PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بیوگرافی آبی های تهران

Ali.Akbar
15th November 2009, 10:49 PM
بیو گرافی آبی های تهران رو اینجا بزارید..

Ali.Akbar
15th November 2009, 10:49 PM
بیوگرافی ناصر حجازی
متاهل ودارای دوفرزند که یکی دخترویکی پسر است.پسرش آتیلا مهندس است وفوتبال بازی میکند ودخترش آتوسا لیسانس زبان انگلیسی دارد.آتوسا در فوتبال سالنی بازیکن شایسته ای بود و حتی به عنوان بهترین گلزن( خانم گل ) نیز دست یافت.ناصرخان درسال 1352 ازدواج کرده است ویک همسرمهربان وتحصیلکرده دارد.دراین سی وچندسالی که ازدواج کرده تاحالا با همسر وفرزندانش اختلافی پیدا نکرده واززندگیش راضی است . مثل دیگر بازیکنان فوتبال رااز زمین خاکی شروع کرده وبه طور رسمی درتیم نادر حضور پیدا کرده است(1 سال) وبعد به تیم محبوبش استقلال(تاج) پیوسته است.

درآغاز والیبال وبسکتبال بازی میکرد ویک بارمعل ورزش اوخواست تا درون دروازه بایستد(به دلیل عدم حضور دروازه بان تیم)وکاراورا پسندید وازآن به بعدناصرخان به ورزش فوتبال وپست دروازه بانی پرداخت.زمانی که درتیم نادر بود به تیم ملی دعوت شدوتا28 سالگی درتیم ملی سنگربان اول بود.تا الان درتیمهای نادر.استقلال(تاج).شهبازومحم دان بنگلادش حضورداشته وبه مدت یکسال هم مربی تیم بنگلادش بوده است.مدتی درذوب اهن.استقلال رشت(پگاه گیلان فعلی).استقلال اهواز,نساجی مازندران ...حضورداشت .در زمان جوانی زیاد به سینما میرفت وحالا دیگر نمیرود.

ازخدا میخواست که فرزند اولش پسر باشد وخدادعای اورا اجابت کردولی وقتی دخترش به دنیا آمد فهمید که دختر وپسر باهم فرقی ندارند وهردو عزیز میباشند.بدترین خاطره اش هم مربوط میباشد به باخت تیم ملی به استرالیا بانتیجه ی0-3 در سال 1973 جام جهانی مونیخ واینکه درسن 29 سالگی ازتیم ملی کنار گذاشته شد.

می گوید:میتوانست بهترین گلر جهان باشد ولی عده ای حسود باعث شدند تادراوج آمادگی از فوتبال خداحافظی کند.ناصرخان خورشت بادمجان وقورمه سبزی را با دستپخت همسرش دوست دارد.عاشق نوه اش امیرارسلان است وخیلی خیلی دوستش دارد ومی گوید اوآینده خوبی درفوتبال خواهد داشت.

محبوبیت رابهتر از شهرت میداند ومیگوید ثروت بیش ازاندازه مایه دردسر است. ناصرخان میگوید:من چیزی کمترازتولدو .کان وبوفون ودیگر بهترین دروازه بانان دنیا نداشتم ولی نگذاشتند به آرزویم برسم.

Ali.Akbar
15th November 2009, 10:50 PM
پژمان منتظری
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:M0qIzAt3DoS_dM:http://i13.tinypic.com/7ydx65u.jpg
آرزو دوران کودکی: دوست داشتم یه دوچرخه داشتم.

سقف آرزو: بازی در تیم ملی و لیژیونر شدن.

تأثیرگذارترین مربی: قنواتی، ویسی، نیکوییچ.

بازیکن مورد علاقه خارجی: ریو فردینان.

بیاد ماندنی ترین لحظه: قهرمانی با فولاد.

یه دعا: سلامتی برای تمامی هموطنان.

بهترین جای دنیا: خونمون تو اهواز.

کشور محبوب: بعد از ایران برزیل.

تیم محبوب دوران کودکی: استقلال.

پدر: خاطرات خوب دوران فوتبال.

تیم مورد علاقه خارجی: بارسلونا.

یه دروغ: فولاد رو دوست ندارم.

الگوی اخلاقی: ایمان مبعلی.

یه آرزو: ای کاش پدرم بود.

چرا استقلال: چون محبوبه.

لیژیونر شدن: هدف بزرگ.

هنر مورد علاقه: رانندگی.

مادر: هم پدر بود هم مادر.

الگوی فنی: بختیاری زاده.

هواداران: دوست داشتنی.

قهرمان زندگی‌ات: تختی.

افتخار: بازیکنی استقلال.

بدترین عادت: پرخوری.

دوران کودکی: سخت.

یه حادثه: سقوط فولاد.

بهترین هدیه: سلامتی.

غیر از فوتبال: بلیارد.

فولاد: پر از خاطره.

حاشیه: خوب نیست.

دست نیافتنی: هیچی.

پرچم ایران: مقدس.

بهترین لیگ: اسپانیا.

عشق: پاکش خوبه.

تعصب: فوق‌العاده.

رنگ زندگیت: آبی.

حسادت: خیلی کم.

رفاقت: وحشتناک.

ازدواج: بی خیال.

استادیوم: ازادی.

شکست: لازمه.

غرور: لازمه.

پشتوانه: مادر.

زندگی: مادر.

Ali.Akbar
15th November 2009, 10:50 PM
ارش برهانی
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:ay-Ji9wZpM6bcM:http://esteqlal.ir/files/borhani20.jpg
متولد:۲۶/۶/۱۳۶۲

فرزند یکی مونده به آخر

اصلیت: کرمان

تیم های سابق: شهرداری کرمان- پاس- النصر

مدل ماشین: بی ام و

مدرک تحصیلی: دیپلم

Ali.Akbar
15th November 2009, 10:51 PM
مهردادپولادی
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:gu1FmkRRnuYcwM:http://www.aftab.ir/news/2008/aug/12/images/876d5517764f9572f0d602f9724d1bd4.jpg
متولد:۷/۱۲/۱۳۶۵

فرزند اول خانواده

وضعیت تأهل: مجرد

اصلیت: کرج

تیم های سابق: استقامت کرج- پیکان

مدل ماشین: پراید

مدرک تحصیلی : دیپلم

Ali.Akbar
میثم منیعی
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:bhmYh9ZBVj934M:http://esteqlal.ir/files/manei2.jpg
متولد : ۲/۵/۶۱

تعداد اعضای خانواده: دو خواهر و دو برادر داره

وضعیت تأهل: مجرد

اصلیت: تهرانی

تیم های سابق: ابومسلم- پاس

مدل ماشین: تویو تای کمری ۲۰۰۷

تیم محبوب خارجی: رئال
علیرضامنصوریان
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:U9b-LmQdqrdiUM:http://esteqlal.ir/files/manozroian.jpg
تاریخ تولد: ۱۷/۸/۱۳۵۰

محل تولد: تهران "خیابان بلورسازی

قد: ۱۷۷

وزن: ۸۰کیلوگرم

میزان تحصیلات: دانشجوی رشته مدیریت وزبان خارجی درامارات

بازیکن مورد علاقه: مارادونا و زین الدین زیدان

باشگاه مورد علاقه: اث میلان ورئال مادرید

شماره پیراهن موردعلاقه: ۱۰

متراژخانه:۲۰۰مترمربع

بهترین دوست فوتبالی: همه دوستان فوتبالیم قابل احترام هستند

تفریح http://footiran.ir/images/smilies/4.gifدن فیلم های خارجی وپرویز پرستوئی

غذای موردعلاقه: قورمه سبزی وچلوکباب سلطانی

تنفر: ازآدم های دوروومتظاهر

حسرت: چرادر۱۹سالگی نیامدم به استقلال
سامره
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:vG21NGZrmXv3SM:http://www.webnolimits.info/images/40458samereh2.JPG
متولد 2/9/1356

دارای 3 خواهر و 3 برادر.

قد 183 سانتی‌متر.

متأهل دارای یک پسر به نام دانیال .

مدرک تحصیلی: دیپلم ادبیات.

تکه کلام: علی یارت و راست می‌گی.

دوست داره بعد از دانیال خدا دنیا خانم هم بهش بده.

معتقد هستش که فوتبال خودش علمه پس هم علم خوبه هم ثروت.

اگه فوتبالیست نمی‌شد معلم می‌شد.

خورشت بادمجان رو دوست داره و خودش هم می‌پزه.

در 24 ساعت 9 ساعت خوابه و تنها راه درامدش هم فوتباله.

قصد داره تو اوج فوتبال رو کنار بذاره.

همسرش از فوتبال بدش می‌یاد.

دلسوز، مهربان، عاطفی و مرد خانه هستش.

از انشاء و فیزیک بیزار بوده.

کشنده‌ترین شغل را مربیگری می‌داند.

بهترین کلام زندگی رو <الهی به امید تو> می‌داند.

شعار مورد علاقه‌اش علی 30‌ثانیه هستش.

عطر مورد علاقش هم دیور هستش.

بهترین گلش رو سال 82 به لُنگی‌ها زده.

اولین باشگاهش حمید رفسنجان بوه.

اولین مربیانش علی و حسن احمدی بودند.

اولین گل رسمی را در مسابقات امیدهای کشور به برومند زده.

اولین اخطار را در بازی با فجر سپاسی گرفته.

بهترین مربی رو اکبر زبردست، منصور پورحیدری و ژنرال قلعه‌نوعی می‌داند.

از مربیان خارجی هم فرگوسن رو قبول داره.

آدم بسیار زودرنجی هستش.

اتومبیل مورد علاقه‌اش پاجیرو هستش.

اگه زیادی احساساتی بشه گریه می‌کنه.

زیباترین لحظه زندگی‌اش رو گلی که از فاصله 30 متری در دقیقه 8 به لنگی‌ها زده می دونه.(یادش بخیر چه قدر کیف کردم)

نظرش راجع به حجازی اینه که مربی خوبیه ولی افتخار شاگردی‌اش رو نداشته.

تاریخ تولد دانیالش هم 28/12/81 است.

علیزاده نوه خاله سامره هستش.

وقتی ناراحت می‌شه با کسی صحبت نمی‌کنه تا آروم بشه.

آقای گل لیگ هم شده(چشم حسودا کور)

اولین تصادف رو به تویتای قدیمی پدرش بوده که به دیوار زده.

به شماره 8 علاقه‌ی وافری داره.

هنرمند مورد علاقه‌اش هدیه تهرانی و فروتن هستند.

هم سنتی گوش می‌ده هم پاپ.

میوه مورد علاقه‌اش انبه هستش.

گل رز رو دوست داره.

دوست نداره در مورد چیزی که اتفاق نیافتاده حرف بزنه.

اینزاگی رو دوست داره.

به تیم ملی ایتالیا علاقه زیادی داره.

الگوی اجتماعی او پدر و مادرش هستند.

یک سال بازی در کالچوی رو بهترین حادثه زندگی‌اش می‌دونه.

خواننده مورد علاقه‌اش عبداللهی و عصار هستند.

اولین مصاحبه رو سال 75 انجام داده.

اولین سفر ورزشی اش به شیراز بوده.

اولین تجدیدی را سال دوم راهنمایی آورده.

اولین سفر خارجی رو به اردن کرده.

اولین سفر زیارتی اش به مشهد بوده.

دوست داره تو یکی از شهرهای شمال زندگی کنه.

تاریخ ازدواجش 30/5/80 بوده.

به فال و خرافات اصلاً اعتقاد نداره.

دوست داره به ایتالیا برگرده.

با فرهاد مجیدی خیلی صمیمی هستش.

یادش نمی‌یاد آخرین بار کی گریه کرده.

مراسم عروسی نگرفتن و یه راست رفتن سر خونه و زندگیشون و بعد از اون هم پرواز به ایتالیا.

خانمش خواهر دوستش بوده.

هواداران استقلال را موجوداتی دوست داشتنی می‌دونه.

Ali.Akbar
مجتبی جباری متولد 26/3/1363 در رباط کریم به دنیا آمد . به دلیل شغل پدرش فوتبال را از تیم راه آهن شروع کرد . در تیم نوجوانان راه اهن به مدت 2 سال بازی کرد و سال بعد به جوانان اتکا پیوست . وی سپس مجدد به امید راه آهن برگشت و دراین تیم مشعول به بازی شد .با دعوت احدی مربی وقت امید استقلال تهران جباری به این تیم پیوست و سپس به طور قرضی به مدت یکسال در تیم بزرگسالان ابومسلم توپ زد و با درخشش در این تیم توجه همگان را به خود جلب نمود . وی با تیم ابومسلم خراسان به مربیگری اکبر میثاقیان به مقام نایب قهرمانی جام حذفی رسید و درخشش وی در این فصل موجب بازگشت مجدد وی به تیم استقلال شد .برگشت مجدد او به استقلال بسیاردلنشین و توام با موفقیت بود . دعوت شدن او به تیم ملی و راه یابی به جام جهانی همراه این تیم قهرمانی در لیگ پنجم در روزی به یاد ماندنی که در حضور 120 هزار تماشاگر استقلال به دست آمد وهمچنین انتخاب وی به عنوان 10ورزشکار برتر سال84 مهمترین اتفاقات زندگی ورزشی او در این سال بود .در پایان لیگ پنجم مجتبی جباری از سوی کارشناسان به عنوان پدیده لیگ انتخاب شد و همچنین از طرف مردم به عنوان بهترین بازیکن استقلال وبهترین بازیکن لیگ اتخاب شد
نام: مجتبی

نام خانوادگی: جباری

نام پدر: نعمت

شماره شناسنامه: 3119

محل تولد: تهران

تاریخ تولد: 26/3/62

ماشین: 206 مشکی

وضعیت تاهل: متاهل

از چه سالی به استقلال آمدید؟ 84

Ali.Akbar
15th November 2009, 10:54 PM
بیوگرافی کامل از طالبلو برای علاقمندان به این بازیکن
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/thumb/c/c2/Vahid_Talebloo.jpg/250px-Vahid_Talebloo.jpg
وحید طالب‌لو زادهٔ ۵ خرداد ۱۳۶۱ در تهران از فوتبالیست‌های ایرانی است. او یکی از دروازه‌بانان تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۷ و هم‌چنین جام جهانی ۲۰۰۶ بوده‌است.[۱] لازم به ذکر است که او در بازی‌های جام جهانی به عنوان ذخیرهٔ ابراهیم میرزاپور و در بازی‌های جام ملت‌های آسیا نیز به عنوان دروازه‌بان ذخیرهٔ حسن رودباریان در خدمت تیم ملی فوتبال ایران بوده‌است.

از این مسابقات او تنها در مسابقه ایران و کره جنوبی از مرحله یک چهارم نهائی جام ملت‌های آسیا و از دقیقه ۱۱۹ [۲] و برای ضربات پنالتی جایگزین حسن رودباریان شد. [۳]

او از تیم امید استقلال تهران به رده بزرگسالان آمد و تاکنون عضو همین تیم می‌باشد. او برای اولین بار در لیگ برتر فوتبال ایران در فصل ۸۲-۸۳ مقابل تیم سپاهان اصفهان به میدان رفت.
آغاز محبوبیت
او در بازی اول تیم فوتبال استقلال تهران در فصل ۸۴-۸۵ لیگ برتر فوتبال ایران با مهار ضربه پنالتی علی دائی که ان زمان در صباباطری بازی می‌کرد[۴]، از محبوبیت خاصی نزد هواداران استقلال برخوردار شد. زیرا هواداران استقلال معتقدند که علی دائی هیچ وقت در طول دوران فوتبالش نتوانسته‌است به این تیم گل بزند و پنالتی‌ای که وحید طالب لو از وی گرفت، مهم ترین شانس علی دائی برای رسیدن به این مهم بوده‌است، هر چند علی دائی بعدها با ذکر این که در یکی از تیم‌های سابقش در لیگ‌های قبل از لیگ آزادگان به استقلال تهران گل زده‌است، ادعای هواداران استقلال را رد کرده‌است.البته این ادعای دایی توسط عده زیادی از اهالی فوتبال من جمله گزارشگران این رشته پرطرفدار رد شد. آن بازی نهایتا با نتیجه ۴ بر یک به سود استقلال تهران به پایان رسید.
پنالتی گیر
او در فصل ۸۴-۸۵ لیگ برتر فوتبال ایران با مهار سه ضربه پنالتی در طول فصل به عنوان بهترین پنالتی گیر ایران معرفی شد.[۵] او در فصل ۸۵-۸۶ نیز با مهار ضربه پنالتی مهرزاد معدنچی در دیدار با پرسپولیس تهران بر محبوبیت خود نزد هواداران استقلال افزود. [۶]

او در فصل ۸۶-۸۷ و در مسابقات جام حذفی کشور در مسابقه استقلال-ذوب آهن از مرحله یک شانزدهم نهائی جام حذفی که به ضربات پنالتی کشیده شده بود[۷]، با مهار ۳ ضربه از ۴ ضربه پنالتی بازیکنان ذوب آهن، باعث صعود تیمش به مرحله بعدی شد.[۸] او در مرحله بعدی این مسابقات و در مصاف استقلال با راه آهن نیز که با نتیجه مساوی ۲ بر ۲ به ضربات پنالتی کشیده شد، با مهار ۳ ضربه پنالتی باعث صعود استقلال به مرحله نیمه نهائی جام حذفی شد.[۹] در مرحله نیمه نهائی نیز بازی تیم‌های استقلال تهران و فولاد خوزستان پس از تساوی ۱-۱ در وقت قانونی و اضافی به ضربات پنالتی کشیده شد و باز هم وحید طالب لو با مهار ۲ پنالتی از بازیکنان فولاد خوزستان توانست باعث پیروزی تیم استقلال و رساندن این تیم به فینال این مسابقات شود.
محبوبیت در نزد پرسپولیسی‌ها
او از معدود بازیکنان استقلال است که تا حدی در نزد هواداران پرسپولیس محبوبیت دارد
عابدزاده دوم
بسیاری از کارشناسان فوتبال پس از موفقیت دو ساله وحید طالب‌لو از سال ۸۴ تا سال ۸۶ در مسابقات داخلی و ملی فوتبال او را با احمدرضا عابدزاده اسطوره دروازه بانی فوتبال ایران مقایسه می‌کردند و او را عابدزاده دوم می‌نامیدند.
قهرمانی با استقلال تهران
او در فصل ۸۴-۸۵ با درخشش خود در دروازه تیم استقلال تهران یکی از عوامل قهرمانی این تیم در آن سال شمرده می‌شود. او در بازی سی‌ام استقلال تهران با برق شیراز که در حضور ۱۰۰ هزار هوادار استقلال تهران برگزار شد و به برد ۴ بر ۱ استقلال تهران و هم چنین قهرمانی این تیم برای اولین بار در لیگ برتر فوتبال ایران منجر شد، با مهار ضربه پنالتی محسن پاک نیت در دقیقه ۸۳ بر محبوبیت خود نزد هواداران استقلال افزود و همچنین اسم خود را به عنوان یکی از بازیکنان تأثیر گذار بر این قهرمانی به ثبت رسانی
لیگ برتر فوتبال ایران فصل 86-87
او که به عنوان یکی از برترین دروازه‌بانان ایران شناخته می‌شود در لیگ برتر فوتبال ایران فصل ۸۶-۸۷ دچار افت شدیدی شد که بسیاری از کارشناسان فوتبال علت این افت را عدم حضور رقیبی در حد وحید طالب‌لو در کنار او و همچنین عدم آرامش او می‌دانند. [۱۳] لازم به ذکر است که اشکان نامداری دروازه بان سابق تیم صنایع اراک ذخیرهٔ وحید طالب لو در استقلال تهران است. [۱۴] بسیاری از کارشناسان اشکان نامداری را نه تنها رقیب جدی برای وحید طالب لو نمی‌دانند بلکه او را در حد تیم استقلال تهران نیز نمی‌دانند.

Ali.Akbar
صمدمرفاوی
http://tbn1.google.com/images?q=tbn:GpdtX1447s_GPM:http://i20.tinypic.com/i4ix5y.jpg
عبدالصمد مرفاوی مهاجم اول تیم ملی ایران در اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ ؛او که سالهاست بدون کوچکترین ادعا به کار خودش مشغول است . بیشتر اهل عمل است تا حرف زدن ؛ چه زمانی که بهترین گلزن استقلال بود و چه پس از آن که مربی تیمهای پایه استقلال شد و چه حالا که سرمربی تیم مدعی اول قهرمانی لیگ برتر است.
شخصیت مرفاوی را باید درون گرا توصیف کرد اما تعصب او به استقلال و حساسیت او به پرسپولیس درونگرا بودن او را تا حدودی نقض می کند.
کاشف بازیکنانی چون آندرانیک تیموریان ، مجتبی جباری و ... هرگز زحماتی را که برای این ستاره های نوظهور فوتبال در دوران نوجوانی شان کشیده به رخ نکشید.
او حتی از ناصر حجازی هم که بگونه ای زمینه ی جدایی اش از تیم محبوبش استقلال را فراهم کرد، به نیکی یاد می کند.
- متولد ۱۳۴۳ در خرمشهر. متاهل
- ۲۲ از تیم دارایی به استقلال آمد.
در آن زمان استقلال بازیکنان بزرگی داشت مثل مختاری فر- آقای بیانی- مظلومی و ... وی چون خیلی جوان بود نمی‌توانست در تیم استقلال بازی کند.
موقعی که به استقلال آمد خیلی ها او را نمی خواستند اما وقتی جزء خانواده استقلال شد، کم کم جو تغییر کرد.
- آقای کردنوری مدیرعامل استقلال در آن زمان، وی را به استقلال آورد.
در آن زمان آقای پورحیدری مربی استقلال بود.
در زمان مرحوم پرویز دهداری به تیم ملی دعوت شده بود.

Ali.Akbar
بیوگرافی کامل از سیاوش اکبرپور
http://tbn1.google.com/images?q=tbn:s3BBTFr_V3P-sM:http://i19.tinypic.com/6697juc.jpg
24سال بيشتر سن ندارد، اما در همان سن 20، 21 سالگي به اوج محبوبيت در بين طرفداران استقلال تهران رسيد، فوتباليستي از سرزمين حافظ و سعدي، بچه محله ستارخان شيراز، مهاجمي كه پس از درخشش در فجرسپاسي شيراز، چشمان تيزبين امير قلعه‌نوعي او را ديد و به استقلال فراخواند. سياوش اكبرپور، مجتبی جباری و رضا عنايتي مثلثي شدند كه سه فصل قبل خيلي از تيم‌ها را به زانو درآوردند. رقبايي كه همه‌شان يك پا مدعي بودند، سياوش اكبرپور براي ما از كودكي، تيم‌ملي، پدر فوتباليستش، امارات و تاهل میگوید، او فوتباليستي است كه هنوز 24 سالش تمام نشده، اما كوله‌باري از تجربه را به دنبال خود دارد...
بچه شيراز
در اولين روز اسفندماه سال 1363 در محله ستارخان شيراز به دنيا آمدم. خانواده اكبرپور سه فرزند دارند، دو دختر و يك پسر كه من تك پسر و فرزند دوم خانواده هستم. پدر و مادرم در شيراز زندگي مي‌كنند، پدرم بازنشسته اداره آمار است، او به عنوان كارشناس در آنجا خدمت مي‌كرد، و خودش قبلا فوتباليست بود. «علي اكبرپور» در سال‌هاي دور در تيم وليعصر شيراز بازي مي‌كرد و همين مسئله باعث شد تا من از كودكي به فوتبال علاقه‌مند شوم. با او به ورزشگاه مي‌رفتم، خاطرات كودكي من در زمين‌هاي خاكي شيراز و پس از آنكه بزرگ‌تر شدم و به تماشاي مسابقات فوتبال مي‌رفتم در ورزشگاه حافظيه اين شهر رقم خورد. ده ساله بودم كه فوتبال را جدي گرفتم و پدرم مرا در همان باشگاه وليعصر تحت آموزش قرار داد، اولين مربي‌ام به‌جز پدر، «حسين ديده‌ماه» بود كه مدت‌هاست نديدمش و دلم برايش تنگ شده است. به هر حال پس از اينكه چند سال در وليعصر بازي كردم، شاگرد «پيرواني» در فجرسپاسي شيراز شدم و خيلي زود در تركيب فيكس اين تيم ليگ برتري قرار گرفتم. پس از فجرسپاسي به استقلال راه يافتم، پس از استقلال هم به كشورهاي حاشيه خليج رفتم و بازي در القطر و الظفر را تجربه كردم و همان‌طور كه مي‌دانيد اين فصل دوباره به استقلال پيوستم.

خاطرات خوب در رامسر

زماني كه احساس كردم مي‌توانم يك فوتباليست حرفه‌اي شوم، دبستان بودم. اگر يادتان باشد تا چند سال پيش بازي‌هاي دبستاني در رامسر برگزار مي‌شد و دانش‌آموزان تمامي استان‌ها، به رامسر مي‌آمدند و در رشته‌هاي مختلف ورزشي مسابقات خود را برگزار مي‌كردند، زماني كه من به عنوان نفرات برگزيده استان فارس، انتخاب شدم، از خوشحالي در پوست خود نمي‌گنجيدم. در آن بازي‌ها، استان خوزستان اول شد كه آن موقع ايمان مبعلي در آن تيم بازي مي‌كرد و من هم با استان فارس دوم شدم. آن روز به خودم قول دادم كه فوتبال را به شكل جدي دنبال كنم...
زندگي در امارات
بازي در اروپا از كلاس ويژه‌اي برخوردار است، گرچه بايد اشاره كنم كه امكانات در امارت نسبت به ايران خيلي بالاست، اما حضور در ليگ ايران با توجه به هيجانات آن، چيز ديگري است. همان‌طور كه گفتم زندگي در امارات تجربه جديدي برايم بود، ضمن اينكه به ايران نزديك است، من خيلي راحت هر وقت دلم براي پدر و مادرم تنگ مي‌شد، با يك پرواز نيم ساعته خودم را به شيراز مي‌رساندم و از خانواده‌ام ديدار مي‌كردم، ضمن اينكه ايرانيان زيادي در اين كشور زندگي مي‌كنند و شما احساس دلتنگي نمي‌كنيد.
گاهي خوب، گاهي بد
فوتباليست بودن هم بد است، هم خوب، شايد بپرسيد چرا؟ اگر اوضاع براي يك فوتباليست بر وفق مراد باشد، بهتر از فوتباليست بودن هيچ شغلي در دنيا نمي‌توانيد پيدا كنيد! اما اگر اوضاع بر وفق مراد نباشد، هيچ شغلي بدتر از فوتباليست شدن نيست، نه تنها من، بلكه تمام فوتباليست‌هاي دنيا، چنين تجربه‌اي در زمان بازي خود داشتند، گاهي خوب بودند و همه‌چيز خوب بود و گاهي بد بودند و همه‌چيز بد...
تيم‌ملي
هر فوتباليستي دوست دارد در تيم ملي كشورش بازي كند و من هم چنين آرزويي داشتم و دارم، بارها به اردوهاي تيم‌ملي دعوت شدم، به همراه تيم‌ملي قهرماني در بازي‌هاي آسيايي پوسان را تجربه كردم كه از بهترين خاطرات من است، من دوست دارم امسال خودم را نشان دهم و نظر دايي را نسبت به خودم برگردانم، گرچه بايد اشاره داشته باشم كه حالا هم ناراحت نيستم كه جزو ملي‌پوشان نيستم، در ديدار ايران – عربستان، بازيكنان ما در نيمه دوم خيلي خوب ظاهر شدن، عربستان هم بازي را آسان گرفت، تصور مي‌كردند كه پيروز ميدان هستند، اما به تساوي رضايت داد. به نظرم گام اول را محكم برداشتيم.
نه مغرورم، نه بداخلاق
سياوش اكبرپور هيچ‌وقت ريشه خود را فراموش نكرده است، من از كره‌اي ديگر نيامدم، از شيراز و اهالي اين شهر پا گرفتم گذشته خود و تمرين‌هاي طاقت‌فرسايم را به ياد دارم و اصلا هم مغرور نيستم. در زندگي شخصي‌ام هم، برعكس زمين بازي بداخلاق نيستم، نمي‌دانم چرا در ميدان فوتبال گاهي‌اوقات، كنترلم را از دست مي‌دهم، اما باور نمي‌كنيد، همين كه سوت پايان بازي نواخته مي‌شود، همه‌چيز را فراموش مي‌كنم.
20 سالگي ازدواج كردم
خيلي زود ازدواج كردم، 20 ساله بودم، چهار سال پيش پيمان‌ زناشويي بستم و از زندگي‌ام خيلي راضي‌ام، همسرم وكيل است، بايد خيلي حواسم جمع باشد، چون ممكن است در اثر كوچك‌ترين خطايي، همسرم حسابم را برسد (مي‌خندد) او شيرازي نيست.
الگوي من
اگر ديده باشيد در زمين بازي خيلي محكم بازي مي‌كنم، به اين خاطر كه الگوي بازي من «مجتبي محرمي» بود، مدافع چپ سابق تيم‌ملي و پرسپوليس، بزرگ‌تر كه شدم عاشق علي كريمي شدم، او نابغه است، عاشق بازي‌اش هستم و هميشه سعي كردم نحوه بازي‌كردنش را فرابگيرم.

در بين بازيكنان خارجي، از بازي رونالدو و اتوئو خوشم مي‌آيد و در بين تيم‌هاي ملي، بازي برزيل و سپس ايتاليا را دوست دارم.
روزي كه استقلالي شدم
سالش را يادم نمي‌آيد، در دهه هفتاد بود، عليرضا منصوريان گل زيبايي به پاس زد و همان گل باعث شد استقلالي شوم و تا به امروز هم طرفدار استقلال باقي بمانم

Ali.Akbar
15th November 2009, 10:55 PM
بیو گرافی علی دانایی فرد

http://www.free2upload.com/img008/hubmehj1ogrhbnwm7qc.jpg

علی دانایی فرد متولد مهر ماه سال 1300

مرحوم علی دانایی فرد یکی از چهره هیا ماندگار و به یادماندنی تاریخ باشگاه استقلال به شمار می رود. وی در سال 1325 هجری شمسی و یک سال بعد از تاسیس باشگاه دوچرخه سواران تیم فوتبال این باشگاه را تشکیل داد.

دانایی فرد که خود یکی از بازیکنان تیم دوچرخه سواران به شمار می رفت، تیمهای جوانان و نوجوانان این باشگاه تازه تاسیس را اداره میک رد و از همان ابتدا بازیکنان نخبه و با استعداد زمان خود را ب هباشگاه دوچرخه سواران ملحق میک رد. دوچرخه سواران به طور رسمی از سال 1325 در رقابتهای فوتبال شرکت کرد و علی دانایی فرد در حین بازیگری تواماً مربیگری دوچخه سواران را نیز بر عهده داشت. دانایی فرد علاوه بر آن که تیم فوتبال دوچرخه سواران را پایه گذاری کرد، اولین مربی فوتبال تاریخ باشگاه دوچرخه سواران را در زمین نازی آباد، وحیدیه، امجدیه و ... نیز بر عهده داشت و زحمات بیسیاری برای موفقیت تمام تبیمهای فوتبال باشگاه شکید و خم به ابرو نیاورد.
د
انایی فرد در سن 17 سالگی نایب قهرمان دوومیدانی ایران شده بود. وی علاوه بر بازیگری و مربیگری به عنوان داور نیز در خدمت فوتبال ایران بود.

شایسته است که دانایی فرد را اولین اسطوره تابناک باشگاه استقلال معرفی نماییم. دانایی فرد زمانی دوران بازیگری خود را به اتمام رساند که ستاره ای به نام (بیوک جدیکار) در مستطیل سبز درخشید. وی در زمان بازیگری خود در پیستون چپ بازی می کرد و پس از آن که خود به عنوان مربی دوچرخه سواران و تاج از بیوک جدیکار در پیستون چپ – به صورت یک درمیان- استفاده کرد و او را بازیکن شایسته ای برای جانشینی خود دانست، از دنیای بازیگی به طور رسمی کناره گیری کرد و در سالهای متمادی، مربیگری دوچرخه سواران و تاج را عهده دار بود. دانایی فرد ضمن درک عالی از مربیگری و علاقه و کوشش وافری که به امر فوتبال داشت در اتحاد و گردهم آوردن بازیکنان و هماهنگ کردن اعضای تیم بی نظیر بود. دانش مربی فقید و جاودانه باشگاه استقلال از عصر خود فراتر به نظر می آمد.
باشگاه استقلال خیلی زود موسس و نخستین مربی تاریخ باشگاه و یک از بازیکنان مستعد خود را از دست داد. دانایی فرد رد سال 1358 به دلیل بیماری کبد و سرطان روده چشم از دنیا فروبست تا تنها خاطره ای از او بر جای بماند. از مرحوم دانایی فرد پندها و توصیه های مختلفی به یادگار مانده است. اما مهمترین مسئله ای که او بیش از هر چیز دیگری بر آن تکیه می کرد، نظم و انظباط و داشتن اخلاق نیکو بود، به طوری که اگر بایکنی بسیار خوب بازی می کرد و از لحاظ فنی در خدمت تیم می بود اما انضباط و اخلاق نمی داشت از او به هیچ عنوان استفاده نمی کرد و ریشه بازیکن سالاری را در همان ابتدا می خشکاند. از جمله شاگردانی که مرحوم دانایی فرد تربیت کرد، می توان به نامهایی همچون: بیوک جدیکار، پرویز کوزه کنانی، محمود و محمد بیاتی، عارف قلیزاده، غلامحسین مظلومی، اکبر کارگر جم، مهدی حاج محمد، اکبر افتخاری، داریوش مصطفوی و ... اشاره کرد. از مرحوم دانایی فرد سه فرزند به یادگار مانده است. دو فرزند دختر که متولد سالهای 1328 و 1334 می باشند که از میان آنها خانم میترا دانایی فرد یکی از بهترین مربیان تاریخ فوتبال بانوان ایران به شمار می آید و یک فرزند پسر به نام ایرج دانایی فرد، متولد 1329 می باشد که خود یکی از ستارگان تاریخ باشگاه استقلال است

تاریخ وفات:1385/08/14

Ali.Akbar
15th November 2009, 10:56 PM
بیوگرافی رضا عنایتی

استقلالی ها : غلامرضا عنایتی (زاده ۱ اردیبهشت ۱۳۵۵) بازیکن فوتبال و عضو تیم ملی فوتبال ایران است. وی سال قبل در باشگاه الامارات در پست مهاجم بازی می‌كرد. رضا عنایتی توانسته در تیم‌های ابومسلم خراسان و استقلال تهران، ۳ بار آقای گل بازی‌های لیگ ایران شود و نیز بیشترین تعداد گل را در لیگ برتر به ثمر رسانده‌است. وي امسال يا عقد قرار دادي دوباره به تيم استقلال تهران بازگشت .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد