PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فیزیک و پیش بینی آینده

بهناز
22nd October 2008, 02:18 PM
سلام

چه کسی می تواند توضیح دهد که فیزیک چگونه آینده را پیش بینی می کند؟

با یک مثال ساده

یا علی

HVPAC
23rd October 2008, 08:08 AM
فکر میکنم فیزیک قادر به پیش بینی آینده نباشه نه با دلایل فیزیکی بلکه به خاطر ماهیت زمان.

اما فیزیک می تونه به گذشته برگرده یعنی شما می تونید وقایع گذشته رو ببینید اگر با سرعت نور از جو زمین خارج بشید! البته این وقایع رو به صورت وارونه خواهید دید!

بهناز
25th October 2008, 02:32 PM
سلام دوست عزیز

اتفاقا بر عکس تعریف آینده درفیزیک یعنی گذشته ی ما!!!

به تعبیری ساده جهان ما مانند یک فیلم در حال برگشت به عقب هست.ولی ما از گذشته

(آینده)هیچ خبری نداریم!!!

و اما یک مثال ساده برای پیش بینی آینده.

فکر کنم همگی با فرمول های کلاسیک فیزیک آشنایی داشته باشند.

مثال :»» Y=1/2gt^2+Vt+y

در این فرمول y , v به ترتیب سرعت و مکان اولیه هستند.

ما با داشتن کمیت هایی مانند سرعت و زمان می توانیم مکان جسم را در هر لحظه ی

ممکن پیش بینی کنیم....

یا علی

ziczag
1st November 2008, 11:46 AM
فکر میکنم فیزیک قادر به پیش بینی آینده نباشه نه با دلایل فیزیکی بلکه به خاطر ماهیت زمان.

اما فیزیک می تونه به گذشته برگرده یعنی شما می تونید وقایع گذشته رو ببینید اگر با سرعت نور از جو زمین خارج بشید! البته این وقایع رو به صورت وارونه خواهید دید!

میتونید دقیق تر توضیح بدید.
یعنی اگر بشر بتونه با سرعت نور از جو زمین خارج بشه میتونه گذشترو ببینه؟

ashkan
1st November 2008, 07:27 PM
سلام

درسته که ما با داشتن سرعت و مکان میتونیم آینده رو پیشبینی کنیم ولی باید توجه داشت که زمان برای ما نسبی هست .

بنا به اصل عدم قطعیت نمیتونیم آینده ای دقیق پیش بینی کنیم . البته با دید وسیع (دید سطحی در مقابل ستاره های اطراف)

ashkan
1st November 2008, 07:30 PM

سلام

این فرضیه هم به صراحت نقض میشه .

به دلیل اینکه اگر ما بخواهیم دو هزار سال گذشته رو ببینیم ابتدا باید در مدت یک ثانیه _ دو هزار سال زمینی از زمین فاصبه بگیریم.

و در نهایت سرعت رو کاهش بدهیم تا با نور حرکت کنیمو وقایع رو مرور کنیم . و بنا به این که سرعت نور شکسته نمیشود این امر به هیچ عنوان اتفلق نمیفته (البته تا کنون ...)

ashkan
1st November 2008, 07:35 PM
سلام

چه کسی می تواند توضیح دهد که فیزیک چگونه آینده را پیش بینی می کند؟

با یک مثال ساده

یا علی

بنا به اصول متافیزیک .... میتوانیم از قدرت خدا گونه ای که داریم استفاده کنیم تا به پیش بینی آینده بپردازیم ... .

بنا به اصل عدم قطعیت ... این کار خیلی نیاز به محاسبه ... داره .. اما میدونیم که میتونیم مثل استیون هاکینگ عدم قطعیت رو هم چشم پوشی کنیم .;)

بهناز
2nd November 2008, 02:56 PM
سلام

اشکان درست می گن.ممنون از شما

ولی در کل منظور من از این پست این بود که به خیلی از افرادی که فیزیکو یه علم بی مصرف

می دونن ثابت کنم اگه خیلی از نظریه های فیزیک عملی بشه چی میشه!!؟؟

یاعلی

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد