PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آلودگي فراگير ...

امير آشنا
1st February 2010, 12:32 AM
سلام @};-

تا حالا توجه كرديد بعضا با رعايت بهداشت هم خيلي از بيماري هاي عفوني مثل انواع گلودرد و ... در اطرافمون زياد ديده ميشه ؟ واقعا علت چيه ؟

تحقيقات متعددي كه در سالهاي اخير در نقاط مختلف دنيا و همچنين كشور خودمون انجام شده مشخص كرده كه سه وسيله بسيار متداول تو زندگي اكثر مردم وجود دارند كه داراي آلودگي ميكروبي بسيار بالا و حتي چندين برابر آلودگي سنگ دستشويي و توالت هستند ... {i dont want to see}

اين سه وسيله عبارتند از :

گوشي تلفن همراه ، كيبورد و موس

http://uc-njavan.ir/images/dayl8q6pjx48zjbp8yrj.jpg

http://uc-njavan.ir/images/1c7m10qu62jn6ukc89uk.jpghttp://uc-njavan.ir/images/pucr5r7vcxohi6qnwwoq.jpghttp://uc-njavan.ir/images/48lcnhm5t7wjgvpsfzt.jpg

بله همين وسايلي كه هر روز ما بدون توجه به خطرات جدي ناشي از آلودگي اونها ازشون استفاده مي كنيم موجب موارد متعددي از بيماري هاي معمول تا پيچيده عفوني هستند ...

بهترين راه براي كاهش اين آلودگي اينه كه لااقل هر چند روز يك بار سطح اين وسايل رو با پنبه آغشته به الكل به خوبي ضدعفوني كنيم . البته اگه از كاورهاي گوشي و كيبورد استفاده بشه ، ضدعفوني اونها راحت تر هم انجام ميشه . در هر صورت براي حفظ سلامتي خود و اطرافيانمون همين نكاتي كه به ظاهر خيلي پيش پا افتاده محسوب ميشن ولي در واقع مسوول بسياري از موارد بيماري هاي عفوني هستند رو جدي بگيريم

به اميد سلامتي همه دوستان خوبم :)>-

kamanabroo
1st February 2010, 12:49 AM
ممنونم از مطلب خوب و مفیدتون.

در همین جا مناسبه که بپرسم:
شنیدم که این گردو غبار روی کیبرد و موس و وسایل الکتریکی می شینه ،
با تماس زیاد بدن موجب عقیم شدن میشه !!!!!!!!!

راسته یا اصلا همچین چیزی ممکن هست؟

SaSaMc2
1st February 2010, 03:28 AM
ممنون از اطلاع رسانيتون @};-

گوشيم رو زياد با الكل ميشورم.

اما موس و كيبرد خيلي سخته.

و من كارم طوري هست كه 15 ساعت رو كيبرد و موس هستم و تعدادشون هم زياده كه نميشه تميز كرد.

ولي روزي 50 بار دستم رو با مايه ظرفشويي ميشورم و برا همين دستام خيلي خشك شدن.

البته من شنيدم موس و كيبرد كافي نت ها بسيار آلودست.

SaSaMc2
1st February 2010, 03:30 AM

اوه :-o{worried}

Mobarake
1st February 2010, 09:20 AM
خوب اگه کاور داشت که دیگه کاورا رو عوض میکردیم دیگه چرا ضد عفونیشون کنیم ؟!{worried}
ولی وسایلی که به طور شخصی استفاده میشن چه طور ممکنه که انقد آلوده شن ؟!:-??

بانوثریا
1st February 2010, 10:46 AM
sh_omomi60کار من بیچاره تمومهsmilee_new1 (11)

امير آشنا
1st February 2010, 10:16 PM

اختيار داري داداش قابل شما رو نداشت ;)@};-

ببينيد صرف گرد و غبار نمي تونه چنين مساله اي ايجاد كنه ولي اون چيزي كه در اين بين اهميت داره اينه كه تماس هاي مكرر با اين وسايل بدون اينكه به فكر كاهش دادن آلودگي ميكروبي اونها باشيم اين احتمال رو به وجود مياره كه در اين بين ، بعضي ميكروب هاي خطرناك كه مي تونن باعث چنين مشكلاتي بشن هم روي اين وسايل باقي بمونن و طبيعتا در اين صورت احتمال بروز بيماري هاي متعددي وجود داره

امير آشنا
1st February 2010, 10:34 PM
گوشيم رو زياد با الكل ميشورم.

اما موس و كيبرد خيلي سخته.

و من كارم طوري هست كه 15 ساعت رو كيبرد و موس هستم و تعدادشون هم زياده كه نميشه تميز كرد.

ولي روزي 50 بار دستم رو با مايه ظرفشويي ميشورم و برا همين دستام خيلي خشك شدن.

البته من شنيدم موس و كيبرد كافي نت ها بسيار آلودست.

خوب اگه کاور داشت که دیگه کاورا رو عوض میکردیم دیگه چرا ضد عفونیشون کنیم ؟!{worried}
ولی وسایلی که به طور شخصی استفاده میشن چه طور ممکنه که انقد آلوده شن ؟!:-??

sh_omomi60کار من بیچاره تمومهsmilee_new1 (11)

ببينيد نيازي به وسواس يا نگراني بيش از اندازه نيست . علت اين آلودگي شديد اينه كه دست انسان كه دائما در تماس با اشيا مختلفه و به همين علت آلودگي ميكروبي بالايي داره بدون وقفه با اين وسايل در تماسه و همين موضوع تدريجا آلودگي سطح كيبورد ، موس و گوشي تلفن همراه رو افزايش ميده اما اگه هر چند روز يك بار با يه پنبه آغشته به الكل به خوبي سطح اين وسايل رو ضدعفوني كنيم ديگه جاي نگراني وجود نداره . البته بعضي كيبورد ها هم كاوري دارن كه كاملا قابل شستشو هستش و مي تونيم از اين كاورها هم استفاده كنيم @};-

AvAstiN
2nd February 2010, 07:24 AM
يه پيشنهاد ديگه هم مي تونه اين باشه كه دستهامونو قبل از خوردن بشوريم ( حداقل آلودگي رو كمتر منتقل مي كنيم به سيستم گوارشمون ) هر چند كه جاي ضدعفوني با الكل رو نمي گيره

MRT
2nd February 2010, 01:08 PM
البته الکل میتونه تلق محافظ ال سی دی موبایل رو تار و کدر کنه که با پولیشی مثل جلا سنج برطرف میشه ولی فکر کنم اسپری ضد عفونی کننده که دندانپزشگان برای وسایلشون استفاده می کنن خیلی بهتر باشه . این وسیله مثل مایع و اسپری دستی شیشه پاک کنه .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد