PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفت و گو با شواین اشتایگر: فلسفه فان خال بالاخره جواب داد

mahdi9067
3rd January 2010, 10:05 PM
به گزارش وبسايت کانون هواداران بايرن مونيخ در ايران،روزنامه اشپورت بيلد چند روز پيش با باستين شواين اشتايگر مصاحبه اي انجام داد که متن آن را می توانید در این جا مطالعه کنید:
* آقای شواين اشتايگر،قبل از شروع اين فصل شما گفتيد که فان خال مربی با تجربه اي است و مي تواند که بازيکنان تيم را سازماندهی کند و در بهترين پست در تيم قرار دهد...
-(با خنده):خب من درست گفتم...
* اما بعد از اون خيلی فان خال مورد انتقاد قرار گرفت...
- نتايج ما در اوايل فصل زياد خوب نبود و فان خال هم نمي خواست از فلسفه خود بگذرد،او مي دانست که ما نمي توانيم نتيجه بگيريم،اما راه خودش را ادامه داد،بازيکنان تيم هم تا با اين سيستم عادت کردند،کمی زمان صرف شد و چند باخت بد داديم.
* چه چيزی باعث ايستادگی و پافشاری فان خال شد؟
- هولگر بادشتوبر و توماس مولر به ترکيب اصلی بازگشتند،اين دو بازيکن بعد از مدتی بازيکنهای اصلی تيم شدند و بعد از اين بازيکنان بايرن مونيخ همه در سطح بالايی بودند،فان خال هم که بسيار بر حضور اين دو بازيکن در ترکيب اصلی پافشاری مي کرد،موفق شد که نتايج عالی بگيرد.
* بين فان خال و بازيکنان اختلافاتی وجود داشت؟
- من با اطمينان کامل مي توانم بگویم که نه ما مي توانستيم بدون فان خال کاری بکنيم و نه فان خال بدون ما مي توانست کاری کند و اين دو هيچ وقت از هم جدا نبودند...
* واقعاً؟
- ما خيلی با هم بحث مي کنيم،مثلاً پيش مي آید که بعد از تمرينات در جلساتی که ما تمرينات را بررسی مي کنيم،فان خال به من حرفی مي زند،مثلاً مي گويد که امروز بد تمرين کردی و خوب نبود کارت،اما من ناراحت نمي شوم،بالاخره فان خال سرمربی باشگاه است و هر چيزی در تيم از ما بخواهد ما بايد انجام بدهيم.
* در اين جلسات چه صحبتهای ديگری مي شود؟
- مثلاً 2 هفته پيش گفت که 26 بازيکن برای ما در تيم بسيار زياد است و ما بايد تعداد بازيکنان را کم کنيم،در نيم فصل دوم فان خال مي خواست که 22 بازيکن را تحت نظر داشته باشد.
* آيا شما بعد از اينکه فان خال اين حرف را زد،نگران نبوديد که يکی از گزينه ها برای کم کردن تعداد بازيکن شما باشيد؟
- (با خنده):نه، من اصلاً هيچ نگرانی نداشتم،چون مطمئن بودم که در بايرن خواهم ماند،کجا مي توانم بروم؟من بايرن را دوست دارم،باور کنيد به غير از بايرن اگر هم روزی به جای ديگری بروم،راحت نيستم و دوست دارم در مونيخ بمانم.
* البته از روی نيمکت ذخيره های بايرن خبرهايی مبنی بر نا رضايتی بازيکنان شنيده مي شد،آيا درست است؟
- هميشه موقعيت های سختی برای انتخاب بازيکن وجود دارد،ما کمتر بازيکنانی مثل ميرسلاو کلوزه داريم که همه بازی خود را فدای پيروزی برای باشگاه کنند،مثلاً در بازی با گلاباخ،نتيجه هنوز 1-1 بود که فان خال تصميم گرفت ميرو را به زمين بفرستد،ميرو خود را آماده به زمين آمدن کرد که بادشتوبر يک گل برای ما زد و 2 بر 1 بازی را جلو افتاديم،در همان لحظه کلوزه پيش فان خال رفت و گفت که من فکر کنم احتياجی نيست من به زمين بروم و شما بهتر است يک نفر را به زمين بفرستيد که کمک به خط دفاعی کند که فان خال و باشگاه از او به خاطر اين حرکت خيلی قدردانی و تشکر کردند که برد تيم را به بازی کردن ترجيح داد.
* آيا اتفاقات اين چنينی ديگری هم بوده است که بازيکنان از بازی نکردن ناراحت بشوند؟
- قرار بر اين شد که در تورين اتل با تشخيص فان خال بازی نکند،اما تا قبل از اينکه از مونيخ به ايتاليا برويم قرار بود که در ترکيب اصلی باشد،اما فان خال در تورين به او گفت که نمي تواند بازی کند،او در تمرينات واقعاً خوب تمرين مي کرد به طوری که ما بعضی وقتها تمرين خود را فراموش مي کرديم و او را تماشا مي کرديم،بعد از اينکه فان خال به او اين حرف را زد،او نه ناراحت شد و نه قيافه ناراحت گرفت،حتی شب قبل از بازی انقدر با ما شوخی کرد که روحيه ما را بالا برد.
* آيا سرمربی هلندی وقتی به آلمانی صحبت مي کند،خيلی اشتباه دارد؟
- (با خنده):بله،چند بار پيش آمده که چيزی به ما گفته و ما نمي توانستيم بفهميم و بعداً فهميديم که به هلندی گفته(با خنده)،هميشه هم در کنفرانس های مطبوعاتی يک نفر کنارش نشسته است که اگر نتوانست چيزی بگويد،او برای خبرنگاران ترجمه کند،اما او به ما اجازه داده که اگر در آلمانی جايی اشتباه صحبت کرد،ما اشتباه او را بگوييم و صحيح کلمه را به او بگوييم و يا در دستور زبان همينطور.
* شما عملکرد خود را در تيم چگونه مي بينيد؟
- من مي خواستم در نيم فصل اول 10 گل بزنم،اما از اين هدف من خيلی هنوز دور هستم،اما من الان در تيم نقش ديگری دارم و بيشتر از اينکه در تيم هجومی باشم، دفاعی بازی مي کنم،البته اين تقصير من نيست،فان خال از من مي خواهد که اينجوری بازی کنم،البته اين چند وقته شديداً مورد انتقاد خيلی از مطبوعات آلمان قرار گرفتم،البته در بازی مقابل يوونتوس،تنها بازی بود که به من اجازه داده شد که هجومی بازی کنم و همه ديدند که توانستم،کار من در تيم اين است که توپ را به خط حمله برسانم و بيشتر به عقب بازگردم.
* شما الان 25 سال سن داريد و 72 بازی ملی انجام داده ايد،آيا به نظر شما از لوتار ماتئوس جلو نخواهيد زد،ماتئوس 150 بازی برای تيم ملی آلمان انجام داده است؟
- راجع به همين مسئله، لوتار با من صحبت کرده و گفته که تو رکورد مرا خواهی زد،البته خودم دوست دارم بيشتر برای تيم ملی آلمان مؤثر باشم تا اينکه رکورد لوتار را بزنم.
* ما خبر داريم که بازی فيفا 2010 یکی از بازی های مورد علاقه شماست،آيا آنجا به همه اهداف خود مي رسيد؟
- البته من زياد بازی نمي کنم،اما بله در اين بازی تقريباً به اهدافم مي رسم، من دوست دارم در سال 2010 به طور واقعی با بايرن قهرمان بوندسليگا و اروپا شوم

http://i.media.goal.com/g/27180_news.jpg

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد