PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر حال و روز خوبی ندارم!

*مینا*
1st January 2010, 02:11 PM
http://www.aftab.ir/articles/sport/sport_knowing/images/52cb6d4681bc75702c92a35e11ec2ccf.jpg

خبر مصدومیت آرنج دست سعید علی‌‌حسینی ۲۰ ساعت قبل از حضورش روی تخته مسابقات قهرمانی جهان، ورزش‌دوستان و به ویژه دوستداران ورزش وزنه‌برداری را که منتظر درخشش جانشین رضازاده و ثبت رکوردی جدید در دسته فوق سنگین بودند، در شوک بزرگی فرو برد؛ مصدومیتی شدید، غیر منتظره و تاسف‌انگیز که باعث شد این وزنه‌بردار جوان کشورمان که به تازگی جا پای حسین رضازاده گذاشته بود و طبق رنکینگ اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی این رشته، بخت اول قهرمانی این دیدارها محسوب می‌شد، به جای کسب عنوان قهرمانی در مسابقات جهانی کره، عنوان بدشانس‌ترین وزنه‌بردار جهان را کسب کند.
بعد از بازگشت کاروان سه‌نفره وزنه‌برداری از مسابقات قهرمانی جهان، شایعاتی همچون درگیری‌ لفظی رضازاده و علی‌حسینی و بحث دوپینگ برخی وزنه‌برداران ایرانی قوت گرفت و از این رو فرصت را غنیمت دانستم تا گفتگویی با سعید علی حسینی، وزنه‌بردار ۲۲ساله کشورمان، ترتیب بدهیم و در خصوص وضعیت آسیب‌دیدگی‌اش با او گفتگو کنیم.: از روز مسابقه‌ات بگو! چه‌طور شد که مصدوم شدی؟
اولین بار در سال ۲۰۰۵، آرنج دست چپم در رفت، بعد از آن چند بار با مصدومیت‌های پی‌درپی از ناحیه آرنج روبه‌رو شده بودم اما با این درد کهنه کنار آمده بودم و می‌توانستم تمرین کنم. تا اینکه روز دیدارم در مسابقات قهرمانی جهان کره فرارسید، من باید خودم را گرم می‌کردم و چند ساعت قبل از مسابقه به تمرین می‌پرداختم. با شروع تمرین دوباره آرنجم درد گرفت اما همچنان با نظر مربیان به تمرین ادامه دادم تا با شرایط خوبی روی تخته مسابقات حاضر شوم. ناگهان درد عجیبی آرنجم را فرا گرفت. وزنه را رها کردم و به قدری از ناحیه آرنج دست چپم احساس درد ‌کردم که اصلا نفهمیدم چه بلایی به سرم آمده.
▪ یعنی وزنه‌هایی که روز مسابقه برای تمرین بالای سر برده بودید باعث مصدومیت‌تان شده بود؟
ـ نمی‌دانم؛ شاید! وزنه‌ها را از ۷۰ و ۸۰ کیلوگرم آغاز کردم و کم‌کم به رکورد ۱۷۰ کیلوگرم رسیدم که ناگهان این اتفاق افتاد.
▪ درمان را از همان‌جا شروع کردی؟
ـ بله. فیزیوتراپ تیم حرکات بازیابی زیادی روی دستم انجام داد اما مصدومیتم به گونه‌ای بود که ادامه تمرین برایم امکان نداشت. به همین دلیل تصمیم گرفتم ادامه درمان را در ایران از سر بگیرم.
▪ الان درمانت را شروع کردی؟
ـ نه، می‌خواهم در اردبیل زیر نظر پزشک متخصصم درمان را آغاز کنم و امیدوارم که بتوانم با بهبود کامل دوباره به صحنه افتخارآفرینی بازگردم.
▪ آخرین رکوردهایی که به ثبت رسانده بودی، چند کیلوگرم بود؟ راست است که با این رکوردها راحت می‌توانستی مدال طلا بگیری؟
ـ آخرین بار ۲۰۵ کیلوگرم در حرکت یک ضرب و ۲۵۰ کیلوگرم در حرکت دو ضرب را بالای سر برده بودم و به کرات این رکوردها را تکرار کردم. مطمئنا با این رکوردها قهرمان جهان می‌شدم، چون در غیاب من یانگ کی وون، وزنه‌بردار کره‌ای با وزنه‌های ۱۹۸ کیلوگرم در حرکت یک ضرب و ۲۳۳ کیلوگرم در حرکت دو ضرب روی سکوی نخست ایستاد.
▪ بعضی شایعات در مورد دوپینگ و استفاده از مواد نیروزا در مورد شما به گوش می‌رسد. بعضی‌ها می‌گویند این مصدومیت شما تمارض است و به خاطر دوپینگ در صحنه حاضر نشده‌اید. در این مورد چه توضیحی دارید؟
ـ اگر تست دوپینگ من مثبت بود که اصلا به مسابقات جهانی اعزام نمی‌شدم. در ثانی ما روز ورود به شهر مسابقه توسط نمایندگان آژانس بین‌المللی مبارزه با دوپینگ تست دادیم. در ضمن اگر من دوپینگ کرده بودم که در وب‌سایت فدراسیون جهانی به جای اینکه مصدومیتم را شوک بزرگ ایرانی‌ها اعلام کنند، می‌نوشتند فلانی دوپینگ کرده و نمی‌تواند در مسابقه حاضر شود. فدراسیون جهانی که با من و بقیه ورزشکاران تعارف ندارد. واقعا به نظر من خیلی زشت است که ندانسته انگ دوپینگ به یک ورزشکار بزنند و با آبروی او بازی کنند.
▪ راستی چه‌قدر در مورد دوپینگ، مواد نیروزا و داروهای ممنوعه فهرست وادا اطلاعات داری؟
ـ راستش را بخواهید، با اینکه از دوپینگ متنفرم و یک بار به دلیل اشتباه نابخشودنی گئورگی ایوانف، سرمربی بلغار وزنه‌برداری ایران، من و ۸ نفر از دیگر ملی‌پوشان وزنه‌برداری ایران گرفتار محرومیت دو ساله به خاطر دوپینگ ناخواسته شدیم، اطلاعاتم در مورد مواد نیروزا و ممنوعه چندان زیاد نیست. در این زمینه دنبال کتاب هم گشتم اما چیز دندانگیری پیدا نکردم . البته در وزنه‌برداری معمولا ورزشکار به مربی‌اش اعتماد کامل دارد و فقط داروهای تجویزی مربی‌اش را مصرف می‌کند.
▪ حالا اوضاع‌ات چه‌طور است؟
ـ شرایطم اصلا مناسب نیست و نه تنها از لحاظ جسمانی آسیب دیده‌ام بلکه از نظر روحی نیز در وضعیت بسیار بدی به سر می‌برم؛‌خلاصه، حال و روز خوشی ندارم و فکر می‌کنم الان به مشاور و کمک‌های فکری پدرم که بزرگ‌ترین مشوقم در وزنه‌برداری بود بیش از هر چیز دیگری نیاز دارم.

● سید علی حسینی در یک نگاه
سعید علی حسینی ۱۲ بهمن سال ۱۳۶۶ در اردبیل به دنیا آمد و با حمایت‌ها و تشویق‌های پدرش که خود از قهرمانان نامدار وزنه‌برداری ایران و آسیاست به رشته وزنه‌برداری روی آورد. از همان رده‌های نونهالی و نوجوانی در قیاس با دیگر ورزشکاران این رده‌های سنی توانایی بالاتری داشت و در رده سنی نوجوانان توانست عنوان قهرمانی آسیا را به خود اختصاص داده و رکورد جدیدی به ثبت برساند.
سعید علی حسینی در مسابقات آسیایی سال ۲۰۰۳ قهرمانی آسیا ستاره مسابقات و چندی بعد در رده سنی نوجوانان به تیم ملی دعوت شد. این وزنه‌بردار توانا با توجه به وزن و رکوردهایی که به ثبت رساند در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم به تمرین و آماده‌سازی پرداخت و چند عنوان برتری را تصاحب کرد. وی بعد از کناره‌گیری حسین رضازاده، ورزشکار اسطوره‌ای ایران و قوی‌ترین مرد جهان از وزنه‌برداری و خداحافظی او از دنیای قهرمانی، جانشین رضازاده شد و چندی بعد توانست رکورد حسین رضازاده در رده جوانان را شکسته و به نام خود ارتقا دهد.
سعیدعلی حسینی به‌عنوان تنها مهره سرشناس وزنه‌برداری ایران در دسته فوق سنگین در اردوهای آماده‌سازی به تمرین پرداخت و قبل از مصدومیت شدیدش در مسابقات جهانی کره، بزرگ‌ترین بخت ایران برای کسب مدال طلا، ارتقای رکورد رضازاده و کسب عنوان قوی‌ترین مرد جهان محسوب می‌شد و تنها یک قدم تا تصاحب این عناوین فاصله داشت.

http://www.aftab.ir/images/article/break.gif روزنامه سلامت ( www.salamat.ir (http://njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.salamat.ir) ) سعیدعلی‌حسینی

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد