PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : «محيا» تلاشي براي ساخت فيلمي خوب و صادق است

AvAstiN
19th October 2008, 09:44 PM
http://www.njavan.ir/forum/imagehosting/thum_45048fb7f3d75d81.jpg (http://www.njavan.ir/forum/vbimghost.php?do=displayimg&imgid=77)

اكبر خواجويي در خصوص بازگشت خود به سينما پس از 16 با فيلم«محيا» گفت: من تلاش كردم فيلمي خوب بسازم كه درعين صادق بودن بتواند با مردم ارتباط برقرار كند و فكر مي‌كنم «محيا»تلاشي براي ساخت فيلمي خوب و صادق است.

به گزارش سايت سينمايي سوره، كارگردان فيلم «محيا» با بيان مطلب فوق اظهار داشت: فكر مي‌كنم با توجه به بازخوردهايي كه در جشنواره فجر ديدم «محيا» بتواند با مخاطبان ارتباط برقرار كند و با استقبال روبرو شود.
وي در خصوص چگونگي ساخته شدن «محيا» از شكل گيري ايده اوليه تا ساخت آن گفت: از زمان شكل گيري ايده تا ساخت فيلم چيزي در حدود سه سال زمان برد كه در اين مدت بارها و بارها فيلمنامه بازنويسي شد تا در نهايت به شكلي كه امروز بر پرده سينماها است در آمد.
خواجويي با اشاره به ارايه شكلي متفاوت از فيلم هاي عاشقانه در «محيا» افزود: «محيا» فيلمي عاشقانه است كه با زبان ديگري گفته مي‌شود و قصه متفاوتي دارد كه عشق را در ظرفي متفاوت به تصوير مي‌كشد.
وي با اشاره به دليل قرار دادن يك شخصين غسال در فيلم گفت: اين موضوع به طرح اوليه بر مي‌گردد كه به من ارائه شد و باتوجه به جذاب بودن و تازگي اين شخصيت، تصميم گرفتم اين شخصيت را با همين محوريت در فيلم به تصوير بكشم. به طور كلي ما هم سعي كرديم از تازگي چنين نقشي در سينما استفاده مطلوب را ببريم.
خواجويي با تمجيد از بازي شهاب حسيني و الهام حميدي دو بازيگر اصلي فيلم خود، اظهار داشت: بازي مطلوب اين دو فيلم تاثير زيادي بر روند مطلوب كار گذاشت و باعث شد تا نتيجه كار را در تمامي بخش‌هاي فيلم نيز شاهد باشيم اما اميدوارم كه محافل رسانه‌اي به تمامي اجزاي فيلم نظير تدوين و فيلمبرداري توجه كنند.
وي با رد نظر برخي منتقدين در مورد دو پاره بودن فيلم تصريح كرد: به اعتقاد من داستان «محيا» به هيچ عنوان دو پاره نيست و اگر در نيمه دوم فيلم از محيط شهري خود جدا مي‌شود، به دليل شرايطي است كه با آن مواجه مي‌شود و بنابراين بايد از محيط خود دور مي‌شد تا به شرط و شروط دختر مورد نظر خود برسد و اگر منتقدين فيلم را دو پاره ديده‌اند، به دليل فضاهاي متفاوتي است كه در فيلم ديده مي‌شود.
اين كارگردان سينما همچنين با متعادل بودن بار نقش انوشيروان ارجمند دراين فيلم افزود: به اعتقاد من شخصيت ميرطاهر كاملا نقشي متعادل در فيلم ايفا مي‌كند و اگر غير از اين مي‌بود به شعارزدگي و به ورطه نصيحت و پند مي‌افتاديم كه ما هم از اين موضوع پرهيز كرديم.
كارگردان فيلم «محيا» در ادامه با انتقاد از اكران ناگهاني اين فيلم گفت: متأسفانه به يكباره روز سه شنبه گذشته به ما اطلاع دادند كه اين فيلم را بايد روز چهارشنبه اكران كنيم و در شرايطي كه ما اصلا آمادگي اين زمان را نداشتيم، مجبور شديم فيلم را بدون هيچگونه تبليغاتي اكران كنيم.
وي ادامه داد: بنابراين با اعلام ناگهاني اكران فيلم در ساعت 12 روز سه شنبه كه مقرر شد فيلم در يك سينما اكران شود، عملا فرصت تبليغات از ما گرفته شد و متأسفانه حتي فرصت اكران خصوصي نيز براي اهالي مطبوعات از ما گرفته شد و اين در شرايطي است كه قرار بود از اين فيلم حتي حمايت هم شود.
خواجويي افزود: فيلمي كه قرار بود حمايت شود در چنين شرايط ناگهاني بايد روي پرده برود و شايد ما در پايان اكران فيلم «محيا» به تعريف جديدي از حمايت برسيم اما من در حال حاضر هيچ‌گونه گلايه‌اي ندارم و تمام حرف‌هايم را بعد از اكران فيلم خواهم زد چرا كه متاسفانه شرايط نامناسبي كه براي اكران همه فيلم‌ها وجود دارد، در مورد فيلم «محيا» بدتر از بقيه اتفاق افتاد.
كارگردان فيلم‌هاي «خانه ابري» و «سيرك بزرگ» در خاتمه تصريح كرد: درست است كه «محيا» به دليل پائين بودن كف فروش جانشين «نسكافه داغ داغ» شد، اما انتظار داشتيم تا حداقل با دادن يك هفته زمان كمك كنند تا هم «نسكافه داغ داغ» فروش خود را افزايش دهد و هم اين كه ما بتوانيم با تبليغات مناسبي فيلم را روانه اكران كنيم. متأسفانه مديريت‌ها به سمت حمايت قرار نگرفت و چون قرار بود از فيلم من شفاها حمايت بشود، به اين وضع گرفتار شد.
«محيا» سومين فيلم سينمايي اكبر خواجويي پس از 16 سال دوري از سينما است كه در اين فيلم شهاب حسيني، آزيتا حاجيان، الهام حميدي، برزو ارجمند، مرضيه خوش‌تراش، مهسا كرامتي، انوشيروان ارجمند و تقي سيف‌جمالي است.
در خلاصه اين داستان آمده است: بر سر راه جاويد دختري به نام محيا پيدا مي‌شود كه به او دل مي‌بندد اما جاويد براي رسيدن به محيا با مشكلاتي روبرو مي شود كه خارج از تصور اوست و جاويد را در شرايط غيرقابل باور قرار مي‌دهد...
خواجوي با دو فيلم قبلي‌اش «خانه ابري» و «سيرك بزرگ» در دوره پنجم و دهم جشنواره حاضر بوده و طي سال‌هاي اخير به ساخت مجموعه‌هايي براي تلويزيون پرداخته است كه از جمله آنها مي‌توان به «پدر سالار»، «دبيرستان خضرا» و «كهنه سوار» اشاره كرد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد