PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شيرين عبادي:براي پولهايي که به عنوان جايزه گرفته ام ماليات نمي دهم

Victor007
1st December 2009, 10:43 PM
شيرين عبادي در گفت و گو با راديو فردا اعلام کرد:مقام‌هاي ايراني خواستار آن شده اند که من 410 هزار دلار ماليات به وزارت دارايي پرداخت کنم و اين در حالي است که نبايد بر جوايز ماليات بست،بنابراين براي پولهايي که به عنوان جايزه گرفته ام ماليات نمي دهم.

http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Smal_Pic/2009%5C12%5C1%5Cimg633952966817656250.jpg (http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2009%5C12%5C1%5Cimg633952966817656250.jpg)

تهران - پايگاه اينترنتي راديو فردا وابسته به سازمان جاسوسي امريکا(سيا)روز سه شنبه در گزارشي گفت : "شيرين عبادي" بار ديگر مقام ‌هاي جمهوري اسلامي را متهم کرده است که اقوامش را تحت فشار قرار داده‌اند.
به گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا ، پايگاه خبري مذکور افزود: عبادي روز سه‌ شنبه در جمع خبرنگاران در سئول، پايتخت کره جنوبي، گفت: مقام‌ هاي ايراني به همسر وي اجازه خروج از کشور را نمي‌ دهند و تمامي حساب ‌هاي بانکي وي را مسدود کرده‌اند.
راديو فردا در ادامه افزود:"اين در حالي است که به ادعاي شيرين عبادي همسرش کاري به سياست ندارد."
پيشتر نيز شيرين عبادي در گفت‌ وگويي با راديوفردا با اشاره به اين که تمام حساب‌ هاي بانکي و حقوق بازنشستگي خود او و همسرش در ايران ضبط و توقيف شده است، گفته بود که مأموران دولت جمهوري اسلامي حتي مدال نوبل، مدال لژيون دونور، انگشتر آزادي بيان و جوايز ديگر متعلق به وي را ضبط کرده‌اند.
راديو فردا ادامه داد:اين در حالي است که مقام‌ هاي جمهوري اسلامي با تکذيب خبر توقيف مدال نوبل گفته‌اند که اموال شيرين عبادي به دليل عدم پرداخت ماليات توقيف شده است.
شيرين عبادي روز سه ‌شنبه با تاکيد دوباره بر غيرقانوني بودن دريافت ماليات از جايزه نوبل ابراز اميدواري کرد که دستگاه قضايي ايران اعتراض وي را بپذيرد.
اين منبع خبري افزود: خانم عبادي در سال 2003 به پاس تلاش ‌هايش براي استقرار دموکراسي و حقوق بشر در ايران ، يک ميليون دلار به عنوان جايزه صلح نوبل پول دريافت کرده است و طي 6 سال اخير نيز صدها هزار دلار از سوي محافل غربي در پوشش جوايز حقوق بشري به وي پرداخت شده است.
شيرين عبادي پيش از انتخابات رياست جمهوري خرداد ماه از ايران خارج شده بود.
شيرين عبادي در اظهارات روز سه‌ شنبه خود نيز يک بار جمهوري اسلامي ايران را به اعمال فشار عليه فعالان حقوق بشر متهم نمود.
وي همچنين با اشاره به بالا گرفتن تنش بر سر مساله هسته‌اي ايران خواستار همکاري جمهوري اسلامي با آژانس بين‌المللي انرژي اتمي شد و افزود: "به نظر من دولت ايران بايد پيشنهاد آژانس بين ‌المللي انرژي اتمي را بپذيرد."
شيرين عبادي در بخش ديگري از سخنان خود در سئول از مقام ‌هاي جمهوري اسلامي خواست که هر چه زودتر پنج شهروند بريتانيايي بازداشت شده در آب ‌هاي خليج فارس را آزاد کنند.
شيرين عبادي با اشاره به بازداشت اين پنج ملوان انگليسي توسط ايران اظهار داشت: "متاسفانه به جاي آن که پيشتر به اين افراد هشدار داده شود که منطقه را ترک کنند، آنها را بازداشت کرده‌اند. به نظر من دولت ايران بايد فوراً اين افراد را آزاد کند."

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد