PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر خواهی درباره متنی که نوشتم

paiiz
7th March 2010, 10:56 PM
این متن رو خودم نوشتم می خواستم اگه ممکنه ایراد اشکالاشو بهم بگید خوشحال میشم

سوگند به خورشیدی که صبحدم از چشمانت طلوع می کند،سوگند به همه دوری ها و همه ی پروانه های آواره،سوگند به زمانی که نامت بر زبانم جاری شد و کویر ها جنگل و برکه ها دریا شدند،سوگند به باغ های گیلاس و گلابی،دلم برای عطر نفسهایت که همه گنجشک های دنیا را عاشق می کند تنگ شده است.
سوگند به واژه هایی که هر شب به ستاره های عاشق می سپارم
سوگند به بوسه هایی که همراه پرستو های مهاجر فرستاده ام
سوگند به دلشوره های وقت رفتن که طعم گس خرمالو می دهد،بی عشق هیچ گیاهی نمی روید،هیچ پرنده ای ،بالی برای پرواز ندارد.... نه سیبی به دنیا می آید، نه بیدی مجنون می شود.
به همه نرگس هایی که لا به لای دفترم می روید سوگند من از تو لبریزم و اگر نباشی برکه ای کدر و خاموش می شوم.

بانوثریا
7th March 2010, 10:59 PM
من که سر رشته ایی ندارم به نظرم خوب بود ولی جمله بندی هاش فک کنم مشکل داره

kab
7th March 2010, 11:15 PM
البته که زیبا بود و سرشار از عواطف

ولی به نظر من یه سری کلمات درست به کار نرفته بود
کلمه سوگند لازم بود ولی طوری در جملات به کار رفته بود که بعد از چند تا جمله اول خسته کننده بود همین امر باعث شده نوشته یه مقدار خشک باشه
نکته بعدی کاربرد بعضی کلمات بود مثل گلابی که من فکر میکنم در این نوع متن از گلابی استفاده نمیکنن
فکر کنم گلابی رو بیشتر برای متن طنز بکار میبرن

در کل نشون دهنده طبع زیبای شما بود
امیدوارم موفق باشید

Admin
7th March 2010, 11:24 PM
متن شما خوبه ... تنها ایرادش انتهاشه.
باید همون جور که متن اوج میگیره یه جایی فرود داشته باشه و تمام بشه ... ;)

مال شما انگاری از وسط قطع میشه... موفق باشی

آبجی
7th March 2010, 11:30 PM
سلام خیلی خوب بود به نظرم اون تکرار هم لازم بوده یه جوری برای تاکید بیشتر فکر میکنم استفاده کردی .

متن خوب بود حس خوبی رو منتقل میکرد این حس رو smilee_new1 (11) ولی اقا مصطفی راست میگن متن خیلی خوب شروع شده ولی یکباره قطع شده ولی اگه تلاشت رو بیشتر کنی مطمئنن جز بهترین ها هستی و این امر فقط با تمرین در نوشتن و تقویت نوشتن صورت میگیره .

خوشحال میشیم که باز هم نوشته هات رو برامون بذاری

موفق باشی@};- .

moji5
8th March 2010, 06:32 PM
سوگند نامست.
قشنگه
میخوای کاملش کنی.
حالا چرا اینهمه سوگند.
میشه خودت توضیح بدی.

matrix
8th March 2010, 06:37 PM
خیلی خوبه {happy}
دوستان لطف کردن و ایرادات رو گفتن که من هم همنظر هستم با اونا;)

در کل خوبه امیدوارم که ادامه بدی {big hug}

موفق باشی;;)

*مینا*
8th March 2010, 07:14 PM
عالی بود پاییز عزیز

با اجازه جسارت کردم و از نوشتت الهام گرفتم ، این طوری در اومد 8->البته به پای نوشته ی شما نرسید @};-

به پرتو زعفران رنگ خورشید که آغاز سحرگاهان به نرمی ،پلک هایت را نوازش می کند،
به جدایی ها و نبودنت ، به همه ی پروانه های آواره سوگند
سوگند به بیشه زار گل شقایق ، دلم برای عطر نفس هایت که برایم همچو آواز ققنوس است ، دلم برای نگاهت که همدم شب های تنهاییم است ، دلم برای در کنار من بودنت ! تنگ شده است .

به واژه هایی که هر شب به ستاره های عاشق می سپارم
به رازهایی که همراه قاصدک های زرین برایت فرستاده ام
با همه ی وجودم سوگند بی عشق هیچ گیاهی نمی روید ، هیچ گلبرگی خود را به دل نسیم نمی سپارد ،هیچ ترانه ای در عمق جان نمی رقصد ، .... نه بیدی مجنون می شود و نه لیلا لیلی ....
به همه ی غنچه های گل نسترن سوگند ، من از تو لبریزم و با تو به اوج می رسم ...

تاری
8th March 2010, 07:58 PM
یارب

با سلام
متن خوبیه ولی در منظره سازی مدام از شاخه ای به شاخه شده اید اگر این تصویر سازی از یک نقطه شروع و در عین تمثیل به نتقطه ای در طول موضوعات بپردازید بهتر می توانید جملات پیوسته و موزون بیان کنید.

د این موارد تکرار و تمرین عامل اصلی مطالب خوب هستش.
موفق باشید.

یاعلی

paiiz
8th March 2010, 08:08 PM
سلام ممنون از همه به خاطر راهنمایی هاتون
مینا خانوم متنی که نوشتی خیلی قشنگ بود مرسی
خودم الان یه چیزای دیگه ای به ذهنم اومد که نوشتم خدا کنه ایندفه بهتر شده باشه
دوس دارم بازم ایراداشو بگین

سوگند به زمانی که نامت بر زبانم جاری شد و همه پروانه ها را عاشق کرد
سوگند به همه دوری ها و به همه جاده های بی رحم جدایی
سوگند به زمزمه های شبانه ای که زندانیند،دلم برای عطری که هر صبح از دستانت متولد میشود تنگ شده است.
سوگند به واژه هایی که هر شب به ستاره های بی تاب می سپارم
سوگند به نفس هایی که از نارنجستان های خیالم آغاز می شود تا به دامن تو میرسد،دلم برای کودکی مهتاب تنگ شده است.
به گل های مریمی که زیر باران می رقصند سوگند،جواب سلام گلبرگ های اطلسی را نمی دهم اگر تو، در کنارم نباشی،تو می توانی بال فرشته ها را بگیری و روی ستاره ها راه بروی
،تو می توانی همه ی حرف های ناگفته ی من را بخوانی،تو از دریا هم آبی تری و هیچ گاه رنگ نمی بازی
در کنارم بمان تا از تو لبریز شوم و از غزل هایم خانه ای برایت بسازم.

moji5
8th March 2010, 09:17 PM
خیلی بهتر و قابل لمس تر شده

moji5
8th March 2010, 09:18 PM
میبینم که به مینا خانوم هم سرایت کرد.
ببینیم بعدی کیه

kab
8th March 2010, 09:39 PM
سلام ممنون از همه به خاطر راهنمایی هاتون
مینا خانوم متنی که نوشتی خیلی قشنگ بود مرسی
خودم الان یه چیزای دیگه ای به ذهنم اومد که نوشتم خدا کنه ایندفه بهتر شده باشه
دوس دارم بازم ایراداشو بگین

سوگند به زمانی که نامت بر زبانم جاری شد و همه پروانه ها را عاشق کرد
سوگند به همه دوری ها و به همه جاده های بی رحم جدایی
سوگند به زمزمه های شبانه ای که زندانیند،دلم برای عطری که هر صبح از دستانت متولد میشود تنگ شده است.
سوگند به واژه هایی که هر شب به ستاره های بی تاب می سپارم
سوگند به نفس هایی که از نارنجستان های خیالم آغاز می شود تا به دامن تو میرسد،دلم برای کودکی مهتاب تنگ شده است.
به گل های مریمی که زیر باران می رقصند سوگند،جواب سلام گلبرگ های اطلسی را نمی دهم اگر تو، در کنارم نباشی،تو می توانی بال فرشته ها را بگیری و روی ستاره ها راه بروی
،تو می توانی همه ی حرف های ناگفته ی من را بخوانی،تو از دریا هم آبی تری و هیچ گاه رنگ نمی بازی
در کنارم بمان تا از تو لبریز شوم و از غزل هایم خانه ای برایت بسازم.

عالی بود {applause}{applause}{applause}

حالا خداوکیلی خودت این متن رو با قبلی مقایسه کن :-??

چقدر زیباتر شد :)>-

مخصوصا این قسمت

به گل های مریمی که زیر باران می رقصند سوگند،جواب سلام گلبرگ های اطلسی را نمی دهم

خیلی زیباست {thumbs up}

paiiz
8th March 2010, 09:53 PM
وای امیدوارم کردین
حالا دارین الکی می گین یا هندونه زیر بغلم میذارین؟ فصل هندوونه تموم شده ها
در هر صورت مرسی از لطفتون
در ضمن آقا مجی نفر بعدی خودت باش.... منتظرم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد