PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر پيش از آغاز داربي 65 انجام مي‌شود:‌

diamonds55
1st October 2008, 01:07 PM
پيش از آغاز داربي 65 انجام مي‌شود:‌
تقدير ازاولين و آخرين داوران ايراني داربي
عنايت: كمك داوران ديدار 65 پاداش ويژه مي‌گيرند
درحاشيه شصت و پنجمين داربي تهران از اولين و آخرين داور داربي پايتخت تجليل مي شود.

مسعود عنايت، رييس كميته داوران در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: در حاشيه داربي تهران از "عبدالرضا موزون" نخستين داور مسابقات داربي تهران و هم چنين علي خسروي كمك داور فوتبال ايران تجليل مي شود.

به گزارش ايسنا؛ موزون متولد سال 1310 بوده و نخستين داربي تهران را ميان تيم هاي پرسپوليس و تاج در سال 1347 قضاوت كرده است. او هم چنين پس از جك تايلور براي بار سوم نيز داربي را قضاوت كرده است. موزون سال‌ها رييس كميته داوران و داور بين المللي بوده و به خاطر سال ها قضاوت در جريان بازي پرسپوليس و استقلال با اهداي لوح تقدير از وي سپاسگزاري خواهد شد.

هم‌چنين، علي خسروي كه اكنون در آستانه 47 سالگي قرار دارد، سوابق نزديك به 27 سال قضاوت در ليگ داخلي ايران را داشته و قضاوت در مسابقات جوانان جهان در سال 1999 در كشور نيجريه ، سال 2000 در فينال جام در جام آسيا در كشورتايلند قضاوت رقابت هاي مرحله نهايي جام ملت هاي آسياي لبنان و فينال باشگاه هاي آسيا در سال 2004 در كشور عربستان، هم چنين مسابقات المپيك آتن در مسابقات 2004 را در كارنامه دارد و نزديك به 70 قضاوت بين المللي به همراه قضاوت هاي بسياري در عرصه داخلي را داشته است.

خسروي نيز آخرين كمك داور ايراني داربي پايتخت تا پيش از بازي 65 بوده است. خسروي پنج بار به عنوان داور چهارم و يك‌بار به عنوان كمك داور محمد كوسا داور سوريه اي در سال 78 و در فينال جام حذفي سابقه حضور در داربي را دارد.

عنايت هم چنين درباره برخي شايعات پيرامون درخواست 500 دلاري سعد كميل نيز گفت: به هيچ عنوان اين موضوع واقعيت ندارد. كميل زماني كه پس از بازي سايپا و كروچي درباره اين بازي با او صحبت كردم از هر موضوعي صحبت كرد به غير از بحث مالي.

عنايت افزود: عنوان مي شود در دوره گذشته 700 دلار به كميل پرداخته شده است و در اين دوره ما با توجه به نرخ روز فيفا روزي 500 دلار به اين داور پرداخت خواهيم كرد و اين دستمزد با نظر من تعيين شده است و پيشنهاد كميل نبوده است.

رييس كميته داوران ادامه داد: كميل چندان به قضاوت اين بازي علاقه‌اي نداشت و عنوان مي كرد من در آخرين سال داوري خود قرار دارم و در اين سال ها مردم ايران خاطره اي خوشي از من داشته اند. با توجه به اين كه در بازي داربي ممكن است هواداران يكي از اين دو تيم از من ناراحت شود نمي خواهم خاطره خوب خود در ذهن مردم ايران را خدشه دار كنم كه ما با اين وجود از كميل خواستيم در اين بازي قضاوت كند.

عنايت افزود: سعد كميل صبح پنج شنبه براي قضاوت داربي تهران وارد ايران مي شود.

رييس كميته داوران هم‌چنين با اشاره به اين كه ناظر داوري داربي تهران خودش است، افزود: براساس مقررات كميته داوران دستمزد كمك داوران ايراني براي هر بازي 150 هزار تومان است اما با توجه به تفاوت قضاوت داربي و دشواري هاي اين بازي پس از داربي طي درخواست جداگانه اي مبلغ بيشتري را براي كمك داوران ايراني اين بازي درخواست مي كنيم ودر واقع كمك داوران داربي پاداش ويژه اي دريافت مي كنند.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد