PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : «درباره الي...» در نيمه نهايي خارجي‌هاي گلدن گلوب2010

Victor007
9th December 2009, 10:45 AM
خبرگزاري فارس: فيلم «درباره الي...» يكي از 69 فيلم خارجي است كه شانس قرار گرفتن در بين پنج نامزد نهايي جوايز گلدن گلوب 2010 را دارد.

http://media.farsnews.com/Media/8710/Images/jpg/A0590/A0590795.jpg

به گزارش خبرگزاري فارس، نامزدهاي اوليه بخش فيلم‌هاي خارجي زبان شصت‌وهفتمين دوره‌ جوايز فيلم گلدن گلوب اعلام شد و در اين فهرست «درباره‌ الي» به عنوان به كارگرداني «اصغر‌ فرهادي» نماينده سينماي ايران معرفي شده است.
درام اجتماعي «درباره الي...» يكي از رقباي مهم و قابل ذكر دريافت جايزه گلدن گلوب در رشته بهترين فيلم خارجي امسال است.
موفقيت‌هاي بين‌المللي «درباره الي» در تعدادي از جشنواره‌هاي معتبر و صاحب‌نام سينمايي از مهمترين دلايلي است كه طرفداران فيلم براي موفقيت اعتباري آن در مراسم گلدن گلوب از آن ياد مي‌كنند.
تازه‌ترين جايزه‌اي كه اين فيلم دريافت كرد جايزه بزرگ هيئت داوران جشنواره آسيا پاسيفيك در ماه گذشته بود.
«درباره الي...» كه سال گذشته در جشنواره فيلم فجر به نمايش درآمد و با استقبال وسيع منتقدان و تماشاگران ايراني روبرو شد همزمان با جشنواره فجر در جشنواره بين‌المللي فيلم برلين هم نمايش داده شد.
داوران اين جشنواره بين‌المللي جايزه خرس نقره‌اي بهترين كارگرداني را به اصغر فرهادي سازنده اين فيلم اهدا كردند.
اين جايزه اولين جايزه براي «درباره الي...» بود. پس از آن در تابستان امسال جشنواره فيلم تريبكا جايزه بهترين فيلم داستاني خود را به درباره الي داد.
اين جشنواره كه مؤسس آن رابرت دونيرو بازيگر مطرح آمريكايي است و هر سال در شهر نيويورك برپا مي‌شود يكي از مهمترين جشنواره‌هاي مستقل سينماي جهان است.
به جز اين جوايز «درباره الي...» موفق به دريافت جوايز زياد ديگري از تعدادي از ديگر جشنواره‌هاي بين‌المللي نيز شده است.
درباره الي همچنين يكي از 70 فيلم سينمايي خارجي كه در دور اول رقابت‌هاي اسكار بهترين فيلم خارجي سال از سوي آكادمي اسكار معرفي شده است.
به همين دليل تحليل‌گران سينمايي پيش بيني مي‌كنند كه نام فيلم «درباره الي...» در كنار 4 فيلم مطرح خارجي ديگر در روز 5 دسامبر از سوي مراسم جوايز گلدن گلوب به عنوان 5 نامزد اصلي دريافت جايزه بهترين فيلم خارجي سال اين مراسم معرفي شود.
اين 69 فيلم عبارتند از:
درباره الي (ايران) ، آغوش‌هاي شكسته (پدرو آلمودوار)، باريا (ايتاليا) ، حياط خلوت (مكزيك) ، امبراسس (اسپانيا)، شكسته وعده (اسلواكي)، بدون شما قادر به زندگي نيستم (تايوان) ، سلول 211 (اسپانيا) ، آفتاب‌پرست (مجارستان) ، چانديني چوك به چين ، (هند)، چيلانگو(مكزيك) ، شهر زندگي و مرگ (چين) ، كوكو قبل از كانال (فرانسه) ، رقصنده و دزد (اسپانيا) ، داوسون ، جزيره 10 (شيلي) ، روز بعد در موزه (فرانسه) دهلي - 6 (هند) ، خر (كرواسي) ، عدن است غرب ، (فرانسه) براي لحظه اي ، آزادي (اتريش / فرانسه) ، گالانتوميني (ايتاليا)، دختر در قطار (فرانسه)، دختري با اژدها تاتو (سوئد) ، دفاتر خدا (فرانسه / بلژيك) ، پدر بزرگ مرده است ، (فيليپين) رشد يو پي اس (فرانسه / سوئد) ، كارخانه (هند) ، سلام بدرود (فرانسه / رژيم صهيونيستي/ ايتاليا) ، هايپسترز (روسيه) ، من كند من مادر (كانادا) ، من اره جستجوي پيشرفته (تركيه)، سونگو (ايتاليا)، جان ريب (آلمان)، لبنان (رژيم صهيونيستي) ، نامه به پدر (فنلاند)، رود لندن (الجزاير) ، لوئيس ميشل (فرانسه / بلژيك / لوكزامبورگ) ، ساخته شده در مجارستان (مجارستان)، خدمتكار (شيلي)، حداكثر قسمت انتهايي (نروژ) ، ميكاميس (فرانسه) ، بدشانس‌ها (بلژيك) ، مادر (كره جنوبي) ، ملكه كارو (بلژيك) ، هيچ كس به تماشاي من نمي‌نشيند (ژاپن)، پليس (روماني)، شوخي ناجور (مجارستان) ، شاهزاده اشك (هنگ كنگ / تايوان) ، پيامبر (فرانسه)، پروتكتور (جمهوري چك) ، اجمي (رژيم صهبونيستي)، املكه بازي (فرانسه / آلمان) ، پيش نويس(لوكزامبورگ) ، معكوس (لهستان) ، راه عبور از فيل (سريلانكا) رادو (مكزيك)، سامسون و دليله(استراليا) ، راز چشمان او (آرژانتين) ، اسرار امورخارجه (فرانسه)، من كسي را دوست دارم (فرانسه / بلژيك / ايتاليا) ، منطقه جنوب (بوليوي) ، تولد وحشتناك (دانمارك)، عطش (كره جنوبي) ، Vincere (ايتاليا) ، والس (ايتاليا) بخش شماره 6 (روسيه)، خوش آمديد (فرانسه) ، روبان سفيد (آلمان) ، زمستان در زمان جنگ (هلند) ، با كمك كمي از خودم (فرانسه).
5 نامزد نهايي گلدن گلوب در بخش بهترين فيلم خارجي، 15 دسامبر 2009 معرفي مي‌شوند و نتايج گلدن گلوب 17 ژانويه 2010 اعلام خواهد شد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد