PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی پی اچ پی تا بی نهایت فصل 1 بخش دوم

ziczag
24th October 2008, 06:36 PM
آموزش استفاده ویژه از توابع ویژه

همانطور که توی بخش قبل گفته شد توابع ویژه توابعی هستند که فعالیت های ویژه ای انجام می دهند و به برخی از آنها از جمله توابع ویژه Server اشاره کردیم.
در این بخش به برخی از کوچکترین کاربرد های آنها اشاره می کنیم.(با این توابع و ایده ها میتوان برنامه های فوق العاده ای ساخت)

خوب در قسمت اول میخوایم با HTTP_REFERER کار کنیم که میتونیم از طریق اون ای پی آدرس رو پیدا کنیم.

خوب مثلا میخوایم مانع ورود یک شخص به وبسایتمون بشیم. سادست فقط یکمی فکر میخواد. این همون IP Ban هست که توی سی پنل هم همچین امکانی رو قرار دادن که دقیقا نمیدونم از چه برنامه نویسی ای برای اینکار استفاده کردن اگر یکی از دوستان بتونه بگه ازش ممنون میشیم.

نوشتن این برنامه وقت زیادی نمیبره کافیه اول HTTP_REFERER دریافت کنیم سپس تشخیص بدیم که آیا این همون ای پیه یا نه:

<?php
$s=$_SERVER[HTTP_REFERER];
switch ($s)
{
case 127.0.0.1:
کد
break;
case 123.4.2.6:
کد
break;
}
?>

البته همین کار رو با آرایه های اندیسی هم میتونید انجام بدید. که فقط قصد من این نیست که بشما بگم چیکار کنید تا از روی این کپی کنید. البته امیدوارم به شما بر نخورده باشه ولی منظورم شما نیستید دوست عزیز
شما که فقط نیاز به یک مدل کوچیک دارید تا جرقه های بزرگی در مغز شما بوجود بیاد.

فقط باید باور داشته باشید تا بشه همین@};-

ziczag
24th October 2008, 06:38 PM
دوستان من این کد رو سریع نوشتم و اصلا وقت نکردم تستش کنم اگر اشتباهی توش داشت لطفا اطلاع بدید;)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد