PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال پاسخ به سوالات سخت افزاری در مورد اسمبل کامپیوتر و ایراداتی از این قبیل

Admin
6th September 2008, 08:02 PM
هر گونه سوالاتی در مورد اسمبل رایانه ..!
مونتاژ رایانه و ایرادات سخت افزاری اون رو در این تاپیک بپرسید.

در خدمتم ... ;)

--------------------------------

دوستان عزیز ... از این پس جهت دریافت سوال خود یک موضوع جداگانه در این بخش سوالات کامپیوتر ایجاد کنید.

با تشکر از همگی

mirza1343
31st October 2008, 02:07 PM
مدتی است سیستم من هاردراشناسای نمی کند درزمان نصب ویندوزxpلطفا مراکمک کنید
تابتوانم ان رادرسناپ تعریف کنم{happy}

Admin
31st October 2008, 02:26 PM
تابتوانم ان رادرسناپ تعریف کنم{happy}دوست من ضمن خوش آمد گویی به شما.
در مورد سوال شما اول به این سوال پاسخ بدید که ویندوز شما سرویس پک 3 هست یا نه ..؟

در ضمن پست شما به بخش مربوط به خودش منتقل شد.

whisper
20th November 2008, 10:28 AM

مشکل شما می تونه از چندجهت باشه
1- اگر هاردتون ساتاست اول داخل منو بایوس کامپیوترتون ببینید تنظیمات ساتا فعال باشه.
2-در بعضی از مادربورد ها بعضی از مدل های ایسوز که از سیستم Raidپشتیبانی می کنند نیاز به یک فلاپی برای شناختن هارد ساتا می باشد که باید از فروشنده دریافت کنید.
اگر هاردتون ide هستش کابل برق و اون کابلی که به مادر بورد وصل هست رو چکشون کن.
اگه سوال دیگه ای بود در خدمتم

Admin
20th November 2008, 11:21 AM
البته این نکته رو هم در نظر بگیرید که برخی از ویندوز xp های سرویس پک 3 هاردهای ساتا رو شناسائی نمی کردند که در سری جدید این ویندوز ها این مشکل برطرف شده..!

nazanin66
7th January 2009, 10:27 PM
سلام
خسته نباشيد
من كامپيوترم خيلي مريض شده. از دكترم ميترسه.احتياج به راهنمايي و مشورت دارم تا تو خونه بتونم درمونش كنم.
كامپيوترم ميگه اين مشكلا رو داره:
1- دو بار طي هفته ي اخير كيسم بوقهاي ممتد زد و گير كرد،جوري كه مجبور شدم سيستمم رو restart كنم .بعد از آن هم ديگه ويندوزم بالا نيومد يعني مانيتورم هيچي نشون نميداد مثل وقتي هست كه پاور ميسوزه. مجبور شدم كاملا خاموش كنم.دكمه پاورمو زدم تا خاموش بشه(يعني كلا منبع تغذيه رو قطع كردم) بعد از چند دقيقه كه روشن كردم، ويندوزم بالا اومد. بار اول كه گير كرد داشتم ويروس اسكن( با كاسپراسكاي ) ميكردم. بار دوم هم داشتم فيلم مي ديدم. مشكلش يعني از پاوره؟
2- چند وقته زماني كه به اينترنت وصل ميشم نمي تونم همزمان هم آهنگ كوش كنم هم كانكت باشم چون كامپيوترم گير ميكنه و بايد restart كنم. رم هم 512 هست و تازه خريدم.
3- بعضي اوقات كه كامپيوترم را كاملا خاوش مي كنم ( چون اغلب عادت دارم hibernate مي كنم ) بعد از اينكه ويندوز بالا مياد، صداي خورد شدن ميشنوم و كامپيوترم گير ميكنه ولي هر چي ميگردم نمي دونم از كجاست؟ دو سالي هست اين مشكل رو دارم اما هميشگي نيست.
4- با اينكه تازه ويندوز عوض كردم و نرو هم تازه ريختم اما هر چي سي دي يا دي وي دي رايت ميكنم وسط كار فيل ميشه و ميسوزه. حتي سرعت رايتمم كم كردم ولي باز مشكلم حل نشد؟رايترمم Asus هست.
5- پرينترمم جديدا كه كه يه نوع كاغذ ديگه گرفتم ( يعني يه مارك ديگه ) بعد از چاپ چند صفحه بوقهاي ريز ميزنه كه صداي خيلي كمي داره و براحتي قابل شنيدن نيست.مشكل يعني از نوع جديد كاغذه يا ....؟
6- ند كه ميريزم در بخش ماي كامپيوتر تمامي درايوام با كليك مستقيم باز نميشه و حتما بايد آدرس بدم. و درايو C هم وقتي دوش كليك مي كنم يه صفحه سياه باز ميشه و زودي ميره كه فقط در حد چند نانو ثانيه طول ميكشه.
7- اگه ميشه يه ويندوزه خوب هم به من معرفي كنيد.
:"> :"> :">

با تشكر
@};- @};- @};-

Admin
8th January 2009, 04:41 AM
1- دو بار طي هفته ي اخير كيسم بوقهاي ممتد زد و گير كرد،جوري كه مجبور شدم سيستمم رو restart كنم .بعد از آن هم ديگه ويندوزم بالا نيومد يعني مانيتورم هيچي نشون نميداد مثل وقتي هست كه پاور ميسوزه. مجبور شدم كاملا خاموش كنم.دكمه پاورمو زدم تا خاموش بشه(يعني كلا منبع تغذيه رو قطع كردم) بعد از چند دقيقه كه روشن كردم، ويندوزم بالا اومد. بار اول كه گير كرد داشتم ويروس اسكن( با كاسپراسكاي ) ميكردم. بار دوم هم داشتم فيلم مي ديدم. مشكلش يعني از پاوره؟

سلام ... نه مشکل از پاور نیست.!
وقتی بوق ممتد می زنه یعنی رم شما درست در جاش وارد نشده و شل شده..!
رم سیستم رو در بیار و از نو بزن داخل.
البته سعی کن به شیار ها دقت کنی.

و اگه تنها یه رم داری جای اسلاتش رو عوض کنی بهتره.

اگه بازم چنین ایرادی داد بهتره به یه متخصص کامپیوتر ( دکتر کامپیوتر ) نشونش بدی..! ;)

2- چند وقته زماني كه به اينترنت وصل ميشم نمي تونم همزمان هم آهنگ كوش كنم هم كانكت باشم چون كامپيوترم گير ميكنه و بايد restart كنم. رم هم 512 هست و تازه خريدم.

این مربوط میشه به خط اینترنتت ..!

چرا که گاهآ وقتی که اینترنت قفل میکنه ، باعث میشه که بقیه ی نرم افزار ها هم درست در کنارش کار نکنن..!
البته ممکنه ایراد از سیستم عامل هم باشه که ویروسی شده باشه.
برای همین هم فکر می کنم سیستم عامل رو عوض کنی بهتره.

3- بعضي اوقات كه كامپيوترم را كاملا خاوش مي كنم ( چون اغلب عادت دارم hibernate مي كنم ) بعد از اينكه ويندوز بالا مياد، صداي خورد شدن ميشنوم و كامپيوترم گير ميكنه ولي هر چي ميگردم نمي دونم از كجاست؟ دو سالي هست اين مشكل رو دارم اما هميشگي نيست.

بعد از شنیدن این صدا باز هم سیستم بالا میاد یا نه ..؟
فکر می کنم این ایراد از هارد دیسک باشه.

اونم به یه متخصص نشون بدی تا چک بشه بد نیست.

4- با اينكه تازه ويندوز عوض كردم و نرو هم تازه ريختم اما هر چي سي دي يا دي وي دي رايت ميكنم وسط كار فيل ميشه و ميسوزه. حتي سرعت رايتمم كم كردم ولي باز مشكلم حل نشد؟رايترمم asus هست.

یه نوع سی دی دیگه تست کن.

احتمالآ ایراد از سی دی ها باشه.
و اگه درست نشد سیستم عامل رو به ویستا تغییر بده و در اون هم تست کن و اگه باز هم درست نشد احتمال می دم دی وی دی رایتر مشکل پیدا کرده باشه.!

5- پرينترمم جديدا كه كه يه نوع كاغذ ديگه گرفتم ( يعني يه مارك ديگه ) بعد از چاپ چند صفحه بوقهاي ريز ميزنه كه صداي خيلي كمي داره و براحتي قابل شنيدن نيست.مشكل يعني از نوع جديد كاغذه يا ....؟

ایراد های پریتنر ها در انواع مختلف می تونی متفاوت باشه ..!
چون استاندارد خاصی فکر نکنم داشته باشن.
پرینتر هم باید چک بشه تا نظری در موردش بدم. ;)

6- ند كه ميريزم در بخش ماي كامپيوتر تمامي درايوام با كليك مستقيم باز نميشه و حتما بايد آدرس بدم. و درايو c هم وقتي دوش كليك مي كنم يه صفحه سياه باز ميشه و زودي ميره كه فقط در حد چند نانو ثانيه طول ميكشه.

این ویروسه جدیده که منم گرفتارش شدم ..!
جدیدآ تنها روی سیستم عامل های xp این ویروس اثر میذاره به همین شکلی که گفتی ..!
و پس از پاک شدنش توسط ویروس یابها روی رجیستری ویندوز ایراد میذاره و خرابش می کنه به این شکل.
درمانش تعویض سیستم عامله.

7- اگه ميشه يه ويندوزه خوب هم به من معرفي كنيد.

تو این دوره زمونه که خیلی ها نمی تونن با سیستم عامل لینوکس کار کنن ، تنها سیستم عاملی که تا حدود زیادی امن هست ویندوز ویستاست..!
البته پیشنهاد می کنم همزمان ویندوز ویستا و اکس پی رو داشته باشید ولی از ویستا به اینترنت بیاید.!

در کل پیشنهاد می کنم سیستمتون رو یه سرویس کامل بدید بیرون بکنن..!
تا ایرادات این چنینی باعث خرابی دیگر سخت افزارها نشه.

موفق باشید

nazanin66
18th January 2009, 06:22 PM
سلام ... نه مشکل از پاور نیست.!
وقتی بوق ممتد می زنه یعنی رم شما درست در جاش وارد نشده و شل شده..!
رم سیستم رو در بیار و از نو بزن داخل.
البته سعی کن به شیار ها دقت کنی.

و اگه تنها یه رم داری جای اسلاتش رو عوض کنی بهتره.

اگه بازم چنین ایرادی داد بهتره به یه متخصص کامپیوتر ( دکتر کامپیوتر ) نشونش بدی..! ;)

این مربوط میشه به خط اینترنتت ..!

چرا که گاهآ وقتی که اینترنت قفل میکنه ، باعث میشه که بقیه ی نرم افزار ها هم درست در کنارش کار نکنن..!
البته ممکنه ایراد از سیستم عامل هم باشه که ویروسی شده باشه.
برای همین هم فکر می کنم سیستم عامل رو عوض کنی بهتره.

بعد از شنیدن این صدا باز هم سیستم بالا میاد یا نه ..؟
فکر می کنم این ایراد از هارد دیسک باشه.

اونم به یه متخصص نشون بدی تا چک بشه بد نیست.

یه نوع سی دی دیگه تست کن.

احتمالآ ایراد از سی دی ها باشه.
و اگه درست نشد سیستم عامل رو به ویستا تغییر بده و در اون هم تست کن و اگه باز هم درست نشد احتمال می دم دی وی دی رایتر مشکل پیدا کرده باشه.!

ایراد های پریتنر ها در انواع مختلف می تونی متفاوت باشه ..!
چون استاندارد خاصی فکر نکنم داشته باشن.
پرینتر هم باید چک بشه تا نظری در موردش بدم. ;)

این ویروسه جدیده که منم گرفتارش شدم ..!
جدیدآ تنها روی سیستم عامل های xp این ویروس اثر میذاره به همین شکلی که گفتی ..!
و پس از پاک شدنش توسط ویروس یابها روی رجیستری ویندوز ایراد میذاره و خرابش می کنه به این شکل.
درمانش تعویض سیستم عامله.

تو این دوره زمونه که خیلی ها نمی تونن با سیستم عامل لینوکس کار کنن ، تنها سیستم عاملی که تا حدود زیادی امن هست ویندوز ویستاست..!
البته پیشنهاد می کنم همزمان ویندوز ویستا و اکس پی رو داشته باشید ولی از ویستا به اینترنت بیاید.!

در کل پیشنهاد می کنم سیستمتون رو یه سرویس کامل بدید بیرون بکنن..!
تا ایرادات این چنینی باعث خرابی دیگر سخت افزارها نشه.

موفق باشید

سلام
مرسي
@};- @};-@};-
رمم را عوض كردم ولي مشكلم حل نشد باز هم بوق ميزنه.ممكنه از هارد ديسكم باشه و بدسكتوري باشه؟ چه جوري بايد برطرفش كنم؟

يه مشكله ديگه: اينترنتم مشكل از خط نيست بلكه default gate way من ping نميشه اما ip adress يا DNS Server همگي ping ميشند. وقتي رنج ip مودم را ميدم تا به صفحه ي تنضيمات برم اصلا باز نميشند. ممكنه مشكل از config مودمم باشه؟ چون مودمم را restart هم كردم تا دوباره تنظيم كنم اما پيجم باز نميشه؟
با تشكر
@};- @};- @};-

Admin
18th January 2009, 09:25 PM
رمم را عوض كردم ولي مشكلم حل نشد باز هم بوق ميزنه.ممكنه از هارد ديسكم باشه و بدسكتوري باشه؟ چه جوري بايد برطرفش كنم؟نه این بوق ربطی به هارد دیسک نداره ..!

توجه داشته باشید که انواع بوق ها در سیستم کامپیوتر معانی مختلفی داره .!
به عنوان مثال بوق ممتد نشانه ای داره و بوق غیر متد یه نشانه ی دیگه و همچنین بوق نیمه ممتد نشانه ای جدا .!
شما موقع راه اندازی کامپیوتر کدوم از این بوق ها رو می شنوید ؟

يه مشكله ديگه: اينترنتم مشكل از خط نيست بلكه default gate way من ping نميشه اما ip adress يا DNS Server همگي ping ميشند. وقتي رنج ip مودم را ميدم تا به صفحه ي تنضيمات برم اصلا باز نميشند. ممكنه مشكل از config مودمم باشه؟ چون مودمم را restart هم كردم تا دوباره تنظيم كنم اما پيجم باز نميشه؟
اینترنت شما ای دی اس اله یا Dialup ..؟

nazanin66
19th January 2009, 07:39 AM
نه این بوق ربطی به هارد دیسک نداره ..!

توجه داشته باشید که انواع بوق ها در سیستم کامپیوتر معانی مختلفی داره .!
به عنوان مثال بوق ممتد نشانه ای داره و بوق غیر متد یه نشانه ی دیگه و همچنین بوق نیمه ممتد نشانه ای جدا .!
شما موقع راه اندازی کامپیوتر کدوم از این بوق ها رو می شنوید ؟

سلام
نه زمان راه اندازي نيست.زماني كه كار سنگيني انجام ميدم مثلا نصب يه برنامه يا ويروس اسكن، دچار بوق هاي ممتد ميشم كه وقتي restart مي كنم، بوق ها قطع ميشه ولي صفحه مانيتورم سياه مي مونه و بالا نمياد.در صورتي كه كامپيوترم رو كامل خاموش كنم و دكمه پاور را قطع كنم و چند دقيقه صبر كنم و دوباره روشن كنم ديگه ويندوزم بالا مياد.

اینترنت شما ای دی اس اله یا Dialup ..؟

ADSL .

Admin
19th January 2009, 09:06 AM
سلام
نه زمان راه اندازي نيست.زماني كه كار سنگيني انجام ميدم مثلا نصب يه برنامه يا ويروس اسكن، دچار بوق هاي ممتد ميشم كه وقتي restart مي كنم، بوق ها قطع ميشه ولي صفحه مانيتورم سياه مي مونه و بالا نمياد.در صورتي كه كامپيوترم رو كامل خاموش كنم و دكمه پاور را قطع كنم و چند دقيقه صبر كنم و دوباره روشن كنم ديگه ويندوزم بالا مياد.

با این حساب فکر می کنم ایراد سخت افزاری جدی داشته باشه سیستم شما و حتمآ قبل از دیر شدن به بیرون نشون بدین.

خودم حدس می زنم از مادر برد باشه.
ولی این جوری قاطع نمی تونم بگم ایراد از چیه ..!

پیشنهاد می کنم سیستم رو پیش یک متخصص کامپیوتر ببرید.

در مورد اینترنت هم فکر می کنم باید به جایی که اشتراک اینترنت رو گرفتین تماس بگیرین و مشکل رو مطرح کنین.
احتمالآ مشکل از اونها باشه.

در هر صورت راهنمایی می کنن شما رو.

موفق باشید

nazanin66
19th January 2009, 08:35 PM
با این حساب فکر می کنم ایراد سخت افزاری جدی داشته باشه سیستم شما و حتمآ قبل از دیر شدن به بیرون نشون بدین.

خودم حدس می زنم از مادر برد باشه.
ولی این جوری قاطع نمی تونم بگم ایراد از چیه ..!

پیشنهاد می کنم سیستم رو پیش یک متخصص کامپیوتر ببرید.

سلام
مرسي
@};-
نه مشكل از مادربورد نيست چون تازه خريدم و قبل از اين مادربورد هم اين مشكلو داشتم اما به اين شدت نبود.
ببينم راضي ميشه ببرمش پيش دكتر يا نه؟ ;)

در مورد اینترنت هم فکر می کنم باید به جایی که اشتراک اینترنت رو گرفتین تماس بگیرین و مشکل رو مطرح کنین.
احتمالآ مشکل از اونها باشه.

در هر صورت راهنمایی می کنن شما رو.

موفق باشید

منم به پشتيبانم گفتم اما زير بار نميرن.
ممنون از اينكه وقت گذاشتيد.
@};- @};- @};-

shabnamshirin
6th March 2009, 01:48 PM
سلام. از این که با این سایت آشنا شدم بسیار خوشحالم....
یه سوال داشتم.کامپیوترم بعضی وقتها این errorرو میده در پنجره ای با عنوان iexplore.exe-application error.متن پیام:
The instruction at "0*7dd26274"referenced memory at "0*00000001". The memory could not be "read'.clik on ok to terminate the program.clik on cancel to debug the program. .فقط میدونم این آدرس حافظه هست که نمی تونه خونده بشه.در حین اینerrorچند تا از صفحات اینترنتی که باز هستن و هنوز save نشدن غیب میشن.وقتی cancel رو میزنم تا دیباگ شه برنامه visual c++باز میشه که نمیدونم اشکال در کجای کدهاش هست.
به نظر شما چرا اینerror رو میده؟

Admin
6th March 2009, 03:39 PM
سلام. از این که با این سایت آشنا شدم بسیار خوشحالم....
یه سوال داشتم.کامپیوترم بعضی وقتها این errorرو میده در پنجره ای با عنوان iexplore.exe-application error.متن پیام:
The instruction at "0*7dd26274"referenced memory at "0*00000001". The memory could not be "read'.clik on ok to terminate the program.clik on cancel to debug the program. .فقط میدونم این آدرس حافظه هست که نمی تونه خونده بشه.در حین اینerrorچند تا از صفحات اینترنتی که باز هستن و هنوز save نشدن غیب میشن.وقتی cancel رو میزنم تا دیباگ شه برنامه visual c++باز میشه که نمیدونم اشکال در کجای کدهاش هست.
به نظر شما چرا اینerror رو میده؟

سلام ... ورود شما رو به سایت خودتون خوش آمد می گم ...
در ابتدا خدمت شما عرض کنم که در مورد مکان سوالات خودتون لطفا بیشتر دقت کنید !

اما جواب:

من خودم به شخصه به این مشکل برخوردم .!
این مشکل به Auto debuging نرم افزار Visul stadio بر می گرده .!
که این کامپایلر سعی بر این داره که ایراد بوجود آمده رو رد یابی کنه.

اما در مورد اون اخطار سخت افزاری فکر می کنم که شما باید رم های سیستمتون رو بررسی کنید.

به عنوان مثال اگه دو تا رم دارید یکی رو مدتی غیر فعال کنید ببینید مشکل رفع میشه و اگه رفع نشد رم بعدی رو چک کنید.

فکر می کنم یکی از رم ها مورد داره.

اگر هم نتونستید حتمآ به یک متخصص سخت افزار نشون بدید.

موفق باشید

mosty
5th April 2009, 11:17 AM
با عر ض سلام وتبریک سال نو بهشما دوستان عزی
مدت کمی است که کامپیوتری را خریداری کرده ام وهنگام روشن کردن ان بوق کامپیوت به صدا در نم اید خواستم بدانم مشکل از چیست .
با تشکر mosty

Admin
5th April 2009, 10:53 PM
با عر ض سلام وتبریک سال نو بهشما دوستان عزی
مدت کمی است که کامپیوتری را خریداری کرده ام وهنگام روشن کردن ان بوق کامپیوت به صدا در نم اید خواستم بدانم مشکل از چیست .
با تشکر mosty

هیچ بوقی در ابتدا به صدا در نمی آید ؟
موقع خرید هم همین جوری بود ؟

ایراد خاص دیگری نمی ده ؟

mosty
29th June 2009, 11:52 AM
باسلام
چند روز پیش کیس کامپیوترم را باز کردم دیدم یک فیش که روی ان عبارت audio نوشته شده وبه هیچ جایی وصل نیست خواستم بدانم مربوط به کجاست

Admin
30th June 2009, 04:40 AM
باسلام
چند روز پیش کیس کامپیوترم را باز کردم دیدم یک فیش که روی ان عبارت audio نوشته شده وبه هیچ جایی وصل نیست خواستم بدانم مربوط به کجاست

احتمالا منظور شما یه فیش کوچک 4 سوراخه داخل کیس نیست ؟

اون مال بلندگوی خود کیسه که برای اعلام هشدارها و بوق ها به کار میره.

به عنوان مثال اگه اون فیش زده نشه شما نباید صدای بوق های سیستم رو بشنوید.

مثلا بوق سلامت در ابتدای روشن کردن سیستم.
موفق باشید

hossien
5th July 2009, 11:16 PM

سلام
شما در setup کامپیوتر وقتی وارید میشین در قسمت riad آن را unraid قرار بدین(آدرس دقیق آن را می بینم در پست بعدی میگم.) و تغییرات را ذخیره کنید حالا هاردتان را شناسایی می کند.
من خودم چند روز پیش پک 3 ویندوز را برای یک سیستم نصب کردم و در ضمن هارد آن هم ساتا بود و مشکلی ندارد .
چون این مشکل برای بیشتر سیستم هایی که هارد ساتا دارن پیش می یاد.

Admin
5th July 2009, 11:28 PM
سلام
شما در setup کامپیوتر وقتی وارید میشین در قسمت riad آن را unraid قرار بدین(آدرس دقیق آن را می بینم در پست بعدی میگم.) و تغییرات را ذخیره کنید حالا هاردتان را شناسایی می کند.
من خودم چند روز پیش پک 3 ویندوز را برای یک سیستم نصب کردم و در ضمن هارد آن هم ساتا بود و مشکلی ندارد .
چون این مشکل برای بیشتر سیستم هایی که هارد ساتا دارن پیش می یاد.

این ایراد در نسخه ی سرویس پک 3 ویندوز اکس پی سری اول بود که در سری های بعدی همین سرویس پک رفع شده.

soheilspeedart
30th July 2009, 07:41 AM
در مورد مشکل یکی از کاربرا که فرموده بود، گاهی توی ویندوز بوق های ممتد می شنوند، باید عرض کنم که کاملا مشخصه که این به خاطر افزایش دمای پردازنده س!!! (توضیح بیشتر می خواین هم می دم!!!) (اما یکی از مدیرا فرموده بودن از رم هست، باید عرض کنم اون مال زمانی هست که سیستم می خواد بوت بشه نه زمانی که توی ویندوزه، باز فرموده بودند که اشکال از مادربورده، باید عرض کنم که بوق زدن در این حالت هیچ ربطی به مادربورد نداره!!!)
شما باید باید نقص سیستم گرمایی رو پیدا کنید
1) کاهش سطح تماس، راه حل استفاده از خمیرهای هادی گرما موسوم به خمیر سیلیکون
2) خرابی فن، راه حل تعمیر یا تعویض فن (در مورد شما، تقریبا غیرممکنه!!! ولی اگه خواستین بیشتر توضیح می دم)
3) اشکال در تنظیمات بایوس، ممکنه دما به حد غیر مجاز نمی رسه ولی به خاطر انتخاب اخطار در سطح پایینی از دما، شما اخطار (بوق های ممتد) رو دریافت می کنید، راه حل: افزایش سطح اخطار دما تا 75 درجه سانتیگراد
صرفه جویی: پیشنهاد می کنم که همیشه قابلیت کنترل سرعت فن (در مدل های 4 سیم) رو فعال نگه دارید تا عملیات خنک سازی با حداقل انرژی انجام بشه

اما فرموده بودین که صدا خرد شدن می شنوید، و همچنین گلایه داشتین از ناپایداری ویندوز، این دو علت استفاده مداوم و زیاد از حالت «بی هوشی موقت» (hibernate)، هست، اون صدای خرد شدن مشکلی بوجود نمیاره، نگران نباشید، صدا به خاطر پراکندگی بیش از حد فایلها روی سیستم، و سعی هارد در دسترسی به همه س!!!
راه حل: سعی کنید خیلی کمتر از حالت «بی هوشی موقت» استفاده کنید، و در ضمن سعی کنید هارد خوتون رو دیفراگ کنید! در ضمن اگه از مدلهای قدیمی هارد دیسک استفاده می کنید، توصیه می شه حتما از فایل سیستم Fat32 استفاده کنید (یا حداقل فقط درایو ویندوز از این فایل سیستم استفاده کنه)

الان بر می گردم.... پست ویرایش می شه.... شکیبا باشید

ali1388
17th September 2009, 02:44 PM
اگر کارت گرافیک هم درست وصل نشه این اتفاق میافتد

ali1388
17th September 2009, 02:54 PM
اشکال درنصب کارت گرافیک است ان را در بیار و دوباره در جاش بزار

m-es
24th December 2009, 01:48 AM
باسلام خدمت آقای مصطفی
باتشکراز مطالب مفیدتان دوسوال داشتم یکی اینکه درقسمت "آموزش مرحله به مرحله مونتاژ رایانه"
مطالب مفیدومشروحی ذکر کردید اگرممکن است لطف کنیدمنبع این مطالب رابنویسیدیااگرمطالب حاصل تحصیل، تجربه یامطالعه وتسلط خودتان می باشدلطفا بنویسیدکه بهترین منبع یادگیری این موضوع کدام است(ترجیحا کتاب)
دوم ،من میخواهم کامپیوترم رابه تلویزیون وصل کنم یعنی صداوتصویر از کامپیوتربه تلویزیون منتقل شود کارت گرافیکم دارای خروجی HDMIتوتلویزیونم دارای ورودی companent است
توضیح دهیدچکاربایدبکنم وازچه مبدلی استفاده کنم ظاهرا هم کابل های مبدلی برای این کاروجود دارد وهم دستگاه های که دارای ورودی وخروجی های مختلف برای تبدیل حالت مختلف مباشند
اگرچنین مبدل هایی سراغ داریدحتما اسم این مبدل هارا بنویسید
همچنین آیامبدل هایی وجوددارند که این کارراWirelessانجام دهنداگروجودداردچه نام داردقیمتش چقدر است
ودربازارایران وجودداردیانه؟
متاسفانه دراکثرسایت هاکه دراین موردجستجومی کنی فقط یک مطلب تکراری وجوددارد(که نمونه آن دراین سایت هم پست زده اند)که معلوم نیست اصل مطلب مال کیه
اززحمتی که برای جواب دادن می کشیدتشکرمی کنم

آبجی
24th December 2009, 09:23 AM
باسلام خدمت آقای مصطفی
باتشکراز مطالب مفیدتان دوسوال داشتم یکی اینکه درقسمت "آموزش مرحله به مرحله مونتاژ رایانه"
مطالب مفیدومشروحی ذکر کردید اگرممکن است لطف کنیدمنبع این مطالب رابنویسیدیااگرمطالب حاصل تحصیل، تجربه یامطالعه وتسلط خودتان می باشدلطفا بنویسیدکه بهترین منبع یادگیری این موضوع کدام است(ترجیحا کتاب)

سلام دوست عزیز باید در مورد سوال اولتون که باید بگم تمامی مطالب آموزش مرحله به مرحله مونتاژ رایانه رو خود اقا مصطفی زحمت کشیدن و جمع اوری کردن و نوشتن . و این اموزش مخصوص خود ایشون هست که جای تقدیر و تشکر هم داره .

آبجی
24th December 2009, 09:48 AM
اینم در مورد سوال دومتون :

http://njavan.com/forum/showthread.php?t=37505

که شاید بتونه راهنمایی تون کنه

Admin
24th December 2009, 04:30 PM
باسلام خدمت آقای مصطفی

به نظر خودم همین مطلبی که نوشتم کافیه و نیاز به کتاب اضافی نیست ، مگر کار عملی ...

دوم ،من میخواهم کامپیوترم رابه تلویزیون وصل کنم یعنی صداوتصویر از کامپیوتربه تلویزیون منتقل شود کارت گرافیکم دارای خروجی hdmiتوتلویزیونم دارای ورودی companent است
توضیح دهیدچکاربایدبکنم وازچه مبدلی استفاده کنم ظاهرا هم کابل های مبدلی برای این کاروجود دارد وهم دستگاه های که دارای ورودی وخروجی های مختلف برای تبدیل حالت مختلف مباشند
اگرچنین مبدل هایی سراغ داریدحتما اسم این مبدل هارا بنویسید

نحوه اتصال کامپیوتر به تلوزیون رو هم آبجی لطف کردند ... منتها اگر تلوزیون lcd داشته باشید تمامی پورتهای مربوطه پشت اون هست و کاملا مشخصه.

همچنین آیامبدل هایی وجوددارند که این کارراwirelessانجام دهنداگروجودداردچه نام داردقیمتش چقدر است
ودربازارایران وجودداردیانه؟

خب وایرلس کانکشن در بازار موجوده ... من دقیقا نمی دونم شما چه مبدلی رو می خواین ؟ :-?

متاسفانه دراکثرسایت هاکه دراین موردجستجومی کنی فقط یک مطلب تکراری وجوددارد(که نمونه آن دراین سایت هم پست زده اند)که معلوم نیست اصل مطلب مال کیه
اززحمتی که برای جواب دادن می کشیدتشکرمی کنم

تمامی مطالب این بخش هم در این سایت و هم در سایت های دیگه مال بنده بوده و از این سایت کپی برداری شده.

موفق باشید ;)

Admin
22nd January 2010, 11:45 AM
دوستان عزیز ... از این پس جهت دریافت سوال خود یک موضوع جداگانه در این بخش ایجاد کنید.

با تشکر از همگی

SaSaMc2
22nd January 2010, 02:36 PM

با سلام.

اانشالله مشكل شما تا قبل اين پست حل شده باشه.

اما براي دوستاني كه شايد بعد از اين دچار اين مشكل بشن:

اول بايد مشخص كنيد سيستم شما نوت بوك است يا پي سي؟

دوم بايد نوع سيستم عامل رو مشخص كنيد.

سوم بايد نوع چيپ مادربرد را مشخص كنيد.

........

اقدام اوليه اينه كه ببينيد كابلها به هارد و مادربرد اتصال دارن، آيا محكم هستند، آيا كابل شما سالم است؟.

بعد از تاييد سلامت اتصالات شما دست خود رو روي هارد بذاريد و دما و روشن بودن آن را چك كنيد.

اگر مادربرد شما از چيپ هاي جديد استفاده ميكند بايد درايور ساتا رو از سايت دانلود كنيد و با اون هارد رو شناسايي كنيد.

يا ميتوانيد از نسخه هاي دست ساز ويندوز كه اكثر درايور هاي ساتا رو پشتيباني ميكنند استفاده كنيد.

يا ميتوانيد خود شما يه ويندوز با درايور ساتا بسازيد

در ضمن شما بايد نوع مادربرد يا نوع لپ تاپ خود را براي تنظيم بايوس بگيد.

SaSaMc2
22nd January 2010, 02:39 PM
چشم.

SaSaMc2
1st May 2010, 04:24 PM
آقا من سوال شبکه دارم، باید اینجا بپرسم؟:-/

ببخشید...! :">

آبجی من سوال شبکه دارم، باید اینجا بپرسم؟ {big green}

آبجی
1st May 2010, 04:35 PM
آقا من سوال شبکه دارم، باید اینجا بپرسم؟:-/

ببخشید...! :">

آبجی من سوال شبکه دارم، باید اینجا بپرسم؟ {big green}

هم میتونید اینجا بپرسید هم یه تاپیک جداگانه بزنید که راحت تر باشید ;;)

اینجا هم میتونید مطرح کنید سوالتون رو :

بخش سوالات و رفع ایرادات کامپیوتری (http://njavan.com/forum/forumdisplay.php?f=176)

SaSaMc2
2nd May 2010, 12:41 AM
سلام ممنونم.

من برای مغازه شعبه یک و شعبه دو در طبقه ی همکف پاساژ با 10 متر فاصله.

و شعبه ی دفتر تعمیرات و خدمات در طبقه دوم با 30 متر فاصله.

و شعبه ی دفتر طراحی سایت در طبقه ششم پاساژ با 50 متر فاصله میخوام

یه خط adsl بگیرم و هم با یه درایو شیـــر شده از هر سیستم در ارتباط باشم.

بهترین و ارزونترین روش برای این شبکه کردن ( احتمالاً وایرلس ) چه نوع و چه روشیه؟

آیا میتونم از یه برنامه ی حسابداری آسان برای همه ی دفاتر استفاده کنم؟

با تشکر @};-

Admin
2nd May 2010, 05:52 AM
یه خط adsl بگیرم و هم با یه درایو شیـــر شده از هر سیستم در ارتباط باشم.

بهترین و ارزونترین روش برای این شبکه کردن ( احتمالاً وایرلس ) چه نوع و چه روشیه؟

دو روش هست ...

1.یه خط ای دی اس ال برای یکی از طبقات بگیر و با اکسس پوینت همه رو با هم با وایرلس شبکه کن.

ولی از من می شنوی سمت وایرلس کلا نری بهتره ... چون ایرادات زیادی میده شبکه های وایرلس و خیلی مواقع اعصاب خورد کن میشن. ;)

2. با lan همه رو شبکه کن خیلی بهتر از این روشه بالائیه.

موفق باشی

madarshab
2nd May 2010, 10:23 AM
دو تا خط بگیره بهتره :دی
حالا یه سوال من دارم میتونم با استفاده از اینترنت یک سیستم که روش دو تا لن بزارم یک سیستم دیگه رو به اینترنت متصل کنم ؟؟
ناگفته نمونه که سیستمی که به اینترنت وصله داخل یه شبکه است یعنی هاب جای 8تا سوکت داره که هر 8تا پره الان یه سیستم دیگه اضافه شده چیکار کنم؟؟؟
یه هاب 8تایی دیگه هم داریم میشه از اون هم استفاده کرد یا اینکه باید یه هاب 16پورت بگیرم؟

Asghar2000
2nd May 2010, 11:50 AM
حالا یه سوال من دارم میتونم با استفاده از اینترنت یک سیستم که روش دو تا لن بزارم یک سیستم دیگه رو به اینترنت متصل کنم ؟؟
ناگفته نمونه که سیستمی که به اینترنت وصله داخل یه شبکه است یعنی هاب جای 8تا سوکت داره که هر 8تا پره الان یه سیستم دیگه اضافه شده چیکار کنم؟؟؟
یه هاب 8تایی دیگه هم داریم میشه از اون هم استفاده کرد یا اینکه باید یه هاب 16پورت بگیرم؟

برای این کار شما یک لن بگیر و روی یک از اون 8 سیستم بزار (به غیر از سرور) حالا اونو با یه کابل کراس وصل کن به سیستم جدید، حالا تو سیستمی کارت لن رو گذاشتی روش یا همون سیستمی که الان 2 تا لن داره، اون لنی رو که از هاب میاد رو Share کن تو لن جدید، حالا IP های سیستمی رو که 2 تا لن داره و سیستم جدید رو تنظیم کن، بعد این کار می تونی تو سیستم جدیدت اینترنت هم داشته باشی! اینم تا یادم نرفته بگم که تو سیستم جدید به هنگام تنظیم IP ها حتما Default Gateway رو بزن که همون IP سیستمی هست که 2 تا لن داره!

این روش تست شده هستش و 100% جواب می ده.
خودم تستش کردم!;)

madarshab
2nd May 2010, 08:52 PM
برای این کار شما یک لن بگیر و روی یک از اون 8 سیستم بزار (به غیر از سرور) حالا اونو با یه کابل کراس وصل کن به سیستم جدید، حالا تو سیستمی کارت لن رو گذاشتی روش یا همون سیستمی که الان 2 تا لن داره، اون لنی رو که از هاب میاد رو share کن تو لن جدید، حالا ip های سیستمی رو که 2 تا لن داره و سیستم جدید رو تنظیم کن، بعد این کار می تونی تو سیستم جدیدت اینترنت هم داشته باشی! اینم تا یادم نرفته بگم که تو سیستم جدید به هنگام تنظیم ip ها حتما default gateway رو بزن که همون ip سیستمی هست که 2 تا لن داره!

این روش تست شده هستش و 100% جواب می ده.
خودم تستش کردم!;)

ممنون

SaSaMc2
2nd May 2010, 11:49 PM
دو روش هست ...

1.یه خط ای دی اس ال برای یکی از طبقات بگیر و با اکسس پوینت همه رو با هم با وایرلس شبکه کن.

ولی از من می شنوی سمت وایرلس کلا نری بهتره ... چون ایرادات زیادی میده شبکه های وایرلس و خیلی مواقع اعصاب خورد کن میشن. ;)

2. با lan همه رو شبکه کن خیلی بهتر از این روشه بالائیه.

موفق باشی

ممنونم مدیر کل @};-

فکر نمیکنم مدیر پاساژ اجازه ی کابل کشی تا طبقه ی 6 رو بده :-??

باید بپرسم فردا.

SaSaMc2
2nd May 2010, 11:58 PM
کسی این خطا رو دیده تا حالا:

3rd Master Hard Disk:S.M.A.R.T. Status BAD backup and replace

بعد هم میگه F1 رو بزن و وقتی میزنم A+C+D میده ریست و روز از نو . . .

سیستم بالاست الان مونتاژ شده ولی هادر رو که خیلی هم اطلاعاتش مهمه مشتری آورد

500G وسترن دیجیتاله خودم 2 سال پیش از یکی از دانشمندان ایرانی کارخونه وستزن خریدم.

حس میکنم یه گذینه از بایوس باید غیر فعال شه، ولی نمیدونم کودومه.

این هارد با پارتیشن مجیک پارتیشن بندی.

با بوت سی دی رام تا ری استارت اول میره ولی بعد برای ادامه . . .

ممنونم @};-

hossien
20th August 2010, 03:17 PM
سلام
من سیستم وقتی ویندوز میاد بالا هر کلیکی که میزنم اول صفحه سیاه میشه و بعد میاره اما اگر چند تا کلیک کنم ویندوز هنگ میشه . ویندوز اونم عوض کردم اما باز این طوری مشکلشو می دونید چی هست.

Admin
20th August 2010, 03:33 PM
سلام
من سیستم وقتی ویندوز میاد بالا هر کلیکی که میزنم اول صفحه سیاه میشه و بعد میاره اما اگر چند تا کلیک کنم ویندوز هنگ میشه . ویندوز اونم عوض کردم اما باز این طوری مشکلشو می دونید چی هست.

این سیستم چند ساله است ؟

فکر میکنم هم سن من باشه ... [cheshmak]

احتمال قوی کارت گرافیکیش مشکل داره.

باید قطعات سیستم تست بشه تا رفع عیب بشه.

اگه می تونی کیس رو به یه مانیتور دیگه وصل کن ببین بازم همون جوریه ؟

اگه همون جوری بود ببرش به یه متخصص سخت افزار نشون بده.

اگه کارت گرافیکی قدیمی نیست روی یه سیستم دیگه باید تست زده بشه.

جای رم ها رو هم روی اسلاتش عوض کن و باز تست بزن.

موفق باشی

moji5
20th August 2010, 05:30 PM
کسی این خطا رو دیده تا حالا:

3rd master hard disk:s.m.a.r.t. Status bad backup and replace

بعد هم میگه f1 رو بزن و وقتی میزنم a+c+d میده ریست و روز از نو . . .

سیستم بالاست الان مونتاژ شده ولی هادر رو که خیلی هم اطلاعاتش مهمه مشتری آورد

500g وسترن دیجیتاله خودم 2 سال پیش از یکی از دانشمندان ایرانی کارخونه وستزن خریدم.

حس میکنم یه گذینه از بایوس باید غیر فعال شه، ولی نمیدونم کودومه.

این هارد با پارتیشن مجیک پارتیشن بندی.

با بوت سی دی رام تا ری استارت اول میره ولی بعد برای ادامه . . .

ممنونم @};-

تا اونجایی که یاد میاد باید ویندوز رو تو یه درایو دیگه غیر از درایو سی نصب کنی تا مشکل حل بشه

hossien
20th August 2010, 06:07 PM
این سیستم چند ساله است ؟

فکر میکنم هم سن من باشه ... [cheshmak]

احتمال قوی کارت گرافیکیش مشکل داره.

باید قطعات سیستم تست بشه تا رفع عیب بشه.

اگه می تونی کیس رو به یه مانیتور دیگه وصل کن ببین بازم همون جوریه ؟

اگه همون جوری بود ببرش به یه متخصص سخت افزار نشون بده.

اگه کارت گرافیکی قدیمی نیست روی یه سیستم دیگه باید تست زده بشه.

جای رم ها رو هم روی اسلاتش عوض کن و باز تست بزن.

موفق باشی
درسته سیستم قدیمی هست . مونیتور و رم و ... عوض کردم اما باز میشه پس برای کارت گرافیک هست؟

SaSaMc2
26th September 2010, 05:33 PM
تا اونجایی که یاد میاد باید ویندوز رو تو یه درایو دیگه غیر از درایو سی نصب کنی تا مشکل حل بشه

ممنونم [golrooz]

هارد بعد چند دقیقه که باهاش ور رفتم سوخت [nishkhand]

300 تومن دادم ریکاوری کردم [nadanestan]

milopa
7th June 2011, 12:31 AM
سلام
یه سئوال داشتم
ویندوز لپ تابم بالا نمی یاد یعنی وقتی روشنش می کنم هیچ صدایی نمی ده و این پیغام رو می ده:
day clock stoped لطفا منو راهنمایی کنید که باید چکار کنم. مرسی

Bad Sector
7th June 2011, 12:36 AM
سلام
یه سئوال داشتم
ویندوز لپ تابم بالا نمی یاد یعنی وقتی روشنش می کنم هیچ صدایی نمی ده و این پیغام رو می ده:
Day clock stoped لطفا منو راهنمایی کنید که باید چکار کنم. مرسی

دوست من باطری cmos لب تابتون تموم شده . ببرین براتون عوض کنن

mahsamahram
29th November 2011, 11:20 AM
salam
man soalam ro koja mtrah konam?[tafakor]

NameEly
29th November 2011, 02:51 PM
salam
man soalam ro koja mtrah konam?[tafakor]

با سلام خدمت دوست گلم :
» اولین مطلب اینکه از قوانین سایت اینه که تایپ ها فقط با فارسی هست

و در جواب سوال شما دوست عزیزم اینکه در همین قسمت مطرح کنید [golrooz]

reza12247
28th December 2011, 12:47 AM
سلام مدتي است سرعت انتقال اطلاعات بين فلش مموري يا هر حافظه خارجي با كامپيوتر من به شدت كند شده در حاليكه انتقال اطلاعات دربين درايوها مثل قبل است و اين مشكل فقط در رابطه با حافظه هاي خارجي است كه به كامپيوتر متصل ميشه مثلا يه فايل يك گيگابايتي حدود 13دقيقه طول ميكشه تا از فلش مموري به كامپيوتر منتقل بشه ميخواستم ببينم كسي از دوستان ميتونه من رو براي حل مشكل راهنمايي كنه

SaSaMc2
28th December 2011, 02:52 AM
سلام [golrooz]

آيا با يك فلش ديگه اي هم امتحان كردين؟

آيا فلش شما از نوع ميني با پوشش فلزي است؟

از چه فايروال يا آنتي ويروسي استفاده ميكنيد؟

تعداد فايل يك گيابايتي شما چند تاست؟

در هنگام انتقال در قسمت ديتيل سرعت شما چقدر بر ثانيه است؟

ژوراسیک
30th January 2012, 04:30 PM
سلام
من یه مشکل با رم جدیدم دارم
از موقعی که رم جدیدم رو نصب کردم به محض این که ویندوز بالا میاد هی ریست میشه.
مادربوردم قدیمیه و رم sd می خوره. رم قبلیم 256 و رم جدیدم 512 ست. ویندوزم هم xp است.
همونطور که گفتم ویندوز گاهی بالا میاد حتی چند ثانیه ای هم دسکتاپ ظاهر میشه ولی بعد ریست میشه.

Admin
30th January 2012, 05:40 PM
سلام
من یه مشکل با رم جدیدم دارم
از موقعی که رم جدیدم رو نصب کردم به محض این که ویندوز بالا میاد هی ریست میشه.
مادربوردم قدیمیه و رم sd می خوره. رم قبلیم 256 و رم جدیدم 512 ست. ویندوزم هم xp است.
همونطور که گفتم ویندوز گاهی بالا میاد حتی چند ثانیه ای هم دسکتاپ ظاهر میشه ولی بعد ریست میشه.

سلام
ایراد از رم جدیده.

شما رم قدیمی رو در بیار (256) و با رم جدید (512) فقط کار کن.

چون رم ها باید یک نوع و یک اندازه باشه حجمشون.

مثلا دو تا 256 یا دو تا 512.
موفق باشی

ژوراسیک
31st January 2012, 01:34 PM
این کار رو کرده ام ولی جواب نداد

SaSaMc2
1st February 2012, 06:38 AM
سلام.

مدل مادربرد شما چیه؟

و مدل رم؟

احتما مادربرد گیگا و رم کینگ استون...

ولی مدل رو ذکر کنید تا برسی بشه...

باس م رو هم بنویسید...

mamadshumakher
30th September 2012, 10:29 PM
ااااااااااااااااااای به دادم برسیییییید [narahatishadid] این فن سیستم من چند روزه داره دیوونم میکنه.قبلن هم گاهی اینوری میشد.
یعنی عین موتور گازی فقط زور میزنه.هن هننننننن [nishkhand]
اون وسطا هم انگاری یه چیزی مثل تیله توی فن قل میخوره.

امروز فن رو از جا کندم.هیت سینکش رو در اوردم.فن رو تمیز کردم.دوباره نصب کردم.اما تغییری نکرد.
الان که خوب بهش نگاه میکنم در حال کار هی سرعتش کم و زیاد میشه

علتش چیه؟عمرش تمومه؟

SaSaMc2
1st October 2012, 02:19 AM
سلام...[golrooz]

اگه فن رو خودت دراوردي پس سيستمت پي سي هست...

سي پي يو شما اينتل هست يا اي ام دي؟

عمر سيستم شما چيقدره؟

فن جاي خودش محكم هست؟

از خمير سيليكون استفاده كردي زير فن؟

دماي سيستمت از توي بايوس چقدره؟

تاب برنداشته پره هاش و به هيتسينگ نميخوره؟

پمپ باد داري يه حالي بدي به گرد و خاكاش؟

سيستم رو از برق بكش...

سيستم رو بخوابون...

اون برچسب بالاي فن رو بكن...

يه دو قطره روغن چرخ خياطي چيزي بچكون توي محور موتورش...

مراقب باش نپاشي روي مادر برد و غرق روغن نكني فن رو...

يكم بذار بمونه...

بعد روشن كن...

اگر هنوز مشكل داشت...

از اتاق بيا بيرون سرت رو تكون بده بگو متاسفم...[nishkhand]

كم شدن سرعت فن ميتونه از خاصيت اسمارت باشه...

يعني سرعت با دما تغيير ميكنه...

ولي ممكنه خراب هم باشه...

چيز مهمي نيست...

نهايتا بين 5 تا 10 تومن قيمت داره...

اگه خريدي خمير نداشت زيرش، حتما خمير سيليكون هم بگير...

3 قطره هم بيشتر وسط سي پي يو نچكون...

فن هم جنس خوبش رو بگير...

mamadshumakher
1st October 2012, 02:23 PM
ممنون داداش از توضیحات خوب و کاملت.
cpu اینتل هست.
عمر سیستم 2سال نزدیک به 3سال
دیگه کار از روغن زدن گذشته بود.دیشب نفس های اخرو میکشید.خیلی هم هنگ میکرد.
امروز رفتم مغازه دوستم.یه فن دسته دو داشت ازش گرفتم.فن خودمو باز کردم دیدم نسبت به اون فن چقد سفت میچرخید.
زیرشم خمیر سیلیکون زدیم.یه 2قطره روغن هم توش ریختیم.الان دیگه مشکل فن حل شده و همه چی ارومه من چقد خوشحالم.

اما هنوز سیستم یکم گیج میزنه.ولی خیلی بهتر شده

SaSaMc2
1st October 2012, 02:53 PM
خب خدا رو شكر...[golrooz]

برو توي بايوس دماي سي پي يو و مادر برد رو به سانتي گراد ببين چقدره؟

mamadshumakher
1st October 2012, 03:34 PM
ببخشید اما بلد نیستم از کجا دمای cpu رو ببینم.[khejalat]

SaSaMc2
2nd October 2012, 02:45 AM
مارك مادربردت چيه؟

روشن كن سيستم رو و Delete رو از همون اول تند تند بزن...

به جاي ويندوز سيستم ميره توي ستاب بايوس...

چندتا تب اونجا هست برو توشون بگرد ببين كودومش ترمو يا هيت داره....

تابلو هست چون درجه فارنهايت و سانتي گراد داره جلوش...

يه دما برا سي پي يو هست و يه دما برا چيپ مادربرد هست...

هيچ گذينه اي رو تغيير نده فقط بخونشون...

اگر تغيير دادي اشتباهي چيزي رو،سيو نكن آخرش...

براي خروج هم F10 رو بزن...

pegahg
5th October 2012, 08:08 PM
سلام دوستان گرامی...
امیدوارم همگی خوب باشید..
ولی من که خوب نیستم..نیاز به کمک فوری شما دارم

راستش امروز داشم از لپ تاپم استفاده میکردم که خیلی هم داغ کرده بود اما متاسفانه ناچار بودم خاموشش نکنم چون کار واجب داشتم که خیلی ناگهانییی لپ تاپ یکهو
خاموش شد و دیگر هم روشن نشد
وای نمیدونین چقدر ناراحتم.. اصلا نمیدونم باید چی کار کنم اصلا ایا کار خودم هست یا نه و اگر نیست حالا باید به کجا ببرمش که مطمئن باشه[gerye]

اما خودم احساس میکنم مشکل از پاور هست چون اصلا انگار برق بهش نمیرسه که روشن بشه

خیلی نیاز به راهنمایی فوری دارم که فردا چیکار کنم به نظرتون مشکل از چیه و چقدر کار داره؟:(

با تشکر از راهنمایی شما عزیزان..
[golrooz]

SaSaMc2
5th October 2012, 08:44 PM
سلام دوستان گرامی...
امیدوارم همگی خوب باشید..
ولی من که خوب نیستم..نیاز به کمک فوری شما دارم

راستش امروز داشم از لپ تاپم استفاده میکردم که خیلی هم داغ کرده بود اما متاسفانه ناچار بودم خاموشش نکنم چون کار واجب داشتم که خیلی ناگهانییی لپ تاپ یکهو
خاموش شد و دیگر هم روشن نشد
وای نمیدونین چقدر ناراحتم.. اصلا نمیدونم باید چی کار کنم اصلا ایا کار خودم هست یا نه و اگر نیست حالا باید به کجا ببرمش که مطمئن باشه[gerye]

اما خودم احساس میکنم مشکل از پاور هست چون اصلا انگار برق بهش نمیرسه که روشن بشه

خیلی نیاز به راهنمایی فوری دارم که فردا چیکار کنم به نظرتون مشکل از چیه و چقدر کار داره؟:(

با تشکر از راهنمایی شما عزیزان..
[golrooz]

سلام...[golrooz]

بعد از سرد شدن سيستم باز هم لپتاپ شما روشن نشد؟

مارك لپتاپ شما چيه؟

وقتي به شارژ ميزنيد چراغي دال بر عمليات برق رساني روشن نميشه؟

در هنگام استفاده از چه برنامه اي اين اتفاق افتاد؟

pegahg
5th October 2012, 08:53 PM
نه متاسفانه دیگه روشن نشد
مارک لپ تاپم dell هست
لپ تاپ که داغ کرده بود..
نه.. اصلا هیچ چراغی نشون روشن نمیشه حتی جالبه بهتون بگم وقتی که شارژر رو به برق میزنم اون چراغی که روی شارژر هست روشنه اما به محض اینکه به لب تاپ وصل میکنم اون چرلغ هم خاموش میشه انگار کاملا مشخصه که برق به لپ تاپ نمیرسه:(
ولی نمیدونم که مشکل چقدر جدیه کار من هست یا نه اگرم نیست ایا میشه با تعویض قطعه ای سریع درستش کرد یا نه باید سپرد دست تعمیرکار و بعدا اومد گرفت
با این قضییه اش خیلی مشکل دارم :(

خیلی ممنون..[golrooz]

SaSaMc2
5th October 2012, 09:51 PM
باتري لپتاپت شارژ داره؟

باتري رو دربيار...

لپتاپم از شارژ در بيار...

بذار 10 مين بگذره...

در لپتاپ رو باز كن و دكمه پاور رو چند بار بزن...

يك مين بعد چند بار دكمه پاور رو 10 ثانيه فشار بده بعد ول كن...

10 مين بعد باتري رو بذار و شارژر رو وصل كن...

بعد چك كن ببين روشن ميشه يا نه...

اگر روشن نشد احتمالا كار تعميراتي هست...

اگر خانم هستيد به هر تعميركاري مراجعه نكنيد...

دبستان
8th May 2013, 03:11 PM
سلام دوربین دیجتالم رو زدم به کامپیوتر ویروسی شده چه جوری میشود اطلاعات دوربین وعکس داخل دوربین رو گرفت؟؟

SaSaMc2
13th May 2013, 01:04 AM
سلام...[golrooz]

اطلاعات شما روي مموري ذخيره شده و اصولا دوربينها اكثر تصاوير رو همونجا ذخيره ميكنند...

براي ويروس كشي اگر دوربين شما در كامپيوتر به صورت يك درايو نمايش داده ميشه ميتونيد با يك كامپيوتر و آنتي ويروس آپديت اون رو اسكن كنيد...

ميتونيد رم دوربين رو دراورده و با رم ريدر متصل و اسكن كنيد...

در صورتي كه حجم ممري شما پُر تر از فايلهاي درون اون هست بايد از فولدر آپشن و تب ويو گذينه شوهايدن رو فعال كنيد و در اكس پي دو تيك زير و در سون 3 تيك زير رو برداريد...

احتمالا ويروس شما از بين رفته و اثر اون باقي مونده و اطلاعات شما هيدن شده...

در صورتي كه اطلاعات شما كاملا پاك شده باشه راهي جز ريكاوري فتو نداريد...

folder options view show hidden

http://www.avira.com/images/content/support/FAQ_KB/EN/Win7_controlpanel_folderoptions_view_EN.jpg (http://www.google.com/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&docid=asnWcLqoQJpHiM&tbnid=ipymV0SmpWXMCM:&ved=0CAgQjRwwADgY&url=http%3A%2F%2Fwww.avira.com%2Fen%2Fsupport-for-home-knowledgebase-detail%2Fkbid%2F1087&ei=qQOQUZ26DMqS7AbjhICACg&psig=AFQjCNHmLkTPBTnkSSxhSI2WXuVz_kH82Q&ust=1368479017252728)

javan0012
13th June 2013, 05:30 PM
اين پيغام چي در ويندوزم مي ايد وچكار بايد كنم

پرنده ی بهشت
7th July 2013, 11:44 PM
سلام[golrooz]

ویندوز من xpهست چندروزه ک ویندوز عوض کردم حالا هرچی که از اینترنت دانلود میکنم اصلا باز نمیکنه.

وین رار و دانلود منجرو بقیه برنامه ها رو هم دارم اما نمیدونم مشکل چیه.ممنون میشم منو راهنمایی کنید.[golrooz]

SaSaMc2
8th July 2013, 12:32 AM
سلام[golrooz]

ویندوز من xpهست چندروزه ک ویندوز عوض کردم حالا هرچی که از اینترنت دانلود میکنم اصلا باز نمیکنه.

وین رار و دانلود منجرو بقیه برنامه ها رو هم دارم اما نمیدونم مشکل چیه.ممنون میشم منو راهنمایی کنید.[golrooz]

سلام...[golrooz]

با هر فرمتي دانلود ميكنيد باز نميشه يا فقط فايلهاي كمپرس شده ي زيپ و رَر؟

با چه برنامه اي دانلود ميكنيد؟

تغييري در ظاهر فايل ها هم ايجاد شده؟

با دابل كليك روي فايل دانلود شده اول كودوم برنامه براي اجرا باز ميشه؟

پرنده ی بهشت
8th July 2013, 09:05 AM
سلام...[golrooz]

با هر فرمتي دانلود ميكنيد باز نميشه يا فقط فايلهاي كمپرس شده ي زيپ و رَر؟

با چه برنامه اي دانلود ميكنيد؟

تغييري در ظاهر فايل ها هم ايجاد شده؟

با دابل كليك روي فايل دانلود شده اول كودوم برنامه براي اجرا باز ميشه؟

درود بر شما

خیر اصلا باز نمیشه.ظاهرشم یک مربع ست که بالاش خط ابی داره یا یا مربع با چندتا نقطه توش!!

اصلا برنامه ای باز نمیشه[soal]

parvaz007
8th July 2013, 09:10 AM
کابل ساتا هارد به مادربرد رو چک کن...
در صورت لزوم عوض کن و در آخر با رایانه کمک صحبتی کن.

SaSaMc2
8th July 2013, 11:51 AM
folder options view show hidden

http://www.avira.com/images/content/support/FAQ_KB/EN/Win7_controlpanel_folderoptions_view_EN.jpg

شما هم به اين مسير برو ببين فرمت فايلي كه دانلود كردي چيه؟

هايد شو كن و تيك ها زيرش رو بردار و ببين بعد نام فايل نوشته دات چي؟

مثال Abbas Ghaderi.rar

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد