PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نوشته هایی به سبک عمران (طنز)

moji5
30th November 2009, 01:19 AM
دعای یک پيمانكار مومن و معتقد

جهت کاهش خسارتهای ناشی از .... ؟

الهی قربونت برم خدا
الهی دورت بگردم خدا
تو که میدونی من چقدر ترو دوست دارم
یه بزرگی بکن و بدادم برس که محتاج کمکتم
خدایا ، الهی من دورت بگردم ببینم میتونی یه کاری بکنی که مهندس ناظر ساختمان ما تا آخر بتن ریزی ساختمون مریض و خانه نشین بشه ؟
خدایا فدای تو من بشم ، میشه یه معجزه ای چیزی بکنی که بتن سقف ما رو که با عیار ۱۵۰ ساختیم بتونه جواب ۳۵۰ بده !! بخدا زیر این سقفها بچه مردم می خوابه گناه دارند بخدا !! یه زلزله بیاد می دونی چقدر خطر داره !! مشه عینهو بم ها !! تهرون هم زلزله دار !!
خدایا میتونی یه زحمتی بکشی یه کاری بکنی که میلگرد ۱۲ بتونه عینهو مثل میلگرد ۱۶ کشش تحمل کنه!! آخه می دونی میلگرد ۱۶ نداشتیم دیدم حیفه اینهمه میلگرد ۱۰ حروم بشه ! منم بجاش تو شناژهای افقی و عمودی دادم میلگرد ۱۲ بستند که اصراف نشه !
خدایا بیا یه حالی به ما بده و کاری بکن که مهندس ناظر ما یادش بره جوشکاری بادبندها و تیرها رو ببینه !! آخه این پدر سوخته بچه جوشکاره که یادته ؟! همون بچه سیزده چهارده ساله رو میگم که نصف یه کارگر بهش حقوق می دادم رو می گم ها !! تو این چند روز رفته کار خرابی کرده تو جوشها اتصال تیر ها و حسابی گند زده !!
خدایا تو که اینقدر بزرگواری بیا و بزرگی کن در حق ما و کاری بکن که ورق صفحه ستونها ۱۰ میل مثل ۲۵ میلیمتری بتونه بار تحمل بکنه !! آخه خودت که خوب میدونی این ورق ۲۵ میلیمتر چقدر گرونه اگه قرار باشه ادم هرچی تو نقشه نوشته رو بخره که دیگه زن و بچه من از کجا بیارن بخورن ؟ نه از کجا ؟ تو بگو ! با همین صرفه جویی هاست که ته کار یه چندر غازی برای من می مونه دیگه !!
خدایا دستم بدامنت تازه یادم افتاد بیا یه کاری بکن که پی ساختمون ما که روی خاک نباتی گذاشتیم نشست نکنه!! از روز اول هم میخواستم خدمتتون عرض کنم نشد !! آخه ما یا باید خاک نباتی رو برداشت می کردیم و بعد با هزار تا آیتم پدر در بیار پر میکردیم می رسیدیم زیر پی که خودش ده میلیونی هزینه داشت و یا باید پی رو میذاشتیم رو خاک نباتی و به بزرگی و کرم تو توکل می کردیم !! خوب ما هم که می دونید چقدر به شما اعتقاد داریم !! زدیم تو وادی عرفان و توکل کردیم به کرم و لطف شما !! حالا بزرگواری کن تا اخر فروش واحدها یه کاری کن پی نشست نکنه باقیش با خودم !!

خوب دیگه خدا جون زیادی سرت رو درد اوردم ببین خدایا اگر این چند تا آرزوی ما رو براورده کنی قول میدم سال دیگه عوضش بیام پا بوستون البته اگر خودتون ما رو بطلبی و یه سفر حج تو بانک سرکوچمون ما رو برنده کنی !!
فدایی تو حاج آقا ...

moji5
30th November 2009, 01:20 AM
مناظره فولاد و بتن.....

یاد دارم که شبی در دل دال *** بین فولاد و بتن گشت جدال
هر دو از خستگی و کار زیاد *** بر فلک برده دو صد ناله و داد
بتنش گفت به صد خشم و خروش *** ای تو زنازکی همچون دم موش
با چنین هیکل نازک که تراست *** طاقت و تاب فشاریت کجاست
جمله نیروی فشاری به من است *** زان مرا مانده و افسرده تن است
گفت فولاد که ای یار عزیز *** این چنین سخت تو با من مستیز
من و تو راحت و آسوده بدیم *** هریکی در طرفی توده بدیم
روزی آمد بر ما صاحب کار *** با من و با تو چنین کرد قرار
که بیاییم و به هم در سازیم *** کار او زود به راه اندازیم
او به ما وعده خوبی‎ها داد *** وعده لطف و نکویی‎ها داد
گفت جای تو به بالا سازم *** بهرت از چوب متکا سازم
گرچه اول بنهاد او دو سه بند *** لیک برداشت پس از روزی چند
زان سپس ما بفتادیم به کار *** من فتادم به کشش تو به فشار
بین کنون از چه در این حال شدیم *** راست بشنو زمن، اغفال شدیم

moji5
30th November 2009, 01:20 AM
مقايسه کارگر ومهندس

..........................مهندس ........................ کارگر
درآمد روزانه| هیچی تا آخر برج بعد! |20 تا 25 هزار تومان
کارکرد روزانه| 8 تا 1۲ ساعت | 6 تا 8 ساعت
ساعت خواب |4 تا 6 ساعت| 10 ساعت شب + 2 ساعت ظهر
فاصله تا محل کار | 10 تا 50 کيلومتر |5 تا 20 متر
درآمد ماهانه| ۳۰0 تا ۵00 هزار تومان| 500 تا ۸۰0 هزار تومان
ماليات |هرچی زور برسه| هاااا؟!!
بيمه |40 تا 80 هزار تومان| !!
ميزان تحصيلات| 16 تا 20 سال | ؟!!
وسيله کار| مغز + زبان+دست+خودکار+...| بیل+ فرغون
اميد به زندگی| 40 تا 50 سال | 1۰0 سال

moji5
30th November 2009, 01:21 AM
You might be a Civil Engineer if...
you know the difference between cement and concrete
you feel the compulsion to explain that difference to anyone who will listen
you know the difference between soil and dirt
you took a class in college to learn how to write letters and numbers
you shake your head when liberal arts majors complain about writing a two page paper
you stop to admire a building's architecture or a construction site
you like to break things
you build and race concrete canoes or tobbogans for fun
you hear the term 'the real world' in an exponentially increasing occurence as you progress through college
the only language you know how to speak is differential equations
you try to figure out if a traffic light is timed or vehicle actuated
you have 8am classes every semester
you have no chance of graduating in 4 years
you allow professors to reschedule classes they miss
you stay for all your classes the Friday before breaks
pulling all nighters doesn't seem unusual to you
the only free time you have is reading things like this on the computer
you see more letters in your average problem than most English majors see in 4 years

moji5
30th November 2009, 01:21 AM
لغتنامه مهندسين عمران

1. اين بستگي دارد به ...... يعني: جواب سوال شما را نمي دانم!

2. اين موضوع پس از روزها تحقيق و بررسي فهميده شد. يعني: اين موضوع را بطور تصادفي فهميدم!

3. نحوه عمل دستگاه بسيار جالب است. يعني: دستگاه كار مي كند و اين براي ما تعجب انگيز است!

4. كاملا انجام شده يعني: راجع به 10 درصد كار تنها برنامه ريزي شده !

5. ما تصحيحاتي روي سيستم انجام داديم تا آن را ارتقا دهيم. يعني: تمام طراحي ما اشتباه بوده و ما از اول شروع كرده ايم!

6. پروژه بدليل بعضي مشكلات ديده نشده، كمي از برنامه ريزي عقب است. يعني: تاكنون روي پروژه ديگري كار مي كرديم!

7. ما پيشگويي مي كنيم..... يعني: 90 درصد احتمال خطا مي رود!

8. اين موضوع در مدارك علمي تعريف نشده. يعني: تاكنون كسي از اعضا تيم پروژه به اين موضوع فكر نكرده است!

9. پروژه طوري طراحي شده كه كاملا سيستم بدون نقص كار مي كند. يعني: هرگونه مشكلات بعدي ناشي از عملكرد غلط اپراتورها ست!

10. تمام انتخاب اوليه به كنار گذاشته شد. يعني: تنها فردي كه اين موضوع را مي فهميد از تيم خارج شده است!

11. كل كوشش ما براي اينست كه مشتري راضي شود. يعني: ما آنقدر از زمان بندي عقبيم كه هر چه كه به مشتري بدهيم راضي مي شود!

12. تحويل پروژه براي فصل آخر سال اينده پيش بيني شده است. يعني: كه تا آن زمان ما مي توانيم مقصر تاخير در اجراي پروژه را كسي از ميان تيم كارفرما پيدا كنيم!

13. روي چند انتخاب بطور همزمان در حال كار هستيم. يعني: هنوز تصميم نگرفته ايم چه كنيم!

14. تا چند دقيقه ديگر به اين موضوع مي رسيم. يعني: فراموشش كنيد، الان به اندازه كافي مشكل داريم!

15. حالا ما آماده ايم صحبتهاي شما را بشنويم. يعني: شما هر چه مي خواهيد صحبت كنيد كه البته تاثيري در كاري كه ما انجام خواهيم داد ندارد!

16. بعلت اهميت تئوري و عملي اين موضوع...... يعني: بعلت علاقه من به اين موضوع!

17. سه نمونه جهت مطالعه شما انتخاب شده و آورده شده اند. يعني: طبيعتا بقيه نمونه ها واجد مشخصاتي كه شما بايد بعد از مطالعه به آن برسيد،‌ نبوده اند!

18. بقيه نتايج در گزارش بعدي ارائه مي شود. يعني: بقيه نتايج را تا فشار نياوريد نخواهيم داد!

19. ثابت شده كه .... يعني: من فكر مي كنم كه .....!

20. اين صحبت شما تا اندازه اي صحيح است. يعني:از نظر من صحبت شما مطلقا غلط است!

21. در اين مورد طبق استاندارد عمل خواهيم كرد. يعني: ازجزئيات كار اصلا اطلاع نداريد!

مهندسين در بيان ويژگيهاي دستگاههاي خود كلماتي ذكر مي كنند، معني اين كلمات و عبارات را بدانيد:

Maintenance Free: چنانچه دستگاه خراب شد، بايد آن را دور بياندازيد!

Energy Saving: ويژگي اي كه در حالت قطعي برق به آن مي رسيد!

Rugged or Robust: آن قدر سنگين كه نمي توان آن را بلند كرد!

Light Weight: كمي سبك تر از Rugged!

All New:‌هيچ قطعه اي را با نوع قديمي اش نمي توان عوض كرد

moji5
30th November 2009, 01:22 AM
الهي نامه مهندسي عمران الهي ! تو استادترين مهندسعمران عالم خلقتي ! هنوز بسياري از قوانيني كه در ساخت يكي از خانه ها به كار بردهاي حتي در نزد عالمان روزگار مجهول است . خانه دل عجب مهندسيداشته.

الهي ! اي كاش در مهندسيعمران فرمولي بود تاآن را در ساخت خانه هايمان به كار مي برديم و آن خانه محل رفت وآمد فرشتگان مي شد .

الهي ! مالك اين ملك تويي ،خودت مهندس ساختمان وجودم باش !

الهي ! روي سپاس بر درگاهتمي گذارم كه محيطي مناسب براي رشد من پي ريزي كردي .

الهي ! كمكم كن كه بتن وجودرا به آرماتور ايمان مسلح كنم .

الهي ! نمازم را چنان اصلاحكن تا ستون باربر دينم باشد .

الهي ! ساختمان عقايدم رامحكم كن تا در مقابل هيچ باري پايداريش را از دست ندهد .

الهي ! اي كاش خانه هاييبسازم كه از آن نور به آسمان برود و همچون ستاره اي براي اهل آسمان شود .

الهي ! آرزومندم تا پيمانهاي پر ملات از مهر تو سر كشم .

الهي ! در نماز ياري ام كنكه نماز ، سرند مميز كفر و ايمان است .

الهي ! دستي بگير : ‹‹ خانهدل ما را از كرم ، عمارت كن قبل از آنكه اين خانه رو نهد به ويراني ›› . نگذار اينبار بحراني برسد و كمانش رخ دهد .( كمانش Pcr )

بارالها ! ستون فقرات دينمبا تهاجمات شيطان دچار كمانش شده . به دنبال حبل المتيني مي گردم تا با بستن آن بهدور خودم ضريب لاغري ام را كاهش دهم .

الهي ! مگذار تنشهاي كششيمرا به تسليم در برابر گناه وا دارند .

الهي ! بتن وجودم را بهفولاد بالانس مسلح كن تا لحظه افتادن من در گناه مصادف با مرگ من باشد .

بارالها! آن قدر درجاتنامعيني مرا بالا ببر تا اين تكيه گاههاي گيردار نگذارند من با بار معصيت بلرزم .

الهي ! چه كنم تا دل من همدر قلاب بالابر كمال بيفتد .

الهي ! اي كاش دوره اي درمهندسي عمران در كنار ابراهيم . خليل خدا و محمد (ص) ، حبيب خدا مي گذراندم . درساخت خانه كعبه و در بناي مسجد النبي

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد