PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقد و بررسی Mini gam ها و بازی های فلش

Geek
29th January 2010, 01:35 PM
در حال حاضر در کنار بازی های بزرگ دنیا بازی های کوچکی نیز هستند که درست که هم ساده اند و هم کم حجم و اصلا معیار گرافیک ندارند ولی طرفدار های زیادی دارند و حتی بعضی از این بازی ها طرفدارای بیشتری نسبت یه بازی های بزرگ دنیا دارند مانند Diner Dash .
حالا من قصد دارم در این تاپیک به بررسی این بازی ها بپردازم ولی خوب تنهایی که نمیشه .... میشه ؟
پس شروع میکنم و در راستای بالا بردن سطح کیفی سایت قدم بر میداریم و این تاپیک رو به یک تاپیک خوب تبدیل میکنیم .
قوانین :
1. برای نوشتن نقد بازی حتما باید بازی را تمام کرده و کاملا مسلط باشید تا خدایی نکرده چیزی رو از قلم نیندازید .
2 . گذاشتن عکس الزام نیست ولی بزارید بد نیست .
3 . از دادن پیام های الکی مثل : ایول خوب بود یا خیلی حال کردم بپرهیزید و با زدن تشکر ابراز احساسات کنید .
4 . در تاپیک به روی همه بازه پس هی نپرسید منم میتونم نقد بنویسم .

تشکر از شما عزیزانی که میخواهید سایت پر محتوا و خوبی داشته باشید
__________________ http://www2.bazinama.com/message/images/icons/icon7.gif Chicken Invaders (Chrismas Edition

بازی که امروز به بررسی آن میپردازم یک بازی بسیار معروف و پر طرفدار هستش که توسط استدیو Inter Action ساخته شده و Chicken Invaders نام دارد که ما به اختصار CI مینامیم .
حالا من این بازی را از جهات مختلف و جدا از هم بررسی میکنم :

گرافیک : بازی به قدری ساده هست که گرافیک در بازی اصلا نیاز نیست . گرافیک بازی بسیار ساده هستش و درعین سادگی بسیار زیبا هستش و از آن لذت خواهید برد . طراحی کهکشان در بازی بسیار جالب هستش و و دشمنان که مرغ هستند و سلاحشان هم تخم مرغ هست در رنگ های مختلف و زیبایی طراحی شده اند که باعث میشود شما خسته نشوید و فقط از بازی لذت ببرید . Boss در بازی نقش زیادی دارد و در پایان هر مرحله باید با یکی از آنها مبارزه کنید . در طراحی Boos ها هم طراحان عالی کار کرده اند و از تنوع خوبی برخوردار هستش . در بازی 6 سلاح وجود دارد که هرکس بنا به سلیقه از یکی از آنها استفاده میکند البته در طول هر مرحله میتوانید آنه را عوض کنید . نمره ی گرافیک بازی 10 هستش .

داستان : بازی داستان خاص و پیچیده ای ندارد و شما در نقش یک سفینه ! در بازی هستید که در ابتدای بازی به رئیس میرسد ولی او با یک ضربه شما را در سیاه چاله ای میاندازد و شما در طول یازی باید از آن بیرون بیایید. من به داستان نمره ی 8 را میدهم .

گیم پلی : شما هم میتوانید با موس بازی را انجام دهید و هم با Keybord ( صفحه کلید )که البته با موس راحت تر هستش و با کلیک چپ شلیک میکند و با کلیک راست موشک میزند . در بازی با کشتن هر موغ گوشت او جدام یشود که با خوردن آن ها و رسیدن تعداد گوشت ها به 40 یک موشک میگیرید که خیلی بدرد بخور هستش . گیم پلی لیاقت نمره ی 10 را دارد .

موسیقی : موسیقی بازی عالی کار شده و لذت بخش هستش و در طول بازی شما را خسته نمیکند . من نمره ی 7 را به موسیقی میدهم .

دوستان من دقت کنید که نمره را نسبت به یک mini game داده ام و نباید آن را با بازی های بزرگ مقایسه کنید .
پیشنهاد من به شما این است که بازی را بخرید یا دانلود کنید و حتما تمام کنید چون بیشتر از 1 ساعت وقت شما را نمیگیرد .
__________________ http://www2.bazinama.com/message/images/icons/icon3.gif Diner Dash

بازی که امروز میخوام بررسی کنم یکی از پر طرفدارترین بازی های flash هستش و طرفداران بسیار زیادی دارد که توسط Reflexive ساخته شده است . این بازی ورژن های متفاوتی دارد که من خودم شماره 1 و 2 همچنین بخش کشتی آن را بازی کرده ام .
در این پست من شماره ی یک را نقد میکنم و در پست های بعد شماره های بعد را بررسی میکنم.

گرافیک : این بازی در حدود 6 سال پیش عرضه شده است و در آن زمان گرافیک بازی خوب بوده ولی در حال حاضر حرفی برای گفتن ندارد و قابل مقایسه با بازی های Flash حال حاضر نیست .
رنگ بندی چندان خوب نیست و چشمان شما را اذیت میکند و طول میکشد تا به آن عادت کنید
دربازی رنگ های تند به کار رفته است و در کل حتی برای آن زمان هم جالب نیست .
نمره : 6

داستان : داستان بازی مربوط به یک گارسن هستش که شما در نقش آن بازی میکنید در ابتدا شما کارمند یک شرکت هستید ولی گند بالا می آورید و از دست طلبکاران در میروید و با دیدن رستوران به فکر تاسیس رستوران می افتید . وظیفه ی شما این است که به مشتریان سرویس دهید و در زمان مشخصی مقداری پول جمع کنید . هرچه در بازی جلوتر بروید سرویس های شما به مشتریان بیشتر و سخت تر میشود و باید سرعت عمل بالا تری به کار ببرید . در پایان بازی شما از کار اخراج میشوید که البته در شماره ی دو با برگشتنتان دو باره کار و بار مغازه رونق میگیرد .
نمره : 7

موسیقی : حرف چندانی برای گفتن ندارد و خیلی ضعیف کار شده است .
نمره : 3

گیم پلی : کل بازی با موس انجام میشود . سرعت عمل در بازی بیشترین نقش را دارد و در مراحل آخری بازی باید به قدری سریع باشید که دستتان از شدت سرعت درد میگیرد .
نمره : 8

من این بازی را به همه پیشنهاد میکنم . زمان تمام کردن بین 2 تا 3 ساعت هستش البته اگر سریع باشید !

باز هم میگم شما باید این بازی را با بازی های رده ی خودش مقایسه کنید نه با بازی های این نسل .
با تشکر
http://www2.bazinama.com/message/images/icons/icon3.gif Diner Dash 2

گرافیک : نسبت به نسخه ی اول پیشرفت قابل توجهی کرده است و دیگه اون رنگ بندی مسخره تو شماره ی یک رو نداره و سازندگان نسبت رنگ ها رو رعایت کرده اند . طراحی محیط هم خیلی خوب کار شده و در کل پیشرفت زیادی بازی خیلی پیشرفت کرده .
یک بخش جدید هم به بازی اضافه شده که توانایی به آبگریت کردن هستش .شما میتوانید صندلی ها - سنگ فرش ها و کلا همه چیز را تغییر دهید .
محیط بازی نیز عوض شده و به خیابان منتقل شده است . نور هم دربازی خوب کار شده است .
نمره : 9

داستان : رستوران دارد به ورشکست میشود که شما دوباره با ایده های جدید ظاهر میشوید و برای تسویه کردن حساب های رستوران دست به کار میشوید و .....
این داستان برای یک بازی فلش خیلی خوبه . چیزی که دربازی فلش شما را جذب میکند داستان نیست بلکه گیم پلی هستش و داستان بهانه ای برای شروع یک بازی هستش .
نمره : 10

گیم پلی : همان حالت قبل را حفظ کرده و فقط چند آیتم جدید اضافه شده مثل : پاک کردن آبی که مشتریان مروی زمین میریزند و ...
سرعت شما باید در بازی دو برابر شود که بسیار لذت بخش هستش .

موسیقی : سازندگان بخش موسیقی را تا حدودی بهبود بخشیده اند و صدای ماشین و شومینه ی داخل رستوران همه رعایت شده است .

http://www2.bazinama.com/message/images/icons/icon3.gif Diner Dash : Flo On The Go

گرافیک : پیشرفت فوق العاده ای نسبت به شماره های قبل داشته است و بسیار لذت بخش شده است . طراحی چهره ها خیلی خوب شده است و انصافا زیبا کار شده است . طراحی دریا هم خوب است و در کل پیشرفت زیادی کرده است . طراحی و رنگ بندی لباس ها هم جای بحث ندارد و خوب کار شده است .

داستان : بازی داستان خاصی را دنبال نمیکند و در ابتدای بازی شما وارد کشتی میشوید که هیچ کس نمیتواند در آنجا زیاد کار کند و سریع اخراج میشود ولی شما باقی میمانید و پیشرفت میکند .
نمره : 7

گیم پلی : همان سبک سنتی اشاره کلیک هستش با این تفاوت که یک بخش جدید به بازی اضافه شده است و شما میتوانید لباسی که دربازی میپوشید را هم انتخاب کنید که بسیار جالب و خوب کار شده است . سیستم ارتقاع بازی هم تغییر کرده و بهتر و جذاب تر شده است .
سرعت عمل شما باید چندین برابر شود تا بتوانید مراحل را رد کنید . بازی بسیار سخت شده است و در همان مراحل ابتدایی شما را به مشکل می اندازد .
اضافه شدن چند مشتری جدید با توقعات جدید هم باعث شده بازی خیلی سختتر بشه .

موسیقی : خیلی خوب کار شده است و دارای تنوع قابل قبولی هستش . صدارگزاری هم خیلی خوب کار شده و تمام صدا های محیط مثل موج و .. به خوبی رعایت شده است .
______________ http://www2.bazinama.com/message/images/icons/icon1.gif نقد بازی Plants vs Zobmies
نام بازی: Plants vs Zombies

سبک: استراتژیکی دو بعدی
رده سنی: 3+
سازنده: پاپ کپ
پلتفرمر: PC

کم کم زامبی ها تبدیل شده اند به یک نقطه ی قوت برای ساخت بازی ها. بازی ای که اینبار می خواهم معرفی کنم بازی گیاهان و زامبی هاست. بازی ای که واقعا ترکانده و با یک ایده ی جالب و البته کلیشه ای توانسته یک بازی خوب یا حتی خیلی خوب باشد. از این نظر گفتم کلیشه ای چون این سبک بازی را بسیار در دیگر بازی ها دیده ایم. بازی Plants vs Zombies ساخت شرکت پاپ کپ است که در زمینه ی بازی های دسکتاپی فعالیت دارد که با ساخت بازی Peggle ( فکر کنم اکثر گیمرها این بازی را بازی کرده باشند ) معروف شد. این بازی ( Plants vs Zombies ) بر خلاف بازی های گرافیک *** امروزی بسیار ساده طراحی شده است که نیاز به هیچ سیستم پیشرفته ای ندارد. فقط یک کامپیوتر لازم است که آن را اجرا کند. بازی از رنگ آمیزی های شاد و زیبا و منوهای ساده تشکیل شده که بیشتر به بازی های گروه سنی الف شباهت دارد و حس یک بازی بدون خشونت و آرامش بخش را به شما منتقل می کند. اما همینطور که شروع به بازی کردن می کنید در پشت این همه رنگهای شاد ، تصویری ترسناک از یک بازی جالب را می بینید. البته اشتباه نکنید این بازی به هیچ وجه ترسناک نیست اما کاری می کند که به سرعت ضربان قلبتان بالا رفته و آدرنالین بیشتری ترشح کنید! داستان بازی بسیار ساده ست ؛ شما خانه ای در یک باغ نه زیاد بزرگ و نه زیاد کوچک دارید که مورد هجوم زامبی ها قرار می گیرد و شما باید با تمام وجود از خانه تان دفاع کنید. تنها راه دفاعی هم گیاهان باغتان هستند. بسیار جالب است نه خبری از اسلحه و تفنگ است و نه خون و خونریزی. این زامبی های زشت و ترسناک ( زیاد هم زشت نیستند ) فقط یک هدف دارند و آن رسیدن به خانه ی شماست که اگر این اتفاق بیفتد این موقع است که گیم اوور می شوید. بازی از یک استراتژیک عالی تشکیل شده که شما فقط کار دفاع را بر عهده دارید. در هر لحظه حواستان باید به همه جا باشد و باید از یک سیستم دفاعی خوب استفاده کنید تا زامبی ها را از بین ببرید چون سیستم مبارزه ی زامبی ها بسیار قوی است و هوش بالایی دارند. هنگامی که زامبی ها به شما حمله می کنند ، باید با کاشت گیاهان متنوع آنها را از بین ببرید. به عنوان مثال گل های آبی و زرد گلوله هایی به سوی زامبی ها پرتاب می کنند که اتفاقا قدرت ضربه ی آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. گل های آفتابگردان نیز وظیفه ی جذب نور خورشید را بر عهده دارند و با جمع کردن امتیازات مختلف می توانید گل های بیشتری در باغ کاشته و زامبی های خنده دار را از بین ببرید. البته این به شما بستگی دارد که دنبال کمیت هستید یا کیفیت. زیرا بعضی از گل ها امتیاز کمی برای ایجاد شدن می خواهند اما قدرت ضربه ی آنها کم است ولی برخی دیگر امتیاز بیشتری احتیاج دارند که قدرت ضربه ی بیشتری نیز دارند. هر چقدر پول بدی همون قدر هم آش می خوری! اینجاست که باید استراتژی خاصتان را به نمایش بگذارید. فکر نکنید بازی فقط همین است ، بسیار سخت تر از آن چیزی است که فکرش را بکنید. زامبی ها به سرعت و به تعداد زیاد به شما حمله می کنند که حتی گاهی اوقات فرصت هیچ کاری برایتان باقی نمی ماند. به طور کلی بازی Plants vs Zombies یک بازی زنده است مانند بازی ماهیها. یعنی حتی اگر بازی را هم ببندید ، زمان در باغتان سپری شده و بعد از چند روز می بینید که گل های عزیزتان پژمرده شده اند. پس همیشه باید به این بازی سر بزنید. یک چیز جالب دیگر اینکه این بازی Cheat هم دارد! مثلا با یک رمز می توانید به چهره ی زامبی های زشت و در عین حال بامزه عینک آفتابی اضافه کنید.

در مجموع بازی Plants vs Zombies یک بازی واقعا عالی است که بسیار سرگرم کننده می باشد. فقط مواظب باشید که معتاد آن نشوید!

این هم امتیازهایی که خودم به این بازی می دهم:
داستان : 6
گیم پلی: 9.1
گرافیک: 9.5
صداگذاری: 8
در مجموع به این بازی زیبا نمره ی 9 می دهم. از دستش ندهید.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد