PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مربی محروم، رییس فدراسیون مي‌شود!

Victor007
19th December 2009, 12:55 PM
طرح: حسين صافي، خبر
حسین رضازاده با حضور در سازمان تربیت‌بدنی از خود در برابر اتهام دوپینگ دفاع کرد.
http://www.donya-e-eqtesad.com/News/1972/31-03.jpg (javascript:PopupPic('1972/31-03.jpg%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20'))

سرمربی سابق تیم ملی وزنه برداری ایران که تا پیش از این خود را سرپرست و ريیس آتی فدراسیون وزنه‌برداری مي‌دید، چهارشنبه شب و ساعاتی پس از صدور حکم اولیه فدراسیون وزنه برداری برای محرومیت ابدی‌اش از مربیگری در تیم‌هاي ملی وزنه برداری، به دفتر علی سعیدلو رفت تا از اتهاماتش دفاع کند.
او در این نشست تاکید داشت هیچ دخالتی در مسائل مربوط به دوپینگ نداشته و دو وزنه‌بردار دوپینگی تیم‌هاي ملی ایران، یعنی رشید شریفی و آرنگ سر خود اقدام به استفاده از مواد نیروزا كرده‌اند.
او مدارکی به همراه داشت که نشان مي‌دادند داروی غیرمجاز موجود در خون این دو ورزشکار ملی در میان مکمل هایی که کادر فنی به بازیکنان تجویز کرده، وجود نداشته است.
قهرمان دو دوره المپیک در این نشست اصرار داشت که عده‌ای از قدیمی‌هاي این رشته ورزشی که در کمیته فنی تیم‌هاي ملی هستند به این بهانه مي‌خواهند از او انتقام بگیرند. رضازاده در پایان نشست اصرار داشت اسنادش به وضوح نشان مي‌داده که او نقشی در دوپینگ‌هاي محرز شده نداشته است.
یک هفته‌ای رسیدگی مي‌کنیم
از سوی دیگر ريیس سازمان تربیت‌بدنی در گفت‌وگو با «مهر» در مورد اتفاقات اخیر روی داده در فدراسیون وزنه‎برداری که منجر به ممانعت از اعزام تیم نوجوانان و جوانان به رقابت‏‎های قهرمانی آسیا و محرومیت اعضای کادر فنی شد، گفت: آنچه مسلم است اینکه این فدراسیون نیاز به اصلاحات و تغییرات اساسی دارد.
وی با اشاره به پیشینه وزنه‎برداری در ورزش ایران تصریح کرد: وزنه‏برداری از جمله رشته‏های محبوب، موفق و مدال‏آور ایران در رقابت‏های مختلف بین‏المللی بود؛ در حالي که مدتی است کمتر نشانه‎ای از چنین اوضاع و احوالی دارد. باید اصلاحات و تغییرات اساسی انجام شود تا بتوانیم وزنه‎برداری را به جایگاه اصلی‎اش بازگردانیم.
وی در مورد ادعای حسین رضازاده مبنی بر اینکه هیچ نقشی در دوپینگ ملی‏پوشان وزنه‎برداری نداشته است، یادآور شد: من صحبت‏های رضازاده را نشنیده‏ام. اما به هر حال فدراسیون وزنه‏برداری در حال حاضر سرپرست (بهرام افشارزاده) دارد. باید با همکاری او به یک جمع‎بندی کلی از شرایط فعلی این فدراسیون دست یابیم تا بتوانیم زودتر به این اوضاع سروسامان دهیم. قول می‏دهم خیلی زود و در کمتر از یک هفته به نتیجه برسیم. نتیجه‎ای که به نفع ورزش و این رشته پهلوانی باشد.
به رضازاده نیاز داریم
بهرام افشارزاده هم که بيش از يك سال است استعفاي خود را از رياست فدراسيون وزنه‌برداري به صورت رسمي اعلام كرده تاکید مي‌کند: من از زماني كه رييس فدراسيون وزنه‌برداري شدم، وظيفه‌ام را به درستي انجام دادم. هدف اصلي من نيز در يك سال اخير هماهنگي و حمايت‌هاي لازم از كادر فني و نيروهاي فدراسيون بوده است كه اين كار را انجام داده‌ام؛ اما خودم پس از اينكه به كميته ملي المپيك آمدم خوب مي‌دانستم كه نمي‌توانم هر دو حوزه را با هم اداره كنم، براي همين من نهم آبان‌ماه سال گذشته استعفايم را به صورت كتبي به علي‌آبادي ارائه كردم. در مدت اخير نيز بارها اين مورد را به سعيدلو تاكيد كرده‌ام و اكنون هم تاكيد مي‌كنم كه ديگر قادر به ادامه فعاليت در فدراسيون وزنه‌برداري نيستم.
دبيركل كميته ملي المپيك ادامه مي‌دهد: در يك سال اخير بارها با نفرات مختلف مذاكره كردم كه به فدراسيون وزنه‌برداري بيايند. من نمي‌خواستم اين انسجامي كه در وزنه‌برداري به وجود آمده به راحتي از بين برود؛ بنابراين در تلاش بودم تا بهترين نفر به فدراسيون وزنه‌برداري بيايد. در غير اين صورت همان ابتدا با حضور يك نفر موافقت مي‌كرديم تا او كارها را ادامه دهد.
او معتقد است: هم‌اكنون ما افرادي را در وزنه‌برداري داريم كه همگي مدعي مديريت هستند. بايد شرايط را به آنها سپرد تا ببينيم كه از پس مديريت برمي‌آيند يا خير؟ به‌زودي سرپرست فدراسيون و كادرش مشخص مي‌شوند. به نظر من رضازاده نزديك‌ترين فرد به صندلي رياست فدراسيون وزنه‌برداري است و افرادي همچون داراب رياحي و جلاير و ديگر پيشكسوتان نيز مي‌توانند در كنار او فعاليت كنند.
دبيركل كميته ملي المپيك با بيان اينكه وزنه‌برداري امروز به وحدت نياز دارد، گفت: به هر حال قبول داريم كه شرايط كنوني به هيچ وجه مناسب نيست و بايد درصدد حل مشكلات باشيم. اول بايد فضاي اين رشته را آرام كنيم و بعد تكليف وضعيت فدراسيون را مشخص كنيم. ما كسي را محروم نكرده‌ايم. تنها از كادر فني تيم ملي خواستيم كه چند روزي فعاليت نكند تا تكليف مشخص شود. رضازاده زحمات زيادي براي ورزش ايران كشيده و نمي‌توانيم به راحتي با او هر كاري را كه مي‌خواهيم انجام دهيم. او به طور حتم در فدراسيون وزنه‌برداري خواهد ماند و احتمالا هم رييس خواهد بود؛ اما به احتمال فراوان مربيان ديگري كه نظريه‌پردازهاي برخي فعاليت‌هاي خلاف قانون و اخلاق ورزشي بوده‌اند، از تيم ملي كنار بروند.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد