PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث پيشنهاد شما چيست؟

AvAstiN
26th February 2010, 12:57 PM
ژاپنی ها عاشق ماهی تازه هستند. اما آب های اطراف ژاپن سال هاست که ماهی تازه ندارد. بنابر این برای غذا رساندن به جمعیت ژاپن قایق های ماهی گیری، بزرگتر شدند و مسافت های دورتری را پیمودند. ماهیگیران هر چه مسافت طولانی تری را طی می کردند به همان میزان آوردن ماهی تازه بیشتر طول می کشید.
اگر بازگشت بیش از چند روز طول می کشید ماهی ها، دیگر تازه نبودند و ژاپنی ها مزه این ماهی را دوست نداشتند.
برای حل این مسئله،شرکت های ماهیگیری فریزرهایی در قایق هایشان تعبیه کردند. آن ها ماهی ها را می گرفتند آن ها را روی دریا منجمد می کردند. فریزرها این امکان را برای قایق ها و ماهی گیران ایجاد کردند که دورتر بروند و مدت زمان طولانی تری را روی آب بمانند.
اما ژاپنی ها مزه ماهی تازه و منجمد را متوجه می شدند و مزه ماهی یخ زده را دوست نداشتند. بنابر این شرکت های ماهیگیری مخزن هایی را در قایق ها کار گذاشتند و ماهی را در مخازن آب نگهداری می کردند. ماهی ها پس از کمی تقلا آرام می شدند و حرکت نمی کردند. آنها خسته و بی رمق ، اما زنده بودند.
متاسفانه ژاپنی ها مزه ماهی تازه را نسبت به ماهی بی حال و تنبل ترجیح می دادند. زیرا ماهی ها روزها حرکت نکرده و مزه ماهی تازه را از دست داده بودند.
باز ژاپنی ها مزه ماهی تازه را نسبت به ماهی بی حال و تنبل ترجیح می دادند. پس شرکت های ماهیگیری به گونه ای باید این مسئله را حل می کردند.
آنها چطور می توانستند ماهی تازه بگیرند؟
اگر شما مشاور صنایع ماهیگیری بودید ، چه پیشنهادی می دادید؟

moji5
26th February 2010, 01:06 PM
یکم غیره منطقی به نظر میرسه
ولی اگه اینقد حساس هستن خوب میتونن کاری کنن تا یه فصل ماهیگیری تعطیل بشه و بتونن به پرورش ماهی تو منطقه نزدیک بپردازن یا کاری کنن ماهی ها به این منتطقه برگردن.
ولی اگه اینجوری حساسا" بهتره کوچ کنن برن نزدیک جایی که ماهی داره/.

AvAstiN
26th February 2010, 01:08 PM
یکم غیره منطقی به نظر میرسه
ولی اگه اینقد حساس هستن خوب میتونن کاری کنن تا یه فصل ماهیگیری تعطیل بشه و بتونن به پرورش ماهی تو منطقه نزدیک بپردازن یا کاری کنن ماهی ها به این منتطقه برگردن.
ولی اگه اینجوری حساسا" بهتره کوچ کنن برن نزدیک جایی که ماهی داره/.

همه ژاپني ها كوچ كنند؟!:-/

s@ba
26th February 2010, 03:23 PM
من که میگم بیخیال ماهی شن ;)):-??

moji5
26th February 2010, 04:41 PM
همه ژاپني ها كوچ كنند؟!:-/
مگه میشه همشون ماهیه تازه بخورن
هر کاری کنی بازم یه وعده بیشتر نمیتونن بخورن
تازه اگه همه ژاپن رو بخوای بهشون ماهیه تازه بدی که اگه ماهیم داشته باشن نمیتونن
انگاری صورت مسئله کمی مشکل داره.
هرکه ماهی خواهد باید جوره هندوستان کشد.
میتونن ماهی هایی که میگیرن تو راه بپزن بعد بیارن دمه ساحل بقیه هم بیان اونجا بخرن
چه کاریه ماهیه زنده بیارن

shabnamshirin
26th February 2010, 04:43 PM
و امااااااااااااراه حل بنده:

ریاضت{big green}

shabnamshirin
26th February 2010, 04:44 PM
ولی اگه بخوایم جدی صحبتشو بکنیم شاید بهتر باشه اون چیزها ودر واقع موجوداتی که اون نوع ماهی ازش تغذیه میکنه رو به سمت خودمون بکشونیم

Sookoot
26th February 2010, 05:09 PM
دارم فکر میکنم چطور میشه ماهی هارو به سواحل جزایر نزدیکتر کرد؟؟:-?

AvAstiN
26th February 2010, 05:59 PM
راه حل مي خوايم ها
فرض كنيد شما مشاور صنايع ماهيگيري هستين
پس دنبال يه راه حل باشين ;)

PiXiE
26th February 2010, 07:10 PM
یه تور خیلی بزرگ درست کنن ماهی هارو که میگیرن دیگه از آب بیرون نیارن و همون تو آب بکشنشون تا ساحل ژاپن بیارن بعد حمله کنن بهشون همشونو تیکه پاره کنن و ماهی تازه بوخورن ...{rock on}

حتما الان میخواین بگید تو تور هم بدبختا خسته و بی رمق میشن ؟
نه دیگه براشون یه پخش زنده فوتبال میذاریم که به وجد بیان و موج مکزیکی بدن تا بی حال نشن ...:))

البته اینم بستگی به خلاقیت ژاپنیا داره باید ببینن ماهی ها چی دوست دارن !!!;)

صبا محمدي
26th February 2010, 07:52 PM
به نظر من راه حل منطقی تر این هست که بهتره ژاپنی ها تحقیق کنن دلیل این که ماهی ها از ساحلشون دور شدند چی هست اونها رو برطرف کنند و عامل هایی که باعث جذب ماهی ها میشه رو پیدا کنند و همین طور میتونن ماهی تازه خودشون پرورش بدن

امير آشنا
26th February 2010, 07:57 PM
ممنون از موضوع جالبي كه مطرح كردي ;)

راستش من مي دونم ژاپني ها براي اين منظور چه كاري دارن انجام ميدن . هرچند اون نتيجه اي كه خودشون به دنبالش هستن رو ميگيرن ولي به نظرم روششون انساني نيست . حالا من ميگم قضاوتش با شما :-?

اونا ميان مخازن بزرگ آب درست مي كنن و ماهي ها رو داخل اون مي ريزن . بعد يه ماهي گوشتخوار مثل يه كوسه كوچيك در كنار اونها ميندازن كه دائما ماهي ها رو دنبال كنه و شايد تعداديشون رو هم شكار كنه . با اين كار ماهي ها تا زماني كه به ساحل برسن به قول اونها سرحال و پر انرژي باقي مي مونن {worried}

kamanabroo
26th February 2010, 09:36 PM
علاوه بر نظرهای دوستان {big green}

می تونن یه دریاچه کوچولو درست کنند و از همون آبی که ماهی ها دوست دارن بیارن و توی اون بریزن و ماهی های باردار رو اونجا بندازن تا به شیوه خودشون تخم کنن و تکثیر بشن

و تا جایی که ممکنه شرایط رو از نظر مواد معدنی آب و .... شبیه آب اون جاهایی کنند که ماهی ها دوست دارن

بعد کنار همین دریاچه کوچولو یه رستوران بزرگ بزنن و ماهی تازه و سرحال و زنده و ... نوش جان کنن

البته اگه بهونه دیگه ای نگیرن {big green}

AvAstiN
26th February 2010, 09:57 PM
ممنون از موضوع جالبي كه مطرح كردي ;)

راستش من مي دونم ژاپني ها براي اين منظور چه كاري دارن انجام ميدن . هرچند اون نتيجه اي كه خودشون به دنبالش هستن رو ميگيرن ولي به نظرم روششون انساني نيست . حالا من ميگم قضاوتش با شما :-?

اونا ميان مخازن بزرگ آب درست مي كنن و ماهي ها رو داخل اون مي ريزن . بعد يه ماهي گوشتخوار مثل يه كوسه كوچيك در كنار اونها ميندازن كه دائما ماهي ها رو دنبال كنه و شايد تعداديشون رو هم شكار كنه . با اين كار ماهي ها تا زماني كه به ساحل برسن به قول اونها سرحال و پر انرژي باقي مي مونن {worried}

خب جوابتون درسته
ولي به نظرتون چرا من اين موضوع رو تو بخش آرامش و موفقيت گذاشتم؟ :-/

*میترا*
26th February 2010, 10:18 PM
به نظر من بايد كاري بكنن كه ماهيا احساس كنن كه بازم تو همون دريا هستن. اينطوري جنب و جوش زياد دارند وقتي هم كه بعد صيد به ساحل ميارنشون هنوز زنده هستن و تازه. يه يخچالي داشته باشن كه عين يه درياي كوچيك باشه در اين صورت چون شرايط شون عوض نميشه شايد طعمشم عوض نشه :-/

*میترا*
26th February 2010, 10:24 PM
شايد به اين خاطر اينجا گذاشتين اين موضوع رو كه مي‌خواين بگين انسان نبايد از تلاش كردن خسته بشه و هميشه بايد فعاليت كنه كه به خواسته‌هاش برسه و از مشكلات نترسه از اونا فرار نكنه و اين مثل ايه كه نمره‌ي 20 ميگيري با اين تفاوت كه اگه استاد بهت نمره بده زياد خوشحال و راضي نيستي ولي اگه همين نمره رو بعد كلي تلاش و زحمت بدست بياري بهت ميچسبه و خيلي لذت بخشه و همين باعث ميشه پيشرفت كني و نسبت به هدف راغبتر بشي

Amir
26th February 2010, 11:19 PM
به نظر من بهترين راه كشوندن ماهيها به سواحل اطراف اينكه دو تا عمل رو بررسي كنند 1 عواملي كه باعث جذب اين ماهيان به سواحل ميشه مثل بحث تغذيه .. و دوم عواملي كه اونا رو از اونجا دور ميكنه مثل الودگي .. شلوغي بيش از حد و ورود بيش از اندازه انسانها به ماطق زندگي شون ..يعني عوامل جذب و دفع رو به طور علمي و دقيق بررسي كنند

moji5
27th February 2010, 11:36 AM
عجب پس نکته انحرافی زیاد داره این بحث.
ارامش و موفقیت رو نمیتونم ربطش بدم به موضوع.
الان نکته رو موضوع کوسست یا برخورد ژاپنی ها
میشه موضوع رو باز کنید.

بانوثریا
28th February 2010, 01:00 PM
سلام من قبلا تو یه مقاله خونده بودم که
با استفاده از طب سوزنی ماهی ها رو زنده نگه می دارن و به مقدار خیلی کمی آب احتیاج دارن

AvAstiN
28th February 2010, 03:45 PM
و اما جواب سوال ....
چطور ژاپنی ها ماهی ها را تازه نگه می دارند؟
برای نگه داشتن ماهی تازه شرکت های ماهیگیری ژاپن هنوز هم از مخازن نگهداری ماهی در قایق ها استفاده می کنند اما حالا آن ها یک کوسه کوچک به داخل هر مخزن می اندازند.
کوسه جندتایی ماهی می خورد اما بیشتر ماهی ها با وضعیتی بسیار سر زنده به مقصد می رسند. زیرا ماهی ها تلاش کردند.

حالا ارتباطش با اين زير مجموعه چيه ؟!

مي تونيم از اين داستان اين نتايج رو بگيريم :

- به جای دوری جستن از مشکلات به میان آن ها شیرجه بزنید .
- از بازی لذت ببرید.

- اگر مشکلات و تلاش هایتان بیش از حد بزرگ و بیشمار هستند تسلیم نشوید ، ضعف شما را خسته می کند به جای آن مشکل را تشخیص دهید .
- عزم بیشتر و دانش بیشتر داشته و کمک بیشتری دریافت کنید.
- اگر به اهدافتان دست یافتید ، اهداف بزرگتری را برای خود تعیین کنید .
- زمانی که نیازهای خود و خانواده تان را برطرف کردید برای حل اهداف گروه ، جامعه و حتی نوع بشر اقدام کنید .
- پس از کسب موفقیت آرام نگیرید ، شما مهارتهایی را دارید که می توانید با آن تغییرات و تفاوتهایی را در دنیا ایجاد کنید .
- در مخزن زندگیتان کوسه ای بیندازید و ببینید که واقعاً چقدر می توانید دورتر بروید شنا کنید.

دكتر حامد گل محمدي (http://www.iranika.ir/detail_fa/?iData=736&iCat=374&iChannel=2&nChannel=Articles)

moji5
28th February 2010, 03:54 PM
امیدوارم بتونیم قبل از فاسد شدنه حس و حال و مراحل زندگی کوسه مورد نظر رو پیدا کنیم.
کاش چند تا کوسه هم معرفی میکرد.
با تشکر از فریبا خانوم و دكتر حامد گل محمدي (http://njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.iranika.ir%2Fd etail_fa%2F%3FiData%3D736%26iCat%3D374%26iChannel% 3D2%26nChannel%3DArticles)

shabnamshirin
1st March 2010, 04:37 PM
خیلی ممنون

منم فهمیدم که الکی الکی نباید به خودمون نسبت به هدفامون ریاضت بدیم{big green}

جالب بود مرسی@};-;)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد