PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث اگه فقط يه روز فرصت برا زندگي داشته باشي !!

Amir
28th November 2009, 10:13 PM
سلام..

خوب راستش يه مقاله شبه داستان تو يه مجله خوندم و خيلي به نظرم جالب اومد و به نظرم رسيد اينجا مطرحش كنم

انشالله كه همتون سالها عمر با بركت و پر از شادي داشته باشين .. اما اين سوال فرضي رو ميپرسم كه اگه بهتون بگن فقط يه روز ديگه براي زندگي تو اين دنيا فرصت دارين چيكار ميكنيد ؟

رك بگم كه تقاضا دارم اكه لطفا جوابهاي شاعرانه و فلسفي آنچناني ندين و سريعان جواب ندين .. گرچه سخته ولي خودتون رو براي لحظاتي تو اين موقعيت قرار بدين و چيزي كه به نظرتون ميرسه رو بگيد .. نتايجش جالبه !!!

kamanabroo
28th November 2009, 10:17 PM
{happy}
.
;;)
.
:-?
.
{worried}

paiiz
28th November 2009, 10:50 PM
جوابش سخته

ولی اول یه دل سیر مامانمو نگاه میکنم
;;)
بعدم میرم پیش اونی که دوسش دارم و میگم که خیلی دوسش دارم....همه حرفای نگفتمو میگم بهش{happy}
بعدشم از خدا می خوام به خاطر گناهایی که کردم منو ببخشه....

آقا امیر خود شما چیکار میکنی؟

تاری
28th November 2009, 11:43 PM
یارب
چون لمس کردم این لحظه را می گم.

با اعتماد به نفس بالا چون پروانه ای که روی آتش افتاده اول جلز و ولز می کنم و بعدش آروم می شم.
و با نهایت امید به خدا تکیه می کنم.

اونوقت می فهمم که زندگی بزرگترین نعمتی بوده که تا بحه حال غافل بودم. و شکرش می کنم خدای مهربان را.
یا علی

امير آشنا
28th November 2009, 11:57 PM
سلام

فكر مي كنم حسرت مي خورم شديد . چون چيزي داره از دست ميره كه سرمايه بي نظيري برام بوده

kamanabroo
29th November 2009, 12:12 AM
من اول به هر كس دين و قرضي دارم اگه بتونم ادا مي كنم وگرنه مي نويسم
با نزديك ترين كسانم حرف مي زنم و وداع مي كنم و از همه طلب حلاليت مي كنم
عليرضامو مي بوسم و سير نگاش مي كنم
بعد هم از خدا مي خوام كه شفاعتش رو شامل حالم بكنه ....

سردار
29th November 2009, 12:15 AM
از همه و خدا بخاطر گناهام طلب بخشش میکنم. و بعد تا بتونم کاری برای حل مشکلات مردم انجام میدم.با خیال راحت میرم.......انشالله

آبجی
29th November 2009, 12:20 AM
سلام خیلی خیلی بحث خوبیه
جالبه این چند وقته خیلی بهش فکر کردم :-? هر چی بیشتر فکر میکنی کمتر به جواب میرسی بعدش که میای نتیجه گیری کنی میبینی کلی اسم تو ذهنت هست .مشکل اینجاست که به بعضی هاشون هم دسترسی نداری .{worried}

من اول میشینم یه دل سیر تموم خانواده مو نگاه میکنم مخصوصا مامانم رو .ازشون حلالیت می طلبم بعد میرم از بقیه کسایی که شاید ناراحتشون کرده بودم حلالیت بطلبم که میدونم خیلی کم هستن {tongue}
ولی دل کندن از مامانم برام خیلی سخت هست بهش هم میگم که نمی بخشمت اگه بعد من گریه کنی {worried}

kab
29th November 2009, 11:04 AM
سلام دوستان
راستش این مسئله اونقدر سخته که فکر میکنم اگه برای من اتفاق بیفته اولین کاری که میکنم
با تمام کسانی که خیلی دوستم دارن یه دعوای حسابی می کنم در حدی که دوستم نداشته باشن
تا وقتی نبودم زیاد دلشون برام تنگ نشه
اخه دلم نمیخواد از نبودن من کسی رنج بکشه

صبا محمدي
29th November 2009, 01:15 PM
سلام به دوستان گلم سوال خیلی سختیه ولی من فقط با خانوادم میمونم و از خداوند طلب بخشش گناهان میکنم

ریپورتر
29th November 2009, 04:20 PM
سلام
واقعا موضوع سختی رو مطرح کردین من اول کاملا اعضای خانواده ام رو حسابی میبینم و باهاشون خداحافظی میکنم بعد با دوستای خوبم دور هم جمع میشم در اخر هم از خدا برای گناهانم امرزش میطلبم

matrix
30th November 2009, 12:57 PM
سلام به همه!
تشکر از این بحث که توسط Amir عزیز ایجاد شده!
اول که تاپیک رو دیدم میخواستم بگم ...
ولی پست ها رو که خوندم واقعا داشت باورم میشد که همین یه روز رو فرصت دارم. حس کردم که دنیا چقدر بی ارزش بوده..
فکر میکنم تو این یه روز همش به حال خودم گریه میکردم...

kamanabroo
6th December 2009, 11:56 PM
مولا امير المومنين علي عليه السلام مي فرمايند:

" براي دنيا طوري زندگي كن كه انگار براي هميشه در آن مي ماني

و براي آخرت طوري عمل كن كه گويي فردا عازم آخرت هستي"

*مینا*
11th December 2009, 07:07 PM
اگه فقط یه روز داشته باشـــــم ؟!!
8->{happy}
خب فکر کنم ........ دلم می گیره ،ناراحت میشم و یاد همه ی هدفایی که داشتم و حالا نمی تونم تلاشم و بکنم تا بهشون برسم میافتم !! ..... حصرت یه چیزی رو دلم میمونه ... یکمی به خودم فکر می کنم و.... در آخر فکرام خدارو شکر میکنم به خاطر تمام چیزایی که بهم داده .
بعد بلند میشم میام به سایت یه سری میزنم امضامو عوضش میکنم ، یه سری با بچه ها میچتم ( البته نمی گم که دارم میرم برا همیشه ) اما از بعضیا خداحافظی میکنم .

بعد یه کمی هم وقت میذارم به همه ی دوستام زنگ میزنم باهاشون کمی حرف میزنم ،

از الان به بعد کلی وقت دارم ...

به خانوادم میگم که با هم باشیم ،
داداشم یه فیلم خنده دار میاره و باهم نگاه می کنیم و کلی میخندیم ...
بعد با هم کلی گپ میزنیم و سر به سر هم میذاریم و بازم کلی میخندیــــــــــــم .

بعد بازم خدارو شکر میکنم و سرم و میذارم زمین ....

آبجی
11th December 2009, 07:46 PM
تاپیک رو که از اول خوندم جواب همه مون یکی هست :-? اونم دلتنگیه
چرا مانمیتونیم با این موضوع کنار بیایم ؟
اصلا شدنی هست ؟:-/

Amir
11th December 2009, 10:26 PM
قشنگ بود جوابها .. ولي يه چيزهاي مشترك تقريبا تو جوابهاي همه بود .. از همه حلاليت ميطلبم از كساني كه اذيتشون كردم.. با خانوادم هستم و سعي ميكنم با اونا بيشتر باشم .. بيشتر مادر چون صمصمي تره و احتمالا بيشتر غصه ميخوره .. تو جوابهاي اكثريت اينا بود .. جواب خودم هم نزديك به همينه به علاوه يه چيزهاي ديگه ..

وقتي ميرم مجلس فاتحه .. ميشينيم و گوش ميديم البته يه خورده سر سري .. چايي ميخوريم فاتحه اي ميفرستيم .. ايا كسي به طور يقيت باورش ميشه كه اين اتفاق روزي براي خودش صد در صد خواهد افتاد
هيچكي نميتونه فرار كنه .. ارزوهامون .. خوشيهامون .. عزيزاني كه داريم و دوستشون داريم .. به واقع اگه فقط يك روز فرصت براي زندگي داشته باشيم چيكار ميكنيم ؟؟ خوب جوابش سخته اما يه چيزي معلومه

همه لحظات اونروز برامون يه لحظه هاي ديگه است و حال ما هم يه حال ديگه است چيه كه تو اونروز ميتونه اروممون كنه .. چيه كه همه ذهنمون رو درگير ميكنه .. اين سخن قشنگيه كه بميريد قبل از اينكه بميريد .. اين حرف به ما ميگه ارزش زندگي ما چقدره .. وشايد درك كنيم چه چيزهاي برامون ميمونه و چه چيزهاي هست كه نخواهد ماند .. برامون اتفاق ميفته (بعد فنا كل شي ) وقتي ديگه چيزي از ما تو اين دنيا نيست

من فك ميكنم كه چيكارا كردم تو زندگي اول به كارهاي بدي كه كردم .. حق چه كساني به واسطه تصميم و رفتار من پايمال شده .. دل چه كسايي شكسته شده .. با زندگي و وقتم چيكار كردم .. بعد از من مردم چي ميگن .. خوشحالند .. ناراحتند .. بي تفاوتند و به يه اخي بسنده ميكنند و فاتحه مع الصلوات .. ولي يه چيزي رو ميدونم يه روزي بالاخره براي نزديك ترين كسانم هم فراموش ميشم يا كمرنگ ميشم .. سعي ميكنم دل ادما رو بدست بيارم گرچه ميدونم ته دل اونا رو نميشه .. حق الناس رو اگه يادم مونده بدم .. به خدا يه رويي بندازم خيلي سخت .. فك ميكنم تو دلش ميگه اي بيچاره نمك نشناس .. بازم تو .. مطمئنم اگه بازم فرصت بهت بدم بازم هموني .. منم ميگم چيزي كه پرورم كرده چيزيكه خودت گفتي هم رحماني هم رحيمي .. ولي ميدونم عادل است و صابر .. و من ذره مثقال شره يره رو هم حساب ميكنه به وقتش ..

واقعان چي ميشد اگه به موقع به موقع به موقع ميفهميديم كه عمرمون واقعان يه هديه بزرگه هر كاري و هر چيزي و هر كسي كه نبايد باشيم ..خدا با كلي اميد و ارزو فرستادمون اينجا .. چي ميشد اگه ميشد

moji5
22nd December 2009, 11:06 PM
مرسی از امیر خان به خاطر مطالب مفیدشون
اما به نظر من فکر کردن به این چیزا اصلا" مناسب احوال کسی که امید تو زندگیش داره نیست.
یا اینکه حرف زدن با خدا به امید اینکه جوابمون رو بده.در حالی که جواب همه چیز دست خودمونه.
به نظر من خدا اصلا" به حرف کسی جواب نمیده چون اصلا" نباید جواب بده.
باید تمرکز کرد رو این که باید زندگی کرد اونم به بهترین وجه از نظر اخلاقی.
بقیه چیزا خودش حل میشه.
خدا خیلی با حال تر از این حرف هاست که به تنبیه و مجازات کسی فکر کنه.
یا بهتر بگم اصلا" با کسی کاری نداره.این ما هستیم که خودمون رو به خدا نزدیک میکنیم و از خدا دور میشیم.اونم با تفکر و رفتار غلط یا صحیح و با انجام گناه.خدا جاش ثابته اونم تو روحمون.
وقتی بتونی روح رو جدا از بدن فرض کنی و بفهمی که بدن فقط وسیلست واسه به حرکت در اوردن روح میبینی که مادیات خیلی سر کاری در میاد.
به نظر من کل دنیا داره به سمت فنا و نابودی میره.
اصلا" خدا از ما این چیزایی که داره پیش میاد رو نمیخواد.
کاش بشه همه چیز تعطیل بشه و بتونیم درک کنیم به عنوان یه انسان از کل دنیا سهم داریم.
از اب هوا سنگ کوه چرا باید اینجوری از منابع استفاده کنیم.
خدا رو باید دید تو دیوار تو سنگ تو یه دختری که داره فال میفرشه تو یه دشت تو یه جوون معتاد و ...
ولی باید بتونی ببینیش قبل از اینکه اون تورو ببینه.(یعنی بمیری)

Amir
29th December 2009, 06:52 AM
ممنون حاج مجتبي يه حرفي تو حرفات بود كه حرف جدي هستش و از يه بعد ديگه كه به زندگي نگاه كنيم خيلي هم مهم ميشه و با ارزش .. و اونم اميد به زندگيه .. اما حرف اينه كه اميد به زندگي مقابل فكر كردن به مرگ و نيستي جسم نيست ... بلكه تصحييح راهي است كه داريم ميريم .. به ياد مرگ بودن باعث ميشه كه هر كاري رو نكنيم .. هر هر حرفي رو نزنيم ..و هر راهي رو هم نريم .. ولي اين سخن امام علي كه اقا مهدي گفتند فك كنم جواب اين حرف شماست .. بايد تو دنيا تلاش كنيم و با اميد زندگكي كنيم اسلام دين رياضت و منجمد بودن و خرافه گرايي نيست .. بايد واقعان تلاش كرد .. ولي يادمون باشه كه هدف اين تلاش براي چيه .. چون اگه برا جمع كردن مال و اموال اونم به هر قيمتي باشه خوب بايد بدونيم كه وقعيت مرگ اونم غير قابل پيش بيني هست ..

moji5
29th December 2009, 07:10 AM
به نظر من باید به اون دنیا فکر کرد.
صورت خوشی نداره که به امید مردن به زندگی نگاه کرد.
یا خوب مردن.
ایشالا سر فرصت یه تاپیک میزنیم راجع به شباهت های زندگی انسانها با درختان.و روش بحث میکنیم.
خیلی روش فکر میکنم.واقعا" زیباست.
شما هم روش فکر کن تا وقتی تاپیک رو زدم بتونی همراهیم کنی.با تشکر/.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد