PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وقتی همه خوابیم.قسمت اول

hoora
29th January 2010, 07:42 PM
به نام خدایی که اگر حکم کنه همه محکومیم همه شک نکنید..

وقتی همه خوابیم 1

امشب دلم گرفته بو مثل روزای بارونی . ..مادر خواب بود .پدر هم آسوده خوابیده بود. برادرم در حال هوای همسرش و در کنارش ..من تا پاسی از شب مثل خدا بیدار بودم

تو فکر خودم . تو فکر مردم همیشه گرفتار . از صبح تا شب هزاران نفر دیدم .هزاران فکر را ..

چقدر این مردم خوبند . همه حتی مخالفین افکارم.

تو اتوبوس پسری را دیدم با حسرت به دختران نگاه میکرد . دختری دیدم در حال هوای خویش.!

پیرمردی را دیدم در حسرت صندلی خالی می سوخت

پیر زنی را دیدم با زنبیل خرید در پله رکاب ماشین زمین خورد .

کورکی را کنار خود حس می کردم به من لبخن میزد من به افکار او .

راننده با صدای ایستگاه آخر مرا به حال خود آورد..

وقتی همه خوابیم .همه ..از کنار مسجد محله مان رد شدم همران مردی سال پیش برای پدرم ازش پول نزول کردم را دیدم سلام دادم پاسخم را داد. به چهره اش نگاه کردم . ریش و یقه بسته او برایم جالب بود . یک نفر آمد با او دست داد و او را حاجی خطاب کرد . داخل مسجد شدم فقط برای آب خوردن . او پیش نماز مسجد بود !!

عجب دینی ما داریم !!!

عجب مذهبی!!

عصر بود . خوب خوابیدم . زمانی که بیدار شدم...نفهمیدم وقتی همه خوابیم یعنی چه..باز هم در خیابان ها پرسه زدم

محرم بود مردمی را دیدم سیاه پوش حسین (ع) هستند . من هم سیاه پوش هستم اما سالهاست نه فقط همین 10 شب. از دور نظاره گر مردم بودم . دختران زیباتر بودند. پسران حیز تر . مردان در پی نذری . زنان در طمع شربت . اما خبری از حسین(ع) ندیدم !!!

وقتی همه خوابیم!

دلم می خواست فریاد بکشم اما بی فایده بود چون همه خوابیم

و این حکایت ادامه دارد......

Amir
29th January 2010, 09:35 PM
گر حكم كنند كه مست گيرند .. در شهر هر انكه هست گيرند ..

دوست گرام گرچه اصل حرفتونو رد نميكنم ريا افت ايمان انسانه .. متاسفانه تو جامعه ما كم نيست و هر روز جايي نو به وجهي نوتر جلوه هم ميكنه .. اما دليل ريا چيه .. ظاهر بيني و كوته بيني و كوته فكري ادمهاي يك جامعه .. هر چه يه جامعه از انديشيدن و تفكر دور بشه ريا هم زياد تر ميشه ..

اما صحبت اينجاست كه ايا اينكه يك حاجي ربا بده و خطا كنه دليل بر اين ميشه كه اينو تعميم بديم به هر كسي كه ميره مسجد و هر كسي كه نماز ميخونه ؟! اين تفكر رو القا كنيم كه ادمي كه اصولا ادمهاي از اين جنس ادمهاي رياكاري هستند .. شما كه فقط براي اب خوردن به مسجد رفتين دقت نكردين كه پيش نماز مسجد حاجي نميتونه باشه و بايد يه روحاني باشه !! اينجور نوشتن يعني شما به تكفير اكثريت دادين ..
حرفاي كه در مورد محرم گفتيد رو خودم ديدم .. ولي ايا شما ميتوني بگي هر كسي كه تو محرم سينه ميزنه براي اين حرفا ميره بيرون .. ميشه اون كار غلط رو ازش انتقاد كرد .. اصل رو بهش حمله نكنيم

hoora
29th January 2010, 10:08 PM
دست مزن! چشم، ببستم دو دست راه مرو! چشم، دو پایم شکست حرف مزن! قطع نمودم سخن نطق مکن! چشم، ببستم دهن هیچ نفهم! این سخن عنوان مکن خواهش نافهمی انسان مکن لال شوم، کور شوم، کر شوم لیک محال است که من خر شوم

kamanabroo
29th January 2010, 10:58 PM
منظورت رو متوجه نشدم...

اما من با حرفای امیر موافقم

درسته که در جامعه این حرفا هم هست، و هستند کسانی که از خوبیها سوء استفاده می کنند و خودشان هم ، همرنگ خوبی ها هستند.

به نظر من امیر نخواست بگه که نه اصلا نیست،
حرف من و امیر هم اینه که با دیدن این چیزها همه رو متهم نکنیم.

یه مثالی که دیگه همه بلدن:

وقتی از یه جعبه سیب یه سیب خراب پیدا می کنی یا چند تا ، دلیل نمیشه که همه سیبهای اون جعبه خراب باشن.

این مثال رو برای تفهیم مطلب زدم....

s@ba
29th January 2010, 11:45 PM
واقعا کی میخوایم از این خواب غفلت بیدار شیم ؟! کی ...!!!{worried}

kamanabroo
30th January 2010, 08:00 AM
واقعا کی میخوایم از این خواب غفلت بیدار شیم ؟! کی ...!!!{worried}

واقعا هم همین طوره

امان از لحظه غفلت که شاهدم هستی

Amir
5th February 2010, 10:41 PM
دست مزن! چشم، ببستم دو دست راه مرو! چشم، دو پایم شکست حرف مزن! قطع نمودم سخن نطق مکن! چشم، ببستم دهن هیچ نفهم! این سخن عنوان مکن خواهش نافهمی انسان مکن لال شوم، کور شوم، کر شوم لیک محال است که من خر شوم

اتفاقا منم گفتم لطفا دقيق تر نگا كنيد ... ميشه حرفاي شبه روشنفكري خوشكلي هم زد .. شما ميگي اگه اين حاجي نماز نخونه و مسجد نره مشكل حل ميشه وكار اين ادم درست ميشه ؟ ريا از جنس نفاقه و يه ابزاره برا اينكه وقتي قدرت مقابله و رو كردن خودتو نداري در زير پوستش كاري رو كه ميخاي انجام بدي .. مطمئنا انسان ريا كار وقتي قدرتشو پيدا كنه از زير اين پوستين مياد بيرون و نشون ميده كه واقعيتش چيه ..اين حاجي از اين جنسي كه شما گفتي تو هر دوره اي به يه شكليه .. تو دوره قبل ارباب ها و خوانين بودن ..امرزو كسبه دين ..

اما اصل دين و اسلام رو بايد از صاحبانش شناخت .. از خود پيامبر و كسي مثل امام علي (ع) اگه اهل روشنفكري هستي دقيق و از روي فطرت عقل روي زندگي و گفتار قضاوت كن ..

اينجوري القا شده كه روشنفكري يعني جبهه اپوزسيون ضد ديني .. و سوال من اينكه واقعان حرفاي كه ما ميزنيم و اعتقاداتي كه پيدا كرديم ايا واقعان اعتقاداتي هست كه بر اثر تجربه و علم و تحقيق بهشون يقين و ايمان پيدا كرديم يا حرفهايي هست كه داريم از زبان ديگران تكرار ميكنيم ..

شايد كمترين نقطه مشترك منو و شما و شايد همه ما اينكه هيچ كدوم نميخاييم به سمت بدي بريم .. يعني هدف ما اينكه راه بهتر شدن حركت كنيم در راه تكامل .. و اگه اينو قبول داريد سوال من ينكه ميزان و معيار شما تو زندگي چيه .. اونو بگيد تا معياري كه دين ميگه قياس كنيم ..

hoora
21st February 2010, 11:16 AM
اتفاقا منم گفتم لطفا دقيق تر نگا كنيد ... ميشه حرفاي شبه روشنفكري خوشكلي هم زد .. شما ميگي اگه اين حاجي نماز نخونه و مسجد نره مشكل حل ميشه وكار اين ادم درست ميشه ؟ ريا از ..

این یه دل نوشتست..... نمیشه رو درستیش ادعا کرد اما من نگفتم که حاجی مسجد نره و نماز نخونه !!!!!!!!!!!!!!!!
من چیزی رو گفتم که دیدم نه اینکه شندیم یا تقلید کردم...چیزی رو عنوان کردم که متاسفانه رایج و عادی شده واین همون ریاست و نمیشه جلوشو گرفت شاید بحث کردنش هم بی فایده باشه اما این درد است که یک به اصطلاح خداپرست با این اعمال روزشو به شب برسونه!!! و کسانی به اشتباه این شخص رو الگوی خودشون بگیرند و نتیجش این دین است که آسیب میبینه...
وجود افراد دیندار شرط لازم برای تحقق جامعه دینی است ، ولی کافی نیست.
ممکن است تمام افراد جامعه ای دیندار باشند، اما روابط و نهادهای اجتماعی آن دینی نباشد. چنین جامعه ای را در مقیاس جامعه شناختی نمی توان جامعه ای دینی دانست.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد