PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسابقه پزشكي شماره 4

امير آشنا
20th November 2009, 10:31 PM
مسابقه شماره 4

با سلام خدمت همه عزيزان sh_omomi70

حتما در اطراف خودمون با افرادي كه رژيم هاي تغذيه اي گياهخواري دارن برخورد داشتيم ، صرفنظر از درست يا غلط بودن اين رژيم ها ، مسلما در صورتي كه تغذيه صرفا از مواد گياهي و فرآورده هاي غير گوشتي تشكيل بشه مي تونه عوارض كوتاه مدت و يا دراز مدتي روي بدن داشته باشه ؛ بعضي پروتئين هاي حيواني مثل گوشت قرمز يا مرغ ، تا حد بسيار زيادي قابل جايگزيني با لبنيات ، تخم مرغ و ساير فرآورده هاي دامي غير گوشتي هستن ... ولي معمولا جايگزين فراورده هاي دريايي در اين بين فراموش ميشه در حالي كه خصوصا از نظر اسيد هاي چرب امگا 3 بسيار اهميت داره كه حتي افراد گياهخوار هم مي بايست به نحوي اين ماده حياتي رو به بدن خودشون برسونن ...

سوال مسابقه پزشكي شماره 4 :

آيا به عنوان جايگزين مي تونيم ماده غذايي غير از فراورده هاي دريايي و كلا فرآورده هاي گوشتي مصرف كنيم تا اسيد هاي چرب امگا 3 رو به ميزان مورد نياز به بدنمون برسونيم يا خير ؟ در صورتي كه پاسخ مثبته ، اين ماده غذايي چيه ؟

از اين لحظه تا پنجشنبه ، 1388/9/5 ساعت 7 بعد از ظهر فرصت داريد در مسابقه شركت كنيد . بديهيه كه اولين نفري كه پاسخ صحيح رو ارائه بده به عنوان برنده معرفي ميشه ...

:!!8->

LaDy Ds DeMoNa
21st November 2009, 10:31 AM
این اسیدهای چرب در آجیل، دانه ها، غلات سبوس دار، حبوبات و انواع ماهی های چرب مثل ساردین ، قزل آلا، شاه ماهی و قباد یافت می شوند.
روغن جوانه گندم، روغن کانولا، گردو وسویا، روغن برزک، خرفه .

http://4.bp.blogspot.com/_6pvi23ES87U/Sb6poS5C9PI/AAAAAAAAB5k/eDRt9vErjQ4/s400/46146137106235851131261642077757551205718.jpg
ولی باید دانست که امگا-3 موجود در گیاهان از نظر بیولوژیک کم اثر تر از امگا-3 موجود در روغن ماهی است.

cloudy
24th November 2009, 09:30 PM
کاملا درسته این منابع همانطور که مهسا خانم گفتن از این قرار است: گردو، روغن کتان، روغن کانولا، دانه کتان، روغن کنف، دانه کنف، روغن زیتون، گیاهان برگ سبز، تخم کدو حلوایی،دانه سویا، روغن سویا

LaDy Ds DeMoNa
25th November 2009, 07:12 AM
البته ماهي ها به واسطه خوردن جلبكهاي دريايي و پلانكتونها حاوي امگا 3 اينقدر مفيد هستند .
از چند سال پيش بعضي شركتهاي داروسازي از اين جلبكها قرص هايي تهيه كردند كه حاوي امگا3 هستند ولي قيمت شون گرون و مصرف قرص ها براي بزرگ سالان بيش از 5 قرص
اين قرصها در ايران هم فروش داره

matrix
25th November 2009, 01:06 PM
سلام به همه!
تشکر از امیر آشنا
مثلکه اون دفعه برنده شدم:-o:-o اشتباه نشده باشه؟:">

جوابهایی که دوستان دادن به نظر من که کامل هستند نیاز نیس که من هم تکراری بزارم.

امير آشنا
26th November 2009, 06:39 PM
سلام به همه!
تشکر از امیر آشنا
مثلکه اون دفعه برنده شدم:-o:-o اشتباه نشده باشه؟:">

جوابهایی که دوستان دادن به نظر من که کامل هستند نیاز نیس که من هم تکراری بزارم.

سلام عزيزم
جدي جدي برنده شدي {big green}
بازم تبريك ميگم@};-

امير آشنا
26th November 2009, 06:55 PM
سلام خدمت دوستان عزيزم {happy}

مسابقه هفتگي پزشكي شماره 4 سايت علمي نخبگان جوان به پايان رسيد . از همه دوستان ممنونم . البته اين بار شركت كننده ها كمتر بودن ولي شايد علت ، سختي سوال بوده ;)
در هر صورت M A H 3 A گرامي كه به موقع پاسخ صحيحي ارائه دادن برنده مسابقه هستن . مهسا خانم تبريك ميگم . ان شاالله كه هميشه سلامت و سرزنده باشي @};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-

پاسخ مسابقه شماره 4 :

همونطور كه مهسا ، شبنم و ماتريكس گرامي اشاره كردن ، علاوه بر فرآورده هاي دريايي ، فراورده هاي گياهي مانندروغن هاي كنجد ، كانولا ، تخم كتان سويا و آفتابگردان و همچنين دانه هاي روغني نظير فندق و گردو حاوي انواعي از اسيد هاي چرب امگا 3 هستن كه مي تونن نياز بدن اكثر افراد سالم رو به اين اسيد هاي چرب حياتي تامين كنن . بهتره مصرف تركيبات حاوي امگا 3 رو براي حفظ سلامتي خود و خانواده جدي بگيريم

ممنون از همراهي دوستان گرامي @};-

ان شاالله مسابقه بعدي طبق معمول جمعه آغاز ميشه ...

منتظرتون هستيم

{wave}

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد