه ... نشونه برطرف شدن كبودي هم اينه كه رنگ اون كم كم متمايل به زرد ميشه ...

در هر صورت جاي نگراني نيست ;)

سلامت باشيد @};-

engeneer_19
8th March 2010, 10:53 PM
سوال در مورد جوش و آبله باقي مانده از آبله مرغان
سلام.من 19 سالمه و دو ماه پيش آبله مرغون گرفتم.از شانس بد يك جوش روي بيني من بود كه آخراي آبله روش آبله زد و هنوز مونده...رفتم تهران دكتر پيش دكتر بيماري پوست ابراهيم فطين اون دارو داد كلي واسه جوش اما گفت معلوم نيست روي اين اثر كنه ولي جوش هاي ديگه رو بهتر ميكنه!همين طور هم شده.گفت بعد 20 روز دوباره برم ببينه منم 24ام بايد دوباره برم.گفت اگه نره بايد جراحي كنه و اگه جراحي هم كنه جاي جراحي ميمونه!!!نميدونم چيكار كنم!!لطفا كمكم كنيد
دكتر ديگه اي هم برم؟اگه آره كي؟؟
راهنمايي كنيد اگه چيزي ميدونيد
منتظرم{worried}:-/:(:(:(:(:(:(:(:(:(:((:((:(

امير آشنا
10th March 2010, 12:23 AM
سلام حانیه خانم @};-
خوبی ؟
مشکل شما مساله خیلی شایعیه . جوش های مربوط به آبله مرغون احتمال باقی موندن اثرشون وجود داره البته به خصوص در صورت دستکاری .
اما برای مساله شما در صورتی که درمان دارویی جواب لازم رو نده ، خصوصا اگه محل جوش کمی برجسته باشه ، با روش Microdermabrasion که یه جراحی سرپایی بحساب میاد میشه جای اون رو از بین برد ولی در صورتی که محل جوش فرورفته باشه چندان روش مفیدی نیست ولی کلا عارضه خاصی به همراه نداره . از روش های JPL هم استفاده میشه که اون هم عارضه خاصی نداره . روش لیزر دی اکسید کربن هم ممکنه استفاده بشه که نسبت به دو روش قبل پردردسرتره و عوارض بیشتری داره به خصوص اگه پوست تیره ای داشته باشی

با این حال اگه مایل بودی می تونم در پیام خصوصی آدرس و شماره تماس یه پزشک متخصص پوست بسیار حاذق و متعهد در تهران رو بهت بدم

ان شاالله که همیشه سلامت باشی @};-;)

engeneer_19
11th March 2010, 01:20 AM
سلام اقا اميرممنون از توضيحتوندكتر بهم گفت اگه با دارو نرفت حراحي ميكنه اما جاش ميمونه!اونوقت اون جايي كه از جراحي ميمونه هم ميره؟؟؟؟؟؟ممنون ميشم آدرس رو لطف كنيدخسته نباشيد

امير آشنا
12th March 2010, 08:02 AM
سلام اقا اميرممنون از توضيحتوندكتر بهم گفت اگه با دارو نرفت حراحي ميكنه اما جاش ميمونه!اونوقت اون جايي كه از جراحي ميمونه هم ميره؟؟؟؟؟؟ممنون ميشم آدرس رو لطف كنيدخسته نباشيد

سلام خواهش می کنم @};-
احتمالا منظور ایشون از جراحی یکی از این سه روشه خدمتت عرض کردم . معمولا روش اول و دوم به اون صورت عارضه ای نداره ولی در روش سوم ممکنه اثری روی پوست باقی بمونه که البته اون هم عمدتا بعد از چند ماه از بین میره . بعضی موارد هم از روش های ترکیبی استفاده میشه . با این حال اصلا جای نگرانی نیست;)

آدرس رو هم در پیام خصوصی خدمتت عرض می کنم

موفق باشی{happy}

بانوثریا
12th March 2010, 07:18 PM
سلام
بیماری فیبروم چیه؟؟؟؟
عوامل ایجاد کننده؟
عوامل برطرف کننده؟
خود معنی لغوی فیبروم یعنی چی

امير آشنا
12th March 2010, 07:43 PM
سلام ثریا خانم @};-

فیبروم یا همون فیبروما نوعی تومور خوش خیمه که ممکنه در هر کدوم از بافت های بدن از جمله پوست یا بافت های داخلی ایجاد بشه . این تومور خوش خیم انواع مختلفی داره و ممکنه به شکل ها و ظاهر های متفاوتی دیده بشه مثلا ممکنه صاف و نرم یا سفت و یا گل کلمی شکل باشه . حتی انواع خاصی از این تومور منحصرا در دهان یا بافت های داخل دهان ممکنه ایجاد بشه که بعضا به دنبال شکستگی استخوان فک بروز پیدا می کنه . مثل اغلب تومورها ، علت دقیق ایجاد فیبروم مشخص نیست ولی گفته میشه هر گونه آسیب بافتی به خصوص در سطح پوست می تونه زمینه ساز رشد این تومور در اون ناحیه بشه .
درمان دارویی برای این انجام نمیشه و بهترین روش ، برداشت ضایعه به روش جراحیه که خصوصا اگه در سطح پوست باشه معمولا با یه جراحی خیلی ساده و حتی بعضا بدون نیاز به بیهوشی عمومی قابل درمانه

بانوثریا
12th March 2010, 07:55 PM
با عرض معذرت
اونایی که تو رحم هم رشد می کنه فیبرومه؟

امير آشنا
12th March 2010, 08:08 PM
تومورهای فیبروئید هم می تونه در رحم و تخمدان رشد کنه

بانوثریا
14th March 2010, 05:12 PM
من بازم اومدم{big green} سلام تایپیک ابجی رو خوندم یاد این موضوع افتادم که
یه بیماری هست مربوط به ناخن هست بهش می گن صدفی شدن ناخن روی ناخن نقاط ریز به وجود میاد که فرو می ره نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه

این بیماری چیه یه کم در موردش توضیح بدید لطفا

امير آشنا
14th March 2010, 09:46 PM
من بازم اومدم{big green} سلام تایپیک ابجی رو خوندم یاد این موضوع افتادم که
یه بیماری هست مربوط به ناخن هست بهش می گن صدفی شدن ناخن روی ناخن نقاط ریز به وجود میاد که فرو می ره نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه

این بیماری چیه یه کم در موردش توضیح بدید لطفا

سلام مجدد
خوش اومدی ;)

بیماری مزمن و صعب العلاجی والبته غیر مسری به نام صدفک یا داءالصدف یا پسوریازیس ( Psoriasis ) وجود داره که البته یه اصطلاح کلی در خصوص نوعی بیماری مزمن پوسته که می تونه اختصاصا باعث ابتلای ناخن ها هم بشه . در این بیماری به دلیل سرعت شدید تکثیر سلول های سطح پوست ، لایه های پوست متناوبا ساخته میشن و با ساخته شدن سریع لایه بعدی ، لایه های قبلی جدا شده و با تکرار زیاد این حالت ، به صورت پوسته های فراوون سطح پوست دیده میشن . علت ایجاد این علایم به نقص در کارکرد سیستم ایمنی مربوط میشه
علل متفاوتی برای بیماری پسوریازیس وجود داره که همگی می تونن زمینه ساز بیماری باشن مثل علل ارثی ،‌هورمونی ، استرس ها و ...
شروع بیماری معمولا تو سنین جوانیه ولی از یه نوزاد گرفته تا یه سالمند می تونن به بیماری مبتلا بشن .
درمان های متعددی برای بیماری پسوریازیس مطرحه که هیچ کدوم قطعی نیستند و نهایتا می تونن موقتا علایم بیماری رو کنترل کنند هرچند روش های جدیدی برای درمان مطرح شدند که امیدهای بیشتری رو زنده کردند {happy}
با همه توصیفات معمولا این بیماری با مشکل خاصی غیر از مساله زیبایی ظاهری همراه نیست و افراد مبتلا که تعداد نسبتا زیادی هم هستند نباید بی جهت خودشون رو نگران کنند;)

مباحث در خصوص بیماری متعدده . اگه احیانا سوالی بود بفرمایید
@};-

engeneer_19
27th March 2010, 11:23 PM
سلام.ميبخشيد يكي از آشناهامون رو صورتش خال داره،الان خال بزرگتر شده و چند تايي هم جديد زده و اين اونو نگران كرده،ميگه گوشتي نيست اما قهوه اي تيره هست و كمي برجسته! ميتونه علت چي باشه؟
لطفا راهنمايي كنيد خيلي نگران هست.
پسره و 21 سالشه.
ممنون خسته نباشيد

AvAstiN
28th March 2010, 07:41 AM
سلام.ميبخشيد يكي از آشناهامون رو صورتش خال داره،الان خال بزرگتر شده و چند تايي هم جديد زده و اين اونو نگران كرده،ميگه گوشتي نيست اما قهوه اي تيره هست و كمي برجسته! ميتونه علت چي باشه؟
لطفا راهنمايي كنيد خيلي نگران هست.
پسره و 21 سالشه.
ممنون خسته نباشيد

به طور كلي چند تا فاكتور در اينكه بخوايم نگران خال باشيم ، دخيله
خالهايي كه احتمال سرطاني شدنشون وجود داره يه سري علامت دارن : متقارن نيستن ( يعني اگه يه خط از وسط خال بكشيم ، دو طرف مثل هم نيست ) ، لبه هاي خال دندانه دار هست و نامنظم ، رنگ خال يكنواخت نيست ( مثلا يك دست قهوه اي تيره نيست ، تركيبي از قهوه اي تيره و روشن يا حتي آبي ! ) ، قطر خال اگه بيشتر از 6 ميلي متر باشه احتمال تبديل شدنش به ضايعه بدخيم هست .
از طرفي بايد به خالهايي كه بعد از 20 سالگي ايجاد ميشن ، توجه كرد .

عواملي ميتونه باعث شده باشه كه خالهاي جديد ايجاد شده باشه مثل مصرف داروهاي مختلف و يا هورمونها .

با توجه به اينكه خال در ناحيه صورت هست ، تراشيدن صورت مي تونه باعث تحريك خال شده باشه

تشخيص اينكه يك خال حتما سرطاني هست يا نه رو فقط يه متخصص پوست خوب مي تونه انجام بده .
توصيه من اينه كه حتما به متخصص پوست مراجعه كنه .
نگران هم نباشيد
حتي اگه ضايعه بدخيم باشه (كه انشالا نيست ) با يه عمل جراحي كوچيك ، برطرف مي شه {happy}

engeneer_19
28th March 2010, 11:29 AM
سلام.ممنون از پاسخ گويي هاي مفيدتون تو اين بخش.@};-
يكي از فاميلا ديروز ازم يك سوالي كرد راجع به تكرر ادرار گفت 3هفته هست اينطور شده قرص فنازوپريدين 100اس اچ دي خورد اما بازم اين مشكل رو داره.بايد چيكار كنه؟راستي متاهله.

خسته نباشيد @};-@};-

AvAstiN
28th March 2010, 04:30 PM
سلام.ممنون از پاسخ گويي هاي مفيدتون تو اين بخش.@};-
يكي از فاميلا ديروز ازم يك سوالي كرد راجع به تكرر ادرار گفت 3هفته هست اينطور شده قرص فنازوپريدين 100اس اچ دي خورد اما بازم اين مشكل رو داره.بايد چيكار كنه؟راستي متاهله.

خسته نباشيد @};-@};-

سلام حانيه جون{happy}@};-
بايد چند تا سوال از فاميلتون بپرسي
اول اينكه وضعيت قند خونش در چه حاليه؟
دوم اينكه رنگ ادرارش چطوريه؟
سوزش داره همراهش يا نه؟
خيلي تشنه مي شه و خيلي هم آب مي خوره يا نه؟
سابقه بيماري ديابت در اعضاي خانوادش داشته يا نه؟

engeneer_19
28th March 2010, 10:46 PM
سلام.قند خون نداره.آب هم زياد نميخوره،در حد معمول.رنگ ادرار طبيعي فقط اون قرص رو ميخوره نارنجي ميشه كه طبيعيه ديگه ميگه!
ديابتي نداريم اما مامانش قند بالاست.خودش آزمايش داده اما نرمال بوده ميگه.سوزش نميدونه اما ميگه حالت خارش داره شايد همون سوزشه...

AvAstiN
29th March 2010, 08:37 AM
سلام.قند خون نداره.آب هم زياد نميخوره،در حد معمول.رنگ ادرار طبيعي فقط اون قرص رو ميخوره نارنجي ميشه كه طبيعيه ديگه ميگه!
ديابتي نداريم اما مامانش قند بالاست.خودش آزمايش داده اما نرمال بوده ميگه.سوزش نميدونه اما ميگه حالت خارش داره شايد همون سوزشه...

چرا اين قرص فنازوپريدين رو مي خوره؟
آنتي بيوتيك مصرف نمي كنه؟
اين قرص رو دكتر تجويز كرده يا خودش بدون مشورت با دكتر داره مي خوره؟
ايشون خانم هستند نه؟

احتمالا عفونت باكتريايي دارند

engeneer_19
29th March 2010, 09:09 AM
سلام.بله گفتم متاهل هست.
حدودا يكسال پيش اين مشكل رو داشت دكتر چنين قرصي رو به علت عفونت ادراري مختصري كه داشت بهش داده بود اونم الان اينو خورد.بهتر ميشه اما مداوم نميخوره .اين قرص درست هست خوردنش؟؟ مشكلي براش ايجاد نميكنه كه؟
شما نظرتون چيه؟
ممنون از راهنمايي هاي موثرتون

AvAstiN
29th March 2010, 09:35 AM
سلام.بله گفتم متاهل هست.
حدودا يكسال پيش اين مشكل رو داشت دكتر چنين قرصي رو به علت عفونت ادراري مختصري كه داشت بهش داده بود اونم الان اينو خورد.بهتر ميشه اما مداوم نميخوره .اين قرص درست هست خوردنش؟؟ مشكلي براش ايجاد نميكنه كه؟
شما نظرتون چيه؟
ممنون از راهنمايي هاي موثرتون

ببين فنازوپريدين به عنوان ضد درده ولي مشكلي رو حل نمي كنه رنگ ادرار هم كه تيره تر شده دليلش همينه .
به نظرم بايد حتما به دكتر متخصص مجاري ادراري مراجعه كنند . احتمالا نياز به درمان آنتي بيوتيكي دارند . ولي به هيچ عنوان خودشون درمان نكنند چون ممكنه باعث مقاوم شدن باكتريها بشن و كلي مشكلات ديگه .
حتما بهشون توصيه كن كه به پزشك متخصص مراجعه كنند و خود درماني نكنند .

engeneer_19
31st March 2010, 03:09 PM
سلام.

ممنون از راهنماييتون.بهش گفتم حتماً بره دكتر.
يك سوال ديگه كسي كه به علت رفتن آب(در استخر با سر در آب رفته )به گوشش و پاك نكردن به موقع گوش درد داره و گوشش التهاب داره بايد چيكار كنه؟
بهتره داروهايي كه تاحالا 3دكتر بهش دادن هم بگم: آمپول سفتراكس
قرص سكلوكسيب 100
ديكلوفناك 100
سفاليكسين
آموكسي كلاو 625
قطره
پماد
قطره الكل
با اينهمه هنوز درد داره

AvAstiN
1st April 2010, 08:37 PM
سلام.

ممنون از راهنماييتون.بهش گفتم حتماً بره دكتر.
يك سوال ديگه كسي كه به علت رفتن آب(در استخر با سر در آب رفته )به گوشش و پاك نكردن به موقع گوش درد داره و گوشش التهاب داره بايد چيكار كنه؟
بهتره داروهايي كه تاحالا 3دكتر بهش دادن هم بگم: آمپول سفتراكس
قرص سكلوكسيب 100
ديكلوفناك 100
سفاليكسين
آموكسي كلاو 625
قطره
پماد
قطره الكل
با اين همه هنوز درد داره

سلام
شنوايي ايشون تغيير كرده يا نه ؟

رها حكمي
2nd April 2010, 10:40 PM
سلام من رها .دارم براي اجراي يك طرح براي كمك به دانش اموزان بيمار كه توانايي مالي ندارند كار ميكنم اگر اماري از بيماريهاي رايج در بين جوانان و نو جوانان سواي اعتياد و افسردگي داريد لطفا بهم بديد يا برام يه منبع نشون بديد .

engeneer_19
3rd April 2010, 12:24 AM
سلام
بله،مشكل پيدا كردن از لحاظ شنيدن و درد هم دارن گاهي.
ديروز بعد از الكل كمي چرك خشك از گوششون خارج شد درصورتي كه يك دكتر گفت چرك نداره،يكي گفت داره شستشو داد يكي هم آمپول و قطره الكل و اينا داد.
نميدونيم چيكار كنيم!!
ممنون ميشم راهنمايي كنيد
خسته نباشيد

AvAstiN
3rd April 2010, 09:53 PM
سلام
بله،مشكل پيدا كردن از لحاظ شنيدن و درد هم دارن گاهي.
ديروز بعد از الكل كمي چرك خشك از گوششون خارج شد درصورتي كه يك دكتر گفت چرك نداره،يكي گفت داره شستشو داد يكي هم آمپول و قطره الكل و اينا داد.
نميدونيم چيكار كنيم!!
ممنون ميشم راهنمايي كنيد
خسته نباشيد

سلام @};-
فشار آب هنگام شنا كردن (مخصوصا شيرجه زدن ) باعث ميشه كه پرده به سمت داخل بره . در بعضي مواقع باعث آسيب پرده گوش مي شه . اگه آسيب خفيف باشه خود پرده ، خودشو ترميم مي كنه ولي اگه آسيب جدي باشه نياز به عمل جراحي هست .
ايشون به يه دكتر متخصص مجرب مراجعه كنند
احتمالا نوار گوش مي ده بهشون تا وضعيت رو بتونه به خوبي تشخيص بده

AvAstiN
3rd April 2010, 10:00 PM
سلام من رها .دارم براي اجراي يك طرح براي كمك به دانش اموزان بيمار كه توانايي مالي ندارند كار ميكنم اگر اماري از بيماريهاي رايج در بين جوانان و نو جوانان سواي اعتياد و افسردگي داريد لطفا بهم بديد يا برام يه منبع نشون بديد .

سلام @};-
يكم در مورد طرحتون بيشتر توضيح مي دين؟
طرحتون رو به تصويب رسوندين ؟
منابع بايد معتبر باشن و بايد از ديتا بيس هاي معتبر آمار بيماريها رو در بيارين كه قبول بشه

engeneer_19
4th April 2010, 01:23 PM
سلام @};-
فشار آب هنگام شنا كردن (مخصوصا شيرجه زدن ) باعث ميشه كه پرده به سمت داخل بره . در بعضي مواقع باعث آسيب پرده گوش مي شه . اگه آسيب خفيف باشه خود پرده ، خودشو ترميم مي كنه ولي اگه آسيب جدي باشه نياز به عمل جراحي هست .
ايشون به يه دكتر متخصص مجرب مراجعه كنند
احتمالا نوار گوش مي ده بهشون تا وضعيت رو بتونه به خوبي تشخيص بده
سلام
خسته نباشيد
ممنون از راهنمايي تون.
الان با همون الكل و 4تا آمپولي كه زد خيلي بهتر شده.حتما همونچور كه گفتيد خفيف بوده و خودش ترميم شده.
بازم ممنونم
موفق باشيد

رها حكمي
6th April 2010, 12:19 AM
بله م چون دانش اموز هستم ميخوام اين طرح رو تحت نظر اموزش و پرورش انجام بدم . به همين دليل هم از رئيس اموزش

پرورش مجوز و معرفي نامه گرفتم. طرح من شامل 2 بخش پژوهش و تحقيق در مورد بيماري ها و طرح اجراي همايش جهت

كمك به دانش اموز هاي بي بضاعت (هزينه ي درمان)هست و الان هم خودم به صورت حضوري از مدارس تحقيق ميكنم ولي

ميخوام از افراد سايت يه سري اطلاعات جمع كنم تا نتيجه ي كارم بهتر باشه .شما ميتونيد بيشتر راهنماييم كنيد؟

امير آشنا
6th April 2010, 12:35 PM

سلام رها خانم
به سایت خودت خوش اومدی @};-
اگه بخوایم بیماری های شایع بین نوجوانان و جوانان ایران رو نام ببریم شاید موارد متعددی رو شامل بشه اما سعی می کنم به صورت مختصر و مفید یه اشاره ای داشته باشم
قبل از اینکه دنبال موارد خاص و بیماری های عفونی و ... بریم باید به عارضه سوء تغذیه و عوارض ناشی از اون اشاره کنیم . دقت کنید منظور از سوء تغذیه الزاما کم غذایی نیست بلکه عمدتا بدغذاییه . عمده نوجوان ها و جوانان شهرنشین وعده های متعددی از فست فود استفاده می کنند که این ترکیبات بدن رو به عوارض متعددی دچار می کنند . نکته دیگه ای که در خصوص تغذیه وجود داره اینه که متاسفانه اغلب افراد کم سن و سال لبنیات مورد نیاز روزانه رو مصرف نمی کنند به نحوی که اکثرا دچار کمبود کلسیم هستند ، به این مساله مصرف نوشابه های گازدار رو هم اضافه کنید که خصوصا در انواع «کولا» در اونها از طعم دهنده ای به نام اسیدفسفریک استفاده میشه که باعث جدا شدن یون کلسیم از استخوان ها و تشدید روند پوکی استخوان میشه . پوکی استخوان بیمارییه بسیار شایع که با دو عامل تحرک مناسب و مصرف کافی فرآورده های لبنی به خصوص تا قبل از 30 سالگی تا حد زیادی قابل پیشگیری و یا حداقل به تعویق انداختنه . بنابراین بحث سوء تغذیه و شروع روند پوکی استخوان از همین سنین نوجوانی و جوانی پایه گذاری میشه .
عارضه دیگه ای که به خصوص در دختران نوجوان و جوان شایعه ، کم خونی فقر آهنه که خود این بیماری هم می تونه به کم توانی عمومی بدن منجر بشه

فعلا اگه در خصوص این 3 مورد صحبتی بود بفرمایید ;)@};-

LaDy Ds DeMoNa
19th April 2010, 10:59 PM
سلام
آیا مصرف قرص آهن روی خواب تاثیر می ذاره ؟؟؟

امير آشنا
20th April 2010, 12:32 AM
سلام
آیا مصرف قرص آهن روی خواب تاثیر می ذاره ؟؟؟

سلام مهسا خانم @};-
کمبود آهن می تونه باعث کم خوابی یا بی خوابی بشه ولی مصرف قرص آهن تاثیر منفی روی خواب نداره . اتفاقا عمدتا توصیه میشه برای به حداقل رسوندن عوارض احتمالی گوارشی فرآورده های دارویی حاوی آهن ،‌این ترکیبات حتی الامکان شب قبل از خواب مصرف بشن

javan0012
22nd April 2010, 10:49 PM
مدت زیادی است که چند ساعت بعد از غذا خوردن معده ام دوچار سوزش می شود ووقتی غذا یا چیزی می خورم خوب می شود مخصوصا شبها 5 ساعت بعد از غذا خوردن دچار سوزش می شوم وخوابم نمی برد تا چیزی یا شیر بخورم تا اروم شود وهمچنین وقتی غذاهای تند مثل ادویه وسوسیس می خورم معده ام اذیت می شود علت چیست وچکار باید بکنم ایا داروی گیاهی در این رابطه هست من عرق چهل گیاه خوردم فایدهای نداشت فقط موقع مصرف سوزش معدها ام خوب می شود سن 27 مرد

امير آشنا
23rd April 2010, 09:08 PM
مدت زیادی است که چند ساعت بعد از غذا خوردن معده ام دوچار سوزش می شود ووقتی غذا یا چیزی می خورم خوب می شود مخصوصا شبها 5 ساعت بعد از غذا خوردن دچار سوزش می شوم وخوابم نمی برد تا چیزی یا شیر بخورم تا اروم شود وهمچنین وقتی غذاهای تند مثل ادویه وسوسیس می خورم معده ام اذیت می شود علت چیست وچکار باید بکنم ایا داروی گیاهی در این رابطه هست من عرق چهل گیاه خوردم فایدهای نداشت فقط موقع مصرف سوزش معدها ام خوب می شود سن 27 مرد

سلام دوست عزیز

به سایت خودت خوش اومدی @};-

با توجه به علایمی که اشاره کردی احتمال ابتلا به زخم معده یا اثنی عشر و حتی زخم ناحیه انتهای مری وجود داره . در هر صورت توصیه میشه حتما به متخصص بیماری های گوارش مراجعه کنید چون به احتمال زیاد برای تشخیص قطعی به اندوسکوپی نیازه

javan0012
23rd April 2010, 09:37 PM
سلام من برای ترک های بعد از زایمان یک کرم به نام Anti-stretch mark cram

-Anti-stretch anti-Wrinkle ,whitening
خریده ام ساخت تایوان زایمانم طبیعی بوده است ایا استفاده از این کرم تا ثیری دارد ایا اینگونه کر مها ضرری برای پوست ندارد

ایا می توان از کرم ضد جوش سینره برای جوشهای صورت استفاده کرد

امير آشنا
23rd April 2010, 09:54 PM
سلام من برای ترک های بعد از زایمان یک کرم به نام anti-stretch mark cram

-anti-stretch anti-wrinkle ,whitening
خریده ام ساخت تایوان زایمانم طبیعی بوده است ایا استفاده از این کرم تا ثیری دارد ایا اینگونه کر مها ضرری برای پوست ندارد

ایا می توان از کرم ضد جوش سینره برای جوشهای صورت استفاده کرد

سلام مجدد @};-

استفاده از این کرم ها می تونه تا حدی تاثیر داشته باشه ولی کلا توصیه میشه برای تهیه اقلام دارویی حتما دقت کنید که مورد تائید وزارت بهداشت باشه . چون در غیر این صورت احتمال خرید یه محصول بهداشتی تقلبی وجود داره که می تونه آسیب های جدی به پوست وارد کنه .
در خصوص محصولات شرکت سینره هم به دلیل اینکه تبلیغ کالای خاصی رو نکرده باشیم در پیام خصوصی خدمتتون عرض می کنم

javan0012
24th April 2010, 06:50 AM
سلام مجدد @};-

استفاده از این کرم ها می تونه تا حدی تاثیر داشته باشه ولی کلا توصیه میشه برای تهیه اقلام دارویی حتما دقت کنید که مورد تائید وزارت بهداشت باشه . چون در غیر این صورت احتمال خرید یه محصول بهداشتی تقلبی وجود داره که می تونه آسیب های جدی به پوست وارد کنه .
در خصوص محصولات شرکت سینره هم به دلیل اینکه تبلیغ کالای خاصی رو نکرده باشیم در پیام خصوصی خدمتتون عرض می کنم

من این کرم را از دارو خانه تهیه کردم ولی چیزی که معلوم کنه مورد تایید وزارت بهداشت باشد روش وجود ندارد

امير آشنا
24th April 2010, 12:22 PM
من این کرم را از دارو خانه تهیه کردم ولی چیزی که معلوم کنه مورد تایید وزارت بهداشت باشد روش وجود ندارد

با این اوصاف بهتره ازش استفاده نشه . بالاخره 750 میلیون دلار قاچاق محصولات بهداشتی می تونه از داروخانه ها هم سردربیاره . بعضی از این محصولات با مارک های تقلبی حتی در داروخانه ها فروخته میشه . هرچند داروخانه ها قانونا حق عرضه محصولاتی که مورد تایید وزارت بهداشت نباشند رو ندارن

javan0012
27th April 2010, 10:13 PM
مدت سه سال است که زیاد عرق میکنم بدنم نیز ضعیف شده وزود خسته می شود ودستم جون نداره وقتی خسته می شه می لرزه وقتی اعصبانی می شوم یا از چیزی میترسم دستهام وپاهام دچار لرزش می شود ونیز دچار کاهش وزن در حد 5 کیلو شده ام حتی وقتی که هوا سرده باز عرق میکنم وقلبم نیز بعضی وقتها تیر میکشد لازم به ذکر است ازمایش کامل نیز داده ام وهمش سالم بود ازمایش تیروید ام نیز سالم بود ولی علتی این ناراحتی معلوم نیست از چیست لازم به ذکر است من قبلا چون در خواب زیاد محتلم میشدم به چند دکتر مراجعه کردم وبرایم باراول اکسازپام وامیی پرامین بار دوم پرفنازین30عددوتری هگزیفنیدیل 30 عدد و بار سوم کلومیپرامین 30 عدد سیپرترون 30 عدد وپروپرانولول 60عدد ه هیچ کدام اثری نداشتند واثر کمی داشتند وبار اخرنیز کپسول فلوکستین 350 عدد در طول دوسال مصرف کردم وبعد از مصرف این داروها این حالتها بیشتر شده اوایل کمتر بود ولی بعد از مصرف این داروها علایم بیشتر شده والان مدت چند سال است دیگر دارویی مصرف نمی کنم ولی باز این حالات را دارم وجدیدا نیز استخوانها ساق پام ومشت دستم درد می کند ونیز زیاد صدا میدهد حال نمی دانم ایا این نارحتی ها به خاطر مصرف ان داروهاست یا علت دیگری دارد وباید چکار کنم وبه چه پزشکی مراجه کنم

امير آشنا
28th April 2010, 10:14 AM
مدت سه سال است که زیاد عرق میکنم بدنم نیز ضعیف شده وزود خسته می شود ودستم جون نداره وقتی خسته می شه می لرزه وقتی اعصبانی می شوم یا از چیزی میترسم دستهام وپاهام دچار لرزش می شود ونیز دچار کاهش وزن در حد 5 کیلو شده ام حتی وقتی که هوا سرده باز عرق میکنم وقلبم نیز بعضی وقتها تیر میکشد لازم به ذکر است ازمایش کامل نیز داده ام وهمش سالم بود ازمایش تیروید ام نیز سالم بود ولی علتی این ناراحتی معلوم نیست از چیست لازم به ذکر است من قبلا چون در خواب زیاد محتلم میشدم به چند دکتر مراجعه کردم وبرایم باراول اکسازپام وامیی پرامین بار دوم پرفنازین30عددوتری هگزیفنیدیل 30 عدد و بار سوم کلومیپرامین 30 عدد سیپرترون 30 عدد وپروپرانولول 60عدد ه هیچ کدام اثری نداشتند واثر کمی داشتند وبار اخرنیز کپسول فلوکستین 350 عدد در طول دوسال مصرف کردم وبعد از مصرف این داروها این حالتها بیشتر شده اوایل کمتر بود ولی بعد از مصرف این داروها علایم بیشتر شده والان مدت چند سال است دیگر دارویی مصرف نمی کنم ولی باز این حالات را دارم وجدیدا نیز استخوانها ساق پام ومشت دستم درد می کند ونیز زیاد صدا میدهد حال نمی دانم ایا این نارحتی ها به خاطر مصرف ان داروهاست یا علت دیگری دارد وباید چکار کنم وبه چه پزشکی مراجه کنم

سلام دوست من@};-

با توجه به مسایلی که مطرح کردی به نظر می رسه مشکلات شما به دلیل دو عامل اضطراب و عوارض دارویی باشه . البته درست نیست ما نظر قطعی بدیم اینجا ولی متاسفانه داروهایی که برای شما تجویز شده بعضا بی ربط و یا حتی در تضاد با هم هستند و متاسفانه بعضا به صورت توام منع مصرف دارند ؛ قبل از اینکه توضیحی در این خصوص بدم چند سوال ازشما دارم که اگه لطف کنی با دقت جواب بدی راهنمایی دقیق تری می تونیم داشته باشیم :

1. لرزش دست شما در موارد غیر از عصبی شدن هم وجود داره ؟
2. قبل از مصرف داروها هم لرزش دست داشتید ؟
3. درد ناحیه ساق پا چه کیفیتی داره ؟ یعنی مثلا در زمان استراحت درد به سراغت میاد یا در زمان فعالیت ؟ شدت اون چطوره ؟ درد زمنه و یا به صورت ناگهانی و حاد ایجاد میشه و فروکش می کنه ؟
4. بعد از این سالهایی که داروها قطع شده این عوارض کاهش پیدا کرده ، ثابت مونده و یا زیادتر شده ؟
5. شما متاهلی ؟

پاسخ دقیق شما به این سوالات می تونه کمک کنه به راه حل صحیح تری برسیم;)@};-

javan0012
28th April 2010, 07:59 PM
با توجه به مسایلی که مطرح کردی به نظر می رسه مشکلات شما به دلیل دو عامل اضطراب و عوارض دارویی باشه . البته درست نیست ما نظر قطعی بدیم اینجا ولی متاسفانه داروهایی که برای شما تجویز شده بعضا بی ربط و یا حتی در تضاد با هم هستند و متاسفانه بعضا به صورت توام منع مصرف دارند ؛ قبل از اینکه توضیحی در این خصوص بدم چند سوال ازشما دارم که اگه لطف کنی با دقت جواب بدی راهنمایی دقیق تری می تونیم داشته باشیم :

1. لرزش دست شما در موارد غیر از عصبی شدن هم وجود داره ؟ وقتی عصبی نیستم نمی لرزه ولی وقتی خسته باشم وعصبی هم باشم لرزش بیشتر از موقعی است که خسته نیستم وبا کوچکترین حالت عصبی لرزش کم است ودر حالت شدید عصبی لرزش بیشتر است به طوری که شخص مقابل متوجه می شود انگار از چیزی ترسیدم
2. قبل از مصرف داروها هم لرزش دست داشتید ؟ خیر
3. درد ناحیه ساق پا چه کیفیتی داره ؟ یعنی مثلا در زمان استراحت درد به سراغت میاد یا در زمان فعالیت ؟ شدت اون چطوره ؟ درد زمنه و یا به صورت ناگهانی و حاد ایجاد میشه و فروکش می کنه ؟ در زمان فعا لیت درد کمتره ولی وقتی استراحت می کنم بیشتر می شود مخصوصا صبحها بعد از بیدار شدن درد وجود داره تا مقداری فعالیت می کنم یک مقدار کمتر می شودمچ دستم نیز درد می کند مثل پام
4. بعد از این سالهایی که داروها قطع شده این عوارض کاهش پیدا کرده ، ثابت مونده و یا زیادتر شده ؟ در مواقع مصرف فلوکستین لرزش کمتر بود بعد از قطع داروها این نارحتی ها با اینکه مدت زیادی می گذرد که دارو مصرف نمی کنم باز عواض وجود دارد وثابت مانده
5. شما متاهلی ؟ بله

javan0012
29th April 2010, 09:55 PM
با سلام وخسته نباشید پسرم دوماه و19 روزش است *چشمش اب میاد وکثیف می شود روزی یکی دوبار به پزشک برده ام برایش قطره جنتامیسن تجویز نموده تا پنج روز هر 8ساعت استفاده کند وبعد از پنج روز ببرم پیشش تا ببیند خوب شده یا خیر گفته اگر خوب نشود باید میل به چشمش بزارند علت این نارحتی چیست ایا میل در چشم گذاشتند خطرناک است وچه عوارضی دارد ایا بهتر نیست به دکتر چشم نشانش دهم با تشکربعضی ها می گویند از سرمه استفاده کنم خوب می شود ایا درست است شکمش هم بعضی وقتها دیر کار میکند ودکتر گفته هر وقت دیر کار کرد بهش روغن پارافین خوراکی بدهم قبلا ازمایش خون داده بود کم خونی داشت وبراش قطره اهن تجویز نمود ولی یک هفته بیشتر بهش ندادم ایا احتیاج است دوباره قطره اهن را بدهم سوال بعدی چرا باید به کودک قطره ویتامین a-dداد واگر ندهیم چه می شود

javan0012
29th April 2010, 09:57 PM
ایا مصرف طولانی جنرال تونیک دینه برای بدن ضرری دارد ایا مصرف امپول ویتامین د به همراه امپول کلسیم بدون تجویز پزشک چه عوارضی دارد وایا مصرف زیاد این دارو می تواند به مفا صل ستون فقرات اسیب برساند یا ان را تغییر دهد

امير آشنا
2nd May 2010, 01:44 PM
1. لرزش دست شما در موارد غیر از عصبی شدن هم وجود داره ؟ وقتی عصبی نیستم نمی لرزه ولی وقتی خسته باشم وعصبی هم باشم لرزش بیشتر از موقعی است که خسته نیستم وبا کوچکترین حالت عصبی لرزش کم است ودر حالت شدید عصبی لرزش بیشتر است به طوری که شخص مقابل متوجه می شود انگار از چیزی ترسیدم
2. قبل از مصرف داروها هم لرزش دست داشتید ؟ خیر
3. درد ناحیه ساق پا چه کیفیتی داره ؟ یعنی مثلا در زمان استراحت درد به سراغت میاد یا در زمان فعالیت ؟ شدت اون چطوره ؟ درد زمنه و یا به صورت ناگهانی و حاد ایجاد میشه و فروکش می کنه ؟ در زمان فعا لیت درد کمتره ولی وقتی استراحت می کنم بیشتر می شود مخصوصا صبحها بعد از بیدار شدن درد وجود داره تا مقداری فعالیت می کنم یک مقدار کمتر می شودمچ دستم نیز درد می کند مثل پام
4. بعد از این سالهایی که داروها قطع شده این عوارض کاهش پیدا کرده ، ثابت مونده و یا زیادتر شده ؟ در مواقع مصرف فلوکستین لرزش کمتر بود بعد از قطع داروها این نارحتی ها با اینکه مدت زیادی می گذرد که دارو مصرف نمی کنم باز عواض وجود دارد وثابت مانده
5. شما متاهلی ؟ بله

ممنون از پاسخت;)@};-

1. این لرزش می تونه به اضطراب مربوط باشه و البته بعضی از این داروها هم لرزش دست ایجاد می کنند که ممکنه مدت ها باقی بمونه
2. این موضوع احتمال عاضه دارویی رو تقویت می کنه
3. این موضوع می تونه به عارضه واریس مربوط باشه ؛ به خصوص اگر شما مدت زمان های زیادی در روز رو به حالت ایستاده هستید ...
4. کماکان با توجه به کیفیت لرزش به نظر می رسه علت اون عارضه دارویی باشه

امير آشنا
2nd May 2010, 02:30 PM
در نهایت باید عرض کنم متاسفانه بنظر می رسه دارودرمانی مناسبی در مورد شما انجام نشده چون مثلا ؛ تری هگزیفنیدیل برای درمان پارکینسون استفاده میشه ولی اگه پزشک چنین تشخیصی بده استفاده از داروی پرفنازین چندان صحیح نیست . با این حال توصیه می کنم به یه پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید چون مواردی که شما فرمودید نیاز به معاینات اختصاصی داره . اما جای نگرانی نیست و ان شاالله مشکلتون به زودی حل میشه;)@};-
در صورتی که پزشک حاذقی در این خصوص سراغ نداشتید بهم اطلاع بدید تا در پیام خصوصی راهنمایی تون کنم@};-

امير آشنا
2nd May 2010, 02:40 PM
با سلام وخسته نباشید پسرم دوماه و19 روزش است *چشمش اب میاد وکثیف می شود روزی یکی دوبار به پزشک برده ام برایش قطره جنتامیسن تجویز نموده تا پنج روز هر 8ساعت استفاده کند وبعد از پنج روز ببرم پیشش تا ببیند خوب شده یا خیر گفته اگر خوب نشود باید میل به چشمش بزارند علت این نارحتی چیست ایا میل در چشم گذاشتند خطرناک است وچه عوارضی دارد ایا بهتر نیست به دکتر چشم نشانش دهم با تشکربعضی ها می گویند از سرمه استفاده کنم خوب می شود ایا درست است شکمش هم بعضی وقتها دیر کار میکند ودکتر گفته هر وقت دیر کار کرد بهش روغن پارافین خوراکی بدهم قبلا ازمایش خون داده بود کم خونی داشت وبراش قطره اهن تجویز نمود ولی یک هفته بیشتر بهش ندادم ایا احتیاج است دوباره قطره اهن را بدهم سوال بعدی چرا باید به کودک قطره ویتامین a-dداد واگر ندهیم چه می شود

سلام مجدد @};-
با توجه به تجویز انجام شده قاعدتا پزشک برای کوچولوی شما عفونت چشمی تشخیص داده که ان شاالله خوب میشه . در خصوص میله گذاشتن هم باید عرض کنم خدمتتون در حاشیه پلک بالا و پائین در سمت نزدیک بینی ، دو سوراخ وجود دارند که از طریق مجرای بینی اشکی ( Nasolacrimal duct ) فضای چشم رو به داخل مجرای بینی مرتبط می کنن ... اگر دقت کرده باشید زمانی که فردی گریه می کنه از همون ابتدای گریه حالت آبریزش بینی پیدا می کنه ! علت اینه که اشک ابتدائا از این مجرا وارد مجرای بینی میشه و پس از اشباع این مجرا ، از طریق چشم هم سرازیر میشه ... حالا اگه به هر علتی مثلا علل مادرزادی ، علل عفونی ، التهابی و ... مجرای بینی اشکی دچار تنگی یا انسداد بشه ، ترشحات معمول چشم هم بلافاصله از چشم سرازیر میشن ... گاهی اوقات هم به علت عفونت این مجرا ، عفونت های چشمی بهبود پیدا نمی کنند که در این موارد ممکنه نیاز باشه سوند ظریفی از سوراخ این مجرا در لبه پلک وارد کنند و داخل مجرا رو با سرم و ترکیبات مناسب دیگه شست و شو بدن ...
در هر صورت اگه پزشک مورد اعتماد شما چنین نظری داشت نگران نباشید و به توصیه و تشخیص ایشون اعتماد کنید چون این کار علی رغم اسم به ظاهر ترسناکش مساله نگران کننده ای نیست @};-

امير آشنا
2nd May 2010, 02:53 PM
شکمش هم بعضی وقتها دیر کار میکند ودکتر گفته هر وقت دیر کار کرد بهش روغن پارافین خوراکی بدهم قبلا ازمایش خون داده بود کم خونی داشت وبراش قطره اهن تجویز نمود ولی یک هفته بیشتر بهش ندادم ایا احتیاج است دوباره قطره اهن را بدهم سوال بعدی چرا باید به کودک قطره ویتامین a-dداد واگر ندهیم چه می شود

در صورتی که کم خونی فقر آهن داشته می بایست طبق نظر پزشک دوره درمان رو تکمیل کنید چرا که مسلما در این موارد یک هفته درمان کافی نیست و نمی بایست بدون صلاحدید پزشک آهن رو قطع کنید . در خصوص قطره ویتامین آ + د هم باید عرض کنم در صورتی که نوزاد شما فقط از شیر مادر تغذیه می کنه ( که امیدوارم اینچنین باشه ) ، از حدود 2 هفتگی تا 2 سالگی روزانه نیاز به حدود 20 تا 25 قطره ویتامین آ + د داره و بهتره این موضوع جدی گرفته بشه چون برای رشد استخوان ها و بهرمند شدن و جذب کافی کلسیم موجود در شیر مادر و ... این مکمل ضروریه

امير آشنا
2nd May 2010, 03:05 PM
ایا مصرف طولانی جنرال تونیک دینه برای بدن ضرری دارد ایا مصرف امپول ویتامین د به همراه امپول کلسیم بدون تجویز پزشک چه عوارضی دارد وایا مصرف زیاد این دارو می تواند به مفا صل ستون فقرات اسیب برساند یا ان را تغییر دهد

مصرف طولانی مدت این داروی گیاهی مثل سایر داروها صحیح نیست
مصرف خودسرانه کلسیم ، ویتامین د و یا ویتامین آ به هیچ عنوان صحیح نیست چون این مواد محلول در چربی هستند و در صورتی که به میزان زیاد مصرف بشن در بدن تجمع پیدا می کنند و عوارض متعددی مثل رسوب کلسیم در بافت ها ، افزایش فشار خون ، نارسایی های کلیوی ، عوارض گوارشی و عصبی و ... رو بهمراه دارند

javan0012
2nd May 2010, 08:59 PM
با سلام وخسته نباشید یک سوال داشتم ایا از رگ دست خون گرفته وجهت تصفیه شدن درون ماهیچه ای در پا جایی که ویتامین bزده می شود ترزیق نموده به بدن ضرر دارد یا خیر

سوال دوم امروز برای درد مچ دستم مچ پام به دکتر مراجعه کردم فقط یک بسته قرص دیکلوفناک تجویز نموده ایا من که نارحتی معده دارم مصرف کنم مشکلی ندارد ایا داروی گیاهی جایگزین دیکلوفناک وجود دارد سوال بعدی ایا میتوان برای در د استخوان از مکمل گلوکزامین کندروئیتین ام اس ام که درداروخانه موجود است استفاده کرد با تشکر

امير آشنا
2nd May 2010, 09:21 PM
با سلام وخسته نباشید یک سوال داشتم ایا از رگ دست خون گرفته وجهت تصفیه شدن درون ماهیچه ای در پا جایی که ویتامین bزده می شود ترزیق نموده به بدن ضرر دارد یا خیر

سوال دوم امروز برای درد مچ دستم مچ پام به دکتر مراجعه کردم فقط یک بسته قرص دیکلوفناک تجویز نموده ایا من که نارحتی معده دارم مصرف کنم مشکلی ندارد ایا داروی گیاهی جایگزین دیکلوفناک وجود دارد سوال بعدی ایا میتوان برای در د استخوان از مکمل گلوکزامین کندروئیتین ام اس ام که درداروخانه موجود است استفاده کرد با تشکر

سلام دوست من
خدا قوت@};-

سوال اولت رو متوجه نشدم . اگه لطف کنی دقیق تر بپرسی ممنون میشم@};-

اما سوال دوم ؛ البته نظر پزشک شما ارجحیت داره چون ایشون شما رو معاینه کرده حتما ؛ با این حال به طور کلی دیکلوفناک ممکنه اثرات نامطلوب گوارشی ایجاد کنه ولی در حال حاضر داروهای بسیار کم عارضه تری نسبت به دیکلوفناک وجود دارند که معمولا اثرات ضد درد و ضد التهابی اونها موجب عوارض نامطلوبی نمیشه . مکمل گلوکزامین کندروئیتین هم صرفا مکملیه که برای مفاصل مناسبه نه استخوان ها چون در واقع این ماده از پیش ساز های غضروف مفصلی بحساب میاد ؛ با این حال اگر دردها در ناحیه مفاصل دست یا پا باشه به خصوص در صورتی که این دردها ناشی از التهاب های مزمن و استئوارتریت باشه ، این ترکیب می تونه بسیار موثر باشه

madarshab
2nd May 2010, 10:23 PM
سلام یه سوال
من یه مدتی که سرفه میکنم و پشت سرش هم سرفه میاد بعد جای دکترم رفتم (دکتر خانوادمونه) یه چند تا قرص دادو شربت و با دو تا امپول که نوش جان کردیم یکی از قرصهاش erythromysin400 اگه اشتباه نکنم بود الان جند روزه که قرصهام تموم شده ولیکن اون سرفه ها از بین نرفته دیروز باهاش صحبت میکردم میگفت از حساسیت به نظر شما اساتید از چیه الان سرفه ها شروع شده اما کمتره ولی صبح که از خواب پامیشم بیشتره

javan0012
2nd May 2010, 10:50 PM
با سلام وخسته نباشید یک سوال داشتم ایا از رگ دست خون گرفته وجهت تصفیه شدن درون ماهیچه ای در پا جایی که ویتامین bزده می شود ترزیق نموده به بدن ضرر دارد یا خیر شنیده ام کسانی که غلظت خون دارند اگر خون را از رگ دست با سرنگ بگیرند وبعد به پشت جایی که امپول ویتامین ترزیق می شود بزند غلظت خون را پایین می اورد البته چند بار **** به جای دیکلوفناک از چه دارویی می توان استفاده کنم که عارضه گوارشی کمتری داشته باشد

امير آشنا
3rd May 2010, 02:02 PM
سلام یه سوال
من یه مدتی که سرفه میکنم و پشت سرش هم سرفه میاد بعد جای دکترم رفتم (دکتر خانوادمونه) یه چند تا قرص دادو شربت و با دو تا امپول که نوش جان کردیم یکی از قرصهاش erythromysin400 اگه اشتباه نکنم بود الان جند روزه که قرصهام تموم شده ولیکن اون سرفه ها از بین نرفته دیروز باهاش صحبت میکردم میگفت از حساسیت به نظر شما اساتید از چیه الان سرفه ها شروع شده اما کمتره ولی صبح که از خواب پامیشم بیشتره

سلام دوست من;)
با توجه به سابقه ای که گفتی احتمالا متعاقب عفونت ریه ، دچار برونشیت حاد شدی . تو این مواقع ترشحاتی در حلق جمع میشه و معمولا به دلیل کمتر بودن بلع طی خواب شبانه ، وقتی صبح میشه ترشحات بیشتری تو ناحیه حلق جمع میشه و همین باعث سرفه های بیشتر میشه . اما در هر صورت وجود این سرفه ها برای کنده شدن ترشحات ضروریه و حتی الامکان نباید داروی ضد سرفه استفاده کنی تا دوره بیماری به پایان برسه . اما برای اینکه درد و ناراحتیت متعاقب سرفه کردن کمتر بشه ، توصیه می کنم روزی 2 تا 3 قاشق غذاخوری عسل ( ترجیحا عسل طبیعی و همراه موم ) مصرف کنی . ضمن اینکه اگه یه محلول ولرم آب نمک آماده کنی ( یه قاشق چایخوری سرخالی نمک تو یه لیوان آب ) و ناحیه حلق رو به ملایمت با اون شست و شو بدی ، زودتر مشکلت حل میشه
ان شاالله هرچه زودتر خوب بشی@};-

امير آشنا
3rd May 2010, 02:04 PM
با سلام وخسته نباشید یک سوال داشتم ایا از رگ دست خون گرفته وجهت تصفیه شدن درون ماهیچه ای در پا جایی که ویتامین bزده می شود ترزیق نموده به بدن ضرر دارد یا خیر شنیده ام کسانی که غلظت خون دارند اگر خون را از رگ دست با سرنگ بگیرند وبعد به پشت جایی که امپول ویتامین ترزیق می شود بزند غلظت خون را پایین می اورد البته چند بار **** به جای دیکلوفناک از چه دارویی می توان استفاده کنم که عارضه گوارشی کمتری داشته باشد

استفاده از چنین روشی برای کم کردن غلظت خون به هیچ عنوان صحیح نیست چون خودش می تونه باعث مشکلات جدی تری بشه
برای درمان غلظت خون ابتدا باید عامل عارضه رو پیدا کرد و حتی الامکان اون رو رفع کرد ؛ عواملی مثل استفاده از مشروبات الکلی ، سیگار ، چاقی و البته عوامل مادرزادی می تونن باعث این حالت بشن که هر کدوم بحث مفصلی رو می طلبند اما تو یه نگاه کلی بهترین راه مقابله با غلظت خون ، اهدای متناوب خون هستش که می تونه علاوه بر یه اقدام انسان دوستانه و خدا پسندانه ، یه اثر درمانی فوق العاده هم در این خصوص داشته باشه . منتها قبل از این کار نیازه که حتما معاینات پزشکی انجام بشه تا مشخص بشه فرد دچار مشکل زمینه ای خاصی نیست

به عنوان جایگزین دیکلوفناک هم میشه از داروی سلکوکسیب استفاده کرد ولی با تجویز پزشک;)

موفق باشید{happy}@};-

javan0012
10th May 2010, 10:13 PM
با سلام برای دل درد نوزاد 3ماهه از چه دارویی میتوان استفاده کرد ایا استفاده از عرق گیاهی نعناع اشکالی ندارد

امير آشنا
10th May 2010, 10:58 PM
با سلام برای دل درد نوزاد 3ماهه از چه دارویی میتوان استفاده کرد ایا استفاده از عرق گیاهی نعناع اشکالی ندارد

سلام
البته حتما باید علت اصلی دل درد رو پیدا کرد ولی یکی از علل شایع دل درد تو نوزادان نفخ هستش . تو اینجور مواقع بهتره اصلا شیر به بچه ندید . ضمنا می تونید یه حوله ای رو مرطوب و گرم کنید و رو شکمش بذارید . استفاده از عرق نعنا و نبات هم ممکنه موثر باشه ولی اثر قطعی نداره . غیر از این موارد هم می تونید از قطره خوراکی ضد نفخ دایمتیکون ( Dimethicone ) به میزان 1 تا 2 قطره استفاده کنید . خصوصا اگه نوزاد شما مکررا سابقه نفخ داره این ترکیب تا حد زیادی می تونه پیشگیری کننده از بروز نفخ هم باشه ...@};-

javan0012
12th May 2010, 08:17 PM
با سلام ایا مصرف مکمل پروتیئن وکراتین که در بدن سازی هم مصرف می شود ایا برای بدن ضرری دارد ایا مکمل بدون ضرر نیز وجود دارد که برای افزایش وزن وانرژی بتوان از ان استفاده کرد

امير آشنا
12th May 2010, 10:03 PM
با سلام ایا مصرف مکمل پروتیئن وکراتین که در بدن سازی هم مصرف می شود ایا برای بدن ضرری دارد ایا مکمل بدون ضرر نیز وجود دارد که برای افزایش وزن وانرژی بتوان از ان استفاده کرد

سلام دوست عزیز
در صورت مصرف بی رویه ، هیچ مکملی بدون ضرر نیست اما به طور کلی مکمل کراتین یکی از کم عارضه ترین مکمل ها محسوب میشه
با این حال توصیه بنده برای مصرف یه مکمل ، vm protein هستش که پروتئینی کاملا طبیعی و در واقع همون پروتئین کازئین موجود در پنیره . ضمن اینکه در اون انواع مواد معدنی و ویتامین ها هم وجود داره . با این حال حتی مصرف این ماده هم به صورت بی رویه خالی از اشکال نیست
موفق باشید@};-{happy}

madarshab
12th May 2010, 10:37 PM
[/size] سلام دوست من;)
با توجه به سابقه ای که گفتی احتمالا متعاقب عفونت ریه ، دچار برونشیت حاد شدی . تو این مواقع ترشحاتی در حلق جمع میشه و معمولا به دلیل کمتر بودن بلع طی خواب شبانه ، وقتی صبح میشه ترشحات بیشتری تو ناحیه حلق جمع میشه و همین باعث سرفه های بیشتر میشه . اما در هر صورت وجود این سرفه ها برای کنده شدن ترشحات ضروریه و حتی الامکان نباید داروی ضد سرفه استفاده کنی تا دوره بیماری به پایان برسه . اما برای اینکه درد و ناراحتیت متعاقب سرفه کردن کمتر بشه ، توصیه می کنم روزی 2 تا 3 قاشق غذاخوری عسل ( ترجیحا عسل طبیعی و همراه موم ) مصرف کنی . ضمن اینکه اگه یه محلول ولرم آب نمک آماده کنی ( یه قاشق چایخوری سرخالی نمک تو یه لیوان آب ) و ناحیه حلق رو به ملایمت با اون شست و شو بدی ، زودتر مشکلت حل میشه
ان شاالله هرچه زودتر خوب بشی@};-

بابا تو که داری ما رو میکشی{big green}
نه این مرضی که گفتی دوروبر ما نمیاد
اما این درسته که سرفه کردن یه نوع حساسیته؟

امير آشنا
13th May 2010, 10:44 AM
بابا تو که داری ما رو میکشی{big green}
نه این مرضی که گفتی دوروبر ما نمیاد
اما این درسته که سرفه کردن یه نوع حساسیته؟

:-o:-o چرا آخه ؟ خدا نکنه:)) این «مرضی» که گفتم چیز عجیب غریبی نیست . برونشیت همون التهاب مجاری هوایی ریه هستش که متعاقب بسیاری از عفونت های ریوی اتفاق می افته و بسته به علت و شدت اون ممکنه حتی بدون درمان هم برطرف بشه پس جای نگرانی نیست {big green}
در خصوص سوال شما هم باید عرض کنم معمولا عطسه می تونه از واکنش های حساسیتی هم ناشی بشه ولی سرفه عمدتا به دلیل التهاب مجاری تحتانی تنفسی ( یعنی نواحی حنجره ، نای و برونش ها ) رخ میده . با این حال گاهی اوقات واکنش های التهابی به دلیل حساس شدن بیش از حد سیستم ایمنی رخ میده

javan0012
17th May 2010, 10:36 AM
با سلام قبلا اگر یادت باشد سوال کرده بودم که مدت سه سال است که زیاد عرق میکنم بدنم نیز ضعیف شده وزود خسته می شود ودستم جون نداره وقتی خسته می شه می لرزه وقتی اعصبانی می شوم یا از چیزی میترسم دستهام وپاهام دچار لرزش می شود ونیز دچار کاهش وزن در حد 5 کیلو شده ام حتی وقتی که هوا سرده باز عرق میکنم وقلبم نیز بعضی وقتها تیر میکشد لازم به ذکر است ازمایش کامل نیز داده ام وهمش سالم بود ازمایش تیروید ام نیز سالم بود ولی علتی این ناراحتی معلوم نیست

بعد ازمایشاتی انجام دادم تا ببینم علت از چیست ایا از مصرف داروها است یا مشکلی در بدنم هست ازمایشاتم سالم بود ولی در ازمایش اول تیرویدم T4 11.6بودکه وt.s.h 2.9وt3 1.6ودکتر گفت پر کاری تیروید دارم وبرای اطمینان در یک ازمایشگاه دیگر این ازمایش را بده ورفتم ازمایش دادم T4RIA 8.1 وt.s.h 2 است حال نمیدانم ازمایش اول درست بوده یا دوم ایا احتیاج است ازمایش را در جای دیگری بدهم

سوال بعدی چند سال است بدنم خیلی داغ است ولی تب ندارم علت این حرارت زیاد در بدنم چیست ایا طبیعی است ایا داروی برای برای کم کردن حرارت بدن وجود دارد بر عکس زمستان بدنم دا غ است ولی دستم سرد است

امير آشنا
17th May 2010, 11:03 AM
سلام دوست من

نتایج آزمایش اول شما هیپرتیروئیدیسم یا همون پرکاری تیروئید رو تایید می کنه و البته علایم بالینی شما مثل همین داغ بودن بدن ، لرزش دست و ... هم تا حدود زیادی به اون می تونه مربوط باشه
ولی آزمایش دوم شما مشکوکه
توصیه می کنم تو یه مرکز سومی مجددا T4 ، TSH و free T4 رو چک کنید {happy}

javan0012
17th May 2010, 05:41 PM
سلام دوست من

نتایج آزمایش اول شما هیپرتیروئیدیسم یا همون پرکاری تیروئید رو تایید می کنه و البته علایم بالینی شما مثل همین داغ بودن بدن ، لرزش دست و ... هم تا حدود زیادی به اون می تونه مربوط باشه
ولی آزمایش دوم شما مشکوکه
توصیه می کنم تو یه مرکز سومی مجددا t4 ، tsh و free t4 رو چک کنید {happy}

با سلام اگر این ازمایشات سالم بود علت از چه می تواند باشد ایا ازمایشات هورمونی دیگر لازم است یا خیر

امير آشنا
17th May 2010, 06:04 PM
با سلام اگر این ازمایشات سالم بود علت از چه می تواند باشد ایا ازمایشات هورمونی دیگر لازم است یا خیر

اجازه بدید این سه فاکتور مجددا چک بشن . بخصوص free T4 از حساسیت تشخیصی بالایی برخورداره . در صورتی که در این آزمایش مقادیر در حد طبیعی بود به احتمالات دیگه می پردازیم@};-

javan0012
30th May 2010, 08:54 PM
اجازه بدید این سه فاکتور مجددا چک بشن . بخصوص free T4 از حساسیت تشخیصی بالایی برخورداره . در صورتی که در این آزمایش مقادیر در حد طبیعی بود به احتمالات دیگه می پردازیم@};-

با سلام ازمایشات را دادم در جای دیگر TotalThyroxin (T-4)7.6 ***** TSH 1.7***FREE.T4 0.9می باشد ایا ازمایش سالم است یا خیر واگر سالم است مشکل از چه می تواند باشد ایا اظطراب ودلهره می تواند با عث این نارا حتی ها شود با تشکر ایا ازمایش دیگری لازم است

AvAstiN
4th June 2010, 10:03 PM
با سلام ازمایشات را دادم در جای دیگر TotalThyroxin (T-4)7.6 ***** TSH 1.7***FREE.T4 0.9می باشد ایا ازمایش سالم است یا خیر واگر سالم است مشکل از چه می تواند باشد ایا اظطراب ودلهره می تواند با عث این نارا حتی ها شود با تشکر ایا ازمایش دیگری لازم است

آزمایشاتتون نرمال هست {happy}

javan0012
11th June 2010, 09:06 PM
با سلام ازمایشات را دادم در جای دیگر totalthyroxin (t-4)7.6 ***** tsh 1.7***free.t4 0.9می باشد ایا ازمایش سالم است یا خیر واگر سالم است مشکل از چه می تواند باشد ایا اظطراب ودلهره می تواند با عث این نارا حتی ها شود با تشکر ایا ازمایش دیگری لازم است
پس علت از چه می تواند باشد

امير آشنا
13th June 2010, 10:51 PM
پس علت از چه می تواند باشد

نتایج آزمایش cbc رو هم لطفا بفرمایید

javan0012
14th June 2010, 07:30 AM
نتایج آزمایش cbc رو هم لطفا بفرمایید
Wbc5700rbc4.54hemoglobin15.0 hematocrit42.8 mcv94.3 mch33 mchc 35 platelest 179pmn64 lymphocytes34 monocytes 1 eosinophils1

چند ازمایش دیگر بود به همراه ازمایش cbcبه دکتر نشان دادم گفت سالم است

امير آشنا
16th June 2010, 12:32 AM
Wbc5700rbc4.54hemoglobin15.0 hematocrit42.8 mcv94.3 mch33 mchc 35 platelest 179pmn64 lymphocytes34 monocytes 1 eosinophils1

چند ازمایش دیگر بود به همراه ازمایش cbcبه دکتر نشان دادم گفت سالم است

با توجه به مجموع مواردی که گفتید به نظرم بهتره اول به یه متخصص قلب و عروق مراجعه کنید تا معاینات لازم رو بر روی شما انجام بده و در صورتی که از نظر قلب و عروق مشکلی نداشتید ( که ان شاالله همین طوره ) به یه متخصص اعصاب و روان مراجعه کنید تا هم داروهای قبلی شما رو چک کنه و هم از نظر وجود علایم اضطراب شما رو مورد بررسی قرار بده[golrooz]

LaDy Ds DeMoNa
25th June 2010, 01:28 PM
سلام
اگه مدام فشارت پایین بیوفته برای بالا بردن فشار چه راهکارهایی مفیده؟

AvAstiN
25th June 2010, 09:24 PM
سلام
اگه مدام فشارت پایین بیوفته برای بالا بردن فشار چه راهکارهایی مفیده؟

باید ببینی علتش چیه بعد رفعش کنی
افت فشار خیلی دلیل ممکنه داشته باشه [cheshmak]

LaDy Ds DeMoNa
25th June 2010, 09:32 PM
باید ببینی علتش چیه بعد رفعش کنی
افت فشار خیلی دلیل ممکنه داشته باشه [cheshmak]
ضعف عمومی بدن
البته یه عالمه دوا موا داره می خوره و غدا هم می خوره
اما همچنان افت فشار داره
به نظرت چه چیزی بهتره بخوره که حالش زودتر خوب شه

AvAstiN
25th June 2010, 09:44 PM
ضعف عمومی بدن
البته یه عالمه دوا موا داره می خوره و غدا هم می خوره
اما همچنان افت فشار داره
به نظرت چه چیزی بهتره بخوره که حالش زودتر خوب شه

قرصهایی که می خوره چیه؟

LaDy Ds DeMoNa
25th June 2010, 11:48 PM
قرصهایی که می خوره چیه؟

قرصهای تقویت کننده که تو مسنجر براتون نوشتم
ممنون از راهنماییون

بانوثریا
17th August 2010, 09:05 PM
سلام
خسته نباشید
یه مدتیه چشم چپم درد داره و تا وسط قرمز میشه پیش چشم پزشک هم رفتم میگه مشکلی نداری قطره داد استفاده کردم باز همون طوریم [tafakor]چیکار کنم؟؟؟

AvAstiN
17th August 2010, 09:07 PM
سلام
خسته نباشید
یه مدتیه چشم چپم درد داره و تا وسط قرمز میشه پیش چشم پزشک هم رفتم میگه مشکلی نداری قطره داد استفاده کردم باز همون طوریم [tafakor]چیکار کنم؟؟؟

سلام
دکتر چه قطره ای داد؟

بانوثریا
17th August 2010, 09:11 PM
استریل چشمی

AvAstiN
17th August 2010, 09:26 PM
احتمالا الودگی هوا یا گرد و غبار باعث شده که چشمتون قرمز بشه به خاطر همین هم قطره استریل داده

امير آشنا
17th August 2010, 10:50 PM
همون طور که فریبا خانم هم اشاره کردند مهمترین علت قرمزی و درد چشم ، مشکلات آلرژیک ناشی از ذرات گرد و غبار و گرده گیاهانه

javan0012
25th August 2010, 09:12 PM
برای درمان کودک شش ماهه که اسهال دارد چکار باید کرد الان مدت 4روز است وبعد از زدن واکسن به این حالت افتاده ودکتر براش اواراس تجویز نموده ولی اثری نداشت

AvAstiN
25th August 2010, 09:30 PM
برای درمان کودک شش ماهه که اسهال دارد چکار باید کرد الان مدت 4روز است وبعد از زدن واکسن به این حالت افتاده ودکتر براش اواراس تجویز نموده ولی اثری نداشت

سلام [golrooz]
احتمالا عامل اسهال باکتریایی هست چون اگه ویروسی بود تا الان خوب می شد
بهتره دوباره به دکتر مراجعه کنین تا در صورت نیاز درمان آنتی بیوتیکی رو شروع کنن

javan0012
25th August 2010, 10:17 PM
سلام [golrooz]
احتمالا عامل اسهال باکتریایی هست چون اگه ویروسی بود تا الان خوب می شد
بهتره دوباره به دکتر مراجعه کنین تا در صورت نیاز درمان آنتی بیوتیکی رو شروع کنن

امروز بردم به غیر از اواراس شربت کوتریموکسازول نیز تجویز نمود اگر با مصرف این دارو خوب نشد علت از چه میتواند باشد ایا قرصی برای درمان وجود دارد

AvAstiN
25th August 2010, 10:56 PM
امروز بردم به غیر از اواراس شربت کوتریموکسازول نیز تجویز نمود اگر با مصرف این دارو خوب نشد علت از چه میتواند باشد ایا قرصی برای درمان وجود دارد

چه واکسنی زده؟

javan0012
31st August 2010, 11:25 PM
چه واکسنی زده؟

بعد از واکسن زدن سه گانه وفلج اطفال وهپاتیت ب دچار اسهال شد به مدت 5 روز وبعد دوروز خوب بود ولی باز اسهال گرفته ویک مقدار کم خون نیز در اسهالش مشاهده شده است ایا احتیاج است به متخصص نشان دهمش

AvAstiN
1st September 2010, 11:01 AM
بعد از واکسن زدن سه گانه وفلج اطفال وهپاتیت ب دچار اسهال شد به مدت 5 روز وبعد دوروز خوب بود ولی باز اسهال گرفته ویک مقدار کم خون نیز در اسهالش مشاهده شده است ایا احتیاج است به متخصص نشان دهمش

بله حتما هرچه زودتر به متخصص اطفال مراجعه کنین [golrooz]

javan0012
2nd September 2010, 06:13 PM
بله حتما هرچه زودتر به متخصص اطفال مراجعه کنین [golrooz]

با سلام بردمش دکتر براش شربت دی سیکلومین براش تجویز کرده گفته اگر دوباره خون در مدفوع پیدا شد ازمایش بدهد

javan0012
7th September 2010, 08:49 PM
با سلام بردمش دکتر براش شربت دی سیکلومین براش تجویز کرده گفته اگر دوباره خون در مدفوع پیدا شد ازمایش بدهد با سلا م خوب نشد وباز اسهال دارد در روز چند بار با خون ازمایش مدفوع داد بردم دکتر گفت عفونت دارد وبرایش شربت زتروماکس تجویز نموده می خواستم بدانم برای اینکه کم ابی نگیرد می شود اواراس بهش داد

AvAstiN
7th September 2010, 10:35 PM
با سلام بردمش دکتر براش شربت دی سیکلومین براش تجویز کرده گفته اگر دوباره خون در مدفوع پیدا شد ازمایش بدهد با سلا م خوب نشد وباز اسهال دارد در روز چند بار با خون ازمایش مدفوع داد بردم دکتر گفت عفونت دارد وبرایش شربت زتروماکس تجویز نموده می خواستم بدانم برای اینکه کم ابی نگیرد می شود اواراس بهش داد

بچه ای که اسهال داره باید آب و کالری بدنشو رو حتما تامین کنین
شیرخشک مصرف می کنه ؟ پستونک چی؟

پژواک
7th September 2010, 10:39 PM
اگه از دی سیکلومین استفاده میکنید باید حتما مقدار آب ورودی و خروجی رو بررسی کنید.اگه بدن نوزادتون خیلی داغه و تب داره حتما پاشویه اش کنید و از ors استفاده کنید درغیر این صورت ضروری نیست.حتما از شیر مادر استفاده کنه که میزان عفونت کمتر شه.
اگه بی قراره یا تپش قلب داره حتما موضوع رو به دکتر بگید.
زیتروماکس عوارضی داره که عمدتا باعث مشکلات معدی و دفع میشه پس اگه خونریزی بیشتر شد یا بچه با دفع مشکل داشت یا یبوست داشت از دکتر بخواین دارو را عوض کنه .ضمنا ممکنه زیتروماکس باعث اسهال شه اصلا نباید زیترو ماکس تجویز میشد!

For children taking a 5-day course of Zithromax, the most common side effects include diarrhea and loose stools, abdominal pain, vomiting, nausea, and rash. When children take the larger one time dose, side effects were the same, but the incidence of vomiting and diarrhea were higher. Like other antibiotics, zithromax can also rarely cause allergic reactions
از پزشک بخواین توضیح بده درسته که زیتروماکس برای عفونت داده میشه اما عفونتهای گوش وسینوس و...[taajob]

javan0012
8th September 2010, 03:51 AM
اگه از دی سیکلومین استفاده میکنید باید حتما مقدار آب ورودی و خروجی رو بررسی کنید.اگه بدن نوزادتون خیلی داغه و تب داره حتما پاشویه اش کنید و از ors استفاده کنید درغیر این صورت ضروری نیست.حتما از شیر مادر استفاده کنه که میزان عفونت کمتر شه.
اگه بی قراره یا تپش قلب داره حتما موضوع رو به دکتر بگید.
زیتروماکس عوارضی داره که عمدتا باعث مشکلات معدی و دفع میشه پس اگه خونریزی بیشتر شد یا بچه با دفع مشکل داشت یا یبوست داشت از دکتر بخواین دارو را عوض کنه .ضمنا ممکنه زیتروماکس باعث اسهال شه اصلا نباید زیترو ماکس تجویز میشد!

For children taking a 5-day course of zithromax, the most common side effects include diarrhea and loose stools, abdominal pain, vomiting, nausea, and rash. When children take the larger one time dose, side effects were the same, but the incidence of vomiting and diarrhea were higher. Like other antibiotics, zithromax can also rarely cause allergic reactions
از پزشک بخواین توضیح بده درسته که زیتروماکس برای عفونت داده میشه اما عفونتهای گوش وسینوس و...[taajob]

از شیر مادر استفاده میکند وپستانک ندارد دی سیکلومین استفاده می کرد فایده ای نداشت تب ندارد فقط اسهال دارد وروزی چند بار اسهال می گیرد و مدفوع خونی دارد که بعد از ازمایش بردم متخصص عفونی براش زیترو ماکس تجویز کرده اگر زیترو ماکس خارجی خودش باعث اسهال می شود چرا تجویز نموده ایا احتیاج است پیش یک دکتر دیگر ببرم الان هفت ماهش دارد تمام می شود ووزنش بعد از اسهال چند صد گرم کم کرده علت عفونت گرفتن از چی هست

پژواک
8th September 2010, 08:17 AM
سلام.خسته نباشید.
ببینید مدفوع خونی در نوزادان علل خیلی مختلفی داره اما اینکه همراه با اسهاله به یکی از دلایل زیره:
حساسیت به شیر:میزان خون موجود در مدفوع, در حساسیت به شیر متغیر بوده و می تواند قابل ملاحظه یا خیلی کم باشد و رنگ آن معمولا قرمز روشن است. ممکن است سابقه ای از کولیک متناوب, استفراغ , اسهال , تورم حلق گرما , آسم و سایر تظاهرات آلرژیک نیز داده شود. سابقه مصرف شیر گاو در تاریخچه بیمار وجود دارد. معاینه فیزیکی غالبا مشخص کننده نبوده مگر اینکه شواهدی از یک واکنش آلرژیک مثل آسم یا اگزما موجود باشد. این کودکان ممکن است شدیدا کم خون شوند , لذا شمارش گلبولهای قرمز در تمام این شیرخوران ضروری است.
شقاق آنال:
شایع ترین علت مدفوع خونی در شیر خواران و کودکان شقاق آنال است. ممکن است سابقه ای از یبوست موجود بوده و والدین اظهار نمایند که دفع مدفوع کودک همراه با درد بوده است. مدفوع کم حجم و به رنگ قرمز روشن می باشد. خون غالبا سطح خارجی مدفوع را پوشانده و شقاق ممکن است در معاینه مقعد دیده شود. شقاق اغلب ناشی از یبوست یا ثانویه به تروما ( مثلا حین گرفتن دمای مقعدی ) می باشد. شقاق های مزمن بایستی پزشک را متوجه یک بیماری زمینه ای قبلی بنماید.
گاستریت ( ورم معده )
التهاب معده و تحریک آن به هر علت می تواند منجر به خونریزی گوارشی شود. لوله بینی معدوی می تواند باعث تحریک مخاط معده شده وبه خونریزی بینجامد. هموگلوبین محرک دستگاه گوارش بوده و می تواند باعث حرکات پریستالتیک گردد. خونریزی دستگاه گوارشی فوقانی در بالغین اغلب منجر به مدفوع سیاه رنگ و یا به رنگ خون شده و معمولا خون آشکار و روشن در مدفوع دیده نمی شود. بر عکس در کودکان به دلیل حرکات پریستالتیک پیشبرنده گوارشی خونریزی دستگاه گوارش فوقانی می تواند به دفع خون روشن از مدفوع منجر شود.

گاستروانتریت(مسمومیت غذائی )
هر عفونت گوارشی می تواند باعث ظهور خون در مدفوع گردد. اگر عامل عفونی به مخاط تهاجم برده و باعث ایجاد زخم یا شکنندگی مخاظ شود, خونریزی اتفاق می افتد. در این موارد پاتوژنهای انگلی یا باکتریال عامل ایجاد زخم می باشند. شایع ترین
علت اسهال در کودکان عوامل ویروسی بوده, اما شیوع خونریزی در اثر عفونت های ویرال گوارشی خیلی کمتر از عوامل باکتریال یا انگلی است. علامت هائی که اغلب با اسهال همراهند عبارتند از استفراغ , اسهال چرکی موکوسی , درد شکم , کاهش اشتها و تب , شروع گاسترو انتریت اغلب حاد بوده و در صورت عدم کنترل کاهش وزن و دهیدراسیون بسرعت ایجاد می شود. کم خونی , بویژه در مورد عفونت های انگلی مزمن ممکن است ظاهر شود.

پولیپها
پولیپهای روده ای غالبا بی دلیل بوده اما اشکال ژنتیکی و خانوادگی بیماری نیز وجود دارد. علائم پولیپ در هر سنی می تواند بروز نماید. در صورتی که خونریزی گوارشی به منشاء پولیپ باشد مقدار خونریزی معمولا کم و رنگ آن قرمز روشن می باشد اما خونریزی متوسط نیز دیده شده است. اغلب درد شکم با این خونریزی همراه نبوده و ممکن است اسهال موکوسی متناوب ایجاد شود. پولیپهای روده ای با باریم , اندوسکوپی و سریوگرافی گوارشی فوقانی تشخیص داده می شوند.

انواژیناسیون( در هم فرورفتن روده ها)
در انواژیناسیون مدفوع خونی ممکن است دیده شده یا نشود. مدفوع خونی از علائم دیررس بیماری بوده و وجود خون در مدفوع اکثرا به نام ( current jelly ) خوانده می شود. انواژیناسیون در بچه های زیر 2 سال شایع بوده اما در سنین بالا تر نیز ممکن است دیده شود. بیماری اغلب با درد کولیکی شکم شروع شده و کودک زانوهای خود را به طرف سینه خم کرده و از شدت درد جیغ می کشد. این دوره های درد حمله ای بوده و در فواصل آنها کودک خواب آلود است. کودکان مبتلا بدحال بنظر میرسند. از باریم انما هم به عنوان تشخیص و هم به عنوان درمان استفاده می شود. اگر نتوان با باریم انما انواژیناسیون را جا انداخت جراحی لازم می شود.
در هیچکدوم از این موارد زیتروماکس تجویز نمیشه از دکتر بپرسید تشخیصش چی بوده؟تا راحتتر بشه جواب داد.
اینم تشخیص منه البته از دور :
اسهال‌ خونی‌ باکتریایی‌ (شیگلوز) عبارت‌ است‌ از یک‌ عفونت‌ باکتریایی‌ در لایه‌های‌ سطحی‌ پوشاننده‌ ی جدار داخلی‌ روده‌ها.
درمان‌
- اقدامات‌ تشخیصی‌ ممکن‌ است‌ شامل‌ بررسی‌ آزمایشگاهی و کشت‌ نمونه ی‌ مدفوع‌ لازم باشد.
- اطلاع‌ از بروز همه‌ گیری‌ بیماری‌ و نیز آشنایی‌ به‌ نواحی‌ بومی‌ می ‌تواند در رسیدن‌ به‌ تشخیص‌ کمک‌ کند.
- درمان،‌ شامل‌ جایگزینی‌ مایعات‌ از دست‌ رفته‌، غذای‌ کم‌ حجم‌ و نیز گاهی‌ دارو می ‌شود.
- بیمار را از بقیه‌ جدا نمایید.
- برای‌ تخفیف‌ درد، یک‌ صفحه ی‌ گرم‌ کننده‌ یا شیشه ی‌ آب‌ داغ‌ را روی‌ شکم‌ قرار دهید.
- بیمار باید به طور مرتب مایعات‌ دریافت‌ کند.
- بستری‌ کردن‌ بیمارانی‌ که‌ شدیداً مریض‌ هستند (خصوصاً کودکان‌ کم‌ سن‌ و سالی‌ که‌ کم ‌آبی‌ دارند). چنین بیمارانی جدا از بقیه‌ بستری‌ می ‌شوند و مایعات‌ تکمیلی‌ را از راه‌ سرم‌ به‌ آنها‌ می رسانند.

داروها
امکان‌ دارد آنتی ‌بیوتیک‌ تجویز شود.
از مصرف‌ ترکیبات‌ ضد اسهال‌ خودداری‌ کنید، مگر اینکه‌ با نظر پزشک‌ تجویز شده‌ باشند. این‌ ترکیبات‌ ممکن‌ است‌ بیماری‌ را طولانی‌ کنند. اگر تا کنون‌ مورد استفاده‌ قرار می ‌گرفته ‌اند بلافاصله‌ مصرف‌ آنها را متوقف‌ کنید.
رژیم‌ غذایی‌
- مصرف مایعات‌ یا جامدات‌ نرم‌ تا زمانی‌ که‌ اسهال‌ متوقف‌ شود. سپس از‌ رژیم‌ عادی استفاده شود‌.
در شرایط زیر باید به پزشک مراجعه کنید:
- اگر کودکتان‌ علایم‌ اسهال‌ خونی‌ باکتریایی‌ دارد.

- اگر یکی‌ از موارد زیر هنگام‌ درمان‌ رخ‌ دهد:
ـ تب‌ 38.9 درجه ی‌ سانتی گراد یا بیشتر
ـ گلودرد، سردرد یا گوش‌ درد
ـ تنگی‌ نفس‌ یا سرفه ی‌ شدید
ـ رگه‌ ی خون‌ در خلط‌ سینه‌
ـ درد یا تورم‌ شدید شکم‌
ـ خونریزی‌ گوارشی‌ از مقعد
ـ درد در ساق‌ پا یا تمام‌ پا

javan0012
8th September 2010, 07:15 PM
با سلام این دکترا معلوم نیست دکتر هستند یا فقط اسمشون دکتر است امروز بردم یک دکتر دیگه گفت زیترو ماکس خارجی برای عفونت بینی است نه برای عفونت گوارش واین دارو اسهال را بدتر می کند وبراش داروی دی سیکلومین وکوتریموکسازول وکولیک پد و فورازولیدون تجویز نموده باتشکر از همکاری شما

پژواک
8th September 2010, 08:53 PM
با سلام این دکترا معلوم نیست دکتر هستند یا فقط اسمشون دکتر است امروز بردم یک دکتر دیگه گفت زیترو ماکس خارجی برای عفونت بینی است نه برای عفونت گوارش واین دارو اسهال را بدتر می کند وبراش داروی دی سیکلومین وکوتریموکسازول وکولیک پد و فورازولیدون تجویز نموده باتشکر از همکاری شما

خدا راشکر که بیشتر از زیتروماکس استفاده نکردید.فورازولیدون بهترین دارو برای این مشکله تشخیص دکتر هم احتمالا شیگلا بوده.

نازخاتون
10th September 2010, 01:19 PM
در مقاله اي در باب طب گياهي خواندم كه اسپيره كوهي يا چمني براي درمان نقرس مفيد است و البته كمياب. چگونه و از كجا مي توان اين گياه را تهيه كرد.

ساناز فرهیدوش
10th September 2010, 03:26 PM
از عطاری

نازخاتون
10th September 2010, 03:42 PM
از عطاری

من به هر عطاري سر زدم اين گياه رو نداشتند و خودشون هم مي گفتند كه كميابه و تو ناصرخسرو بايد پيداش كنم.

ساناز فرهیدوش
10th September 2010, 03:46 PM
شما تشریف ببرید تجریش .روبروی درمانگاه سهدا یکمی بالا تر یه عطاری هست حتما دارند .
تازه به داخل بازار تجریش هم می تونید برید .

پژواک
16th September 2010, 02:51 PM
سلام.خسته نباشید.
کسی میدونه برای تعریق بیش از حد کف دست چیکار میشه کرد.
من هایپر تیروییدی و هایپر هیدروسیس ندارم.وقتیم استرس دارم تعریق کمتر میشه[taajob]
فقط هم مشکلم کف دسته که البته خیلیم داغ میشه.
ممنون

jojepanbeyi
16th September 2010, 03:51 PM
سلام من وقتی استرس دارم ضربان قلبم به حدی بالا میره که دست چپم بی حس میشه نفسم میگیره معدم هم هنگ میکنه و درد میگیره باید چیکار کنم[negaran]

پژواک
16th September 2010, 09:18 PM
سلام من وقتی استرس دارم ضربان قلبم به حدی بالا میره که دست چپم بی حس میشه نفسم میگیره معدم هم هنگ میکنه و درد میگیره باید چیکار کنم[negaran]

راه مقابله با استرس چیست؟

كنترل استرس

آموزش كنترل استرس یك فرآیند سه بخشی است: نخست نشانه ها و علت ها را تشخیص می دهید. سپس مهارت های كنترل را می آموزید و در مرحله سوم، می آموزید كه آن مهارت ها را چگونه به كار ببرید. چگونگی برخورد شما با استرس به منشاء آن بستگی دارد: اگر علت آن مسئله ای خارج از كنترل شماست، تنها چاره می تواند آموزشِ پذیرش باشد. در مواقع دیگر، مهارت های برخورد با آن می توانند به شما كمك كنند كه وضعیت را تغییر دهید. برای كنترل استرس، چهار دسته از مهارت ها باید آموخته شوند:

1- مهارت های آگاهی
2- مهارت های پذیرش
3- مهارت های برخورد
4- مهارت های عملی

بیاموزید كه گاهی شكست را تجربه كنید. زمانی كه مشكلی برایتان پیش می آید، به نظرمی رسد می خواهید چیزی را كه اصلاً درحیطه اختیارات شما نیست، كنترل كنید. سعی كنید با روش های گوناگون خود را آرام سازید. برای مدارا با نگرانی ها، همواره این عبارت را به خاطر داشته باشید: " هیچگاه به تنهایی ، ناراحت و نگران نباش. مشكلت را با دیگری در میان گذار. " انزوا و زانوی غم به بغل گرفتن سبب می گردد تا نگرانی ها تشدید شوند. اگر علت ناراحتی خود را برای فرد دیگری شرح دهید، یقیناً می توانید به حقیقت و عمق مسائل پی ببرید.

با این كارحتی می آموزید كه چگونه با خود نیز صحبت كنید. با استفاده از روش روان درمانی " شناختی"، شخص تمامی عادت های فكری اش را بازآموزی می كند و به جای اینكه افكاری منفی مانند " من به آخرخط رسیده ام" را به مغز خود راه دهد، تفكرات پرثمر و به عبارتی " مثبت اندیشی " را می آموزد. اگر به مشاهده و بررسی افكار ناخود آگاه خود بپردازید، می توانید دیدگاهی را كه همواره برای شما غصه و افسردگی به دنبال دارد، اصلاح كنید. باید آغاز كنید و سعی كنید و به طور مداوم تمرین نمایید. در واقع باید گفت:" روان درمانیِ شناختی، طناب نجاتی است كه با قلاب حقیقت، انسان را از گودال نگرانی ها نجات می بخشد."

یك شیوه مؤثر دیگر، دقت در منش افرادی است كه به طور طبیعی در برابر استرس مقاوم هستند.

بعضی افراد تبعات آزار دهنده ی بیماری، فوت نزدیكان و اسارت و شكنجه را با آرامش عجیبی پشت سر می گذارند. این افراد در یك چیز مشترك هستند و آن شیوه برخورد و توجیه خوش بینانه آنان نسبت به مسائل زندگی است. آنها تمایل دارند بیشتر، موضوعات مقطعی را مورد توجه قرار دهند تا این كه فكر خود را به مسائل گسترده مشغول سازند.

در واقع این افراد مسائل زندگی را به گونه خاصی تعبیر و تفسیر می كنند و آنها را به شكل موقتی و اختصاصی می بینند تا دائمی و فراگیر. به علاوه ایشان با فعالیت های مثبت برای خود كسب اعتبار می كنند ، درحالی كه ناتوانی شان را به خارج نسبت می دهند. به عبارت دیگر ویژگی های شخصیتی مردمان مقاوم در برابر فشارهای روانی، در قالب سه واژه تعهد، كنترل و مبارزه جویی خلاصه شده است.

كنار آمدن با استرس

وقایع استرس زا ، مردم را از نظر هیجانی، شناختی و فیزیولوژیك تحت تأثیر قرار می دهند. مردم آثار زیان آور استرس زاها را با راهبردهای " كنار آمدن " كاهش می دهند.
كنار آمدن یعنی هر نوع تلاش، سالم یا ناسالم، هوشیار یا ناهوشیار برای جلوگیری ، یا از بین بردن ، یا ضعیف كردن استرس زاها، یا تحمل كردن اثرات آنها است به طوری كه حداقل آسیب رسانی را داشته باشد.

برای غلبه برنگرانی های روزمره ، به كار بستن موارد زیر توصیه می شود:

- در برابر مسائل زندگی حالت مثبتی داشته باشید. به آرامی از جای خود برخیزید. قدم بزنید. با دوستان خود مشورت كنید و تا می توانید نگرانی ها را از خود دور كنید. با خودتان گفتگو كنید تا بتوانید راحت تر مشكلات را پذیرا باشید. یك شخصیت " مقاوم به استرس" پرورش دهید.

- با خدای خود راز و نیاز كنید. به پیش بروید و قدرتی را كه متعلق به خداست به او واگذارید كه او خود ، امور را كنترل می كند. افرادی كه همیشه حمله می كنند و هل می دهند خیلی كمتر از انسان های آرام و مؤمن به موفقیت می رسند.

- نفس عمیق بكشید وهوا را به آرامی خارج كنید. این كار، شما را موقتاً آرام می سازد.

- با دیگران ارتباط برقرار نمایید. عدم ارتباط مناسب با دیگران، ریشه بسیاری ازمشكلات مانند سوء تفاهم و احساسات جریحه دارشده است.

- ورزش كنید. یك بدن سالم بهتر می تواند در برابر آثار استرس مقاومت كند. ورزش یك اثر آرام كننده دارد كه پس از پایان آن تا مدتی به طول می انجامد. ورزش هوازی ( آیروبیك) به مدت 20 دقیقه سبب آزاد شدن مواد شیمیایی به نام اندورفین از مغز می گردد كه استرس را كاهش می دهد. ورزش های غیرهوازی كششی نیز آرامش دهنده هستند ، زیرا سبب تنفس عمیق و حالت روحانی می شوند. این ورزش ها مناسب ترند: راه رفتن، شنا، دوی آهسته، دوچرخه سواری، نرمش همراه با حركات موزون.

- از یك برنامه سلامتی كاملاً متعادل شامل تغذیه خوب و خواب كافی پیروی نمایید.

- همراه با خانواده خود غذا را مصرف كنید.

- مصرف قند، نمك و غذاهای چرب را كاهش دهید و میوه و سبزیجات بیشتری بخورید.

- از تغییرات بزرگ ناگهانی در زندگی خود اجتناب كنید.

- وقتتان را تنظیم نمایید و به زندگی خود سامان دهید. بسیاری از نگرانی های روزمره درارتباط با بی نظمی هستند.

- به انجام كارهای مورد علاقه خود بپردازید. گوش سپردن به موسیقی ، نگرانی و تنش را كاهش می دهد. مشكلاتتان را در جعبه ی كهنه وسایلتان بیندازید و بخندید و بخندید. به سرگرمی هایی نظیر نقاشی، آشپزی، باغبانی و شركت در فعالیت های اجتماعی توجه كنید.

- به اخبار ناخوشایند توجه نكنید . شاید گاهی لازم باشد تا با صدای بلند گریه كنید. در این مواقع خیلی راحت اشك بریزید تا تخلیه شوید.

- دیگران را دوست بدارید. شوخی كردن از بهترین روشهایی است كه می تواند در مقابل نگرانی های روزمره آن را به كار بست. حتی در سخت ترین لحظات نیز "خندیدن" ، مؤثر خواهد بود.

خود را درگیر مسائل كوچك و بی اهمیت نسازید و با دیدی جامع به قضایا بنگرید تا مشكلات بزرگ در نظرتان ناچیز جلوه نمایند.

گروهی از دانشمندان متخصص روان شناسی از كشورهای آلمان و ایتالیا "خندیدن" را بهترین وسیله برای حفظ سلامتی، از بین بردن افسردگی و بالاخره بهتر شدن كار قلب انسان به مردم جهان توصیه می كنند. نتایج پژوهش ها و مطالعات دانشمندان آلمانی و ایتالیایی درباره فواید بی شمار خنده در آخرین شماره مجله معتبر" علوم طبیعی " به چاپ رسیده است. به موجب مندرجات مجله، خنده های از ته دل بر آمده ، حتی به دانشجویان ، در فهم و درك بهتر و بیشتر دروس دانشگاهی كمك خواهد كرد. دانشمندان به خصوص خندیدن یك سره و بدون قطع و وصل را توصیه می كنند كه به بازتر شدن عروق قلب و كاركردن این عضو حیاتی بدن می انجامد. به عقیده پژوهشگران آلمانی و ایتالیایی كه سالها درباره ی فواید خندیدن تحقیق كرده اند، خندیدن به بیشتر شدن اعتماد به نفس فرد نیز كمك می كند و سبب می شود آدمهای كمرو و خجالتی رفته رفته از شرّ این عارضه ی رنج آور خلاصی پیدا كنند.

شوخی می نوعی راهبرد ( استراتژی) كنار آمدن با استرس نیز باشد. شوخی می تواند روشی برای تخلیه كردن تنش ناشی از استرس باشد، ممكن است مردم برای پنهان كردن افسردگی شان واقعاً بخندند. چون شوخی، به خاطر رهایی از ناهماهنگی رخ می دهد و نه به خاطر تنش ایجاد شده. این عقیده كه شوخی، تنش را با خنده می پوشاند، پذیرفتنی نیست. برعكس شوخی به این دلیل كارساز است كه به شخص این امكان را می دهد تا واقعیت را به گونه ای از نظر اجتماعی پذیرفتنی و نسبتاً معقول بیان كند.

- از روشهای آسوده سازی اعصاب ( ریلكس كردن) استفاده كنید و راه های مقابله با تنش های خارجی را به كمك مراقبه (Meditation) و سایر تمرینات آسوده سازی بیاموزید. این تمرینات می توانند ترشح هورمون استرس را كاهش دهند و به كم شدن ضربان قلب و فشارخون كمك نمایند. ماساژ پاها نیز روش مؤثر دیگری برای رفع تنش ها می باشد. روش های بسیار دیگری مانند یوگا، بازخورد زیستی ( بیوفیدبك) و موسیقی درمانی هم وجود دارند كه در مقابله با استرس مؤثر واقع می شوند.

اگر استرس همچنان روبه افزایش بود، از پزشك خود و سایر افراد و دوستان كمك بگیرید. كمك خواستن نشانه ضعف نیست. شاید مصرف داروهای آرام بخش ( با تجویزپزشك) مورد نیاز باشد.

به هیچ وجه برای كاهش استرس از سیگار یا مواد مخدر استفاده نكنید و مواظب باشید تا از چاله به چاه نیفتید.

در یك كلام می توان گفت هرچیزی كه احساس كنترل درونی را در ما پرورش دهد ، به ما اجازه می دهد تا یك قربانی محض نباشیم و همیشه آمادگی مقابله با حوادث را داشته باشیم. بنابراین باید یاد بگیریم كه استرس را كنترل نماییم و از همین امروز برنامه های كاهش استرس را شروع كنیم.

تبیان

پژواک
16th September 2010, 09:19 PM

اگه مشکلتون حل نشد توضیح بدید تو چه مواقعی بیشتر استرس دارید.[golrooz]

پژواک
16th September 2010, 09:57 PM
یکی سوال منم جواب بده.خب
[narahatish]

mghmghmgh
2nd October 2010, 09:51 PM
با سلام
حدود 2 هفته هست که شوهرم دچار چشم درد های وحشتناکی میشود. دردسنگینی از پشت چشم چپ شروع میشود و بعد به شقیقه سمت چپ و گاهی گوش میرسد و همزمان دچار لرز و عرق سرد میشود. به چشم پزشکها متعددی مراجعه کردیم که گفته شد تورم داخلی ندارد و فشار داخل چشم هم طبیعی ست فقط نمره چشم چپ کمی تغییر کرده ولی با وجود تغییر عینک باز هم درد ادامه داردبه طوری که هر 6 ساعت از ایپوبروفن 400 استفاده میکند ولی باز هم درد خفیفی حس می کند وبا حرکت چشم درد تشدید می شود. خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید که چکار باید بکنیم من خیلی نگران هستم

ساناز فرهیدوش
3rd October 2010, 09:33 AM
دوست خوبم این واکنش طبیعی بدن شما به موقعیت اظطراب زاست . نفس عمیق بکشید و آب بنوشید . و اگر مشکلتان زندگی عادیتان را مختل کرده تحت نظارت پزشک پرو پرانول مصرف کنید .

ساناز فرهیدوش
3rd October 2010, 09:35 AM
علایمی که ذکر کردید به میگرن تا حدودی شباهت دارد . ایا ایشون حالت تعوع و یا بد تر دارند ؟ تشدید حالت عصبی ، کج خلقی و یا گریز از نور ؟ ت به غیر از چشم پزشک به پزشک هم مراجعه کردید ؟

ساناز فرهیدوش
3rd October 2010, 09:46 AM
وقتیم استرس دارم تعریق کمتر میشه ))

به نظر من واکنش سیستم عصبی شماست . یا وجود سایر بیماری ها مثل متابولیک و اندوکرین(دیابت، پرکاری تیروئید، نقرس، ، مسمومیت با الکل و …) بیماری های قلبی، بدخیمی ها، صدمات مغزی و سندرم های مادرزادی دیده می شود.
معمولا استفاده از آرامبخش، ایندومتاسین، داروهای بلوک کننده کانال کلسیم نیز در نوع تعریق کف دست و پا تجویز می شوند.

jojepanbeyi
3rd October 2010, 09:53 AM
اگه مشکلتون حل نشد توضیح بدید تو چه مواقعی بیشتر استرس دارید.[golrooz]
من موقع امتحان یا انجام یک کار جلوی همه یا مثلا دعوا [nadanestan]

NAFAS313
3rd October 2010, 11:36 AM
سلام. يكي از دوستان من كه دختري 22 ساله هستش ريزش مو داره و از نظر هورمون و فقر اهن و ... مشكلي نداره فقط نميتونه علت يابي كنه ريزش موهاشو تقريبا موهاش در عرض 4 سال نصف شده از ماينوكسيديل هم دو هفته استفاده كرد و لي ريزش شديدتر شده خيلي شديد. الانم از اضطراب اين تقريبا داره افسردگي ميگيره.نميدونه چيكار كنه. شما راهنماييش كنيد.

NeshaNi
3rd October 2010, 11:49 AM
من یه مدت همچین مشکلی داشتم ولی زود پیگیر شدم ازنوع غذا خوردنشه غذاش ویتامینای لازم بدنشو تامین نمیکنه

hiohi
6th October 2010, 01:41 PM
سلام من 23 سالمه موهام داره سفيد ميشه ه غير از وراثت ميشه جلوشو بگيرم يا سير سفيد شدنشونو كند كنم؟
مرسي[khejalat]

Mina_Mehr
6th October 2010, 06:34 PM
سلام. يكي از دوستان من كه دختري 22 ساله هستش ريزش مو داره و از نظر هورمون و فقر اهن و ... مشكلي نداره فقط نميتونه علت يابي كنه ريزش موهاشو تقريبا موهاش در عرض 4 سال نصف شده از ماينوكسيديل هم دو هفته استفاده كرد و لي ريزش شديدتر شده خيلي شديد. الانم از اضطراب اين تقريبا داره افسردگي ميگيره.نميدونه چيكار كنه. شما راهنماييش كنيد.
با سلام...
ببخشید که دیر جواب سوالتون رو دادم آخه من تازه دیدم سوال رو[khejalat]
در جوابتون باید بگم که متأسفانه ریزش مو یکی از مشکلات روتین جامعه شده بویژه واسه جوونها... دوست من ریزش مو دلایل متفاوتی میتونه داشته باشه که مشکلات هورمونی و فقر آهن یکی از دلایل اون میتونه باشه که عواملی مثل:
ا- زمینه ی ارثی
2- نوع رژیم غذایی
3- استفاده از مواد شیمیایی و آرایشی
4- استرس که بسیار هم نقش ویژه ای داره
5- عوامل هورونی
6- کمبود آهن و روی و ویتامین ها
7-آب و هوای محل زندگی
8- استفاده از برخی داروها
....
میتونه در ریزش مو دخالت داشته باشه که اگه این دوست ما از نظر فقر آهن و تنظیمات همورونی مشکلی ندارن یکی دیگه از موارد گفته شده میتونه دلیل مشکل ایشون باشه که راستش روش های درمانی در ارتباط با ریزش مو به گونه ای هست که فقط میتونه مانع ریزش بیشتر مو بشه و باعث رشد مجدد مو نمیتونه بشه و این دوست ما حتما تحت نظر یکپزشک متخصص بسیار مجرب باید قرار بگیرن ولی من هم یکسری روش درمانی معرفی میکنم که شاید مؤثر باشه ولی بطور قطع نمیشه انتظار درمان قطعی از این روش ها داشت ....
اول از همه که این دوست خوب ما باید استرس رو از خودشون دور کنن، حفظ آرامش اعصاب یکی از مهمترین عوامل مؤثر در جلوگیری از ریز بیشتر مو هست چون تنش و خشونت و اضطراب باعث ریزش بیشتر مو ها میشه..
دوم اینکه من پیشنهاد میکنم از شامپوی ALPECIN استفاده کنن و از قطره ی گیاهی سینره..
و اگه ایشون از نظر هورونی به طور قطع مشکلی ندارن میتونن از قرص های ضد ریزش ECOPHANE استفاده کنن روزی یک عدد بعد از نهار یا شام...
از هرگونه سشوار کشیدن و اتو کشیدن مو جداا خودداری کنه و از خوردن غذای تند هم پرهیز کنه....
بازم تأکید میکنم تحت نظر پزشک تخصص باشن قطعا نتیجه ی بهتری میگیرن[cheshmak]
امیدوارم هر چه زودتر مشکل این دوستمون حل بشه[shaad]

Mina_Mehr
6th October 2010, 07:11 PM
سلام من 23 سالمه موهام داره سفيد ميشه ه غير از وراثت ميشه جلوشو بگيرم يا سير سفيد شدنشونو كند كنم؟
مرسي[khejalat]

سلام دوست خوبم...
اول از همه که دلایل مرتبط با سفید شدن زود رس مو رو براتون توضیح میدم که باید به عوامل زیر اشاره کرد:
ا- استرس و نگرانی و تنش روحی
2-زمینه ی ارثی
3- کمبود ویتامین
4- کمبود عناصری همچون« منگنز»، « روی »، « تیتانیوم»، « آهن » و مس
5- بیماری های تيروئيدی
6- کم خونی
7- رژیم های شدید لاغری و گرسنگی طولانی مدت
....
دوم اینکه در ارتباط با درمان اول از همه که تأکید میکنم حتما تحت نظر پزشک متخصص قرار بگیرین تا با انجام آزمایشات دلیل اصلی سفید شدن موی شما رو که یکی از موارد بالاست رو مشخص کنه و با توجه به اون درمان مناسب رو به شما معرفی کنه ...
دوست خوبم پیشنهاد من به شما در ارتباط با کاهش سفید شدن موهاتون اینه که ، اول از همه غذاهایی که محتوای منگنز و روی و مس هستن مثل آجیل، نخود فرنگی،گوجه فرنگگی، عدس، قارچ،سویا، آلو ، موز، سیب، گلابی، هلو،سیر، پیاز ، سبوس گندم و ... استفاده کنین. دوم استفاده از مواد غذایی سرشار از ویتامین B بویژه B12 نظیر سبزیجات،تخم مرغ، جو و برنج استفاده کنین.سوم اینکه از استرس دوری کنین. چهارم شستشوی منظم موها و عدم خاروندن موهای سرتون ...
در ارتباط با درمان دارویی باید بگم که تا بحال درمان داویی مناسبی واسه سفید شدن زودرس مو پیدا نشده و شما سعی کنین با تغذیه مناسب و بهداشت روحی و جسمس خودتون از سفید شدن بیشتر موهاتون جلوگیری کنین[shaad]

javan0012
16th October 2010, 06:44 PM
با سلام یک ماه پیش پسرم که 8 ماهش است سرما خورده بود بعد بردم دکتر دارو داد خوب شد ویک امپول بتامتازون هم زد وگفتش حساسیت دارد الان سرما خوردگیش خوب شده ولی خرر می کند انکار بینی اش گرفته ودرست نمی تواند نفس بکشد بار دوم بردم دکتر برایش داروی کتوتیفن تجویز نموده وگفته حساسیت دارد می خواستم بدانم علت خررکردنش از چیست ایا احتیاج به پیگیری دارد با تشکر

پژواک
16th October 2010, 08:22 PM
معمولا مشکلی نیست
ولی به این سوالا پاسخ بدین:
چه مدت از سرما خوردگیش گذشته بود؟
تنگی نفس یا بی قراری داره؟
بثورات پوستی یا خشکی دهان داره؟

پژواک
16th October 2010, 08:30 PM
راستی یه چیز دیگه خرخرش جقدر شدیده؟از چه فاصله ای میشنویدش؟
راستی برای ان گفتم طبیعیه چون مجاری تنفسی نوزادان هنوز کامل شکل نگرفته.ولی اگه نشونه ای از تنگی نفس مثل سرفه خشک داره قضیه مهمتره.

پژواک
16th October 2010, 08:32 PM
مرسي[khejalat]

دیره که من نوزده سالمه نصف موهام سفیده.چه اهمیتی داره واقعا.

javan0012
17th October 2010, 05:12 AM
معمولا مشکلی نیست
ولی به این سوالا پاسخ بدین:
چه مدت از سرما خوردگیش گذشته بود؟ یک ماه
تنگی نفس یا بی قراری داره؟ نداره
بثورات پوستی یا خشکی دهان داره؟
ندارد

javan0012
17th October 2010, 05:17 AM
راستی یه چیز دیگه خرخرش جقدر شدیده؟از چه فاصله ای میشنویدش؟ بیشتر شب ها موقع خواب خر خر می کند وموقع شیر خوردن از فاصله 2 متری شنیده می شود ولی روزها کمتره قطره سدیم کلرید می ریزم کمتر می شود
راستی برای ان گفتم طبیعیه چون مجاری تنفسی نوزادان هنوز کامل شکل نگرفته.ولی اگه نشونه ای از تنگی نفس مثل سرفه خشک داره قضیه مهمتره.
با تشکر

ساناز فرهیدوش
17th October 2010, 01:37 PM
شاید پولیپ یا لوزه سوم داره . به نظر من پیش متخصص اطفال برین .

ساناز فرهیدوش
17th October 2010, 01:41 PM
کاهش یا قطع مصرف یعضی مواد غذایی می توانند باعث افزایش روند سفید شدن موها بشوند . مثل قطع مصرف برنج. اما مصرف کاهو می تواند به میزان قابل توجهی این روند رو کاهش بده .

پژواک
17th October 2010, 03:52 PM
خب راجع به خرخر نوزاد:
به نظر من مشکل نرمی حنجره است.که خوشبختانه خود به خود و به سادگی برطرف میشه.
بازم برای حصول اطمینان به متخصص مراجعه کنین.
سرفه میکنه؟
اگه آره چقد شدید؟

javan0012
17th October 2010, 05:53 PM
خب راجع به خرخر نوزاد:
به نظر من مشکل نرمی حنجره است.که خوشبختانه خود به خود و به سادگی برطرف میشه.
بازم برای حصول اطمینان به متخصص مراجعه کنین.
سرفه میکنه؟
اگه آره چقد شدید؟

سرفه نمی کند این دکتر ها چیزی سر در نمی ارند فقط اسمشون دکتر است

پژواک
17th October 2010, 08:03 PM
سرفه نمی کند این دکتر ها چیزی سر در نمی ارند فقط اسمشون دکتر است

نه خیلیم اینجوریا نیست.
فقط حواس دکترا به همه چی نیست.ما هم الان چون دانشجوییم خیلی چیزا رو نمیدونیم .
ولی تا جایی که من میدونم چون سرفه نمیکنه مساله اصلا خطرناک نیست و خودش به مرور و با کمک قطره حل میشه.
سلامت و شاد باشین.

javan0012
18th October 2010, 06:53 PM
با سلا م بردم دکتر گفت لوزه سوم دارد وبرایش همان شربت کتوتفین وشربت دیمن هیدرامین داده تا دو روز بدم اگر خوب شد که هیچی اگر خوب نشد گفته شربته اریتروماکس 200 گرمی هر 8ساعت یک قاشق چایی خوری بهش بدم راستی بچه ام قطره اهن نمی خورد ایا قطره اهن دیگری هست که مزه اش فرق کند شاید بخورد ایا لوزه سوم خطرناک است ایا با دارو برطرف می شود با تشکر

پژواک
18th October 2010, 07:46 PM
سلام
خب لوزه سوم که اولا اورژانسی نیست.باید شش ماه صبر کنین
در اکثر بچه ها لوزه ی سوم از سن چهار سالگی به بعد کوچک می شه و به دنبال آن عوارضهم کم میشه اما در صورت ادامه این عوارض به خصوص عفونت های گوشی، سینوزیت های مکرر و گرفتگی راه های هوایی، لوزه سوم باید جراحی شود و والدین نباید منتظر بمانند تا با گذشت زمان این عوارض از بین بروند یا کم شوند.
جراحی نکردن لوزه ی سوم به بد فرم شدن صورت، نا منظمی دندان ها و سینوزیت و عوارض گوشی مزمن می انجامد که بعضی از این عوارض برگشت ناپذیرند.
در مورد قطره آهن هم یعنی اصلا بهش ندادین؟

ساناز فرهیدوش
18th October 2010, 08:51 PM
سلام اندازه ی لوزه ی سوم در سال های بعدی زندگی فرد کوچکتر می شود . دارو های مصرفی به کاهش التهاب کمک می کنند . لوزه ی سوم خطر ناک نیست اما اگر فرد را در تنفس دچار مشکل کند با عملی بسیار ساده برداشته می شود و جزو ساده ترین عمل هاست .

javan0012
18th October 2010, 09:02 PM
سلام
خب لوزه سوم که اولا اورژانسی نیست.باید شش ماه صبر کنین
در اکثر بچه ها لوزه ی سوم از سن چهار سالگی به بعد کوچک می شه و به دنبال آن عوارضهم کم میشه اما در صورت ادامه این عوارض به خصوص عفونت های گوشی، سینوزیت های مکرر و گرفتگی راه های هوایی، لوزه سوم باید جراحی شود و والدین نباید منتظر بمانند تا با گذشت زمان این عوارض از بین بروند یا کم شوند.
جراحی نکردن لوزه ی سوم به بد فرم شدن صورت، نا منظمی دندان ها و سینوزیت و عوارض گوشی مزمن می انجامد که بعضی از این عوارض برگشت ناپذیرند.
در مورد قطره آهن هم یعنی اصلا بهش ندادین؟

علت ایجاد لوزه چیست دکتر گفته چیزی نیست اهن بهش دادم سخت می خورد وبیشتر وقتها بعد از خوردن قطره اهن بالا می اورد

ساناز فرهیدوش
18th October 2010, 09:10 PM
لوزه سوم عبارت است از یک نسج لنفاوی بدون کپسول در داخل حلق بینی. (حلق از سه قسمت تشکیل شده: 1- حلق دهان یا اوروفارنکس 2- حلق حنجره‌ای یا هیپوفارنکس 3- حلق بینی یا نازوفارنکس) . لوزه سوم در انتهای حلق بینی قرار دارد و نقش آن تأمین ایمنی بدن می‌باشد. اگر در مواردی مشکلاتی برای بچه به دنبال بزرگ شدن آن ایجاد شود، می‌توان با عمل جراحی نسبت به خارج کردن آن اقدام کرد. در اصطلاح عامیانه به این لوزه، لوزه سوم گویند، چون در حلق دو لوزه اصلی وجود دارد و این قسمت از نسج لنفاوی که بعد از دو لوزه ذکر شده قرار دارد به نام لوزه سوم خوانده می‌شود.

پژواک
18th October 2010, 10:21 PM
علت ایجاد؟
همه لوزه سوم دارن ولی یه اندام وستیجیاله که الان نقش ایمنی داره برداشتنش تا حد امکان توصیه نمیشه.
من دقیقا راجع به آهن نمیدونم میپرسم نتیحه رو میگم.

ساناز فرهیدوش
18th October 2010, 10:24 PM
فقط وقتی آهن می خوره بر می گردونه ؟ شاید رفلاکس معده داره !

javan0012
19th October 2010, 05:22 AM
فقط وقتی آهن می خوره بر می گردونه ؟ شاید رفلاکس معده داره !
بله فقط وقتی اهن می خوره اونم بعضی وقتها اهن را به سختی می خوره فکرکنم از مزه اش بدش می اید

پژواک
19th October 2010, 03:08 PM
میشه قطره آهن رو با آب سیب مخلوط کرد
جذبم بهتر میکنه.

ahmad0012
25th November 2010, 07:00 PM
http://uc-njavan.ir/file/do.php?id=1041 (http://uc-njavan.ir/file/do.php?id=1041)با سلام من قبلا در حدود 10 سال پیش یک ترزیقاتی در پیش خانه مان بود ومن چون مقداری زردی داشتم ورنگ سفید روی ناخنم بود اون به من گفت کمبود ویتامین داری وبیا تا برایت امپول ویتامین ترزیق کنم ومنم ندانسته از امپول ویتامین D و امپول کلسیم وبکمپلکس وB12 وغیره به تعداد زیاد استفاده کردم وبعد از مصرف این داروها دچار مشکلات زیادی برام پیش امد مشکلاتی چون لاغری10 کیلوتکررادرار سوزش ادرار وچرب شدن بسیار زیاد پوست کل بدن وغیره وتعداد از این مشکلات خوب شد ولی مشکل لاغری و چربی شدن زیاد پوست ومشکل ستون فقراتم نیز همچنان باقی است وازمایشات زیادی انجام دادم در این مدت ولی هیچ کدام نتوانست مشکل لاغری ام را حل کند حال بگذریم برویم سراغ ستون فقرات در این مدت ستون فقراتم اسیب دیده ویک طرف ستون فقراتم سمت راست پایین شانه ام یک استخوان در اورده که هم درد می کند هم موقع بالا وپایین کردن بشدت صدا می دهد ولی سمت چپ کتفم نه صدا دارد ونه درد می کند وقبلا چند سال پیش به دکتر ارتوپدی نشان دادم وعکس گرفتم گفت ستون فقرات تو کج شده وبرام امپول سفید رنگ 1عد دوقرص متوکارابامول 20 عدد فکر کنم تجویز نمود با قرص کلسیم ولی اثری نداشت حال می خواستم بدانم باید چکار کنم این عکس وفیلم از کتفم http://www.uc-njavan.ir/images/jfyfaxcl7r83ylujyn.jpg

پژواک
25th November 2010, 08:46 PM
شما مشکل دیگه ای ندارین ؟
مثل سرفه یا عطسه؟
مشکل شما میتونه تجمع کلسیم باشه یا التهاب مفصل با توجه به عکس حالا من موندم دکتر شما چرا کلسیم تجویز کردن.
بازم شرح حال بدین.

ahmad0012
26th November 2010, 03:48 AM
شما مشکل دیگه ای ندارین ؟
مثل سرفه یا عطسه؟
مشکل شما میتونه تجمع کلسیم باشه یا التهاب مفصل با توجه به عکس حالا من موندم دکتر شما چرا کلسیم تجویز کردن.
بازم شرح حال بدین.

نه مشکلی دیگه ندارم فقط کتفم چند سال قبل دردش کم بود وصدانیز زیاد نمی داد ولی بعد از گذشت 10 سال درد دارد وصدا نیز زیاد دارد البته فقط در سمت راست پایین کتفم ویک استخوان نیز در سمت راست پایین کتفم بیرون زده که در سمت چپ کتفم وجود ندارد ایا با دارو در مان می شود ومقداری نیز به علت ضعیف شدن ستون فقرات خمیده شده ودر موقعی که چیز سنگینی بر می دارم سمت راست کتفم بیشتر درد می کند ایا با گذشت چند سال باز می توان درمان کرد یا دیگر نمی شود درمان کرد ایا با فیزیو تراپی درمان می شود این ادرس فیلم گرفته شده از کتفم http://uc-njavan.ir/file/do.php?id=1041

javan0012
26th November 2010, 10:03 AM
با سلا م پسرم که 10 ماهه است چند روز پیش یک دفعه استفراغ کرد وچند بار تکرار شد به دکتر بردم گفت انفولانزا گرفته وامپول b63عدد وپنی سیلین 3عدد نوشت که در این مدت بسیار تب کرد که از استامینفون استفاده کردم وشیاف نیز گذاشتم الان تب ندارد واستفراغ نمی کند ولی اسهال زیاد دارد چکار کنم ایا احتیاج است دوباره دکتر ببرم تو این چند روز چند بار بردم ایا اب میوه تکدانه ضرر ندارد بهش بدهم چه چیزی خوب است بدم بهش خیلی بی حال است ومیل به غذا ندارد واب زیاد می خورد

پژواک
26th November 2010, 12:06 PM
نه مشکلی دیگه ندارم فقط کتفم چند سال قبل دردش کم بود وصدانیز زیاد نمی داد ولی بعد از گذشت 10 سال درد دارد وصدا نیز زیاد دارد البته فقط در سمت راست پایین کتفم ویک استخوان نیز در سمت راست پایین کتفم بیرون زده که در سمت چپ کتفم وجود ندارد ایا با دارو در مان می شود ومقداری نیز به علت ضعیف شدن ستون فقرات خمیده شده ودر موقعی که چیز سنگینی بر می دارم سمت راست کتفم بیشتر درد می کند ایا با گذشت چند سال باز می توان درمان کرد یا دیگر نمی شود درمان کرد ایا با فیزیو تراپی درمان می شود این ادرس فیلم گرفته شده از کتفم http://uc-njavan.ir/file/do.php?id=1041

تا الان به فیزیوتراپ مراجعه کردین؟
ببینید درمان قطعی بدون معاینه دقیق ممکن نیست.
ولی اینکه ویتامین دی زیادی مصرف کردین تجمع کلسیم رو محتمل میکنه.البته بازم فقط احتماله.البته میگن تجمه کلسیم در شانه بیشتر در سنین بالا مطرحه.
در این موارد ورزش تا حد زیادی موثره چون کلسم رو به تعادل میرسونه.
داروهای التهاب و تجمع هم تا حدی موثرن.

مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مثل پروفن ، مفنامیک و ایندومتاسین . این داروها علایم را از بین برده و درد را به طور موقت کاهش می دهند اما علت اصلی را از بین نمی برند.

تزریق کورتیزون : در صورت عدم بهبودی ز این دارو استفاده می شود.
اگه به فیزیوتراپ مراجععه کنین هم شاید لیزر درمانی براتون انجام بدن.
سلامت باشین

ahmad0012
26th November 2010, 01:36 PM
تا الان به فیزیوتراپ مراجعه کردین؟
ببینید درمان قطعی بدون معاینه دقیق ممکن نیست.
ولی اینکه ویتامین دی زیادی مصرف کردین تجمع کلسیم رو محتمل میکنه.البته بازم فقط احتماله.البته میگن تجمه کلسیم در شانه بیشتر در سنین بالا مطرحه.
در این موارد ورزش تا حد زیادی موثره چون کلسم رو به تعادل میرسونه.
داروهای التهاب و تجمع هم تا حدی موثرن.

مصرف داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مثل پروفن ، مفنامیک و ایندومتاسین . این داروها علایم را از بین برده و درد را به طور موقت کاهش می دهند اما علت اصلی را از بین نمی برند.

تزریق کورتیزون : در صورت عدم بهبودی ز این دارو استفاده می شود.
اگه به فیزیوتراپ مراجععه کنین هم شاید لیزر درمانی براتون انجام بدن.
سلامت باشین

به فیزیوتراپی مراجعه نکردم من خیلی وقت پیش این داروها را مصرف کردم فقط می خواهم بدانم با گذشت چند سال ایا امکان درمان وجود دارد یا فایده ای ندارد

پژواک
26th November 2010, 01:48 PM
به فیزیوتراپی مراجعه نکردم من خیلی وقت پیش این داروها را مصرف کردم فقط می خواهم بدانم با گذشت چند سال ایا امکان درمان وجود دارد یا فایده ای ندارد

با معاینه دقیق مشخص میشه
حتما راهی وجود داره.تجمع کلسیم زیاد خطرناک نیست فقط زودتر برین دکتر

AvAstiN
26th November 2010, 04:27 PM
با سلا م پسرم که 10 ماهه است چند روز پیش یک دفعه استفراغ کرد وچند بار تکرار شد به دکتر بردم گفت انفولانزا گرفته وامپول b63عدد وپنی سیلین 3عدد نوشت که در این مدت بسیار تب کرد که از استامینفون استفاده کردم وشیاف نیز گذاشتم الان تب ندارد واستفراغ نمی کند ولی اسهال زیاد دارد چکار کنم ایا احتیاج است دوباره دکتر ببرم تو این چند روز چند بار بردم ایا اب میوه تکدانه ضرر ندارد بهش بدهم چه چیزی خوب است بدم بهش خیلی بی حال است ومیل به غذا ندارد واب زیاد می خورد

یه بار دیگه دکتر بیرید و البته دکتر متخصص اطفال خوب برید
استامینوفن فقط خاصیت ضد دردی و ضد تبی داره همین ولی رو اسهال و عفونت تاثیری نداره
برای اطلاعات بیشتر می تونید به این تاپیک مراجعه کنید -----> اسهال در کودکان و باورهاي غلط (http://njavan.com/forum/showthread.php?t=66230)

ahmad0012
27th November 2010, 07:08 PM
یه بار دیگه دکتر بیرید و البته دکتر متخصص اطفال خوب برید
استامینوفن فقط خاصیت ضد دردی و ضد تبی داره همین ولی رو اسهال و عفونت تاثیری نداره
برای اطلاعات بیشتر می تونید به این تاپیک مراجعه کنید -----> اسهال در کودکان و باورهاي غلط (http://njavan.com/forum/showthread.php?t=66230)

بچه من هم همینطور شده بود
یک از فامیلامون گفت احتمالا بچه قاروغ شده بردم پیش یکی قا روغش را در اورد و 5عدد دانه خیار داخل گلو ش مونده بود 5 روز مانده بود رنگ تخم خیار عوض شده بود وبعد از قاروغ حالش خوب شد نمی دانم چرا دکتر در این باره چیزی نمیدوند من نمی دونستم یکی گفت اگر قاروغ داشته باشه استفراغ وتب واسهال می گیرد دکتر گفت انفولانزا گرفته در حالی که نه ابریزش بینی داشت نه سرفه

javan0012
7th January 2011, 10:58 AM
ایا برای درمان سینوزیت از دستگاه بخور گرم استفاده کنیم بهتر است یا سرد

پژواک
7th January 2011, 11:02 AM
میگن بخور گرم!

بُخور گرم و مرطوب بسیار مفید است. بُخور موجب می ‌شود ترشحات، نرم شده و از سینوس راحت ‌تر خارج شوند و علائم سینوزیت برطرف شود. هوای سرد و خشک موجب می‌ شود مژه‌های سینوس از کار بیفتند و نتوانند مواد داخل سینوس را تخلیه کنند و موجب سینوزیت شوند. با بُخور دادن این مژه‌ها دوباره فعال می‌ شوند.

پس در محیط خشک و یا هنگام سرماخوردگی و در هوای اتاقی که با گاز یا شوفاژ گرم می‌ شود، بهتر است 5 تا 10 دقیقه پیش از خواب بُخور دهید و از تبدیل سرماخوردگی‌ ها به سینوزیت جلوگیری کنید.

ساناز فرهیدوش
7th January 2011, 11:30 AM
باسردرد های مرگ آوری به نام میگرن که به هیچ صراطی مستقیم نیست چه کنیم ؟

پژواک
7th January 2011, 01:27 PM
اساسا برای دوری از میگرن باید حواستون باشه چه چیزیایی اصولا سبب بروز حمله میشن!

دوری از خوراکی های زیر به طور عمومی: آجيل، سوسيس و کالباس، شکلات، قهوه، شير، ماهي و... «اغلب غذاهاي تشديد کننده ميگرن، خاصيت محرک يا حساسيت زا دارند. انواع افزودني هاي شيميايي به کار رفته در کنسروها و مواد غذايي آماده، مي تواند عامل تشديد سردردهاي ميگرني باشد مثل سوسيي و کالباس، تن ماهي و نوشابه هاي گازدار.» يکي از اين افزودني ها گلوتامات است؛ نمک اسيد آمينه اي که دريافت هاي عصبي موجود بوده و در انواع کنسروها و غذاهاي يخي به کار مي رود. اما مواد غذايي طبيعي و سالم مثل لبنيات، مغزهاو برخي ميوه ها هم ممکن است حملات ميگرني را افزايش دهند. اين طور که دکتر کشاورز مي گويد، انواع آجيل از جمله پسته، تخمه، گردو و بادام زميني به خاطر داشتن روغن و مس مي توانند احتمال بروزحملات ميگرني را فزايش دهند. بين همه مغزها، بادام زميني و فرآورده هاي آن مثل کرده بادام زميني حاوي مقدار بيشتر مس است و بنابراين خوداري از مصرف آنها براي ميگرني ها ضروري به حساب مي آيد. در ضمن، مس در شکلات، جوانه گندم، مرکباتي مثل نارنگي، پرتقال و گريپ فروت هم به مقدار قابل توجهي وجود دارد. حضور مس در اين خوراکي ها باعث به هم خوردن تعادل بين عناصر معدني مثل روي، آهن و مس مي شود. مس در متابوليسم فعال کننده آمين ها نقش اساسي دارد و ميگرن هم چيزي نيست جر تغيير قطر رگ هاي خوني در سر. البته مرکبات به جز مس، داراي ماده اي به نام اکتوپامين هم هستن که فعال کننده رگ هاست و مي تونه باعث انقباض رگ هاي خوني درمغز و شروع حمله ميگرن شه

کاهش استرس

کنترل خواب

دوری از فشارهای عصبی

پژواک
7th January 2011, 01:28 PM
روش حذفي
نکته مهم در تنظيم برنامه غذايي ميگرني ها اين است که بفهمند به چه خوراکي هايي حساسيت بيشتري دارند. حالا چطور مي شود اين را فهميد؟ متخصصان اسم اين روش را گذاشته اند روش حذفي. به اين ترتيب که شما اول هيچ رژيم غذايي خاصي نداريد، همه چيز مي خوريد و سردردهايتان هم به تناوب تکرار مي شوند بعد يک مرتبه، تمام گروه هاي غذايي مشکوک را از برنامه غذايي تان حذف مي کنيد، ديگر لبنيات، مرکبات، ماهي و سوسيس و کالباس و بقيه موادي را که گفتيم، نمي خوريد. به جاي آنها بايد مواد کم ضرري مثل ميوه هاي تازه، سيب زميني، غلات، کپسول امگا 3 يا روغن ماهي، گوشت قرمز وگوشت مرغ را در برنامه غذايي تان جايگزين کنيد. بعد از چند هفته که علايم ميگرن در شما خفيف تر شد، تازه شروع مي کنيد به اضافه کردن يکي يکي گروه هاي غذايي بالا؛ يعني اول، لبنيات را در برنامه غذايي تان مي گنجانيد و بعدش آجيل، سوسيس و کالباس را؛ تا ببينيد با خوردن دوباره کدام يک از اين مواد، سردردهاي تان شروع مي شود. با اين روش، شما کشف مي کنيد که به کدام دسته از مواد غذايي حساسيت بيشتري داريد و ديگر در باره مصرف آنها احتياط بيشتري بايد به خرج دهيد.

ساناز فرهیدوش
7th January 2011, 02:33 PM
فقط به پنیر حساسم .وای امان از وقتی میگیره این توهم بینایی نمیذاره درس بخونم اونوقته که درد دوبرابر میشه .ادم دوست داره بچسبه به آسمان !

javan0012
8th January 2011, 07:48 PM
میگن بخور گرم!

بُخور گرم و مرطوب بسیار مفید است. بُخور موجب می ‌شود ترشحات، نرم شده و از سینوس راحت ‌تر خارج شوند و علائم سینوزیت برطرف شود. هوای سرد و خشک موجب می‌ شود مژه‌های سینوس از کار بیفتند و نتوانند مواد داخل سینوس را تخلیه کنند و موجب سینوزیت شوند. با بُخور دادن این مژه‌ها دوباره فعال می‌ شوند.

پس در محیط خشک و یا هنگام سرماخوردگی و در هوای اتاقی که با گاز یا شوفاژ گرم می‌ شود، بهتر است 5 تا 10 دقیقه پیش از خواب بُخور دهید و از تبدیل سرماخوردگی‌ ها به سینوزیت جلوگیری کنید.

بخور سرد برای چه کاری استفاده می شود ایا می توان از بخور گرم برای سرماخوردگی کودک یک ساله استفاده کرد بخور سرد چطور

پژواک
9th January 2011, 10:58 AM
بخور های سرد, نسل جدید بخور های گرم هستند و قابلیت بهتری دارند.برای اینکه باعث میشن ذرات آب و بخار بیشتری وارد مجرای تنفسی بشه.دستگاه های بخور سرد بوسیله روشهای پیشرفته اولتراسوند این قابلیت رو دارند که بتوانند بر خلاف بخور های گرم ایجاد ذرات بسیار ریز کنند

اقدامات کمکی برای سرماخوردگی کودکان

از يك دستگاه بخور يا بخور سرد براي مرطوب كردن فضاي اتاق استفاده كنيد يا با فرزند خود به داخل حمام رفته، آب داغ را باز كرده، در را بسته و با او در حدود 15 دقيقه در فضاي حمام بنشينيد. وان آب گرم نيز مي تواند همين نتيجه را داشته باشد به خصوص اگر مقداري روغن منتول (نعنا) يا اكاليپتوس به آب اضافه كنيد كه يك راه مطمئن و آرامش بخش براي درمان موقت گرفتگي بيني مي باشد....

در کودکان بهتره از بخور گرم استفاده نشه

javan0012
13th January 2011, 04:07 PM
با سلام وخسته نباشید خیلی وقت است که سوزش معده دارم مخصوصا شب ساعت 4 به بعد سوزش معده ام زیاد می شود واذیت می کند به دکتر مراجعه کردم برایم 28 عدد کپسول امپرازول 20 تجویز نموده روزی یک عدد صبح نا شتا مصرف کنم ولی وقتی من در اینترنت سرچ کردم نوشته بود این دارو سرطان زا است ایا این دارو سرطان زا است ایا می شود به جای این دارو از داروهای دیگر استفاده کرد یا دارو ی گیاهی مصرف کرد به نظر شما تشخیص پزشک چه بوده ایا زخم معده دارم یا اسید معده ام افزایش پیدا کرده علت این ناراحتی چیست با تشکر

cloudy
13th January 2011, 04:56 PM
با سلام امپرازول جز PPI ها (proton pomp inhibitors) هستند عمل این داروها کاهش اسید می باشد این داروها جز امن ترین داروها جهت کاهش اسید معده هستند و معمولا توصیه می شود که این داروها در مورد کاهش اسید معده داده شود مگر اینکه کنترااندیکاسیونهای مصرف این داروها وجود داشته باشد. این هم جمله ای از خود کتاب پزشکی داخلی ما می باشد :"تومورهای کارسینوئید در برخی از حیوانات آزمایشگاهی با مصرف این داروها گزارش شده است ولی علیرغم استفاده فراوان این داروها تا کنون تومورهای کارسینوئید در انسان گزارش نشده است" ولی به هر حال داروها مواد شیمیایی هستند و عوارض خودشان را دارند هیچ دکتری نمی تواند قسم بخورد که هیچ دارویی بدون عارضه است. در مورد قسمت دوم سوال هم باید گفت که باید از پزشکتان بپرسید این دو مورد یعنی افزایش اسید معده و زخم معده را باید با معاینه بالینی و آزمونهایی که پزشک معالج انجام می دهد از هم افتراق داد. یکی از علل ایجاد زخم معده افزایش اسید معده است. پس نمی توان بدون معاینه و از دور تشخیص گذاشت.

javan0012
13th January 2011, 05:06 PM
یعنی افزایش اسید معده و زخم معده را باید با معاینه بالینی هیچ معاینه بالینی انجام نداد والان که 3روز مصرف می کنم معده مقداری از قبل بهتر است

cloudy
13th January 2011, 06:21 PM
عرض کردم جدا از هم نیستند یکی از علل زخم معده افزایش اسید معده است هرچند علل دیگری هم وجود دارد. ولی افرادیکه به دکتر مراجعه می کنند و از سوزش معده و درد معده شاکی هستند معمولا برایشان ppi و داروهای دیگر کاهنده اسید معده می دهیم و معمولا آزمایشات دیگری انجام نمی دهیم

ahmad0012
18th January 2011, 08:17 PM
باسلام علایم عفونت معده چیست واز کجا می توان انرا تشخیص داد وچه درمانی برای عفونت معده به کار میرود ایا داروی گیاهی در این زمینه وجود دارد

ساناز فرهیدوش
18th January 2011, 09:00 PM
يکي از روش هاي متداول تشخيصي استفاده از آزمايش خون است به طوري که پزشک در نتايج آزمايش به دنبال آنتي بادي ها مي گردد به اين معنا که اگر در خون آنتي بادي مشاهده شود نشانه وجود عفونت هليکوباکتر پيلوري است. همچنين در روش ديگر از دستگاه آندوسکوپ استفاده مي شود و چنانچه نتيجه نمونه برداري مثبت باشد به معني وجود عفونت در معده است. تست تنفسي نيز از روش هاي تشخيصي مورد استفاده است به طوري که به بيمار ماده اي خورانده مي شود و اگر عفونتي در معده باشد آن ماده واکنش نشان مي دهد و به صورت گاز از ريه متصاعد مي شود. اين در حالي است که اندازه گيري آنتي ژن در مدفوع و نمونه برداري از معده به روش آندوسکوپي و فرستادن آن به پاتولوژي و رنگ آميزي نمونه نيز از روش هاي تشخيصي مورد استفاده به شمار مي رود.

ساناز فرهیدوش
18th January 2011, 09:00 PM
رژيم هاي درماني عفونت معده بيش از 20 نوع و ترکيبي از داروهاست، چرا که هليکوباکتر به يک دارو مقاوم است، اما روش متداول براي درمان اين بيماري رژيم هاي 3 يا 4 دارويي است که داروهايي چون امپرازول، آموکسي سيلين، مترونيدازول، بيسموت، فورازوليدون و کلاريترو مايسين را شامل مي شود.
به گفته او طول درمان اين بيماري 10 تا 14 روز طول مي کشد و درصد ريشه کني آن 80 تا 90 درصد است، ولي حتي آنهايي که درمان مي شوند نيز با احتمال عود 2 درصد روبه رو هستند به همين جهت لازم است پس از تکميل دوره درمان دارويي، بيمار تست تنفسي داشته باشد. اين متخصص بيماري هاي داخلي به رژيم غذايي بيماران نيز اشاره مي کند و توضيح مي دهد که هنوز رژيم غذايي مشخصي براي اين بيماران به اثبات نرسيده، چرا که اين خود بيماران هستند که به مرور پي مي برند تحمل چه مواد غذايي را دارند و به کدام يک از آنها واکنش نشان مي دهند.

ahmad0012
19th January 2011, 07:49 AM
با سلام من 5 سال پیش دهانم بو می داد وبرای علت مشکل به متخصص داخلی مرجعه کردم بعد از نگاه کردن به زبانم گفت باید اندوسکوپی از معده انجام دهم پس از اندوسکوپی وازمایش خون گفت عفونت معده دارم ومقداری هم زخم معده دارم وبرام دارو تجویز نمود وبهتر شدم الان بعد از 5سال دیگر دهانم بو نمی دهد ولی سوزش معده دارم وقتی ترشی ونوشابه می خورم بدتر می شود ایا این علت باز می تواند به علت عفونت معده باشد به دکتر عمومی مراجعه کردم برایم قرص امپرازول 30 عدد تجویز نموده ایا احتیاج به ازمایش خون واندوسکوپی هست انجام دهم وایا اندوسکوپی خطرناک نیست چون شنیده ام اندوسکوپی خودش باعث زخم می شود نمی شود با سونگرافی زخم معده را تشخیص داد با تشکر

ساناز فرهیدوش
19th January 2011, 10:07 AM
خود اندوسکوپی به خودی خود سبب ایجاد زخم نمی شود .اما ترشح زیاد اسید معده و بازگشت آن به مری سبب ایجاد درجاتی از اسیب به آن می شود . اندوسکوپی روسی است که میزان اسیب و نوع اسیب معده . مری با آن مشخص می شود .
در حقیقت با این روش پزشک از نزدیک مشکل را مشاهده می کند .و بهترین نوع درمانو دارو برای شما اعمال می شود .
با امید بهبود و شادابی شما دوست عزیز

ahmad0012
19th January 2011, 08:50 PM
پسر فامیلم 6ساله است نمی تواند جمله بگوید زود هم اعصابش خراب می شود وبه دکتر متخصص اعصاب برده گفته نام بیماری پسرش pddاست این بیماری چیست وعلت چیست

s.golgol
19th January 2011, 08:51 PM
سلام
اطلاعاتي درباره قرص گلوكزامين كندروئيتين پلاس ميخوام ميتونين كمكم كنين ؟

ساناز فرهیدوش
19th January 2011, 09:19 PM
http://neurolinguistics87.persianblog.ir/post/7

البته باید در توان بخشی تحت آموزش قرار بگیرند .بهبود نسبی در طی سال های متمادی اتفاق می افتد .

ساناز فرهیدوش
19th January 2011, 09:21 PM
مکمل غذایی گلوکوزامین معمولا از پوسته‌ صدف‌ها یا در آزمایشگاه ساخته می‌شود و به عنوان کمک‌کننده به ترمیم غضروف‌های مفاصل به فروش می‌رسد.

گلوکوزامین در بدن در ساخته‌شدن "بالشتک" غضروفی که سر استخوان‌ها را در مفاصل احاطه می‌کنند، مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.
در آرتروز (استئوآرتریت) (http://hamshahrionline.ir/News/?id=436)این بالشتک غضروفی تخریب شده و باریک و سفت می‌شود.
با توجه به اینکه گلوکوزامین یک عنصر سازنده غضروف طبیعی است، تصور بر این است که مصرف گلوکوزامین به عنوان مکمل ممکن است به فراهم‌آوری مواد لازم برای بازسازی غضروف مفصل کمک کند.
شواهد علمی در مورد تاثیر بخشی گلوکوزامین در آرتزوز متناقص بوده است. برخی از بررسی‌ها نشان داده‌اند که گلوکوزامین ممکن است سرعت پیشرفت تخریب غضروف مفصل را در آرتروز کاهش دهد و برخی دیگر سودمندی بیشتر از دارونما برای آن نشان نداده‌اند.
قبل از مصرف گلوکوزامین برای درمان آرتروز، باید با دکترتان در این مورد مشورت کنید.
مصرف گلوکوزامین در اغلب افراد بزرگسال بی‌خطر است. عوارض جانبی مانند نفخ و دردهای چنگه‌‌ای شکمی ممکن است رخ دهد.
در این موارد نباید از مکمل گلوکوزامین استفاده کنید:

بارداری یا شیردهی.
ابتلا به آسم (http://hamshahrionline.ir/News/?id=32770).
اگر قرار است در دو ماه آینده جراحی داشته باشید.
داروی ضدانعقاد وارفارین (کومادین) با گلوکوزامین هیدوکلراید تداخل دارد. گلوگوزامین اثرات ضدانعقادی این دارو را افزایش می‌دهد. بنابراین اگر وارفارین مصرف می‌کنید، نباید گلوکوزامین به همراه آن استفاده کنید.

غلامعلی نوری
7th February 2011, 01:44 PM
پسر فامیلم 6ساله است نمی تواند جمله بگوید زود هم اعصابش خراب می شود وبه دکتر متخصص اعصاب برده گفته نام بیماری پسرش pddاست این بیماری چیست وعلت چیست

با درود

آیا کودک حاصل ازدواج فامیلی نبوده ؟؟

این بیماری نوعی از ناهنجاریهای رشدو نموی در بچه هاست که در گروه

اوتیسم قرار می گیره

*کودک در ارتباط با دیگران و اجتماعی بودن مشکل داره

* در بکار بردن مهارتهای زبانی مشکل داره

* دوست داره جدا از جمع دیگر بچه ها بازی کنه

درمان درست و حسابی نداره اما شاید به مرور زمان بهتر بشه

LaDy Ds DeMoNa
7th February 2011, 05:45 PM
راجب اوتیسم یه مستند زیباو کاربردی از شبکه 4 سیما تماشا کردم

«نجات از اوتیسم» که به ریشه‌یابی بیماری اوتیسم (درخودماندگی) و جستجو برای پیداکردن درمان آن می‌پردازد.

اگه لینک دانلودش رو پیدا کردم براتون می ذارم

javan0012
21st February 2011, 09:44 PM
با سلام جمعه شب قبل ازشام یک تیکه شیرین بیان خوردم وماکارونی وسویا خوردم وبعد ازان مقداری زنیان خوردم وبعدازان به حمام رفتم وانفیه پاکستانی جهت سینوزیت خریده بودم داخل بینی ریختم وبعد از حمام یک کپسول چرک خشک کن ویک قرص سرماخوردگی انداختم وخوابیده ام وصبح ساعت سه که پا شدم سرم بسیار سنگین شده بود وهمه جا دور سرم می چرخید واصلا نمی توانستم سرم راتکان دهم وحالت تهوع نیز داشتم وبا بدبختی به درمانگاه رفتم ویک سرم وصل کردم ووقتی به خانه برگشتم استفراغ کردم وتاشب نمی توانستم چشمم را باز کنم ودوباره به دکتر مراجعه کردم فشارخونم پایین بود وسرم وصل کردم ویک سرم نیزشب دوباره وصل کردم حالم یک مقدار بهتر شده وچشمام رانیز میتوانم بازکنم ولی وقتی راه میروم وسرم راتکان میدهم سرگیجه میگیرم ودرست نمیتوانم راه بروم علت چیست اخر نفهمیدیم علت از چه بود والان نیز نمی توانم درست راه بروم وحلت تهوع دارم

ساناز فرهیدوش
21st February 2011, 09:56 PM
دوست خوب غلایم شما شبیه سینوزیت حاده .حتما دوباره به پزشک متخصص مراجعه کنید حتما .

javan0012
22nd February 2011, 07:11 PM
دوست خوب غلایم شما شبیه سینوزیت حاده .حتما دوباره به پزشک متخصص مراجعه کنید حتما .

یکدفعه این نارحتی پیش امد سینوزیت مگر سرگیجه می اورد حالت تهوع نیز داشتم واستفراغ نیز کردم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد