PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نيکو خردمند درگذشت

Victor007
17th November 2009, 12:50 PM
به گزارش ايرنا، نيکو خردمند که در آثار خود بازيگري در فيلم هاي "حکايت آن مرد خوشبخت"، "پرده آخر"، "روزهاي خوب زندگي"،"کاغذ بي‌خط"، "قلب هاي ناآرام"، "خاک آشنا"، سريال "روزي روزگاري" را داشت امروز ساعت 4 بامداد با وجود تلاش کادر پزشکي معالج وي ،جان به جان آفرين تسليم کرد.

نيکو خردمند در سال 1316 در تهران متولد شد. وي کار خود در عرصه هنر را با در گويندگي راديو از سال 1337 و همچنين فعاليت در دوبله از سال 1339، اجراي نمايش هاي راديويي از سال 1342 تا سال 1349 در برنامه دوم راديو از جمله کارهاي وي بوده است.
خردمند کار بازي در سينما را از سال 1369 با فيلم «پرده آخر» به کارگرداني «واروژ کريم مسيحي» آغاز کرد.
راننده تاکسي، پرونده هاوانا، پيشنهاد 50 ميليوني، چند مي گيري گريه کني، کافه ستاره، صبحانه اي براي دونفر، قلب هاي ناآرام، کاغذ بي خط، ازدواج غيابي، دختري بنام تندر، هزاران زن مثل من، همسر دلخواه من، تو را دوست دارم، شراره، رواني، هفت سنگ و... از جمله آثاري بود که اين هنرمند سينما در انها به ايفاي نقش پرداخته بود.
فيلم سينمايي خاک آشنا آخرين اثر سينمايي است که وي در آن به ايفاي نقش پرداخته بود.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد