PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال

asad_njav
4th March 2010, 07:19 PM
سلام بر همه دوستان
لطفاً اگر مرجع يا راهنماي درمورد زير داريد به من اطلاع دهيد:
مي خواهم سيم پيچي داشته باشم که مغناطيس ميشود...و مي خواهم شئ کوچکي را بدون نيروي مکانيکي اوليه از ابتداي آن وارد کنم به صورتي که از اين سيم پيچ گذشته و با سرعت از آن طرف خارج شود(بيافتد)، براي اينکار چه بايد بکنم؟؟؟؟
سپاسگزارم
ميتوانيد با ايميل زير هم تماس بگيريد:
zap1662000@gmail.com

ICE
16th March 2010, 05:36 PM
سلام بر همه دوستان
لطفاً اگر مرجع يا راهنماي درمورد زير داريد به من اطلاع دهيد:
مي خواهم سيم پيچي داشته باشم که مغناطيس ميشود...و مي خواهم شئ کوچکي را بدون نيروي مکانيکي اوليه از ابتداي آن وارد کنم به صورتي که از اين سيم پيچ گذشته و با سرعت از آن طرف خارج شود(بيافتد)، براي اينکار چه بايد بکنم؟؟؟؟
سپاسگزارم
ميتوانيد با ايميل زير هم تماس بگيريد:
zap1662000@gmail.com

راستش من منعی به اون صورت ندارم ولی یه ایده ساده برای چنین کاری دارم

سیم پیچ شما باید از دو قسمت تشکیل شده باشه (مثلا سیم پیچ شما در دو قسمت در جهت های مخالف پیچیده شده باشن)

و اگر از جریا ac استفاده کنید این دو قسمت به دلیل اختلاف فازی که دارند یه نیروی دافعه و یه نیروی جاذبه تولید میشه که در نهایت منجر به حرکت قطعه میشه

درست مثل راه اندازی موتور میمونه! که فلو هایی که خلاف جهت هم هستند میتونید رتور رو بچر خونن اساس این قضیه رو میتونید در هر کتاب مربوط به ماشین های الکتریکی پیدا کنید

سربلند و پیروز باشید

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد