PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : يــــك پــرســش ..؟!!!

AvAstiN
25th December 2009, 05:15 PM
سلام بچه ها @};-@};-

آن چه که در ادامه خواهید دید ، معمایی است که از دانشجویان دانشگاه استنفورد پرسیده شد و تنها 17% از دانشجویان توانستند پاسخ درست را بدهند . لازم به ذکر است که طبق آخرین رده بندی ارائه شده ( اکتبر 2005 ) ، دانشگاه استنفورد پنجمین دانشگاه برتر در جهان می باشد.

و اما معما ، ، ، آن چیست که؟
از خدا بزرگتر است؟
از شیطان بد جنس تر؟
فقیر آن را دارد؟
ثروتمند به آن نیاز دارد؟
اگر آن را نخوری ، خواهی مرد؟

منتظر جواب دوستان هستيم {happy}

آبجی
25th December 2009, 05:32 PM
باید بگم هیچ چیز از خدا بزرگتر وجود نداره {happy} همین طور از شیطان البته گاهی اوقات بعضی از ادما خیلی بدتر از شیطان میشن {worried} و از فقر هم بالا تر چیزی نیست خودمون میدونیم که به خاطر فقر یه ادم ممکنه به چه کارایی دست بزنه {worried} فکر نمیکنم چیزی باشه که بشه با خوردنش از مرگت جلو گیری کرد یا اینکه اون رو عقب انداخت :-? .
فکر کنم جوابمو فهمیدی ;)

میهن
25th December 2009, 06:01 PM
به نظر من انسان میتونه از شیطان هم بدتر باشه وفقر از همه بدتر هستش و در مورد خوردن چیزی که بتونه از مرگ جلوگیری کنه نمیدونم و فکر کنم هم نیست

صبا محمدي
25th December 2009, 07:17 PM
هیچ کس و هسچ موجودی از خدا بزرگتر نیست .
گاهی نفس یک انسان میتواند اورا از شیطان بد جنس تر کند
فقیر بودن گاهی و میتوان گفت بیشتر اوقات خیلی عذاب آور هست .
هیچ ماده ای وجود ندارد که اگه آن را بخوریم نمیریم همه موجودات روزی از بین میروند .

SaSaMc2
26th December 2009, 12:54 AM
هيچ چيزي از خدا بزرگتر نيست؟
هيچ چيزي از شیطان بد جنس تر نيست؟
فقیر هيچ چيزي را ندارد؟
ثروتمند به هيچ چيزي نیاز ندارد؟
اگر هيچ چيزي نخوری ، خواهی مرد؟

{i dont want to see}

matrix
26th December 2009, 09:10 AM
هيچ چيزي از خدا بزرگتر نيست؟
هيچ چيزي از شیطان بد جنس تر نيست؟
فقیر هيچ چيزي را ندارد؟
ثروتمند به هيچ چيزي نیاز ندارد؟
اگر هيچ چيزي نخوری ، خواهی مرد؟

{i dont want to see}

موافقم البته در حد جواب این معما.

ولی بعضی فقیرها خیلی چیزها دارن که خیلی ثروتمندها ندارن!
و بعضی ثروتمندها خیلی نیازمند تر از بعضی فقیرها هستند!

بیگ زاده
27th December 2009, 07:25 AM
اولش باید بگم من یه کوچولو تغلب کردم.بعدش اینکه نظر من هم همون هیچ چیزه.

AvAstiN
27th December 2009, 04:39 PM
هدف اصلی از مطرح کردن معما این بود که خیلی وقتها تو زندگی،خودمون به بعضی مشکلات برخورد می کنیم و از اون مشکل یک غول می سازیم و هی به خودمون تلقین می کنیم که این عمراً قابل حل نیست. زندگی خیلی هم سخت نیست . ( مولوی میگه : زندگانی شربت اندر شربت اندر شربت است ).
نکته دیگه در مورد معماها این هست که لازم نیست حتما برای مقابله با اون به قول بچه ها کاملا مسلح باشیم ، باور کنید گاهی با دست خالی هم می شه از پسش بر بیایم .

شاید داستان تخم مرغ کریستف کلمب را شنیده باشید ولی گاهی تکرار لازم است .پس دوباره اونو یادآوری می کنم .
یک روز کریستف کلمب به یک مهمانی دعوت شد . . . تعداد زیادی از افراد حاضر در مهمانی به کلمب گفتند که واقعا کاری که انجام دادی خیلی ساده بود.
( کشف قاره آمریکا ) ، هر کسی که سوار بر کشتی می شد و همه دریاها را طی می کرد ، در نهایت اون قاره را کشف می کرد . کلمب برای اینکه به اونا جواب بده ، ازشون خواست تا یک تخم مرغ را از انتها به طور ایستاده بر روی میز قرار دهند ، خوب هر کسی هر چه تلاش می کرد باز تخم مرغ قِل می خورد و می افتاد . در نهایت همه گفتند که این کار شدنی نیست . بعد کلمب اومد یه خورده پوسته انتهایی تخم مرغ را شکاند و بعد از روی همون انتها تخم مرغ را به طور ایستاده قرار داد. بعد کلمب گفت : این ساده ترین کار در دنیا بود . هر کسی می توانست آن را انجام دهد ، البته بعد از آنکه نشان داده شد که چگونه انجام می شود.

جواب معما :

هیچ چیز ، ، ، در واقع هیچ چیز از خدا بزرگتر نیست و از شیطان هم بدجنس تر نیست . فقیر هیچ چیز ندارد . ثروتمند هم به هیچ چیز نیاز ندارد و ما اگر هیچ چیز نخوریم ، سرانجام میمیریم

منبع (http://www.hamdardi.net/index.php)

kab
28th December 2009, 12:17 PM
از خدا بزرگتر است؟

هیچ چیز کفر میگی :-o

از شیطان بد جنس تر؟

هیچ چیز

فقیر آن را دارد؟

هیچ چیز اگه داشت که فقیر نبود

ثروتمند به آن نیاز دارد؟

هیچ چیز اگر چه که اونم محتاجه

اگر آن را نخوری ، خواهی مرد؟

بازم هیچ چیز وقتی چیزی نخوری میمیری

kamanabroo
30th December 2009, 05:26 AM
ما دير رسيديم:">

و ممنونيم از درس خوبي كه دادين! ;)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد