PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک نمونه مدل سازه ای سازه فضاکار قوسی در sap2000

LaDy Ds DeMoNa
17th February 2010, 06:41 PM
سلام.
با توجه به اینکه استفاده از سازه های خاص مثل سازه های چادری و سازه فضاکار و LSF در کشور رو به افزایش است. ولی رفتار این نوع سازه ها کمتر شناخته شده و اصولا در دانشگاه ها در سر فصل دروس قرار ندارد . برای آشنایی دانشجویان و کسانی که کمتر با space frame آشنا هستند در اینجا یک نمونه مدل سازه فضاکار قوسی به ابعاد دهانه 4X20=80m در طول 36m که توسط خودم در sap2000 v12 ایجاد شده(کارفرما شرکت دانا کیش) قرار داده می شود.
این مدل سازه ای مدل پیشنهادی به کارفرما بوده و بعد از تایید با تغییراتی قابل اجرا هست که البته تغییرات عمده نخواهد بود. محل پروژه کیش هست که بار برف کم بوده (25)و حداقل بار زنده(50) به جای آن استفاده شده است. بار باد و زلزله هم اعمال شده. همچنین در این سازه جرثقیل هم نصب خواهد شد و بار جرثقیل هم در دو حالت اعمال شده.
تنها نکته ای که باید بگم در مورد ضریب رفتار هست که در راستای طولی با توجه به وجود مهاربند ضریب رفتار 6 انتخاب شده و در جهت عرضی ضریب رفتار 3 انتخاب شده است که در آیین نامه ASCE07 2005 این ضریب رفتار توصیه شده است که با وجود اینکه برای طراحی به روش حالات حدی ارائه شده ولی نهایتا با تبدیل به روش تنش مجاز به عدد 4 شاید برسد.البته من خودم مقاله ای رو مطالعه کردم که ضریب رفتار 3 رو برای سازه های تخت و عدد 4 رو برای سازه های قوسی پیشنهاد کرده بود.

دانلود :Download | دانلــــــــود (http://dl.civilz.com/1422)
رمز فایل :www.civilz.com
منبع :ایران سازه
نکته : برای دانلود روی لینک دانلود کلیک کنید ، سپس حدود 20 ثانیه صبر کنید تا به صفحه اصلی دانلود هدایت شوید.

glamorous
14th April 2010, 08:18 AM
سلام
من نتونستم دانلود کنم................

LaDy Ds DeMoNa
14th April 2010, 07:17 PM
منبع ایران سازه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد