PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روبات آسیموف چیست ؟

آبجی
15th February 2010, 03:23 PM
کلمه روبات توسط Karel Capek نویسنده نمایشنامه R.U.R (روبات‌های جهانی روسیه) در سال 1921 ابداع شد. ریشه این کلمه، کلمه چک اسلواکی(robotnic) به معنی کارگر می‌باشد.

در نمایشنامه وی نمونه ماشین، بعد از انسان بدون دارا بودن نقاط ضعف معمولی او، بیشترین قدرت را داشت و در پایان نمایش این ماشین برای مبارزه علیه سازندگان خود استفاده شد.

البته پیش از آن یونانیان مجسمه متحرکی ساخته بودند که نمونه اولیه چیزی بوده که ما امروزه ربات می‌نامیم.
امروزه معمولاً کلمه ربات به معنی هر ماشین ساخت بشر که بتواند کار یا عملی که به‌طور طبیعی توسط انسان انجام می‌شود را انجام دهد، استفاده می‌شود.

آبجی
15th February 2010, 03:24 PM
آیزاک آسیموف یا آسیمو ( asimo ) در داستان های تخیلی خود از قهرمانهایی به صورت رباتهای همانند انسان استفاده می کند

او ایده های جالبی برای ما به یادگار گذاشته:

ایده مغز‌های پوزیترونیکی( Positronic Brain ) برای اولین بار توسط آسیموف مطرح شد. وی در زندگی‌نامه‌اش در این مورد چنین می‌گوید: «پوزیترون فقط چهار سال قبل از اینکه من اولین داستان روباتی خودم را بنویسم کشف شده بود. از آنجایی که پوزیترون‌ها به تعداد زیاد به وجود می‌آیند و فوراً نیز با هم از بین می‌روند من احساس کردم که این امر با جریان فکر کردن مطابقت می‌کند. البته اکنون مسلم شده است که ایجاد مغز پوزیترونیکی امکان ندارد، ولی من این موضوع را نادیده می‌گیرم.»

ایده روبات انسان نما از ایده های ایزاک اسیموف است روبانی که همانند انسان راه می رود فکر می کند کار می کند و ...

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد