PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال برداشت علمي شخصي از تصاوير ( ويديو + عكس )

SaSaMc2
17th January 2010, 04:59 AM
سلام به روي ماهتون @};-

در اين بخش تصاوير ويديويي و عكس هاي مربوط به يك اختراع يا ابتكار قرار ميگيره.

و حتي نام دستگاه گفته نميشه.

و دوستان بدون خوندن پست هاي ديگر عضا بايد حدث بزنن كه اين تصوير:

چي هست؟

به چه دردي ميخوره؟

چه جوري كار ميكنه؟

و چه روشي براي بهتر كار كردنش ميتونن پيشنهاد بدن؟

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــ

اين روش كار بسيار مفيده. و من خودم با خوندن تيتر يه مقاله در روزنامه ي همشهري

در سالهاي پيش كه نوشته بود : توليد انرژي از ذرت!

بدون خوندن مطلب اول حدث زدم كه چجوري كار ميكنه و روش رو پيدا كردم.

بعد كه خوندم ديدم هيچ ربطي به طرحي كه من فكر ميكردم نداره!

و در حقيقت ذرت رو ميريزن توي دريا و نفت مخلوط با آب دريا رو جدا ميكنن.

و من با طرح خودم تونستم روش جديد و حتي بهتر از بهترين روش توليد انرژي رو طراحي كنم.

و اسم طرح رو هم گذاشتم: پاپ كورن.

و مثل قسمت مكانيزم:

اينجوري با روش كار دستگاه هاي مختلف آشنا ميشن.

و باز هم قول ميدم با كار در اين روش خيلي زود تفكرات و ايده هاي نو رو در درون خودتون حس كنيد.

از دوستان ميخوام كه در 24 ساعت اول كه با هر تصويري روبرو ميشن

فقط از ذهن خودشون كمك بگيرن و به سوالات چه غلط و چه درست اينجا پاسخ بدن.

و در روزهاي بعد از هر برخورد با هر تصوير ميتونن از مشاوره، سرچ در نت، يا كتاب و مقاله كمك بگيرن.

لطفاً تا جاي ممكن از كپي ، پيست خوداري شود.

لطفاً از سبك شمردن نظرات دوستان خوداري شود. (هميشه 1% احتمال بده شايد اون درست بگه يا تو درست نگي)

منظور ايجاد فضاي كل كل علمي نيست! هدف روشن كرد يك سوئيچ جديد در درون شماست.

هر گونه شوخي در چهارچوب شخصيت دوستان آزاد ميباشد.

از نقل قول براي دسترسي و عملكرد بهتر در نظرات فاصله دار بيشتر استفاده كنيد.

اگر نظري براي بهتر شدن فضا دراينجا داريد لطفاً بگيد و كمك كنيد.

با تشكر از همگي به زودي استارت ميزنيم: 3 2 1 . . . @};-

hossien
18th January 2010, 11:53 AM
ما مشتاقانه منتظریم استارت رو بزنید .

SaSaMc2
25th January 2010, 01:32 AM
با سلام.

دوستان لطفاً با توجه به توضيحات پست شماره يك

در برداشت شخصي از تصوير زير نظر خودشون رو درج و در بحث شركت كنند @};-

http://www.mihanupload.com/images/2vfrmo1foi1m2e2viftb.gif فايل متحرك. در حال بارگذاري...

http://www.primaryresources.co.uk/images/iobrush.jpghttp://newsimg.bbc.co.uk/media/images/40727000/jpg/_40727402_brush_painting203.jpghttp://tangible.media.mit.edu/projects/iobrush/iobrush_05.jpg

با تشكر @};-

AvAstiN
25th January 2010, 07:11 AM
به نظر من اون دستگاهه مي تونه يه سري مواد رو جذب كنه ، مثل رنگ يا اينكه رنگ رو جذب نمي كنه ، با قرار گرفتن جلوي رنگدانه ها تحريك مي شه و تاثير مي گيره . يا اينكه يه سري رنگ داره تو خود دستگاه كه ما با گرفتن رنگ مورد نظرمون جلوي دستگاه اون رنگ رو انتخاب مي كنيم و بعد مي تونيم همون رنگ رو روي كاغذ بياريم !

چه همه حدس زدم {tongue}

B O S S
25th January 2010, 10:15 AM
یک جور اسکنر رنگ که از سطوح رنگ اسکن کرده و به همان پترن و بافت دوباره آن را باز سازی میکند
و به نظر من یک اسباب بازی بیشتر نیست

آبجی
25th January 2010, 02:35 PM
یک جور اسکنر رنگ که از سطوح رنگ اسکن کرده و به همان پترن و بافت دوباره آن را باز سازی میکند

فكر كنم اين قلمو يه جور وسيله سرگرمي هست براي نقاشي ( شايد كودكان ) كه از يه سري سنسور تشكيل شده كه فكر كنم يه دوربين هم داشته باشه كه يه جورايي رنگا منتقل كنه به اون سنسورا .
من كه اينجوري فكر ميكنم .

LaDy Ds DeMoNa
25th January 2010, 05:55 PM
به نظر من فقط یک اسکنر که انتقال دهتده رنگهااست نمی تونه باشه!
چون حتی پلک زدن چشم تو نقاشی هم معلوم بود.
مطمئنا یه اسباب بازی تنها هم نمی تونه باشه
در تمامی مویی های قلم سنسورهایی بسیار حساس نصب شده که روی هر منطقه قرار می گیره رنگ وشکل رو ذخیره و بازسازی می کنه

{happy}

AvAstiN
25th January 2010, 06:54 PM
يه چيزي كه بهش توجه نكرده بودم صفحه اي كه داره توش نقاشي رو مي كشه ، اون صفحه يه خاصيتي داره شايد خاصيتش اينه كه تحريكي كه اون دستگاه با گرفتن جلوي رنگا ، شده رو نمايش مي ده

rahaaa
25th January 2010, 08:48 PM
نميدونم اين قلم مو چيه اما ميدونم همونيه كه هميشه تو ذهن همه هست ;)
منظورم يه ميانبر كه با اون خيلي راحت تر ميشه تمام احساستو علايقتو نشون بدي بدون هيچ سختيي........
يا حق=;
راستي من تازه عضو شدم يكي مارو تحويل بگيره دلمون گرفت بابا......(:|@};-

hossien
27th January 2010, 04:43 PM
من چون با این سیستم یکم آشنایی پیدا کردم لو نمی دم ولی یکم فکر کنید. ولی این خارجی ها عجب چیزیایی درست می کنن.

*مینا*
27th January 2010, 05:04 PM
وقتی قلم رو به ماده میزنه ، رنگش تغییر نمی کنه ، بعد که می بردش جولو صفحه ای که می خواد نقاشی کنه قلم هم رنگی میشه !!! حتی اون راه راه ، قلم رنگ اون راه راه هم میشه !!!!! عجب !!
پس هر چی هست مربوط به قسمت مویی قلمه

قدیما یه تخته ای داشتیم که می شد روش با یه قلم مخصوصی که داره نقاشی کشید بعد با جدا کردن صفحه پاک میشد و دوباره میشد از اول نقاشی کشید ، نه صفحه تموم میشد ، نه قلم ، به نظرم اینی که اینجاس مدل پیشرفته ی اون باشه :-/

در مورد این اختراع هم نقاشی ای که رو صفحه ایجاد شده ، به همون راحتی پاک می شه ؟

hossien
28th January 2010, 09:30 PM
كسي نظري در اين رابطه نداره به نظر شما چگونه اين قلم مو عمل مي كنه و چه راه هايي براي جذب رنگ از روي اشيا داره كه بعد منتقل به صفحه نمايشي يا تحته مي كنه؟

آبجی
31st January 2010, 09:34 AM
:-? خب چي شد؟؟؟
نميخواين توضيح بيشتري در موردش بديد؟؟؟؟
ولي هر چي هست خيلي جالبه

AvAstiN
31st January 2010, 11:38 AM
از اون روزي كه اين تاپيك رو ديدم
هرسري سايت ميام ميام اين تاپيك رو چك مي كنم
بابا جوابشو بذارين ديگه 8->8->8->

hossien
1st February 2010, 07:38 PM
آخه یکم بیشتر فکر کنید بیان کلیه روش ها رو یک جا بنویسید و یک طوفان فکری ایجاد کنیم که این دستگاه چه گونه کار می کنه.
این قدر زود دنبال جواب نباشیم چون تو فکر کردن خیلی چیزا یاد می گیریماااا.{happy}

آبجی
1st February 2010, 10:00 PM
آخه یکم بیشتر فکر کنید بیان کلیه روش ها رو یک جا بنویسید و یک طوفان فکری ایجاد کنیم که این دستگاه چه گونه کار می کنه.
این قدر زود دنبال جواب نباشیم چون تو فکر کردن خیلی چیزا یاد می گیریماااا.{happy}

چشم بیشتر فکر میکنیم تا یه طوفان فکری راه بندازیم ;)

hossien
5th February 2010, 12:08 AM
دستگاهه مي تونه يه سري مواد رو جذب كنه ، مثل رنگ يا اينكه رنگ رو جذب نمي كنه ، با قرار گرفتن جلوي رنگدانه ها تحريك مي شه و تاثير مي گيره . يا اينكه يه سري رنگ داره تو خود دستگاه كه ما با گرفتن رنگ مورد نظرمون جلوي دستگاه اون رنگ رو انتخاب مي كنيم و بعد مي تونيم همون رنگ رو روي كاغذ بياريم
اسکنر رنگ که از سطوح رنگ اسکن کرده و به همان پترن و بافت دوباره آن را باز سازی میکند
از يه سري سنسور تشكيل شده كه فكر كنم يه دوربين هم داشته باشه كه يه جورايي رنگا منتقل كنه به اون سنسورا .
در تمامی مویی های قلم سنسورهایی بسیار حساس نصب شده که روی هر منطقه قرار می گیره رنگ وشکل رو ذخیره و بازسازی می کنه
صفحه اي كه داره توش نقاشي رو مي كشه ، اون صفحه يه خاصيتي داره شايد خاصيتش اينه كه تحريكي كه اون دستگاه با گرفتن جلوي رنگا ، شده رو نمايش مي ده
مربوط به قسمت مویی قلمه

شما دوستان به سنسور ، دوربين ، اسكن ، صفحه نمايش ، جذب رنگ مواد ،رنگ و قلم مو و ... اشاره كردين .
حالا به نظر شما دوستان با اين موارد پيشنهادي كدوم روش را انتخاب مي كنيد كه بتونه اين قابليتي كه فيلم ديدي را به ما بدهد يا چه سيستمي پيشنهاد مي ديد
يا از خلاصه و نكات هر يك از نظرات به چه چيزي مي رسيم؟

SaSaMc2
5th February 2010, 06:08 AM
من اگر بخوام اين دستگاه رو بسازم.

يه دوربين مركزي در وسط و چند دوربين در كناره ها ميذارم.

دوربين وسط تصوير اصلي رو فيلمبرداري ميكنه و دوربينهاي كناري با زاويه تصوير فرعي ميگيرن.

يه نرم افزار اين تصاوير رو با در نظر گرفتن بعد z بر هم منطبق و تصويري با درك هجم براي چشم رو پديد مياره.

صفحه نمايش ما از دو لايه تشكيل ميشه و لايه رويي كه مثل ال سي دي كد تصويري رو تبديل به فيلم قابل نمايش ميكنه و

لايه زيري كه حسگري براي دريافت كد ميباشد.

در قلم مو ما يه فرستنده ميذاريم كه كد تصويري ما رو به يه طول موج قابل عبور از لايه ي اول تبديل كنه.

و در لايه ي دوم ما طول موج رو ميگيريم و تبديل به كد قابل پخش براي ال سي دي در همان مختصات ميكنيم.

البته من روش كار اين دستگاه رو نميدونم ولي ميشه روش كار به زبان اصلي رو پيدا كرد.

و روشي كه بالا گفتم به نظر من هست، و فكر نميكنم هيچ ربطي به روش كار اصلي داشته باشه.

دوستان لطفاً روش كاري كه به ذهن خودشون ميرسه رو بيان كنند تا بعداً ببينيم

روش اصلي كار دستگاه چگونه بوده!

Admin
5th February 2010, 06:46 AM
این تکنولوژی کار زیاد پیچیده ای هم نیست ....

با چندین سنسور و دوربین عمل می کنه ...

وقتی قلم رو روی هر شی می چسبونی در قدم اول از اون شی یک نمونه برداری می کنه و در قدم دوم از اون رنگ نمونه برداری شده بر روی صفحه دیجیتالی استفاده می کنه...

فقط می مونه برنامه نویسی داخلی دستگاه و مدارهای الکترونیکیش .... ;)

البته این موضوع در مباحث Face Detection در پایان نامه های خیلی از دوستانم دیدم.
موفق باشید

SaSaMc2
5th February 2010, 05:21 PM
دقيقاً كار اين دستگاه در قسمت دريافت خيلي پيچيده نيست.

ولي انتقال به مختصات در صفحه ي نمايش خيلي جالبه و غير معموله!

دوستان نظرات نهايي خودشون رو بگن تا آقا حسين بياد جواب رو بگه و بريم سراغ سوال بعدي.

hossien
14th February 2010, 06:56 PM
من براي اينكه اين بخش راكد نشه يكي از بخش هاي اين قلم مو را مي گم شما نحوه كاركرد اونو توضيح بدين.
اين قلم مو از يك دوربين عكاسي و به همراه سنسور حركتي تشكيل شده است حالا به نظر شما چگونه كار مي كند؟؟؟؟؟

hossien
1st March 2010, 07:23 PM
واقعان این سوال و تصویر سخته که نمی تونید جواب بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

AvAstiN
1st March 2010, 07:30 PM
واقعان این سوال و تصویر سخته که نمی تونید جواب بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آخه يكم تخصصيه سوال :-??

B O S S
2nd March 2010, 07:59 AM
من نمیدونم چرا اینقدر بحث رو میپیچونید :-@
یک قلم مو که از هر سطحی به وسیله دوربین به وسیله شاسی که روی قلم مو هست از سطوح مختلف یا به مدت یک فرم (مثل عکس )یا بیشتر مثل (تصویر متحرک ) ضبط میکنه و بعد به وسیله کابل در یک صفحه نمایش . تحت یک نرم خاص استفاده میشه مثل ابزار clone stamp tool در نرم افزار photo shop .
با این فرق که تصاویر متحرک هم به عین کپی میشه
8->

آبجی
2nd March 2010, 10:34 AM
نميخواي بگي بالاخره اين از چه چيزايي تشكيل شده و نحوه عملكردش چطوره ؟؟؟

hossien
4th March 2010, 09:28 PM
من نمیدونم چرا اینقدر بحث رو میپیچونید :-@
یک قلم مو که از هر سطحی به وسیله دوربین به وسیله شاسی که روی قلم مو هست از سطوح مختلف یا به مدت یک فرم (مثل عکس )یا بیشتر مثل (تصویر متحرک ) ضبط میکنه و بعد به وسیله کابل در یک صفحه نمایش . تحت یک نرم خاص استفاده میشه مثل ابزار clone stamp tool در نرم افزار photo shop .
با این فرق که تصاویر متحرک هم به عین کپی میشه
8->

نميخواي بگي بالاخره اين از چه چيزايي تشكيل شده و نحوه عملكردش چطوره ؟؟؟
خيلي خوبه داريم كمتر به جواب مي رسيم
.آخه براي هر مسئله اي زود به جواب برسيم اون مسئله از ياد و ذهنمون زودتر از يادمون مي ره براي همين دوست دارين كه دوستان ايده ها و طرح هاي خودشون را نسبت به تصويري كه مشاهده مي كنيد بگين مثل طوفان فكري كه ايجاد بشه .

hossien
4th March 2010, 09:35 PM
يك راهنمايي كنم آيا تو نت سرچ كردين اين موضوع رو ؟؟؟؟؟؟؟

hossien
4th March 2010, 09:49 PM
قسمتي از متن اصلي اونو مي زارم حالا توضيح بدين ؟؟ با توجه به اين مطالب.
I/O Brush
The World as the Palette

I/O Brush is a new drawing tool to explore colors, textures, and movements found in everyday materials by "picking up" and drawing with them. I/O Brush looks like a regular physical paintbrush but has a small video camera with lights and touch sensors embedded inside. Outside of the drawing canvas, the brush can pick up color, texture, and movement of a brushed surface. On the canvas, artists can draw with the special "ink" they just picked up from their immediate environment.
There are many paint/drawing programs on the market today that are designed especially for kids. These let kids do neat things, but kids usually end up playing only with the "preprogrammed" digital palette the software provides. The idea of I/O Brush is to let the kids build their own ink. They can take any colors, textures, and movements they want to experiment with from their own environment and paint with their personal and unique ink. Kids are not only exploring through construction of their personal art project, but they are also exploring through construction of their own tools (i.e., the palette/ink) to build their art project with.

hossien
5th March 2010, 04:44 PM
حالا با توجه مواردي كه گفته شد اين قلم مو را چگونه توصيف مي كنيد و نحوه كاركرد و مكانيزم اونو مي تونيد بگين؟

hossien
16th March 2010, 08:33 PM
ممنون ازتون در اين مبحث استقبال بي نظري داشتين :-?

LaDy Ds DeMoNa
16th March 2010, 08:59 PM
ممنون ازتون در اين مبحث استقبال بي نظري داشتين :-?

خوب منکه نظرم رو همون اول دادم
بقیه اش هم که خیلی سخت و تخصصی بود . . .

hossien
16th March 2010, 09:21 PM
ممنون ما هدف از اين تايپك اين بود هر ايده هرچند خنده دار رو بگيم تا برسيم به جوتب مسئله و به قول معروف يك جلسه طوفان فكري داشته باشيم نه اينكه بعد از چند ارسال جواب را بگيم چون اين زوري مي تون فكر افراد و اعضا را فعال كرد و در زندگي خوتون مي تونيد استفاده كنيد.
من از همه كساني كه تو اين بخش وقت گذاشتن و جواب دادن بسيار سپاسگذارم.

moji5
17th March 2010, 02:15 PM
میتونه سیستمی باشه که بشه به طور گروهی نقاشی کشید
یا اینکه بشه به جای استفاده از رنگ با انتخاب رنگ نقاشی رو به صورته کامپیوتری کشید.
قابلیت هایی مثله ذخیره کردنه نقاشی هامون و یا تنظیم ترکیب رنگ و خیلی کارای دیگه که تکراری هست رو بوسیله این قلمو تنظیم و ذخیره کرد تا بعدا" استفاده بشه.
البته نسخه اصلیش قابلیت اسکن داره که میشه یه شی رو اسکن کرد و تو نقاشی ازش استفاده کرد.

hossien
5th June 2010, 12:47 PM
I/O Brush
The World as the Palette

I/O Brush is a new drawing tool to explore colors, textures, and movements found in everyday materials by "picking up" and drawing with them. I/O Brush looks like a regular physical paintbrush but has a small video camera with lights and touch sensors embedded inside. Outside of the drawing canvas, the brush can pick up color, texture, and movement of a brushed surface. On the canvas, artists can draw with the special "ink" they just picked up from their immediate environment.
There are many paint/drawing programs on the market today that are designed especially for kids. These let kids do neat things, but kids usually end up playing only with the "preprogrammed" digital palette the software provides. The idea of I/O Brush is to let the kids build their own ink. They can take any colors, textures, and movements they want to experiment with from their own environment and paint with their personal and unique ink. Kids are not only exploring through construction of their personal art project, but they are also exploring through construction of their own tools (i.e., the palette/ink) to build their art project with.

http://web.media.mit.edu/~kimiko/iobrush/images/s_iobrush_aec_01.jpg

http://web.media.mit.edu/~kimiko/iobrush/images/iobrush_collection.jpg
The Brush

Most drawing tools/pens we use today allow only a one-way flow of ink, and we are oblivious to how the content of the tool came to exist inside. What if we could not only have control over the outflow of the ink, but also have influence on what goes inside? Indeed, old fountain pens served as both tools to pick up and release the ink, and paintbrushes still preserve that function. We bring back this tradition of a drawing tool as both an input and output device, but instead of picking up the liquid ink, I/O Brush lifts up and captures photons.
In our current prototype, the brush houses a small CCD video camera in its tip with a ring of white LEDs around it. Force sensors are also embedded inside of the brush, measuring the pressure that is getting applied to the bristles. When the brush touches a surface, the lights around the camera briefly turn on to provide supplemental light for the camera. During that time, the system grabs the frames from the camera and stores them in the program.

The Canvas

On the canvas, the brush lets the artist draw with that special ink s/he has just picked up. We currently use a large touch screen with a back projection screen.
http://web.media.mit.edu/~kimiko/iobrush/images/s_iobrush_aec_02.jpg

Our current development includes the technology that allows artistic creations not only to be appreciated from a fixed point in time, but as an active portrait with the memory of its process of creation. This way, the stories about the evolving creation are part of the creation that could be shared, and hopefully appreciated by its viewers. The brush strokes artists make on the canvas will be linked to the movies that documents where the artist’s had picked up that certain materials so that the portrait can take both artist and audience back through the journey and reveal the stories behind the special palette of colors.

http://web.media.mit.edu/~kimiko/iobrush/images/s_iobrush_aec_03.jpg

http://tangible.media.mit.edu/content/papers/pdf/IOBrush_CHI04.pdf

حسین متقی
8th June 2010, 04:11 PM
منتظر تصویر بعدی ام

hossien
9th June 2010, 08:44 PM
تا فردا مي زارم دارم حجمشو كم مي كنم تا بتونيد ببينيد.

hossien
10th June 2010, 04:26 PM
http://www.topobo.com/moose256K.swf

hossien
10th June 2010, 09:40 PM
مكانيزم دوم
شما از اين تصوير چه برداشتي دارين و مكانيزم اونو چگونه توصيف مي كنيد.

چند لحظه صبر كنيد تا كاملا لود شود.....
http://up.iranblog.com/Files/2bac47c2e89f4af49b28.gif

براي وضوح بهتر هم مي توانيد اينجا (http://www.topobo.com/moose256K.swf) كليك كنيد.
اين يكم توضيح
http://www.topobo.com/images/moose!.jpghttp://www.topobo.com/topobo-photos/images/_11_mixedparts1.jpg

منتظر توصيفات شما هستم.

dodor
10th June 2010, 10:18 PM
سلام دوست من!
طراحی یک روبات کوچولو با استفاده از جزیی ترین قطعات است که با سر هم کردن آن این ربات بوسیله ی اجزا کوچک ساخته می شود .
این ربات برای جرکت از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. قسمت جلوی آن و قسمت انتهایی آن.
این دو قسمت توسط مکانیزمی به متصل شده است که با تکان دادن دو قسمت اصلی آن حرکت روبات شکل می گیرد .
این حرکت باعث بوجود آمدن کوکی در رباط شده(البته فکر کنم) و همین امر با عث ادامه حرکت او می شود.
فکر کنم با توجه به مکانیزم طراحی آن حرکت هایی را برایش تعبیر کرد(مطمین نیستم) و ایده اصلی آن بر اساس حرکت داده شده به اجزای طراحی(اصلی) آن است .
یک ویدوی جالبی دیده بودم(در یکی از دانشگاه های آلمان این روبات طراحی شده بود) که با استفاده از آن شما هر پالس حرکتی را به آن می دادید حرکت فدم زدن را برای تان شبیه سازی می کرد.
جالب بود که برای پالس هایی نامتناسب از ضربه به آن خرکت مکانیکی رباط با مشگل رو به رو می شد.
موفق باشید.

dodor
10th June 2010, 10:32 PM
سلام دوست من!
فقط نمی دونم این سیمی که به کار برده است برای چی است ؟! شاید برای اینکه بتوانم جرکات دیگری رو پیاده سازی کرد(؟) .
ممنون از تاپیک پر محتوا تون .
اطلاعتی راجع به اون بدست آوردم . منتظر جواب دوستان هم هستم .
موفق باشید.

حسین متقی
11th June 2010, 10:01 AM
یه اسباب بازی برای رشد خلاقیت بچه ها
که با دو قطعه ی متحرک ثابت حیوانات مختلف الشکلی بسازند
یا اشکال متحرک به سلیقه خودشان
اگر ان دو قطعه درست به هم وصل شوند در هر شکلی حرکت رو به جلو خواهد داشت

AvAstiN
11th June 2010, 10:17 AM
به نظر من این اجزا وقتی به هم وصل می شن ، یه مدار رو کامل می کنن ( دقت کنین جاهایی که اجزا بهم وصل می شن ، مثل اجزای مدار می مونه )
وقتی کامل شد جریان برقرار می شه و راه می افته

moji5
11th June 2010, 04:53 PM
دو نوع قطعه داره
ثابت که برای اتصاله و متحرک که دادای موتور داخلیه
همونطور که دیده میشه دو قطعه ابی کمرنگ دارای موتور هستن که رابط اونها همون قطعات ابی پر رنگه
و در نهایت با وصل کردن باطری شروع به حرکت میکنه
اینکه کاربرد یا توجیهش چیه
نمیدونم
شاید برای شبیه سازی یا اسباب بازی کودکانه باشه مفید باشه

hossien
13th June 2010, 06:43 PM
توضیخات تمام دوستان درسته.
می تونید کاربرد اونو بگین ؟

moji5
13th June 2010, 08:04 PM
میشه واسه ساخت ربات ازش استفاده کرد
یا کلاس های اموزشی
یا بازی کودکان
یا شبیه سازی
...

حسین متقی
13th June 2010, 09:05 PM
رشد خلاقیت ازسن های کم به بهانه بازی وحرکات نمایشی

چون هر حیوانی را می توان با ان درست کرد

dodor
14th June 2010, 05:12 PM
سلام دوست من!
ایده در ایجاد حرکات مختلف با اجزا را میشه در نظر گرفت . یعنی چیدن اعضا کنار هم حرکات متفاوتی را ایجاد می کنه
. در ویدویو های مربوط به این کاملا مشهود است.(چندین ویدیو از جرکات مختلف وحود دارد.)
با آرزوی موفقیت

hossien
18th June 2010, 10:20 AM
http://tangible.media.mit.edu/projects/topoboBackpacks/active%2Bbpwlabels3.jpgBackpacks are a physical components with a button knob that children can attach to Topobo Actives to modify the speed, size, timing and orientation of a recorded motion. For instance, by turning the knob on the Bigger/Smaller Backpack, you can make you recorded motion playback larger or smaller. Wave-like motions can be explored by attaching the Time Delay Backpack to the Queen, which will propagate a time delay through the creation's network. Faster/Slower Backpack can be used to speed up a creation's movements or explore resonant structures.
Other backpacks introduce sensors and feedback. Position Offset Backpack replaces the knob with light sensors, allowing users to build creatures that can navigate based on ambient light. Attaching structural components to the knob on any backpacks can make the creature behave differently when its shape changes, presenting a type of "physical conditional" feedback mechanism. The kinds of ideas children explore with Backpacks are analogous to advanced mathematical ideas used to describe dyanamic systems, so children who play with Backpacks may find such complex systems more familiar and easier to learn. Our goal is to maintain the physicality of educational manipulatives and allow children to easily experiment with the local-global systems dynamics of complex robots

hossien
18th June 2010, 10:22 AM
http://tangible.media.mit.edu/projects/topobo/moose.jpgTopobo is a 3D constructive assembly system with kinetic memory, the ability to record and playback physical motion. Unique among modeling systems is Topobo’s coincident physical input and output behaviors. By snapping together a combination of Passive (static) and Active (motorized) components, people can quickly assemble dynamic biomorphic forms like animals and skeletons with Topobo, animate those forms by pushing, pulling, and twisting them, and observe the system repeatedly play back those motions. For example, a dog can be constructed and then taught to gesture and walk by twisting its body and legs. The dog will then repeat those movements and walk repeatedly. The same way people can learn about static structures playing with building blocks, they can learn about dynamic structures playing with Topobo.

http://tangible.media.mit.edu/projects/topobo/bottom.gif
همانگونه که مردم می توانند در مورد سازه های استاتیک(خانه سازي) بازی با بلوک های ساختمان یاد بگیرند ، آنها می توانند در مورد سازه های پویا بازی با Topobo یاد بگیرند. و همچنين حركات انواع حيوانات را فرا گيرند مثلا وقتي يك سگ درست مي كنند حالات راه رفتن را و حركات را يك بار انجام مي دهند و در حافظه آن ثبت مي شود بار دوم خود سگ تمام آن كارها را انجام مي دهد.
در كل يك سيستم 3بعدي با قابليت پخش و ثبت حركات فيزيكي مي باشد.
البته پاسخ همه درست بود از همه كساني كه جواب دادن سپاسگزارم.

hossien
18th June 2010, 10:32 AM
اين هم مقاله كه در اين مورد مي باشد مي توانيد دانلود (http://tangible.media.mit.edu/content/papers/pdf/topobo_CHI04.pdf) كنيد. و در آن تمام مكانيزم و دلايل ساخت آن را بيان كرده اند.

0212121
2nd August 2010, 01:18 AM
[QUOTE=SaSaMc2;90071]با سلام.

دوستان لطفاً با توجه به توضيحات پست شماره يك

در برداشت شخصي از تصوير زير نظر خودشون رو درج و در بحث شركت كنند @};-

http://www.mihanupload.com/images/2vfrmo1foi1m2e2viftb.gif فايل متحرك. در حال بارگذاري...

http://www.primaryresources.co.uk/images/iobrush.jpghttp://newsimg.bbc.co.uk/media/images/40727000/jpg/_40727402_brush_painting203.jpghttp://tangible.media.mit.edu/projects/iobrush/iobrush_05.jpg

از نظر من یک برس نقاشی جدیده که با برق کار میکنه امیدوارم درست باشه

حسین متقی
7th August 2011, 10:30 PM
این که تابلوهه[taajob]

یه مجموعه سنسور رنگ کنار همه که روی یه قلم مو کار گزاشته شده البته میتونه فقط یه دوربین وسط مو ها هم باشه که همین کارو انجام بده
بعد اطلاعاتو با سیم به پردازنده میفرسته و بعد مثل قلم نوری روی صفحه نمایشگر احتمالا لمسی
کار میکنه
اگه برنامه نویسی بلد باشین با یه دوربین عکاسی یا فیلم برداری و یه قلم نوری و صفحه لمسی ویه کامپیوتر میشه همون کارو کرد
حالا حقش نیست یه مدرک افتخاریه مهندسیه معکوس بهم بدین؟

arisff
24th October 2013, 10:49 PM
طرج بعدی لطفاً ....[cheshmak]

hossien
25th October 2013, 11:10 AM
طرج بعدی لطفاً ....[cheshmak]

فیلم زیر چگونه کار می کند. توضیح دهید.

http://www.uc-njavan.ir/images/jm8cw1mxixjxeds7q2zk.gif

http://uploadtak.com/images/a2397_2.gif

hossien
25th October 2013, 11:15 AM
به نظرتان چیکار کردن که زیپ کاپشن رو یک دستی می بنده ؟؟

arisff
25th October 2013, 04:50 PM
به اتمال زیاد آهنربا هست و مثل وصل کردن اسمارت کاور آیپد به بدنه اصلی کار میکنه.

hossien
25th October 2013, 06:00 PM
http://www.yankodesign.com/images/design_news/2013/10/22/power_dumbbell.jpg

http://www.yankodesign.com/images/design_news/2013/10/22/power_dumbbell2.jpg
سلام بله درست هست از آهن ربا استفاده کردن.
می تونید عملکرد تصویر بالا را توضیح دهید؟

Sa.n
25th October 2013, 06:11 PM

اگر اجازه بدید من هم شرکت کنم
اگر درست برداشت کرده باشم ، فکر می کنم با استفاده از باطری که وسط این دستگاه هست در وزنه نیرو گریز از مرکز به وجود میاد و موجب زیاد شدن وزن میشه
و درجش رو هم میشه تنظیم کرد که از heavy داره تا light و فکر می کنم سنگینی وزنه هم بسته به مقدار نیرو در جریان هست
درسته ؟

arisff
25th October 2013, 09:06 PM
یهو چقدر سختش کردی
از خاصیت ژیروسکوپ استفاده میکنه و با افزایش تعداد دور ، گشتاور بالاتری تولید میکنه که جهت این گشتاور از قانون دست راست بدست میاد و اگر دستگاه طوری تنظیم بشه که جهت گشتاور رو به پایین باشه در نهایت فردی که وزنه رو بلند کرده ، وزن بیشتری احساس خواهد کرد.
البته همین ژیروسکوپ از چندتا مفهوم فیزیکی جدا تشکیل شده و دَرک طرز کارش کمی پیچیده هست (حتی واسه خودم).

حسین متقی
26th October 2013, 11:24 PM
یهو چقدر سختش کردی
از خاصیت ژیروسکوپ استفاده میکنه و با افزایش تعداد دور ، گشتاور بالاتری تولید میکنه که جهت این گشتاور از قانون دست راست بدست میاد و اگر دستگاه طوری تنظیم بشه که جهت گشتاور رو به پایین باشه در نهایت فردی که وزنه رو بلند کرده ، وزن بیشتری احساس خواهد کرد.
البته همین ژیروسکوپ از چندتا مفهوم فیزیکی جدا تشکیل شده و دَرک طرز کارش کمی پیچیده هست (حتی واسه خودم).

من چند سال پیش(2-3 سال) طرحی داشتم که اگر ژیروسکوپی با سرعتی(یه سرعتی نزدیک به بینهایت به طور مثال)
در گردش باشه در یک جهت
میتونه به طور مثال در فضه به نسبت مرکز زمین(که اون هم به طور مثاله)
در یک مکان بمونه و نسبت به جاذبه و تمام نیروهای دیگه مقاومت نشون بده
و در جا بالیسته
و این باعث میشه اگر بقیه ی کهکشان رو حساب نکنیم
به نسبت محیط زمین
با سرعت 30 کیلومتر بر ساعت
نسبت به ناظر زمینی حرکت کنه

که در حقیقت ما نمیدونی در کل چند حرکت در کل دنیا وجود داره و مدار اصلی حرکت ما در کل دنیا به چه شکل و جهت هایی هست
پس اگر این ایده ی غیر قابل اجرا
اجرایی بشه
در واقعیت ممکنه اتقاقی بیفته که کلا غیر قابل پیشبینیه
ممکنه با سرعت های مختلف در جهت های مختلف حرکت کنه که غیر قابل پیش بینیه
البته من چون دیدم کاربردش خیلی خاص وعجیب و البته مفهومیه و علاقه ای هم نداشتم
دیگه پی محاسباتش نرفتم
و به دلیل اینکه ژیروسکوپ فقط در زاویه عمل میکنه(در جابه جایی و مکان نسبت به نقطه ی مبدا رو نمیدونم)
پس کلا شاید این ایدم بی پایه و اساس باشه

اما با دیدن این عکس ها الان میگم پس اگر سرعت رو زیاد کنیم
ممکنه به جاذبه یا نیروهای دیگه هم غلبه کنه؟؟؟
با چه سرعت حرکتی
و ایا لرزوما در 3جهت باید چرخش وجود داشته باشه
و اگر چنین چیزی(که نشدنیه)(احتمالا به خاطر نیاز به سرعت بینهایت یا سرعت نور)
پس چه اتفاقی میفته
یعنی میشه اون جسم به انرژی تبدیل بشه در جا
یا امکان این هست که مثلا باعث ایستادن زمان در اون نقطه مرکز ژیروسکوپ بینهایت بشه
میتونیه باعث حرکت با سرعت نزدیک به نور بشه
یعنی در واقع دنیا حرکت کنه و این نقطه ثابت باشه
این خاصیت ژیروسکوپیک فقط در وجود جاذبه عمل میکنه؟
ایا و ایا و ایا و ایا های دیگه که اصلا برام مهم نیست
چون نمیتونم اجراش کنم

ab.bb
27th October 2013, 12:43 AM

تغییر زاویه ژیروسکوب ، جهت نیروی وارد به تکیه گاهش رو تغییر میده. حالا با استفاده از این خاصیت میشه؛ نیروی وزن رو شبیه سازی کرد.توی ایستگاه فضایی باید همیشه پنل های خورشیدی رو به سمت نور نگهدارن؛ برای ایجاد تغییر زاویه دقیق صفحات خورشیدی، از تعداد زیادی ژیروسکوب استفاده میشه؛ تا این صفحات همیشه سمت خورشید باشن.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد