PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تست روانشناسی شما درون گرايي يا برون گرا؟؟!!

Mina_Mehr
27th February 2010, 12:54 AM
با سلام@};-
دوستان در اين پست قصد داريم بررسي كنيم كه چند درصد از بچه هاي گل سايت نخبگان درون گرا يا برون گرا هستن و قبل از هر چيز از دوستان خواهشمندم كه به طور دقيق تعريف اين 2 واژه رو مطالعه كنن و بعد بر اساس نتيجه اي كه ميگرن يكي از 2 گزينه ي درون گرا و برون گرا رو انتخاب كنن ;;)
دوستان لطفا نتيجه اي كه ميگيرين رو هم در اين پست ارسال كنين تا همگي از وضعيت هم اطلاع داشته باشيم ، البته هر كسي مايل نيست ميتونه اين كا رو نكنه و فقط رأي بده;)

با تشكر از همه ي دوستان @};-

برون گرا هستيد يا درون گرا ؟

http://www.tebyan.net/image/big/1386/05/21366232246501082623323119282240177195163176.jpg
شخصيت انسان ها را مي توان با معيارهاي گوناگوني به دسته هاي مختلف تقسيم بندي كرد. در اينجا شخصيت انسان ها نخست با نحوه ارتباطشان با ديگران به دو دسته درونگرا و برونگرا تقسيم بندي شده است.
متوجه باشيد كه هر دوي اين دو نوع شخصيت كاملا طبيعي و نرمال مي باشد. برونگرايان به سوي جهان عيني متمايل بوده و درونگرايان به سوي جهان ذهني و غير عيني.
شما با آگاهي يافتن از خصوصيات شخصيتي هر دو گروه قادر خواهيد بود با شناسايي آنها رابطه ي بهتري با آنها برقرار سازيد:
ويژگي هاي شخصيتي برونگراها

1 ) علاقه مند به وقايع پيرامون خود
2 ) رو راست و معمولا پرحرف
3 ) عقيده ي خود را با عقايد ديگران مقايسه مي كند
4 ) اهل عمل و پيشقدمي در كارها
5 ) به سهولت دوستان جديدي يافته و يا با يك گروه خود را وفق مي دهد
6 ) افكار خود را بيان مي كند
7 ) علاقه مند به افراد جديد
8 ) بزرگترين وحشت وي آن است كه نكند پس از يك فاجعه هولناك آخرين بازمانده بشر روي زمين باشد (ترس از قطع ارتباط با دنياي خارج و مردم) تنهايي براي وي بسيار آزار دهنده مي باشد9 ) از تعامل و ارتباط برقرار كردن با ديگران انرژي مي گيرند
10 ) خوش مشرب بوده اما زياد احساساتي نيستند
11 ) ريسك پذيرند، سريع تصميم مي گيرند، اجتماعي هستند، درك آنها آسان است، شخصيت آنها در خلوت و حضور ديگران يكسان است و معاشرتي هستند
12 ) پس از آنكه حرف خود را زدند به گفته ي خود مي انديشند. علاقه مند به كار گروهي هستند. نقل هر مجلس مي باشند. موسيقي با صداي بلند و فعاليت هاي هيجان انگيز را بيشتر دوست دارند
13 ) رنگ هاي روشن را بيشتر دوست دارند. بيشتر از اعمال ديگران خشمگين مي گردند تا اعمال خودشان. اطلاعات شخصي خود را به سادگي با ديگران قسمت مي كنند. رويكرد سريع الوصول را بيشتر ترجيح مي دهند. تنها از روي تجارب زندگي خود درس مي گيرند و نه عبرت گرفتن از ديگران
14 ) 57 الي 60 درصد از جمعيت زمين را تشكيل مي دهند.
البته خصوصيات فوق هيچ ارتباطي با اعتمادبه نفس داشتن فرد برونگرا ندارد، يك برونگرا ممكن است اعتمادبه نفس پاييني داشته باشد
ويژگي هاي شخصيتي درونگرا
1 ) علاقه مند به احساسات و افكار خودشان. نياز به داشتن قلمرو شخصي. كم حرف، ساكت و متفكر.
2 ) دوستان زيادي ندارد. در ارتباط برقرار كردن با افراد جديد مشكل دارد. علاقه مند به سكوت و تمركز. از ديد و بازديد هاي غير منتظره و ناگهاني بيزار است
3 ) كارايي وي در تنهايي بيشتر است. بزرگترين وحشت وي آن است كه در يك جمع شلوغ قرار گيرد. ترس از آنكه فرديت خود را از دست بدهد. از فعاليت هاي انفرادي انرژي مي گيرد. 65 درصد نوابغ را درونگرايان تشكيل مي دهند

4 ) در بين انبوه مردم بودن آنها را خسته مي كند. معمولا كمرو هستند. دركشان مشكل است. اهل ايده و عقايد نو مي باشند
5 ) شخصيتي متمايز در خلوت خود و در حضور ديگران دارند. مشتاق و احساساتي مي باشند. معمولا احساساتشان را بيان نمي كنند. در جمع ناآشنا ساكت اما در جمع دوستان خود راحت مي باشند. تمركزشان قوي است. براي تصميم گيري به زمان نياز دارند. پيش از حرف زدن مي انديشند
6 ) از در ميان گذاشتن اطلاعات شخصي خود با ديگران ممانعت مي كند. مايل به رويكرد آهسته اما دقيق مي باشد. با مشاهده درس مي آموزد (عبرت از ديگران) و پس از آموختن روش زندگي، زندگي خود را آغاز مي كند
7 ) 25 الي 40 درصد از جمعيت را تشكيل مي دهند .اين خصوصيات هيچ ارتباطي با كمرويي درونگرايان ندارد، ممكن است آنها خيلي هم با اعتمادبه نفس باشند. . از قوانين بيزار و خواهان آزادي است

Admin
27th February 2010, 06:16 AM
برخی از ویژگیهای شخصیتی برون گرایی در من هست ولی اکثر ویژگی های درون گرایی رو دارم.

و فکر می کنم بیشتر درون گرا هستم تا برون گرا ...

موفق باشی

hoora
27th February 2010, 06:47 AM
نمیشه گفت درون گرای مطلق یا برون گرای مطلق!
از دید خودم شامل هر دو تاش میشه ولی بیشتر برون گرام

AvAstiN
27th February 2010, 06:57 AM
منم با هورا موافقم

محممد
27th February 2010, 07:26 AM
منم فکر کنم بیشتر شخصی درون گرا باشم هرچند که ویژگی هایی مثل علاقه مند به وقایع پیرامون و مقایسه کردن عقاید و رنگ روشن دوست داشتن که مربوط به برون گرایی است رو دارا هستم .

s@ba
27th February 2010, 09:37 AM
دقیق نمیشه گفت چون یه سری از خصوصیات برون گرایی رو هم دارم اما بیشتر درون گرا هستم @};-

ریپورتر
27th February 2010, 12:27 PM
سلام بيشتر ميشه گفت برونگرا هستم

آبجی
27th February 2010, 12:34 PM
خب بعضي از ويژگيهاي درونگرا رو دارم ولي بيشتر از همه برونگرا هستم {tongue}

kab
27th February 2010, 02:09 PM
نمیشه گفت درون گرای مطلق یا برون گرای مطلق!
از دید خودم شامل هر دو تاش میشه ولی بیشتر برون گرام

دقیق نمیشه گفت چون یه سری از خصوصیات برون گرایی رو هم دارم اما بیشتر درون گرا هستم @};-

والا منم هر چی فکر کردم نمیتونم بگم کاملا درون گرا هستم یا برون گرا
در کل فکر کنم از درون دارم میرم بیرون یعنی هر دوتاش هم هستم {big green}

kamanabroo
27th February 2010, 02:16 PM
اینجوری که شما گفتین من بیشتر به برون گرا می خورم :-?

briliant quetion
27th February 2010, 03:04 PM
من هم ويزگي هاي برون گرا هم درون گرا رو تقريبآ برابر دارم!
ولي ويزگي هاا يه جوريه!
اينكه عقايد خود را مقايسه مي كند با دنبال ايده هاي نو و جديد هست تناقض داره كمي!اهل عمل و پيش قدمي در كارها در برون گراها كه نوابغ باشند هست!!
و اينكه درون گراهام در ارتبط برقرار كردن مشكل ندارن ولي سكوت را ترجيح ميدن!

PiXiE
27th February 2010, 03:27 PM
هر دوشون میتونم باشم ...;););)

بعضی وقتا درون گرا , بعضی وقتا برون گرا ...

البته فک نکنم هیچکی یکی ازینا باشه ! آخه ویژگی هارو یجوری نوشتی که از هر کدوم چندتاشو داریم !!!{rock on}

Geek
27th February 2010, 04:21 PM
من درون گراي صد در صد هستم چون اگر نبودم همه عاشق من بودند.{worried}

سها
27th February 2010, 05:05 PM
منم بيشتر برونگرا هستم.

*میترا*
27th February 2010, 05:30 PM
سلام.

منم بيشتر خاصيت برونگراها رو دارم{happy}

صبا محمدي
27th February 2010, 07:45 PM
سلام بیشتر ویژگی برونگرایی رو دارم ولی بعضی ویژگیهای درونگرایی رو هم دارم

faranak_joon
27th February 2010, 07:53 PM
بستگی دارهههه!!

Mina_Mehr
27th February 2010, 07:56 PM
با سلام به همه ي بر و بچه هاي گل نخبه@};-
مرسي از از بابت شركتتون در اين نظرسنجي ;;) منتظر بقيه ي بچه ها هم هستيم{happy}

*مینا*
27th February 2010, 07:58 PM
نیمی برون و نیمی درون گرایم {tongue}

MR_Jentelman
27th February 2010, 08:08 PM
سلام. با تشكر از مينا خانم بابت موضوع خوبي كه گذاشتن.من بيشتر برون گرا هستم.از درونگرا هم بهره ميبرم;){tongue}

Admin
27th February 2010, 10:28 PM
لازم به ذکر می دونم که ...

تشخیص درون گرایی و برون گرایی در همه ی افراد دست خودشونه و منتهی به مواردی که مینا خانوم ذکر کردن نمیشه ..!

چرا که کسانی که بیشتر درون گرا هستن ، مطمئنآ بیشتر به موارد و مسائل درون گرایی یک انسان اهمیت میدن تا برون گرایی و بر عکس.

پس به تشخیص قلبی خودتون نسبت به درون گرایی و برون گرایی خودتون با توجه به حالات و روحیات اخلاقی خودتون اعتماد کنید و یکی از موارد درون گرایی و برون گرایی رو انتخاب کنید.

موفق باشید

باستان شناس
28th February 2010, 08:40 AM
درود بي پايان خدمت همه دوستان عزيزم....................

راستش من فرد برون گرايي هستم......اخه همش در خنده شوخي و گشت و گذار و كندو كاو مكان هاي باستاني هستم......

در عين بسيار آدم ركي هستم........و هميشه خوشحالم......و در كمك به ديگرون...اين باعث خوشحالي بيشتر من ميشه....

و نتايج قشنگشو تا الان ديدم.....

بانوثریا
28th February 2010, 01:01 PM
درون گرا{i dont want to see}

matrix
28th February 2010, 07:21 PM
سلام به همه {big hug}
مثلکه همه نظر دادن غیر از من:-?
فکر کنم من بیشتر درونگرا هستم:">

sepideh1
28th February 2010, 09:09 PM
سلام به همه دوستان خوب و گلم @};-
منم فکر کنم هر دو تاش باشم {i dont want to see} هم برون گرا و هم درون گرا {happy}

*sabrina*
1st March 2010, 10:35 AM
سلام من درون گرا هستم
تقريبا همه خصوصيات درون گرا رو دارم شايد يكي يا دو تا از خصوصيات برون گرا رو داشته باشم

Mina_Mehr
1st March 2010, 11:30 AM
درون گرا{i dont want to see}
مگه درون گرايي بده؟؟!!!:-/

نابغه
1st March 2010, 03:43 PM
سلام من يه كم درون گرام يه كم برون گرا
چون خصوصياتم رو يكجا نداشت

shabnamshirin
1st March 2010, 04:39 PM
من به طور قطع میگم که درونگرا هستم

از کل هفت تا ویژگی بجز جمله ی دوم از شماره 3 همرو دارم

صدای باران
1st March 2010, 09:21 PM
من برون گرا هستم{thumbs down}

عماد آرزومند
2nd March 2010, 12:05 AM
سلام به همه من اکثر خصوصیات درون گرا رو دارم اما دوست دارم تو جمع باشم و از جمعیت واهمه ای ندارم و دوست دارم آهنگ رو با صدای بلند گوش بدم

Mina_Mehr
6th March 2010, 10:52 PM
با سلام خدمت تمامي دوستان عزيزم{happy}
ممنونم از شركت همگي در نظرسنجي@};-
همونطوري كه ابتداي تاپيك هم ذكر شد آمار افراد برون گرا در دنيا بيشتر از افراد درون گراست و اين نتيجه ي آماري بيت بر و بچه هاي نخبگان هم خوش رو نشون داده و ميبينيم كه اكثر افراد متمايل به برون گرايي هستن و اين در حاليست كه ما بايد سعي كنيم خالتي بين اين دو رو در خودمون ايجاد كنيم چرا كه يكسري ويژگي هاي بد در اين هر دو نوع وجود داره كه ما بايد سعي كنيم اونها رو از خودمون دور كنيم و در عوض ويژگي هاي مثبت نوع مخالف رو در خوئ ايجاد و تقويت كنيم{happy}
همچنان منتظر شركت بقيه ي دوستان هستيم;)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد