PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نخبه ها کمکم کنین

اراکس*
2nd November 2009, 02:37 PM
این سوالا از طرفه دانشگاه شریف واسه ما سمپادی ها فرستادن و تو دو مرحله هستش اینم سوالات مرحله اولی هستش منم رو شما نخبگان جوان حساب کردم و ازتون میخوام منو راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم سوال اول:

1-فرض کنید که به جای خورشید سیاه چاله ای با همان جرم قرار دهیم . در این صورت :

الف) حرکت زمین چگونه خواهد شد؟

ب) ایا جو زمین تغییر می کند؟ اگر بله توضیح دهید؟

2- سه گزاره های زیر را در نظر بگیرید:

2-1 ) برای گرانیت مشاهده شده است که هنگامی که تحت فشار بالا قرار میگیرد مایع می گردد و در ضمن مقدار قابل توجهی بخار اب از ان خارج می شود .

2-2 ) بعضی ها می گویند ارتفاع کوه ها از یک حد خاص بیشتر نمی شود.

2-3 ) بعضی ها به دنبال این روش هستند که با استفاده از تغییر در وضعیت اب و هوایی زلزله را پیش بینی می کنند. به این معنا که پدیده ی زلزله با تغییرات اب و هوایی ارتباط خاصی دارد.

ایا می توانید ارتباط مستقیمی بین این سه گزاره پیدا کنید؟

3-مواد E,D,C,B,A فقط دارای سه عنصر می باشند. یکی از این مواد جامد وسه تا از انها سمی و سه تا از انها عنصر و چهار تای انها گاز است.یک لیتر از ماده ی A با سه لیتر از ماده ی B واکنش می دهد . 8 گرم از ماده ی A با 3 گرم از ماده ی C به طور کامل واکنش می دهد. یک مول ماده ی C با 1920 گرم ماده ی E به طور کامل واکنش می دهد. 150 گرم از ماده ی B با 2.5 مول از ترکیب E واکنش داده و 112 لیتر ماده ی D در شرایط استاندارد به دست می اید. می دانیم ماده ی B از واکنش محلول رقیق اسید F با عنصر جامد و قرمز رنگ G به دست می اید. واکنش ماده ی G با ناده ی A یا واکنش ان با ماده ی E در دماهای بالا انجام گرفته و ماده ی جامد و سیاه رنگ H را به عنوان تنها محصول به دست می دهد. (گازها را ایده ال در نظر بگیرید)

الف) نام و نماد شیمیایی مواد A-H را مشخص کنید.

ب) معادلات شیمیایی واکنشهای خواسته شده را بنویسید.

i)A+B

v)G+F(rageg
ii)A+C
vi)G+F(galiz
iii)C+E
vii)G+A
iv)B+E
viii)G+E

اینم از سولات کله داغ کن من امیدوارم تا 20 ابان منو راهنمایی کنید .

اراکس*
3rd November 2009, 05:59 PM
دوستان درمورد این سوالا فکر میکنید یا از کنارش رد میشین؟ اگه ایده ای دارین بگین چون فرصتم خیلی کمه

ЛίL∞F∆R
3rd November 2009, 06:26 PM
دوستان درمورد این سوالا فکر میکنید یا از کنارش رد میشین؟ اگه ایده ای دارین بگین چون فرصتم خیلی کمه
سلام اراکس عزیز صورت سؤالاتو یکبار بخون کامل باشه و درست که الکی روش فکر نکنیم دوماً چه مقطعی هستی و چه پایه ای؟
به هر حال نگران نباش منم سمپادی بودم واسه همین بهت کمک می کنم.و این سایت نخبگان زیادی داره که به کمکت میان....

اراکس*
4th November 2009, 11:13 AM
مگه صورت سوالام چشه؟ من دوم دبیرستان رشته تجربی هستم

ЛίL∞F∆R
4th November 2009, 12:54 PM
اراکس عزیزم نگفتم صورت سؤالات مشکل داره یا اشتباه گفتم برای اطمینان یه بار دیگه چک کن از رو برگه درست نوشته باشی که بتونیم درست کمکت کنیم ....
و اینکه سؤالا سؤالای خوبیه{big hug}

اراکس*
4th November 2009, 05:37 PM
من این سوالا رو تو روز هزار دفعه میخونم هیچ اشکالی نداره فقط اشکالش اینکه سخت هستن اما به خاطر تو یه بار دیگه هم نگاه کردم به خدا مشکلی ندارن کمکم کنید

ЛίL∞F∆R
4th November 2009, 06:30 PM
اراکس عزیز من سؤالارو قبل از 20 آبان تا جایی که بتونم برات حل می کنم سؤال آخرتو به یه جایی رسوندم بقیشم حل می کنم رو بقیه سؤالا هم فکر می کنم , المپیاد چه درسیه؟؟ چون پسر عمم دوم دبیرستان برای المپیاد ریاضیات و کامپیوتر هم برای اونا از دانشگاه شریف سؤال اومده ولی سؤالاش خیلی بهتر از ایناس هوشو ریاضی و آسونه....
در هر صورت اصلاً نگران نباش و خونسرد باش که ما اینجاییم...{big hug}

افسون
4th November 2009, 11:21 PM
اراكس جان كي كمكت كرد؟؟؟ دوستان عزيز خواهش مي كنم به ما كمك كنيد!!!!

اراکس*
5th November 2009, 12:55 PM
معمار جون مال ما از نجوم و فیزیک و شیمی و ریاضی و کامپیوتر هستش

ЛίL∞F∆R
5th November 2009, 06:51 PM
معمار جون مال ما از نجوم و فیزیک و شیمی و ریاضی و کامپیوتر هستش
سؤال آخر که شیمی, سؤال اول هم فیزیک نجومه, سؤال دوم هم که مخلوطی از همس این ریاضیات و هوش نداره.... بعد همه ی اینایی که گفتی باهم به اسم یه المپیاد برگزار می شه؟:-oخیلی خفنه که...
هر المپیادی قوانین خاص داره و محدوده ی خاص مثلاً المپیاد ریاضی سؤالای هوشو ریاضیات داره یه مبحث و رشته ی خاص این از تمامی مبحث ها و رشته ها استفاده کرده شما حق اعتراض دارین آخه اسم المپیادش چیه؟
ریاضی و کامپیوتر و فیزیک و نجوم و شیمی؟{i dont want to see}
در هر صورت اصلاً نگران نباش یه کاریش می کنیم می دونم سمپاد کاراش قانون نداره مخصوصاً حالا که اژه ای نیست....

shahriar13
11th November 2009, 06:00 PM
سلام
منم دارم رو سوالات فکر میکنم
سوال اولی و سومی رو حل کردم
سوال دومی اشکمو در آورده
سوال اول رو راهنماییت میکنم‌ : قانون جهانی گرانش:-?

m.e
13th November 2009, 10:02 AM
اگر چه سياهچاله چنان قدرتي دارد كه ميتواند تمام اجسام را اعم از غبار و گاز همانند جاروبرقي به درون بكشد اما توانايي شكار كردن را ندارد.اين چيزي بر خلاف اعتقاد ماست.اگر ما در جاي خورشيد خودمان در مركز منظومه شمسي سياهچاله اي با همان جرم قرار دهيم نخواهد توانست مدار زمين را جذب كند و ما فقط از نور خورشيد محروم خواهيم شد.
اميدوارم به دردت بخوره...

اراکس*
16th November 2009, 02:09 PM
از همه تشکر میکنم که منو راهنمایی کردن واقعا ممنونم حالا ارسال کردیم از این به بعد پرویی نشه ها خواهشن دعا کنین

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد