PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ...اگه تو طراحی به مشکل برخوردی ..

Amir
17th October 2008, 10:43 AM
با سلام به همه دوستان
این تاپیک رو زدم که محلی باشه برای رفع مشکلات دوستانی که مخترع یا ایده ای تو سرشونه و قصد ساختش رو دارند منتها تو حین کار به مشکلات برمیخوردند و در حقیقت میشه یه سد برای اینکه پروزه به مرحله اتمامو ساخت برسه .. خوب دوستان هر وقت به همچین چیزی برخوردند میتونند بیاند اینجا و مطرح کنند تا با همفکری و استفاده از تجربه سایر دوستان مشکلشون حل بشه .. امیدوارم اینم گامی باشه برای رشد اختراعات و فناروی

موفق باشین

fargol
20th November 2008, 04:43 PM
من یک مسئله ای دارم و اون هم اینه که اگر ما گرما و بخار آب و دی اکسید کربن داشته باشیم و بخواهیم گرما رو ذخیره کنیم, بخار آب رو جدا کنیم و کربن دی اکسید رو جدا کنیم چه کار باید کنیم؟
من اول این فکرم بود که از طریق باردار کردن کربن دی اکسید رو جدا کنیم! به نظرم عملی می شد ولی آب رو چه کارش کنیم؟
چون گرما و دی اکسید کربن و بخار آب همراه با هم هستند باید گرما رو ذخیره کرد, دی اکسید کربن رو رسوب داد(از طریق باردار کردن) و آب رو باید خارج کرد و من نمی دونم چی جوری باید این کار رو بکنم؟
خواهش می کنم از همه که راهنمایی کنید!@};-@};-{worried}

sara_nice
12th December 2008, 05:35 PM
سلام موضوع جالبی رو انتخاب کردی
من راستش ایده های زیادی تو سرمه ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم مثلا چون خودم نقاشی انجام میدم اومدم از هنر نقاشی در زمینه های دیگه هم استفاده کردم اما نمی دونم چطوری باید کارمو معرفی کنم و به چه کسانی
اگه در این زمینه راهنماییم کنید ممنون میشم

Amir
15th December 2008, 11:38 PM
من یک مسئله ای دارم و اون هم اینه که اگر ما گرما و بخار آب و دی اکسید کربن داشته باشیم و بخواهیم گرما رو ذخیره کنیم, بخار آب رو جدا کنیم و کربن دی اکسید رو جدا کنیم چه کار باید کنیم؟
من اول این فکرم بود که از طریق باردار کردن کربن دی اکسید رو جدا کنیم! به نظرم عملی می شد ولی آب رو چه کارش کنیم؟
چون گرما و دی اکسید کربن و بخار آب همراه با هم هستند باید گرما رو ذخیره کرد, دی اکسید کربن رو رسوب داد(از طریق باردار کردن) و آب رو باید خارج کرد و من نمی دونم چی جوری باید این کار رو بکنم؟

با سلام و درود .. البته دوست عزیز سوال شما مربوط به رشته شیمی و فیزیک هستش و نیاز به نظر تخصصی داره .. ولی یه سوال به ذهن من رسید که چرا میخایید این کارو انجام بدین؟ .. تو وحله اول باید یه طرح توجیه اقتصادی و کاربردی هم داشته باشه ..

Amir
15th December 2008, 11:45 PM
سلام موضوع جالبی رو انتخاب کردی
من راستش ایده های زیادی تو سرمه ولی نمیدونم از کجا باید شروع کنم مثلا چون خودم نقاشی انجام میدم اومدم از هنر نقاشی در زمینه های دیگه هم استفاده کردم اما نمی دونم چطوری باید کارمو معرفی کنم و به چه کسانی
اگه در این زمینه راهنماییم کنید ممنون میشم

خیلی ساده است و اولین قدم اینکه هر چی تو ذخنته روی کاغد پیاده کنی که خودت بدونی چیکار میخای انجام بدی .. فاز اول کار توجیه و تشریح کار روی کاغذ و ایجاد نقشه کاره..
مثلا فرض کنید میخایین یه رباط طراحی کنید ..
در مورد اصل کار ..
اینکه چه نوعی باشه مجهز به چه فناوری باشه و ...
نوع ساختش . ÷یدا کردن اطلاعات و مربوط و..

بعضی اط رح ها هم خیلی ساده است البته طرح با ایده متفاوته طرح یعنی اینکه شما یه اطلاعات و یا تمام اطلاعات مربوط به اون ایده رو دارهی ولی ایده میتونه صرفا یه ایده باشه و بعد شما در مورد انجامش نیاز به تحقیق و مطالعه دارین ..

به نظر اینجانب اولین کاری که انجام میدین این باشه که ایده هاتون رو روی کاغذ بیارید .. برا مطرح کردنشم خیلی جاها است ولی مسئله اینکه چقد طرح شما خوب و جالبت و نو باشه برا همین سطح مطرح کردنش متفاوته.. مثلا جشنواره خوارزمی میتونید تو بخش جوان و دانشجویی و دانش اموزی یا حتی ازادش شرکت کنید ..
مسابقات داخلی و بیشتر خارجی هم برگزار میشه که البته بهتره از طریق دانشگاه شرکت کنید .. مسابقات خارجی بیشتر نمایشگاه اختراعات و اکتشافاته که بیشتر برای بهره برداری از ایده های نو هستش ..
موفق باشین

Amir
15th December 2008, 11:46 PM
یه پیشنهاد خیلی ساده هم برای مطرح کردن اینکه تو همین سایت مطرحش کنید حتی اگه ایده باشه .. ساده ترین راهه

fargol
25th December 2008, 10:59 AM
با سلام و درود .. البته دوست عزیز سوال شما مربوط به رشته شیمی و فیزیک هستش و نیاز به نظر تخصصی داره .. ولی یه سوال به ذهن من رسید که چرا میخایید این کارو انجام بدین؟ .. تو وحله اول باید یه طرح توجیه اقتصادی و کاربردی هم داشته باشه ..
این طرح مربوط به دودکشهاست و من 6 ماهه که دارم در موردش کار می کنم و قطعاً هزینه های زیادی رو کاهش می ده!
از نظر کاربردی واقعاً تاثیر زیادی داره. البته قصدم این نیست که از اختراعم تعریف کنم ولی این خودش واقعاً مسئله ی قابل تاملی هست که چی جوری این هزینه هایی که به خاطر وجود آلودگی گرمایی و دیگر آلاینده ها می پردازیم می تونه در زمینه های دیگه مصرف بشه.
من تمام هزینه های این طرح رو با هزینه ها و مشکلاتی که بر اثر وجود آلاینده هاست مقایسه کردم و به این نتیجه رسیدم که می تونه به صرفه باشه هم از اقتصادی که به مرحله ی تولید برسه و هم از نظر کاربردی چرا که این طرح از همان گرمایی که آلودگی گرمایی هواست برق تولید می کنه پس کاربرد اون کاملاً به صرفه ست.@};-@};-@};-@};-@};-@};-@};-

38203078
7th May 2009, 05:38 PM
با سلام من یک اختراع دارم بنام کولر همراه که ابعاد اون 14در5اسانتی است وحقیقتش همه کاراش انجام دادم وساختم وفقط در پوسته (قالب) مشکل دارم که حتی به یک شرکت پلاستیک سازی مراجعه کردم واون از من 12ملیون تومان واسه ساخت یک قالب از من خواسته که من هم اینطور پولای ندارم و نمیدونم چطوری کجا باید یک قالب پلاستکی ارزونقیمت برای اختراعم درست کنم.اگر راهنمایی کنید متشکرم

ریپورتر
8th May 2009, 06:49 PM

سلام توی یخچال های نفتی یه بخشی به نام رکتیفایر وجود داره که این مشکل آب رو حل کرده و درون کولرهای اتومبیل یه بخشی به نام رسیور (جذب کننده)وجود داره که این مورد رو حل کرده و ذخیره کردن گرما رو در پره های یانگستروم نیروگاهها جستجو کنید چون اون ماده انجا بکار رفته
امیدوارم توانسته باشم کمک کنم

hossien
15th July 2009, 08:04 AM
با سلام من یک اختراع دارم بنام کولر همراه که ابعاد اون 14در5اسانتی است وحقیقتش همه کاراش انجام دادم وساختم وفقط در پوسته (قالب) مشکل دارم که حتی به یک شرکت پلاستیک سازی مراجعه کردم واون از من 12ملیون تومان واسه ساخت یک قالب از من خواسته که من هم اینطور پولای ندارم و نمیدونم چطوری کجا باید یک قالب پلاستکی ارزونقیمت برای اختراعم درست کنم.اگر راهنمایی کنید متشکرم
سلام
شما می تونید با کمتر از 100 هزار تونم یک قالب درست کنید .مدل تون را از سیمان یا هر چیزی که می تونید و کمی بزرگتر درست کنید شیرن کج رزین در نظر بگیرید سپس با استفاده از سایتهای زیر مرحله به مر حله انجام بدین.
شما با استفاده از سیلسکن رابر می خواهید قالب درست کنید . برای تهیه قالب از سیلیکن رابر انواع روش ها وجود دارد که من یک نمونه را برایتان می زارم .
http://www.b9robotresource.com/molding1.htm
http://www.b9robotresource.com/molding2.htm
http://www.b9robotresource.com/molding3.htm
http://www.b9robotresource.com/molding4.htm
http://www.b9robotresource.com/plastic_casting1.htm
http://www.b9robotresource.com/plastic_casting2.htm
اگر یکی از مواد تو ایران نبود اونم اصلا فکر نکنم از مواد جایگزین می تونید استفاده کنید و از فروشنده می تونید بپرسید.
اگر سوالی بود بفرمائید تا بیشتر راهنمایی کنم.

Amir
20th July 2009, 01:44 PM
چیزی که من از تا÷یک دوستمون فهمیدم یه قالب پلاستیکی کوچیک هستش .. اولا که قالبهای پلاستیکی در انواع و اقسام مختلف تو بازار هست و نیازی نیست که شما بری اونو طراحی کنی .. ثانیا تازه اگه ابعاد شما در حد میلیمتر هم مهم باشه از ورقه های پلاستیکی یا فشرده استفاده کنید و با استفاده از برش و طراحی قالب خودتون رو درست کنید ..حتی با ورقهای فلزی و چوبی هم میتونید من یکی که هیچ وقت برای قالب طرحم مراجعه نکردم به قالب ساز و.. شما شکل و ابعاد بیرونی طرحتون رو بدین بهتون میگم که چهشکلی بدنه رو بسازید ..

reza azadi
13th October 2009, 12:40 AM
قابل توجه مخترعین محترم:)>-
جهت نمونه سازی قطعات و... روشهای جدیدی ابداع شده که قیمت تمام شده را بسیار پایین اورده
شما می توانید به سایت شرکت _ مهندسی ناب _ مراجعه کنید و قیمتها را با روشهای قدیمی مقایسه کنید{call me}

43725
25th March 2010, 03:19 PM
سلام:من دانشجوی مهندسی ساخت و تولید هستم.بخشی از کار من طراحی و ساخت قالبه.این ای دی منه.فکر کنم بطونم در ساخت قالب کمکتون کنم.

43725
25th March 2010, 03:25 PM
بنده کارگاه واسه ی ساخت ندارم.فقط میتونم ابعاد رو ازتون بگیرم. و طرح قالب رو براتون ارسال کنم.{happy}

حسین متقی
3rd May 2010, 03:54 PM
سلام من 2سال پیش چنین طرحی داشتم
ولی به دلیل همین مشکل ادامش ندادم
پارسال این طرح رو جایی دیدم:!!:!!:!!:!!:-o:-o:-o:-o:">
خیلی هم زیبا بود ودما را10درجه پایین می اورد
{big green}{big green}@};-@};-@};-@};-:!!:!!

حسین متقی
8th June 2010, 04:14 PM
اما میشه به ترموستات و بخاری هم مجهزش کرد وبه سلول خورشیدی
ولی باید سبک وقابل حمل باشه

AvAstiN
16th June 2010, 10:12 PM
من تو طرحم به یه مشکل برخوردم [negaran]

قسمت بررسی متون پروپوزال رو حوصلم نمیاد بنویسم

چون خیلی هم مطلب نداره واسه بررسی متونش واسه همونه

چی کار کنم؟ [tafakor]

moji5
16th June 2010, 11:48 PM
یعنی چی
مگه بدونه پروپوزال میشه
اتفاقا" یه پروپروزال خوب مجاب کننده خوانندست برای اینکه دیدش رو به سمتی که میخوای ببری

AvAstiN
17th June 2010, 10:13 AM
یعنی چی
مگه بدونه پروپوزال میشه
اتفاقا" یه پروپروزال خوب مجاب کننده خوانندست برای اینکه دیدش رو به سمتی که میخوای ببری

چی بدون پروپوزال می شه ؟!!!
مگه گفتم طرح بدون پروپوزاله؟
گفتم یه بخش پروپوزال به دلایلی که گفتم مونده

hossien
17th June 2010, 11:13 AM
چی بدون پروپوزال می شه ؟!!!
مگه گفتم طرح بدون پروپوزاله؟
گفتم یه بخش پروپوزال به دلایلی که گفتم مونده
حالا چه كمكي از دست ما برمياد؟

AvAstiN
17th June 2010, 01:19 PM
حالا چه كمكي از دست ما برمياد؟

واسه بررسی متون مطلب کم داریم
یعنی مطلبی نیست که بخوایم بذاریم
از طرفی داورها به این بخش خیلی لهمین می دن
ما چی کار کنیم؟

haji_agha
4th July 2010, 06:01 PM
در مورد ماژولهاي ترمو الكتريك كسي ميتونه راهنمايي كنه؟
توليد برق از گرما؟
اختلاف دما در دو سر سيستم چقدر باشه؟ (حداقل)
در صورت استفاده از حرارت به صورت الكتريسيته توليد شده ايا منبع گرمايي نيز خنك خواهد شد؟
ممنون.

حسین متقی
4th July 2010, 08:15 PM
قطعا خنکتر میشود اما چیز دیگه ای نمیدونم

moji5
4th July 2010, 08:17 PM
تولید برق از گرما متاسفانه به صورت مستقیم امکان پذیر نشد
یا اگه شده ما نتونستیم پیداش کنیم
باید یه مایعی برای تبخیر داشته باشی تا بتونه توربین رو بچرخونه
و سیستم بعدی سیستم برجی هست که با ایجاد اختلاف دما در دو سر برج باعث میشن جریان هوا درون برج به حرکت در بیاد و باعث چرخش توربین بشه
این روش های تولید برق از گرما بود

حسین متقی
4th July 2010, 09:32 PM
البته همشون خیلی گرون هستند

واختلاف دمای زیاد یا حجم زیاد را میطلبند

fahabibi
3rd October 2010, 06:03 PM
معرفی چند سایت اختراعات جدید ونوآوری که

1.در ضمینه مکانیک
2.پویایی داشته باشه
3.از چندین زیر مجموعه باشه
4. نیازی برطرف کنه(ورود ی وخروجی )
برای پروژه درس طراحی پروسه نیاز دارم

اگه کسی سایتی یا طرحی داره کمک کنه .

با تشکرfa

hossien
4th October 2010, 11:09 AM
معرفی چند سایت اختراعات جدید ونوآوری که

1.در ضمینه مکانیک
2.پویایی داشته باشه
3.از چندین زیر مجموعه باشه
4. نیازی برطرف کنه(ورود ی وخروجی )
برای پروژه درس طراحی پروسه نیاز دارم

اگه کسی سایتی یا طرحی داره کمک کنه .

با تشکرfa

در این سایت (xmarks.com (http://xmarks.com)) شما می توانی سرچکنید و 10 ست برتردر ر زمینه ا را به شما معرفی می کد

alieh20
4th October 2010, 06:26 PM
سلام
اون مشكلي كه دوست عزيزمون جهت قالب دستگاهش داشت رو منم دارم ،يك محصول اختراعي كه تخته پاكني الكترونيكي واسه تخته هاي گچي هست دارم سايت هايي كه شما معرفي كرده بودين رو ديدم قالب هاش خيلي ساده بودن من زياد سر در نياوردم اما به نظرتون واسه توليد انبوه يه محصول مي شه از اين مدل قالب استفاده كرد؟من كه شركت پلاستيك سازي رفتم بهم گفتن چيزي حدود 30 ميليون واسم در مي آد كلابه نمايشگاه صنعت پلاستيك هم كه 2 ماه پيش در نمايشگاه بين المللي بود سر زدم همه همين نظرو داشتن،مي شه بيشتر ما رو راهنمايي كنيد و كسايي كه با اين قيمت پايين قالب مي زنن رو به ما معرفي كنيد؟
من زياد به اين سايت وارد نيستم شايد ديگه نتونم اين بحث رو پيدا كنم كه جوابتونو بخونم اگر امكان داره جواب رو به صورت پيام واسم بفرستين ممنون مي شم

hossien
4th October 2010, 06:29 PM
شما چه قالبی می خواهین یک روش هست با رزین می تونید درست کنید . شما لطفا بگین برای چه کاری هست؟

hossien
4th October 2010, 06:33 PM
شما اول مدل خود را با گچ یا هر ماده ای که می تونید می سازید سپس از ماده رزین که در سایت معرفی کرده استفاده می کنید و در انتها در فر اونو حرارت می دین در انتها می تونید از وسیله اون استفاده کنید. من خودم این روش را در دانشگاه استفاده کردم و به ما تدریس کردن و یک قالب کلید پریز را درست کردیم.

amir.sm19
5th January 2011, 10:22 PM
من تو طراحي ظاهر اوليه مشكل دارم از چه نرم افزاري ميشه استفاده كرد

hossien
5th January 2011, 11:44 PM
راحت ترین نرم افزار برای مدل کردن سالید ورک می باشد که با کمی جستجو و تلاش و تمرین می تونید فکر خودتون را مدل کنید.

SaSaMc2
8th January 2011, 12:04 AM
سلام رئیس جون [esteghbal]

خوبی انشالله؟ [golrooz]

من با سالید ورک کار نکردم تا حالا!

ولی مدرس اتوکد هستم.

ربطی به هم دارن این دوتا که بشه بدون آموزش از این یکی هم استفاده کرد؟

hossien
8th January 2011, 06:56 PM
سلام
بله شباهت زیادی دارند اصلا سالید ورک یک برنامه user پسند هست و تمام قسمت ها به صورت سه بعدی و بسیار آسان هست و می تونید براحتی کار کنید.

SaSaMc2
9th January 2011, 11:51 AM
ممنونم رئیس جون [golrooz]

اسراء حمیدی
1st April 2011, 11:40 AM
سلام به همه دوستای خوبم
من درحال نوشتن پروپوزال یک طرح تحقیقاتی هستم.
به دوستانی که در رشته های مهندسی ژنتیک،میکروبیولوژی،نانوتک نولوژی و اکولوژی تخصص دارند خواهش می کنم رصورت تمایل جهت همکاری با من اعلام امادگی کنند.
در ضمن من درحال حاظر روی پروژه واکسن سرطان کار می کنم...

میل من:
asra.hamidi@gmail.com

omidyaran
11th December 2013, 07:39 AM
سلام.من یه مشکلی دارم.برای انار دان کردن ما از چوب استفاده می کنیم.من یک ایده به نظرم رسیده.اگه انار رو روی یک توری بگذاریم بعد از بالا ضربه بهش وارد بشه انار دان میشه.می تونید با استفاده از یک میل لنگ و حرکت پیستونی یک طرحی رو برای من درست کنید.عکس چیزی که در نظرمه براتون میگذاریم.شما عکس رو برعکس در نظر بگیرید.که سر پیستونها به طرف پایین باشه و روی انارها ضربه بزنه.باور کنید خیلی دنبال یک همچین چیزی هستند.اگه می تونید طرحش رو برام من بزیند
http://virn.net76.net/up/1857b449c407.jpg

elham78
6th December 2014, 06:26 PM
سلام.من یه مشکلی دارم.برای انار دان کردن ما از چوب استفاده می کنیم.من یک ایده به نظرم رسیده.اگه انار رو روی یک توری بگذاریم بعد از بالا ضربه بهش وارد بشه انار دان میشه.می تونید با استفاده از یک میل لنگ و حرکت پیستونی یک طرحی رو برای من درست کنید.عکس چیزی که در نظرمه براتون میگذاریم.شما عکس رو برعکس در نظر بگیرید.که سر پیستونها به طرف پایین باشه و روی انارها ضربه بزنه.باور کنید خیلی دنبال یک همچین چیزی هستند.اگه می تونید طرحش رو برام من بزیند
http://virn.net76.net/up/1857b449c407.jpg
سلام آقا امید میخواستم یه سوال ازتون بپرسم
خواستم بدونم که شما این دستگاه به اصطلاح انار تکونی رو بالاخره اختراع کردید؟ممنون میشم جواب بدید خیلی برام مهمه لطفا اگه امکانش هست هرچه زودتر جواب بدید

پلکان
22nd June 2015, 11:28 AM
معرفی سایت ثبت اختراع

www.pellekan.ir

این سایت در زمینه ثبت اختراع مشاوره تخصصی ارائه می دهد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد