PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر تلاش خاتمی برای راه اندازی شبکه ماهواره ای

diamonds55
22nd October 2008, 01:22 AM
سید محمد خاتمی رئيس جمهور سابق ايران در گفت وگو با روزنامه اعتماد از تلاش خود برای راه اندازی شبکه ای ماهواره ای سخن می گوید. این در حالی است که مهدی کروبی نیز در این راه تلاش زیادی انجام داد اما موفق به انجام طرح خود نشد.

به گزارش «فردا» سید محمد خاتمی در این گفتگو از تهیه طرح شبکه ماهواره يي و عدم اجرای آن به دلیل هزینه بالا گفت و افزود: این طرح به ميليون ها دلار پول نياز دارد تا راه بيفتد. گرچه من معتقدم اگر راه بيفتد پس از دو سه سال مي تواند خودکفا شود. ما در زمينه مادي مشکلاتي داريم.

وی در ادامه گفت: من نمي خواهم از هر راهي اين امکانات را به دست بياورم. راه هاي مشروعي وجود دارد که مي کوشيم از اين راه ها امکانات مالي را تقويت کنيم. البته راه هاي ديگري هم وجود دارد که من به هيچ وجه دنبال آن نمي روم. نه اينکه منت قدرت هايي را داشته باشم که بخواهند کمک کنند و بعد توقعاتي داشته باشند يا راه هايي که خداي نکرده شفاف نباشد. البته کساني که اعلام آمادگي کرده اند براي کمک به مرکز گفت وگوي تمدن ها انسان هاي شايسته و شريفي هستند که حتماً امکانات مطلوب و مشروعي هم دارند. به همين دليل است که ما کند و گام به گام پيش مي رويم و اميدوارم در آينده با امکانات بيشتري حرکت کنيم.

بنا بر این گزارش؛ سید محمد خاتمی همچنین امکانات را محدود به رسانه نميداند و در این باره معتقد است: چون ايجاد مراکز تربيتي و آموزشي هم در دستور کار ما قرار دارد. با اين حال ما به دنبال امکانات براي امر تبليغي و اطلاع رساني که به قول شما يکي از امورش شبکه ماهواره يي و ساير امور اطلاع رساني است هستيم. البته سايت ما که در ايران و ژنو مشترک است، فعال است. همان طور که گفتم ما امکاناتمان محدود است و نمي خواهيم امکاناتمان را به هر طريقي به دست بياوريم.

رییس بنیاد باران با بیان این مطلب که گفت وگوي تمدن ها با مذاکرات سياسي اشتباه مي شود یادآور شد: اين دو متفاوت از هم است. مذاکرات سياسي يک عالم ديگر است و محور آن سياستمداران هستند. در گفت وگوي تمدن ها بيشتر نمايندگان فرهنگ ها و تمدن ها هستند که با هم گفت وگو مي کنند.نمایندگان نیز مانند هنرمندان، روشنفکران و صاحبان انديشه هستند. البته گفت وگوي تمدن ها مي تواند اثر سياسي داشته باشد. ذهن ها را به هم نزديک کند و سوءتفاهمات را از بين ببرد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد