PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : با ترانه‌ی خاطره‌انگیز«گل‌گلدون من» سیمین غانم در تالار «وحدت» خواند

آبجی
17th February 2010, 11:58 PM
http://www.aftab.ir/news/2010/feb/17/images/c56b0d4d599274e36545e61754942cc1.jpg

سیمین غانم اولین روز از كنسرت خود را درتالار «وحدت» با «یا علی»‌گویی آغاز كرد و با ترانه‌ی خاطره‌انگیز «گل‌گلدون من» به پایان رساند و اعضای گروه‌اش به یاد اساتید «معروفی» و «تجویدی» نواختند.
صندلی‌های تالار وحدت عصر روز گذشته _ ۲۷ بهمن‌ماه _ مملو از دختران و زنانی بود كه آمده بودند با ترانه‌ی «گل گلدون من» همنوایی كنند.
دراین برنامه فریبا جواهری _ یادگار استاد جواد معرفی _ با «پیانو»، آزاده شمس با «ویولون»، سارا احمدی با «دف» و آرمینا جعفری با «درامز»، سیمین غانم را همراهی می‌كردند.
سیمین غانم اجرای خود را با ذكر «یا علی» آغاز كرد.

«كارفرمای جهان است علی / آشكار و نهان است علی»

قطعه‌ی بعدی با همنوازی پیانو و ویولون آغاز شد و سپس سیمین غانم شعر«سلامی چو بوی خوش آشنایی/ بدان مردم دیده‌ روشنایی درودی چو نور دل پارسایان/ بدان شمع خلوتگه پارسایان» خواند و تمام گروه با نغمه «مخمور جام عشق‌ام/ ساقی بده شرابی» او را همراهی كردند.
در ادامه بدون هیچ مكثی قطعه‌ی «نشود باور من كه تو مهمان منی/ همه شب تا به سحر شمع شبستان منی» اجرا شد و سرانجام انتظار حاضران به سرآمد و ترانه‌ی خاطره‌انگیز «گل گلدون من» فضای تالار وحدت را پُر كرد.

گل گلدون من شكسته در باد/ توبیا تا دلم نكرده فریاد...

«آسمون آبی می‌شه/ اما گل خورشید رو سایه‌های بید دلش می‌گیره»

تو كه دست تكان می‌دی/ به ستاره‌جون می‌دی/ می‌شكفه گل از گل باغ»

ترانه بعدی با تكنوازی و ویولون آغاز می‌شود و دیگر نوازندگان به‌زودی او را همراهی می‌كنند و سیمین غانم با صدای آرامی این ترانه را می‌خواند.

«جز تو دل خود به كسی ندهم/ ای گل دل خود به خس ندهم»

ترانه‌ی بعدی باز صدای حاضران را بلند می‌كند

«زندگی اگر همش غمه/ غم مخور كه زندگی كمه

هیچ چیزی یك‌جور نمی‌مونه،هیچ‌كسی درست نمی‌مونه

بازی صبح فردا،گردش آسمون‌ها

تو چشات نوشته دلت پشیمون گشته / پشیمونی چه فایده گذشته‌ها گذشته»

«تمام دنیا مال تو/ گوشه‌ای از قلب مهربون تو مال من» و «مرد من»، «تو را من دوست می‌دارم» و «تو همونی كه تو رویام من خواب می‌د‌یدم/ تو چشمات آسمون و آفتاب و مهتاب می‌دیدم» اجراهای بعدی این گروه بودند كه با درخواست حاضران دوباره با قطعه‌ی «گل گلدون من» همراه شد.
وقتی اعضای گروه برای استراحت كوتاه رفتند، آزاده شمس نوازنده‌ی ویولون یك قطعه شوشتری به یاد استاد تجویدی نواخت و پیش از آمدن سیمین غانم به صحنه نوازندگان دف، درامز و پیانو به یاد استاد جواد معروفی بداهه‌نوازی كردند.
در پایان این برنامه هم ترانه‌های «آسمون آبی»، «پرنده» و یك قطعه‌ی «دشتی و گیلكی» اجرا شد.
این كنسرت با اجرای ترانه‌ی «گل گلدون من» كه حاضران باز اجرای آن را خواستند به پایان رسید.
در محوطه‌ی بیرونی تالار وحدت تابلوهای متعلق به استاد عسگری برای فروش گذاشته بودند كه عواید حاصل از آن برای خرید خوار‌وبار شب عید زنان سرپرست خانوار اختصاص یافته بود.
در ابتدای برنامه؛ ابراهیمی ـ مدیر فرهنگی بنیاد خیریه فیروز‌نیا ـ به معرفی این بنیاد پرداخت، نوازندگان این كنسرت را معرفی كرده و به صحنه دعوت كرد.
گفتنی است: كنسرت سیمین غانم تا جمعه ۳۰ بهمن ماه در تالار وحدت برپاست.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد