PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یاداشت یک آنفلوآنزایی

moji5
1st November 2009, 08:41 PM
یاداشت یک آنفلوآنزایی (http://mumbojumbo.ir/1387/09/30/%db%8c%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%db%8c%da%a9-%d8%a2%d9%86%d9%81%d9%84%d9%88%d8%a2%d9%86%d8%b2%d 8%a7%db%8c%db%8c/)

خب اگه تا این لحظه آنفلوآنزا نگرفتید توصیه می کنم این متن رو بخونید و خودتون رو نجات بدید !
در ضمن این یک متن غیر تخصصی هست ولی بر پایه تحقیق و تجربه شکل گرفته .
۱ - آنفلوانزا رو با سرماخوردگی اشتباه نگیر !
۲ - آنفولوآنزا یه ویروس هست که به سیستم تنفسی حمله می کنه و تازه آخراش شبیه به
سرماخوردگی میشه .
۳ - تب و لرز شدید ، سردرد ، ضعف و بی حالی، حالت تهوع و حتی در مورد خود من افت فشار از علائم اون هست.
۴ - پنج تا شش روز طول میکشه تا بهبود پیدا کنی .
۵ - شستن دست ها ، دست ندادن زیاد با افراد ، زدن ماسک خیلی در جلوگیری از بیماری کمک می کنه .
۶ - برای افراد مسن و کودکان خردسال خیلی خطرناک هست و اگه درست درمان نشه باعث عفونت ریه میشه .
۷ - وقتی گرفتی تا جایی که می تونی مایعات بخور ، استراحت کن ، پایین آوردن تب بوسیله استامینوفون شدیدآ
توصیه میشه .
۸ - وقتی کسی آنفلوآنزا گرفته یعنی رسمآ بقیه هم ازش می گیرن پس لطفآ یه جا بمونید تا خوب بشید و بقیه در
امان باشن .
۹ -(مهم) اگر برای شما آمپولی با نام سفتراکس (Ceftrax) گرفته شد از تزریق مستقیم آن جلوگیری کنید
و بخواهید که آن را در یک سرم به شما تزریق کنند در غیر اینصورت امکان بروز حساسیت و همچنین درد بسیار
وجود دارد. ( این سفتراکس دو برابر از پنی سیلین قوی تر هست و اثرات چرک خشک کنی داره )
۱۰ - ویتامین ث بخور ، بخور ، بخور ! بله بصورت قرص جوشان هم پیشگیری می کنه و هم در درمان موثر هست
البته توصیه می کنم نوع جویدنی اون رو تهیه نکنید چون فایده نداره فقط بصورت قرص جوشان .
۱۱ - حتمآ پیش یک دکتر متخصص برید خصوصآ بیماری های عفونی و ریه و موضوع رو سر سری نگیرید.
۱۲ - بهتره وقتی مبتلا شدید کار و امور اجتماعی رو برای ۵ روز تعطیل کنید چون عمرآ بتونید قدم از قدم بردارید.
دیگه همین !

هیوا
1st November 2009, 10:03 PM
یاداشت یک آنفلوآنزایی (http://mumbojumbo.ir/1387/09/30/%db%8c%d8%a7%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%db%8c%da%a9-%d8%a2%d9%86%d9%81%d9%84%d9%88%d8%a2%d9%86%d8%b2%d 8%a7%db%8c%db%8c/)

۹ -(مهم) اگر برای شما آمپولی با نام سفتراکس (ceftrax) گرفته شد از تزریق مستقیم آن !

با تشکر از پست خوبتون.به این قسمت از پست واقعا و شدیدا توجه کنید.چون تزریق وریدی یعنی مستقیم این آمپول در رگ ممکنه باعث ایست قلبی و مرگ بشه.همین مسئله باعث مرگ یکی از نزدیکان من شد.خیلی توجه کنید

امير آشنا
1st November 2009, 11:59 PM
ممنون از مطلبي كه اشاره كرديد @};-

توجه

سازمان غذا و داروی آمریکا با همکاری شرکت داروسازی Rock اطلاعیه ای درخصوص اعمال برخی تغییرات در بخش "هشدارها و عوارض" مندرج در Labeling داروی سفتریاکسون منتشر كرده . این تغییرات بر مبنای یافته ها ی اخیر در ارتباط با خطرات ناشی از مصرف همزمان سفتریاکسون با محلول ها یا داروهای حاوی کلسیمه .
در این اطلاعیه اشاره شده که مواردی از مرگ ناشی از رسوب ترکیب سفتریاکسون – کلسيم در ریه و کلیه نوزادان به این سازمان گزارش شده .در برخی از موارد مرگ گزارش شده ، تزریق سفتریاکسون و فرآورده های حاوی کلسیم از طریق رگهای مختلف و در زمانهای متفاوت صورت گرفته است .

بنابراين :

1. مصرف همزمان سفتریاکسون با محلولهای حاوی کلسیم در نوزادان و سایر گروههای سنی
حتی به صورت انفوزیون از رگهای متفاوت ممنوع است .
2. مصرف محلولها یا فرآورده های حاوی کلسیم تا 48 ساعت پس از آخرین دوز سفتریاکسون
در تمام گروههای سنی ممنوع است .
3. مصرف سفتریاکسون در نوزادان مبتلا به هایپر بیلی روبینمی ،بویژه نوزادان نارس ممنوع است .
مطالعات نشان داده که سفتریاکسون قادر به جابجایی بیلی روبین از محل اتصال به آلبومین سرم
می باشد و لذا امکان ایجاد آنسفالوپاتی ناشی از افزایش بیلی روبین در این بیماری مطرح است .
4. استفاده از رقیق کننده های حاوی کلسیم ،مانند رینگر به منظور آماده سازی سفتریاکسون جهت
تزریق ممنوع می باشد .
5. مصرف سفتریاکسون دربیماران با سابقه حساسیت به سفالوسپورین ها (مانند سفالکسین
،سفالوتین ، سفیکسیم ، سفتازیدیم و..) ممنوع می باشد و در بیماران با سابقه حساسیت به
پنی سیلین ها باید با احتیاط فراوان همراه باشد .

لازم به ذکره مرکز اطلاعات دارويي ایران هم از سال 1377 تا تیر ماه 1386 تعداد 379 مورد گزارش
از عوارض ناشی از سفتریاکسون دریافت كرده که در این بين ، 135 مورد از گزارشها شدید
، جدی و تهدید کننده حیات بوده و 19 مورد هم به مرگ بیماران منجر شده .از اونجایی که
در 15 مورد از موارد مرگ نحوه مصرف دارو وریدی گزارش شده (8 مورد وریدی سریع و 7 مورد
وریدی با سرعت نامشخص ) ، اکیداً توصیه می شه مدت زمان انفوزیون وریدی سفتریاکسون حداقل 30 – 15 دقیقه در محلول مناسب به طول بيانجامه و تزریق این فرآورده صرفاً در مراکز مجهز به سیستم احیا انجام بشه .
همچنین مؤکداً توصیه می شه از تزریق وریدی سریع و همچنین تزريق توسط افراد غیر حرفه ای در مکانهایي غیر از مراکز درمانی مجهز به امکانات احیا اجتناب بشه .

AvAstiN
2nd November 2009, 08:16 AM
چند هفته پيش كه آنفولانزا گرفته بودم ، دكتر به من سفترياكسون داد ولي متاسفانه داروخانه توضيحي در ارتباط با تداخل با كلسيم نداد! من قرص كلسيم هم مصرف مي كنم . قبل از اينكه برم آمپول رو بزنم ، گفتم يه سرچي بكنم ببينم عوارض و تداخلش چيه كه برخوردم به كلسيم !
خدا رحم كرد واقعا چون ميخواستم بعد از تزريق برم قرصامو بخورم كه يكي اش كلسيم بود.smilee_new2 (17)

AvAstiN
2nd November 2009, 08:20 AM
شستن دست ها ، دست ندادن زیاد با افراد ، زدن ماسک خیلی در جلوگیری از بیماری کمک می کنه .

همين پيشگيري ساده ( مخصوصا شستن دستها) اصلا مورد توجه نيست . متاسفانه خيلي ديدم از افرادي كه به شدت نگران آنفولانزا هستند و به اين در و اون در مي زنن كه واكسنشو گير بيارن ولي موقع خوردن غذا ، دستهاشون رو نمي شوين!!!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد