PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سي باور غلط در ازدواج

میهن
6th January 2010, 04:03 PM
سي باور غلط در ازدواج

http://www.tebyan.net/Image/Big/1384/08/20019323153752071315316227177147920034123.jpg

? ازدواج باعث درمان مشکلات رواني مي شود.
? اساس ازدواج فقط و فقط عشق است (عشق کافي است).
? عشق مال داستانهاست و در زندگي واقعي وجود ندارد.
? ازدواج راهي براي سعادتمند شدن است.
? ازدواج راهي براي تضمين زندگي فرزندان است (از ديدگاه والدين دختران و پسران جوان).
? ازدواج راهي براي پيشگيري از انحراف فرزندان است.
? ازدواج راهي براي فرار از مشکلات است.
? ازدواج راهي براي جلب رضايت والدين است.
? دوستي قبل از ازدواج، تضمين کننده يک ازدواج موفق است.
? حالا ازدواج مي کنم و بعد «او» را تغيير مي دهم.
? بايد با کسي ازدواج کرد که از همه نظر کامل باشد.
? زن بايد وارد يک زندگي کامل شود.
? مهم اين است که جوان ازدواج کند، بقيه مسايل حل مي شود.
? يک ازدواج هرچند ناموفق بهتر از تجرد است.
http://www.tebyan.net/Image/Big/1384/08/137149118131581041991501163914854214157106196.jpg

? کسي که به خانواده خود خيلي اهميت مي دهد پس حتماً در زندگي مشترک نيز موفق خواهد بود.
? ازدواج مي کنم و بعد طلاق مي دهم (مي گيرم).
? اگر با فلاني ازدواج کنم خوشبختم، ولاغير.
? ازدواج يعني خوشبختي و رفاه.
? ازدواج يعني اسارت.
? مهريه تعيين کننده موفقيت در ازدواج است.
? شايد اگر با ديگري ازدواج مي کردم موفق تر بودم.
? زن و شوهر بايد کاملاً شبيه هم باشند.
? زن و شوهر بايد همه مسايل خود به يکديگر بگويند.
? زن و شوهر بايد کاملاً وقتشان را با هم بگذرانند.
? زن بايد تابع و مطيع محض مرد باشد.
? شوهر بايد همسرش را به همه خواسته هايش برساند؛ شوهر بايد همه مشکلات او را حل کند.
? به هيچکس نمي توان اعتماد کرد. («مردها غير قابل اعتمادند» يا «زن ها فريبکارند»)
? چون خودم تصميم گرفتم بايد تا آخرش بروم؛ هر قولي که مي دهي بايد تا آخرش بايستي.
? زن و شوهر بايد در همه مسائل اتفاق نظر داشته باشند. زن و شوهر بايد تابع هم باشند. زن و شوهر بايد همه فعاليت هايشان مشترک باشد.
? مرد بايد جلوي زنش در بيايد. به زن نبايد رو داد. نبايد محبتت را نشان دهي. نبايد طرف مقابلت بفهمد که دوستش داري چون آن وقت سوءاستفاده مي کند.
? افرادي که طلاق مي گيرند حتماً افراد مشکل داري هستند. کسي که طلاق مي گيرد حتماً آدم بدي بوده است.
? والدين نبايد در تصميم ما دخالت کنند اما بايد زندگي ما را تأمين کنند.
? هر نوع زندگي بهتر از طلاق است.
? طلاق يعني بدبختي.
? رابطه جنسي پديده اي گناه آلود يا زشت است.
دکتر صبحي فوق دکتراي روان شناسي
منبع:سایت تبیان

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد