PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گياهان زندگي اجتماعي دارند

سلوى
12th December 2009, 06:01 PM
کشف جديد محققان
گياهان زندگي اجتماعي دارند
محققان کانادايي در کشف شگفت انگيزي دريافتند که گياهان نيز همانند جانوران زندگي اجتماعي دارند و اگر با خويشاوندان خود زندگي کنند بهتر رشد مي کنند.
http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1386/11/18/100930061675.jpg
محققان دانشگاه مک مستر در تحقيقات خود نشان دادند که گياهان تنها وسيله اي براي زيبا کردن باغهاي خانگي نيستند بلکه موجودات زنده اي هستند که همانند گونه هاي جانوري زندگي اجتماعي دارند.
اين محققان پس از سالها تحقيقات کشف کردند که گياهان نيز همانند جانوران و انسانها از توانايي زندگي با خانواده براي مبارزه با دشمنان، شکار، توسعه و رشد به بهترين روش ممکن استفاده مي کنند.
سرپرست اين تيم تحقيقاتي در اين خصوص اظهار داشت: "زماني که يک دانشجوي جوان بودم محققان مي گفتند که برخي از گياهان به دلايل ژنتيکي بيش از بقيه رشد مي کنند و هيچ کس هرگز فکر نکرد که شايد عناصر اجتماعي نيز در رشد بهتر اين گياهان نقش داشته باشند به همين دليل تصميم گرفتم به دنبال دلايل اجتماعي اين مسئله بگردم و وقتي اين دلايل را کشف کردم بسيار شوکه شدم."
براساس گزارش innovations report ، اين محقق با بررسي رفتار گياه حنا با نام علمي دريافت که اين گياه زماني که از طريق ريشه هاي خود با خويشاوندان پيرامون ارتباط برقرار مي کند بهتر رشد مي کند.
به اعتقاد اين دانشمندان گياهان براي رشد بهتر نياز دارند تا با همخون هاي خود ارتباط برقرار کنند اين رفتار براي دنياي حيوانات کاملا شناخته شده است.
به گفته اين محققان، عناصر انکارناپذيري وجود دارند که ثابت مي کنند گياهان نيز از توانايي تشخيص همنوعان خود برخوردارند به طوريکه وقتي به صورت گروهي زندگي مي کنند بيشتر رشد مي کنند.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد