PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خدا وکیلی چی کار میکردی؟

kab
13th February 2010, 10:00 AM
سلام دوستان
اگه خاطرتون باشه توی بخش پزشکی سایت یه مسابقه برقرار شد که جایزه ای معادل 80 میلیارد داشت
القرض
خوبه که آدم گاهی اوقات یکم رویا ها رو پرورش بده
حالا خداوکیلی اگه شما این پول رو برنده می شدید چی کار میکردید؟
:-?:-?:-?:-?:-?

kab
13th February 2010, 10:06 AM
خب اول از همه خودم جواب میدم
راستش من خیلی فکر کردم
هر چی فکر کردم دیدم از مال دنیا چیز زیادی نمیخوام
همین که یه زندگی راحت داشته باشم و محتاج کسی نباشم برام کافیه
پیش خودم تصمیم گرفتم با این پول این کار رو بکنم :
اول از همه چون با علم اقتصاد میونه خوبی ندارم تمام پول رو میذاشتم توی یه حساب سپرده بلند مدت
میکرد به عبارتی روزی 42 میلیون سود
در ماه 1200000000 تومن سودش میشد
بعد میرفتم کلی زمین اطراف شهر خریداری میکردم
یه وام 40-50 میلیاردی هم میگرفتم و بزرگترین کارخونه کشت و صنعت کشور رو راه اندازی میکردم
بعد تمام جونهای بیکار رو جذب میکردم
در مرحله بعدی شروع به انبوه سازی میکردم
و برای تمام پرسنل شرکت مسکن در نظر میگرفتم
و همین رویه رو ادامه میدادم
امیدوار بودم کاری رو که مسولین مملکت انجام ندادن بتونم انجام بدم
به امید روزی که هیچ بچه ای سر گرسنه روی باشت نذاره و هیچ پدر و مادری شرمنده بچه هاشون نباشن

آبجی
13th February 2010, 11:12 AM
حالا خداوکیلی اگه شما این پول رو برنده می شدید چی کار میکردید؟

خب اگه من برنده این جایزه میشدم قبلا هم یادمه بهت گفته بودم چکار میکردم .
یه مقدار رو برای خودم بر میداشتم و مشکلاتم رو حل میکردم و مابقی رو صرف امور خیریه میکردم . مخصوصا بچه ها .
اول از همه میرفتم سراغ بچه ها ، چون اونا از همه واجب تر بودن و هستن . چون دلم نمیخواد بچه ای ارزویی به دلش بمونه چیزی رو بخواد که نتونه طعم داشتن اونو داشته باشه . مخصوصا بچه هایی که پدر و مادرشون رو از دست دادن . اونا به نظر من از همه واجب تر هستن .

آبجی
13th February 2010, 11:14 AM
اول از همه چون با علم اقتصاد میونه خوبی ندارم تمام پول رو میذاشتم توی یه حساب سپرده بلند مدت
میکرد به عبارتی روزی 42 میلیون سود
در ماه 1200000000 تومن سودش میشد

:-o خوبه میونه خوبی نداری . اگه داشتی چی میشد ;))

Amir
13th February 2010, 03:15 PM
من يكي كه خوش ندارم تو رويا سير كنم بيشتر ترجيح ميدم تو واقعيت ها باشم.. ولي اگه دستم بود هم رو سرمايه گذاري ميكردم تو كارهاي نو و تازه و توليدي .. يه مركز علوم و فناروي ميزدم كه رو علوم جديد تحقيات كنند .. ياد فيلم تاجر پوسان كه يه جمله خيلي زيبا ازش شنيدم كه ميگفت پول و سرمايه بايد تو جامعه جريان داشته باشه و جامعه و مردم رو به جلو ببره .. منم اينكارو ميكردم فارغ از سود و زيان دوس داشتم سازندگي و خلاقيت به وجود بيارم .. شايد يه باغ كوچلو هم براي خودم ازش درست ميكردم

بانوثریا
13th February 2010, 03:27 PM
مننننننننننن
اول یه خونه و یه مغازه میخریدم واسه خودم
بعدش خانه سالمندان و بهزیستی و...
یا یه کار واسه اونایی که بی کارن جور میکردم:-?

ریپورتر
13th February 2010, 04:36 PM
سلام
من تمام پول رو سرمایه گذاری میکردم در صنایع اتومبیل و تسلیحات نظامی و تمام جوانان شایسته رو به سر کار دعوت میکردم و از سودش هم به فقیران کمک میکردم

*مینا*
13th February 2010, 04:53 PM
منم سعی می کردم ، چندین کارخونه بزنم و توشون از نیرو های متخصص جوون استفاده می کردم ، کسایی که توانای شو دارن ، بهشون تو این کارخونه ها ، امکانات کافی رو می دادم تا پیشرفت کنن ، این طوری نیروی کار جذب می کردم و بی کاری رو در حد امکان از بین می بردم ، شدیدا هم سفارش می کردم که رو کیفیت محصول کار کنن

بعد از سود کارخونه ها ، کارای دیگه می کردم {rock on}

kamanabroo
13th February 2010, 05:01 PM
من که به این مسئله فکر نکردم
اما اگر اینطور باشه اول با چند نفر مطمئن و خبره در میون می گذاشتم تا نیاز جامعه رو ، و چیزی که با اون بیشتر بشه به فرهنگ و مشکلات جوانان کمک کرد رو پیدا می کردیم بعد روی اونها سرمایه گذاری می کردیم.

البته این رو هم بگم که به فکر عاقبت زن و بچه خودمم می بودم و لذا براشون سرمایه گذاری می کردم.

SaSaMc2
13th February 2010, 05:09 PM
من1% رو خرج خودم ميكردم و 99 درصدش رو خرج ساخت يك دانشگاه جامع 30.000 نفري.

ترمي 400 هزار هم شهريه ميگرفتم.

بدون كنكور و با امتحان تعين سطح دانشجو ميگرفتم.

دو ترم آخر هر مقطع رو از استاد خارچي استفاده ميكردم.

از قسمتهاي خدماتي دانشگاه مثل سلف هر كدوم 3 تا ميزدم تا رقابت كنن با هم.

دانشگاه رو در منطقه اي بنا ميكردم كه همه در خوابگاه باشن.

50% نوع آموزش رو از تئوري عملي ميكردم توي آزمايشگاه و كارگاه.

پايان هر هفته يك جشن در دانشگاه بنا به مناسبتي راه مينداختم.

در صورت تخلف يك بار تذكر و دفعه دوم اخراج ميكردم.

و مثل يك كشور كوچيك مجلس و رئيس و مديران رو با راي گيري بين دانشجويان و مديران انتخاب ميكردم.

و خيلي چيزاي ديگه...

mahdis joOn
13th February 2010, 09:32 PM
80 میلیارد؟؟!!{worried}
والا من که تصورشم واسم مشکله!!!
اما اگه برنده میشدم اول یه بی ام و میخریدم
بعدش میرفتم ایتالیا یا کانادا یه کم اونجا تفریح میکردم و پول خرج میکردم
بعدش ! بعدش چیکار میکردم؟!
به این فقیر فقرا کمک میکردم
بعدش مامانمو بابامو خواهرامو برمیداشتم بریم امریکا زندگی کنیم
و یه کار دیگه هم که صد در صد انجام میدادم این بود که یه سر میرفتم کره ی ماه:))
همینا دیگه!!

mahdis joOn
13th February 2010, 09:34 PM
من1% رو خرج خودم ميكردم و 99 درصدش رو خرج ساخت يك دانشگاه جامع 30.000 نفري.

ترمي 400 هزار هم شهريه ميگرفتم.

بدون كنكور و با امتحان تعين سطح دانشجو ميگرفتم.

دو ترم آخر هر مقطع رو از استاد خارچي استفاده ميكردم.

از قسمتهاي خدماتي دانشگاه مثل سلف هر كدوم 3 تا ميزدم تا رقابت كنن با هم.

دانشگاه رو در منطقه اي بنا ميكردم كه همه در خوابگاه باشن.

50% نوع آموزش رو از تئوري عملي ميكردم توي آزمايشگاه و كارگاه.

پايان هر هفته يك جشن در دانشگاه بنا به مناسبتي راه مينداختم.

در صورت تخلف يك بار تذكر و دفعه دوم اخراج ميكردم.

و مثل يك كشور كوچيك مجلس و رئيس و مديران رو با راي گيري بين دانشجويان و مديران انتخاب ميكردم.

و خيلي چيزاي ديگه...

;))
ایول بابا
چه تفکرات و نقشه هایی داری!!{nerd}8->

kab
13th February 2010, 10:01 PM
80 میلیارد؟؟!!{worried}
والا من که تصورشم واسم مشکله!!!
اما اگه برنده میشدم اول یه بی ام و میخریدم
بعدش میرفتم ایتالیا یا کانادا یه کم اونجا تفریح میکردم و پول خرج میکردم
بعدش ! بعدش چیکار میکردم؟!
به این فقیر فقرا کمک میکردم
بعدش مامانمو بابامو خواهرامو برمیداشتم بریم امریکا زندگی کنیم
و یه کار دیگه هم که صد در صد انجام میدادم این بود که یه سر میرفتم کره ی ماه:))
همینا دیگه!!

ناامیدم کردی {i dont want to see}
همچین میگی فقیر فقرا انگار اونها آدم نیستن {thumbs down}
مگه ایران جای زندگی نداره؟ :-o
اگه هر کسی که دستش به دهنش رسید پاشه از ایران بره امریکا هیچ وقت شاهد پیشرفت این کشور نمیشیم
در نهایت امیدوارم یا هیچ وقت ثروتمند نشی یا اگر شدی تفکراتت تغییر کنه

Amir
13th February 2010, 10:51 PM
داش كاظم حالا بذار بياد دستت .. پول به تدريج ادمو عوض ميكنه خيلي ظرفيت ميخاد .. شش ماه بعد داش كاظم تو جزاير قناري يه ور اب پرتغال ..يه ور اب هندونه .. لم داده زير سايبون شونصد نفر و خدم و حشم هي ميرن و ميان .. اخ مردم از خوشي

Admin
13th February 2010, 11:04 PM
من همش رو خرج سایت و ایده های نخبگان جوان ایرانی می کردم ... تا شاید این ایده ها شکوفا بشه و ده ها برابر همین پول بره تو جیب ملت ... ;)

kab
13th February 2010, 11:17 PM
داش كاظم حالا بذار بياد دستت .. پول به تدريج ادمو عوض ميكنه خيلي ظرفيت ميخاد .. شش ماه بعد داش كاظم تو جزاير قناري يه ور اب پرتغال ..يه ور اب هندونه .. لم داده زير سايبون شونصد نفر و خدم و حشم هي ميرن و ميان .. اخ مردم از خوشي

امیر جان شرمنده عزیزم ولی خدا رو شکر من توی زندگی چیزی کم نداشتم
الان هم گفتم تنها چیزی که میخوام اینه که یه زندگی راحت داشته باشم و محتاج کسی نباشم @};-

آبجی
13th February 2010, 11:23 PM
ولی بدون از فکر کردن تا عمل فاصله زیادیه
شاید الان ما میگیم که این کارو میکنیم اون کارو میکنیم ولی باید دید که واقعا وقتی به اون مرحله رسیدیم این تفکراتمون رو انجام میدیم
ایا به فکر بقیه هستیم ؟
ایا پول عوضمون نمیکنه ؟
نیان بگین که نه ما رو عوض نمیکنه ! نه چون ادمی تو شرایط مختلف تعییر میکنه .
مثلا من الان میگم که انقدر کمک میکنم ولی از کجا معلوم که فردای روزگار این پول دستم اومد واقعا کمک کنم حالا درسته که شاید کمک کنم ولی شاید نه به اون مقداری که گفتم .برای همین میگم اینا الان همه اش حرفه ;) .
حالا نیاین بگین که ما از خودمون شناخت کامل داریم و از این حرفا

Amir
13th February 2010, 11:28 PM
اه چقد خشكين بابا يه شوخي هم نميشه كرد ..

آبجی
14th February 2010, 02:20 AM

{worried} اخی چی شد داداشی
خب ایراد نداره میریم زیر بارون نرم میشیم;)) البته امشب یه ذره اومدا کاشکی چتر نداشتم 8->

matrix
14th February 2010, 09:15 AM
سلام به همه !{happy}
خوب اول باید دید که 80 میلیارد چند تا صفر داره؟:-?
خوب تا حالا دقیق فکر نکردم که چکار کنم ولی یه کمش رو صرف خودم برای تامین نیازهام میکردم و بقیه رو سرمایه گذاری یا تجارت میکردم و از سودش خرج افراد بی بضاعت تا حد امکان میکردم(خدا کنه که شعار نباشه){big hug}

*مینا*
14th February 2010, 12:23 PM
می گم خوبه همه ی آدما دوست دارن به خانواده های فقیر کمک کنن ،
اما موندم این همه فقیر چرا هنوز فقیرن :-?

kamanabroo
14th February 2010, 12:29 PM

آی گل گفتی
اتفاقا من هم به همین فکر می کردم

اما پول وقتی میاد تو دست آدم همه چیز عوض میشه
مگه چی بشه...

تاری
14th February 2010, 12:44 PM
یارب
چی بگم ...
همین الان فکرشو کردم برای جواب به این تاپیک. والا از رویاهای سبز و قرمز پرهیزیم.
....
چشام به پولا برق می زنه و پولا هم به من لبخند ...
یاعلی

آبجی
14th February 2010, 02:28 PM

آی گل گفتی
اتفاقا من هم به همین فکر می کردم

اما پول وقتی میاد تو دست آدم همه چیز عوض میشه
مگه چی بشه...

سلام این همون چیزیه که من گفتم

از حرف تا عمل فاصله خیلی زیاده

به قولی تا اسم پول میاد کلی چیزا تغییر میکنه حتی هویت ادما ، شخصیت شون ، فرهنگشون ....
اینا همه ضعف ما رو نشون میده {worried}

امير آشنا
15th February 2010, 09:40 AM
الان چنين سرمايه اي دارم {happy}

تاری
15th February 2010, 12:08 PM

الحمد الله
{applause}

:-" نشنیدیمااااااااااااااا :-"

.....

خب دیروز که نداشتید چی می خواستید؟ ;))

جدی نگیرید

SaSaMc2
15th February 2010, 04:33 PM

خدا رو شكر كه يكي كه اهل پژوهش تحقيق و دانش هست سرمايه خوبي داره @};-

انشالله توي همه ي زمينه ها دستت پر باشه داداش @};-

و سرمايه هاي مادي و غير ماديت هر روز بشتر و بيشتر بشه @};-

آبجی
15th February 2010, 05:25 PM

:-? همه تو فکر این سرمایه هستن {big green}
میشه با من نصفش کنی نصف نصف ;;)
عادلانه 80 من 20 تو نظرت چیه ؟؟؟:-?

Amir
15th February 2010, 05:34 PM
,به به حاج امير واقعان الان كه فك ميكنم ميبينم كه چه ادم خوبي هستيييييييييييي.. گفتي چقد 80 ميارد اونم دلار چه جوليه {i dont want to see}اصلا من چشام دلار شد الان .. نازي بيا با هم دوستاي خوبي باشيم.. من فقط اون ماشين ترانسپورتر رو ميخام زياد نميشه كه .. {big hug}

انشالله كه سرمايه دست ادماي درست و حسابي و خوش فكر و مهمتر از همه اهل دل باشه .. اونوقت دنيا يه جور ديگه ميشد ...يه نكته ديگه اينكه ادما بعضي وقتها حاضرند همه زندگيشون رو بدند تا يه چيزي رو بدست بيارند يا برگردوند .. مثل ادمي پولداري كه چشماشو از دست ميده بعد حاضره همچيشو بده كه اونارو برگردونه .. ما ثروتهايي داريم كه ازش بيخبريم همه ثروتها رو با دلار نميسنجند ..

ولي حالا اداش امير بگذريم از اين حرفا بيا پولاتو بشماريم ببينم چقد طول ميكشه تموم شه ..

ابجي زهره ما كه ناراحت نشديم داش كاظم شوخي رو بد برداشت كرد

آبجی
15th February 2010, 06:14 PM
نه بابا کجا رو میگی :-?

ولي حالا اداش امير بگذريم از اين حرفا بيا پولاتو بشماريم ببينم چقد طول ميكشه تموم شه ..
شرمنده تم داداشی من زودتر پیشنهاد دادم {big green}
دیر رسیدی داداش تموم شد نه بابا خیلی طول میکشه میریم با اون 20 دزصد اقا امیر برای 80 % من پول شمار میخریم همین

امير آشنا
15th February 2010, 09:15 PM
اگه كسي الان بياد بگه امير چشم ها تو ازت مي گيريم و 80 ميليارد بهت مي ديم قبول مي كنم ؟ نه چون چشمام بيشتر مي ارزه
اگه بگن دست ها تو ازت مي گيريم و 80 ميليارد مي ديم چي ؟ بازم نه چون دستام بيشتر مي ارزه
همين طور گوش و پاها و ... هيچ كدوم رو به اين قيمت نمي فروشيم چون بيشتر مي ارزه . تا همينجا سرانگشتي بريم 300 ميليارد رو رد كرديم ;) الان همه ما چنين سرمايه اي رو حتي بيش از ايني كه گفتم داريم ولي بايد ببينيم از اين چشمي كه برامون اين قدر مي ارزه ، از اين دست ها ، پاها و ... چقدر استفاده مي كنيم ؟ منكرش نيستم كه سرمايه مالي هم مي تونه كمك كننده باشه ولي هيچ وقت جاي سرمايه هايي كه برامون قابل معامله نيستن رو نمي گيره . اين رو به شخصه تجربه كردم

ضمن اينكه فراموش نكنيم الان خيلي ها سرمايه هاي مادي خيلي بيشتر از اين حرف ها رو در اختيار دارن ولي درصد خيلي كمي تصورات ماها رو دارن . مهم اين نيست كه بگيم در صورت داشتن يه چيزي از اون چه استفاده اي مي كنيم . مهم اينه كه بگيم از داشته هاي فعليمون چه بهره اي داريم مي بريم :)>-

آبجی
15th February 2010, 09:28 PM
ضمن اينكه فراموش نكنيم الان خيلي ها سرمايه هاي مادي خيلي بيشتر از اين حرف ها رو در اختيار دارن ولي درصد خيلي كمي تصورات ماها رو دارن . مهم اين نيست كه بگيم در صورت داشتن يه چيزي از اون چه استفاده اي مي كنيم . مهم اينه كه بگيم از داشته هاي فعليمون چه بهره اي داريم مي بريم

درسته:-" متاسفانه الان همه مون ثروت رو تو یه چیز میبینیم اون هم پوله $-) .

در صورتی که الان جز ثروتمند ترین ها هستیم {big green} .

kab
15th February 2010, 11:14 PM

امیر جان
کجا رو میگی؟
درسته که من ذاتی آدم حساسی هستم ولی جنبه شوخی هم یه ذره دارم
حالا خداوکیلی کجا شوخی کردی؟

kab
15th February 2010, 11:32 PM

داداش گلم اگه منظورت به اینهاست
خداوکیلی من ناراحت نشدم
خوب میدونم که شما با چه منظوری این حرفها رو زدی و اتفاقا خیلی هم جالب بود
تا حالا به آب هندونه فکر نکرده بودم
ولی خدایی تا حالا توی عمرم دوست نداشتم دستور بدم
حتی زمانی که میرفتم سر ساختمون سازی با همون لباسام به کارگرا کمک میکردم که یه وقت خدایی نکرده فکر نکنن که من میخوام ریاست کنم
چیزی که ارزش داره ذات و جوهر وجودی آدمه والا پول و ثروت و خیلی چیزهای دیگه اکتسابیه و میشه بدست آورد
شاید باور کردنی نباشه ولی این رو به طور مثال میگم
من اگه روزگاری ثروت زیادی داشته باشم اصلا دوست ندارم اتوموبیل آنچنانی سوار شم با وجود اینکه عاشق خودرو هستم ولی ماشینی رو سوار میشم که مردم کشورم هم بتونن اون رو سوار بشن یا توی خونه ای زندگی میکنم که لااقل قشری از مردم کشور که اکثریت رو تشکیل میدن هم بتونن توی همچون خونه ای زندگی کنن
به این هم اعتقاد دارم که خداوند روزی یه سری انسان ها رو در اختیار یه سری دیگه قرار میده تا به وسیله اونها به دستشون برسه در واقع یه جور امانت داری

kab
16th February 2010, 08:37 AM
اگه كسي الان بياد بگه امير چشم ها تو ازت مي گيريم و 80 ميليارد بهت مي ديم قبول مي كنم ؟ نه چون چشمام بيشتر مي ارزه
اگه بگن دست ها تو ازت مي گيريم و 80 ميليارد مي ديم چي ؟ بازم نه چون دستام بيشتر مي ارزه
همين طور گوش و پاها و ... هيچ كدوم رو به اين قيمت نمي فروشيم چون بيشتر مي ارزه . تا همينجا سرانگشتي بريم 300 ميليارد رو رد كرديم ;) الان همه ما چنين سرمايه اي رو حتي بيش از ايني كه گفتم داريم ولي بايد ببينيم از اين چشمي كه برامون اين قدر مي ارزه ، از اين دست ها ، پاها و ... چقدر استفاده مي كنيم ؟ منكرش نيستم كه سرمايه مالي هم مي تونه كمك كننده باشه ولي هيچ وقت جاي سرمايه هايي كه برامون قابل معامله نيستن رو نمي گيره . اين رو به شخصه تجربه كردم

ضمن اينكه فراموش نكنيم الان خيلي ها سرمايه هاي مادي خيلي بيشتر از اين حرف ها رو در اختيار دارن ولي درصد خيلي كمي تصورات ماها رو دارن . مهم اين نيست كه بگيم در صورت داشتن يه چيزي از اون چه استفاده اي مي كنيم . مهم اينه كه بگيم از داشته هاي فعليمون چه بهره اي داريم مي بريم :)>-

ممنون آقای دکتر @};-
همه حرفهای شما رو قبول دارم ولی اینها زمانی صادقه که آدم اون پول رو برای خودش بخواد
اما من حاضرم برای از بین بردن فقر و بیکاری تمام اعضای بدنم رو با کمال میل تقدیم کنم
چه بسا اگر فقر از بین بره و بیکاری نباشه زندگی مردم شیرین تر میشه و دیگه شاهد صحنه های زجر آور فقر و حوادث ناگوار ناشی از فقر نخواهیم بود
به نظر من اینم یه جور جهاد در راه خداست

تاری
16th February 2010, 03:18 PM

یارب
باسلام
فقط می تونم بگم رو دست خوردم حسابی.
آفرین آفرین آفرین

:!:

چون موضوع تاپیک بحثش مبلغ ریالی بود فکرها همگی بدون اما و اگر به پول رفت بدون شک ولی واقعا سلامتی بزرگترین نعمتیه که روزی هزار بار هم اونو یاد کنیم کمه.
یکی از معدود جملاتی بود که خوندم واقعا توی ذهنم حک شد.
تا درکش از وجودم کمرنگ بشه همین آفرین ها بدرقه ی درکتون
همگی سلامت باشید

یاعلی

paiiz
16th February 2010, 06:59 PM
باهاتون شرط می بندم همه ی این چیزایی که گفتین و زمانی که پوله بیاد دستتون و نتونین حتی صفراشو یه بار درست بشمارین همه اینقد درگیر خوش گذرونی و اینور و اونور رفتن میشن که یادشون میره چی می خواستن
الان راحت فکر می کنیم که چیکارش کنیم ولی وقتی تو موقعیتش قرار می گیریم حسابی خودمونو گم می کنیم
به قولی خوبه ادم به داشته ها فک کنه که باید چیکارشون کنه ودرست و به جا خرجش کنه نه اینکه تو رویا با 80 میلیون یا 800 میلیون سیر کنه ... اینجوری معقول تره

SaSaMc2
17th February 2010, 12:07 AM
اين جور بحث ها خيلي پيچيدس!

پس ما نبايد به فقرا كمك كنيم!

يعني فرق من كه يك ميليون دارم و سالمم و يك فقير كه هيچي نداره و سالمه

چنتا 80.000.000.000 تا چنتا 80.000.000.000 بعلاوه يك ميليونه؟

پس بهتر يك ميليون خودم رو كامل بدم به يه بيمار كه مقداري از 80 ميليارهاي از دست دادش رو جبران كنم؟

تموم اين 80 ميليارد هاي سلامتي كه با هم جمع بشن تازه ما رو در نقطه ي صفر از منحني آرمان قرار ميدن.

در واقع ما اگر كاملاً سالم باشم: بدهكار نيستيم!

و اگر سالم نباشيم تا ابد هم شايد نتونيم با 25 ساعت كار در شبانه روز به صفر برسيم.

وقتي يه ويروس ذره بيني علاف در هوا ميتونه تموم سرمايه ها و 80-80 ميلياردها و يك ميليون من رو توي يه لحظه ازم بگيره

چرا بايد چايي رو تلخ بخورم؟

مشكل سر مضرات قنده، يا قيمتش؟

من الان 35 ساعت هست كه بيدارم.

براي اينكه چيزي از يك ميليونم كم نشه.

سلامتيم كاملاً در خطر هست!

در واقع من سلامتي تنم رو به حفظ يك ميليون مال دنيام فروختم.

و يه بد كاره شايد يه جاي شهر تنش رو سر يه لقمه ي ديگه اي از مال دنيا فروخته.

و يكي شايد يه جا واسه اينكه دوستش بيگناهش رو لو نده، سرمايه اش تيكه تيكه شد، ولي لبش رو دوخته!

فراموش نكنيم قدرمطلق يه فريبه!

پرانتز باز جهان منحني پرانتز بسته

ساسا @};-

تاری
20th February 2010, 10:16 PM
یارب
مرتبط با این موضوع دیدم گفتم اینجا باشه این متن.

همگی بخونید امتحان می گیرم.{happy}

روزگارى دركنار رودنیل ، باستان شناسى ، صندوق بزرگى را پیدا كرد. وقتى در صندوق را باز كردند، جسد مومیائى شده اى را دیدند كه در اطرافش چند خروار جواهر قرار داشت . وقتى تحقیق كردند، فهمیدند، یكى از ملكه هاى مصر بوده كه بعد از مرگش جسدش را مومیائى كرده اند.
در این صندوق همراه جواهرات لوحى را نیز پیدا كردند كه روى آن نوشته شده بود. این وصیت نامه من است . پس از مرگم هر كس جنازه ام را ببیند، بداند كه در زمان سلطنت من در مملكتم قحطى شد و كار بدانجا رسید كه من كه ملكه مصر بودم حاضر شدم تمام این جواهرات را بدهم و یك عدد نان در عوض آنها بگیرم اما میسر نشد تا اینكه از گرسنگى به بستر مرگ افتادم .
این را همه باید بخوانند تا عبرت بگیرند و بفهمند كه تا وقتى خداوند نخواهد هیچ چیز نمى تواند انسان را بى نیاز كند.
اگر خداوند نخواهد حتى اگر تمام وسایل و زمینه ها را فراهم كنى هیچ كارى نمى توانى از پیش ببرى .

متن جالبیه
ولی مگه فراعنه و ملکه ها به خدا ایمان آورده بودند که با نسل آینده صحبت کرده تا عبرت گیریم.
:-/
حالا بماند نتیجه را دریابیم.

kab
20th February 2010, 10:48 PM
عالی بود
پس همه با هم دعا میکنیم که خدا بخواد ;)

Amir
23rd February 2010, 09:43 PM
باز خوبيش اينكه داش كاظم ناراحت نشده .. انشالله كه اينقد در حسرت چيزهاي كه نداريم نباشيم كه فرصت استفاده از چيزهاي رو كه داريم از دست بديم

آبجی
23rd February 2010, 10:24 PM
انشالله كه اينقد در حسرت چيزهاي كه نداريم نباشيم كه فرصت استفاده از چيزهاي رو كه داريم از دست بديم

انشاالله {happy}

kab
23rd February 2010, 11:18 PM
انشالله كه اينقد در حسرت چيزهاي كه نداريم نباشيم كه فرصت استفاده از چيزهاي رو كه داريم از دست بديم

نه نه :-o
امیر جان منظور من حسرت نبود
فقط اینکه فکر کنیم ببینیم واقعا اگه همچین چیزی داشتیم چی کار میکردیم
خوبه که آدم گاهی با کفش های دیگران راه بره و خودش رو جای اونها بذاره

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد