PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اگر اختراع داری وارد شو ( اعلام مکانیزم کار ممنوع)

ashkan
6th September 2008, 07:43 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

این بخش رو به بررسی طرح ها تعلق میدیم .

یعین اگر کسی اختراع و طرحی داره در حد چند کلمه در موردش توضیح میده (توضیح چگونگی کار ممنوع)

تا اگر حامی یا متقاضی ای برای استقبال از طرحش پیدا شد بتونه به طرح دسترسی داشته باشه.

و اگر هم طرح مشابهی وجود داره بتونیم اینجا مطرح کنیم تا خدایی نکرده کسی وقتش رو روی طرح

از پیش تایین شده هدر نده .

برای شروع من یکی از طرحامو ذکر میکنم :

لباس خنک کننده بدن در هنگام پیاده روی

از مزایای این لباس :

اگر تند بودیم لباس خنکتر میشو.

این لباس هیچ انرژی ای صرف نمیکند برای خنک سازی.

نیاز به هیچ وسیله جانبی ای ندارد .(پمپ ، باطری و...)

بسیار کم حجم (مانند لباس معمولی میباشد .

نحوه عملکرد و مکانیزم کار ( محفوظ است)

آیا قبلا به همچین چیزی برخورد داشته اید؟ کجا؟

ساخت چه شرکت؟ ثبت شده توسط چه کسی؟

آیا خودتان چنین طرحی را در نظر دارید؟

امید عباسی
13th December 2008, 08:53 PM
سلام.

من قبلا یه چیزی در مورد یه لباسی که داخلش فن کار گذاشته بودن شنیدم ولی اونم نیاز به انرژی داشت....این مورد چینی بود

یه دفعه از رادیو یه طرحی مشابه طرح شمارو شنیدم که در اون طرح حتی میشد کلاه کاسکت خنک کننده ساخت و میگفت هزینه هر لباس 20 هزار تومن میشه.که تکنولوژی اون همونی هست که تو لباسای سربازای آمریکاییه.اگه دقت کنی آمریکاییها در تابستان هم او ور کت میپوشن.البته برای آمریکاییها چند صد دلار هزینه میشه...این مورد ایرانی بود

smj.emami
14th December 2008, 07:01 AM
salam
tarhe mann dar morede sakhte pigment dioxid titan baraye chape bar roye parche hast
maziate in tarh:
1-poshanandegegi khob parche ke in amal mitone dar maghobale ashaye uv moghavem bashe
2-sheide rangi khob
3- mizan masrafe kamter dar hengam chap
4- ....
man in poroje ro be payan resondam aya in porooje ghabele sabt mibashad
ba tashakor

Admin
14th December 2008, 09:48 AM
salam
tarhe mann dar morede sakhte pigment dioxid titan baraye chape bar roye parche hast
maziate in tarh:
1-poshanandegegi khob parche ke in amal mitone dar maghobale ashaye uv moghavem bashe
2-sheide rangi khob
3- mizan masrafe kamter dar hengam chap
4- ....
Man in poroje ro be payan resondam aya in porooje ghabele sabt mibashad
ba tashakor

با سلام و عرض خیر مقدم خدمت شما دوست عزیز
طبق قوانین سایت تمامی کاربران تنها مجاز به استفاده از زبان فارسی هستند.
خواهشآ رعایت کنید.
با تشکر

smj.emami
14th December 2008, 02:03 PM
سلام
می خواستم بدونم آیا در زمینه پیگمنت دی اکسید تیتان که برای چاپ پارچه کاربرد داشته باشد چیزی به ثبت رسیده

آرزو
15th December 2008, 09:52 AM
با سلام من 6 تا اختراع به شرح زیر دارم1-توانائی دیدن برای افراد نابینا2-محافظ موتور3-secret flash4-خلا مصنوئی5-mini ampli6-دستگاه جلوگیری از تصادفات

N I M A
15th December 2008, 10:59 AM
به سايت خودتون خوش آمديد
در مورد اختراعاتتون توضيح ميديد؟

Amir
15th December 2008, 11:04 PM
با سلام .. تاپیک خیلی خوبیه ..دوستان هم میتونند اصل طرحشون رو مطرح کنند اگه نیاز شد منم چند تا طرح رو قبلان تو خوارزمی شرکت دادم بعضیاشم دارم اماده میکنم دوستان اگه اطلاعاتی تو این طرح ها دارند و یا میتونند به بنده مشاوره بدند بسیار ممنون میشم ..

1- طرح اسفالت مقاوم( این نوع اسفالت میتونه در برابر فشار و سرما و گرما از خودش مقاومت قابل توجه نشون بده و میزان مقاومت نیر قابل محاسبه و تنظیم بوده .. این طرح برای جلوگیری از هزینه های سنگیینی که سالانه تو قسمت راه و جاده برای اسفالت مجدد خیابانها و معابر و .. میشه صورت گرفته .. تنها چیزی که خودم شنیدم در مورد مشابه همچین طرحی شنیدم نوعی اسفالت مقاوم با سه برابر قیمت اسفالت معمولی بود که متاسفانه ترکیبشو نتونستم پیدا کنم .. الان تو بزرگ راههای تهران داره به کار برده میشه و عیب بزرگشم هم قیمت زیادشه ..(زمینه های تخصصی= مهندسی متالورزیو مواد )

2- طرح دزدگیر و کنترل کننده خودروهای شخصی که بیس این دستگاه قابل نصب برروی موبایل میباشد و ماشین شما در هر جای ایران قابل کنترل از طرف شخص شماست و با دقت بالایی میتونه محل ماشین سرقتی مجهز به این فناوری رو تشخیص بده .. تو این زمینه هم یه کاری رو تو تهران شنیدم انجام دادند که البته کارایی و محدوده کارش محدود بود .. اگه دوستان اطلاعی در مورد ساخت و یا مشابه تو ایران و یا خارج از ایران دارند ممنون میشم به منم اطلاع بدند ( زمینه تخصصی برق الکترونیک و مخابرات )

3- طرح زمینهای مصنوعی برای تولید بالای محصولات کشاورزی در جاهای پر بارش مثل شمال که از نظر اب و هوا در مضیقه نیستند ولی محدودیت مکانی و خاک دارند در فاز توسعه یافته این طرح میتان از این فناوری تا هشت برابر محصول در فضای مشابه با کیفیت خیلی مطلوب تولید کرد ..( عمران سازه و کشاورزی )

این از سه تا اگه دوستان نظری یا توضیح خواستند توضیح میدم ..

Amir
15th December 2008, 11:14 PM
با سلام من 6 تا اختراع به شرح زیر دارم1-توانائی دیدن برای افراد نابینا2-محافظ موتور3-secret flash4-خلا مصنوئی5-mini ampli6-دستگاه جلوگیری از تصادفات

با سلام و تبریک .. میشه یکم توضیح بدین در مورد نوع کارکرد .. البته مورد یک فک کنم قبلان ساخته شده بود البته هر کسی یه تعبیری از این طرح .. ولی در مورد بقیه موارد جالب هستند اگه میشه از عملکرد طرح ها هم بگید .. ممنون

N I M A
16th December 2008, 12:29 AM
2- طرح دزدگیر و کنترل کننده خودروهای شخصی که بیس این دستگاه قابل نصب برروی موبایل میباشد و ماشین شما در هر جای ایران قابل کنترل از طرف شخص شماست و با دقت بالایی میتونه محل ماشین سرقتی مجهز به این فناوری رو تشخیص بده .. تو این زمینه هم یه کاری رو تو تهران شنیدم انجام دادند که البته کارایی و محدوده کارش محدود بود .. اگه دوستان اطلاعی در مورد ساخت و یا مشابه تو ایران و یا خارج از ایران دارند ممنون میشم به منم اطلاع بدند ( زمینه تخصصی برق الکترونیک و مخابرات )

این طرح در حال حاضر به صورت پیشرفته تر برای کانتینرهایی که در داخل کشور تردد میکنند درحال راه اندازیه که اطلاعات دقیق محل کانتینر سرعت حرکت و ... رو روی شبکه میزاره و اطلاعات قابلیت هرگونه پردازش و ارسالی رو داره
در مورد خودروهای شخصی هم این طرح ساخته شده

Amir
16th December 2008, 09:07 PM
شنیدم نیما جان و حتی یه بارم تو اخبار گفت البته این سیستم سرعت و مکان یابی در حقیقت چی پی اس هستش منتها به یه نوعی اطلاعات رو پردازش میکنند .. فک میکنم از دانشگاه صنعتی تهران این طرح داده شده که البته این طرحی که ما داریم به صورت کامل تریه و قابلیت نصب رو گوشی رو هم داره .. به هر حال ممنون

ashkan
10th January 2009, 05:40 PM
من قبلا یه چیزی در مورد یه لباسی که داخلش فن کار گذاشته بودن شنیدم ولی اونم نیاز به انرژی داشت....این مورد چینی بود

یه دفعه از رادیو یه طرحی مشابه طرح شمارو شنیدم که در اون طرح حتی میشد کلاه کاسکت خنک کننده ساخت و میگفت هزینه هر لباس 20 هزار تومن میشه.که تکنولوژی اون همونی هست که تو لباسای سربازای آمریکاییه.اگه دقت کنی آمریکاییها در تابستان هم او ور کت میپوشن.البته برای آمریکاییها چند صد دلار هزینه میشه...این مورد ایرانی بود

سلام دوست من

طرح بنده به هیچ عنوان با فن کار نمینه .

هزینه ساختن اون برای خود من حدود 500 هزار تومن هست اما با تولید انبوه هزینه ی ساخت اون کمتر از 20 هزار تومن هست .

بازدهی اون تقریبا 95% هست و به هیچ عنوان از منبع تغزیه استفاده نمیکنه به عبارتی یه طرح تماما مکانیکی هست که تمام انرژی اون از انرژی خود بدن تامین میشه .

صد در صد به شما اطمینان میدم که تئوری این طرح عملی شدنش رو اثبات میکنه .

وزن تقریبی کل این طرح کمتر از 2 کیلو گرم هست .
حجم و فضای اشغال کننده این طرح به هیچ عنوان محسوس نیست .
سیتمش طوری طراحی میشه که تا دمای 50 درجه سلسیوس مقاومت بدن رو پایدار و نرمال نگه میداره .
در شرایط بدون تحرک،راه رفتن، دویدن با مکانیزم خاص تعادل دمای بدن رو حفظ میکنه .

این طرح میتونه برای شرکت های تولید لباس ورزشی طرفداران زیادی رو جذب کنه.

nazanin66
21st January 2009, 06:04 PM
سلام
مرسي از تاپيك خوبي كه ايجاد كرديد.
@};-
اختراعات ثبت شده‌ي من تا امروز :
1- وسيله چند منظوره شست و شوي ظروف، بطري، درزها و كناره‌ها و سطوح؛
2- ظرف غذاساز هوشمند؛
3- تايمر گاز؛
4- بطري سرد؛
5- غريق نجات اتوماتيك؛
6- خشك كن لباس به روش مايكرو؛
7- بازوي بادي صنعتي؛
8- ساخت كامپوزيت گياهي.

شاد و موفق باشيد.
@};- @};- @};-

38203078
7th May 2009, 05:55 PM
کولر همراه تولید برق از بزرگراه

ریپورتر
8th May 2009, 06:51 PM
طرح من هواپیمای مدل با بال دلتا و عمود پرواز کار می کنم کسی در مورد نرم افزاری می دونه که بشه هواپیما را از طریق gps کنترل کرد
با تشکر

hossien
9th May 2009, 03:30 AM
طرح من هواپیمای مدل با بال دلتا و عمود پرواز کار می کنم کسی در مورد نرم افزاری می دونه که بشه هواپیما را از طریق gps کنترل کرد
با تشکر
سلام
با بال دلتا یعنی چی ؟

ریپورتر
12th May 2009, 03:41 PM
سلام
بال دلتا یعنی بالی به شکل مثلث که از مزایای این بال سرعت زیاد دادن به هواپیما و تولید نیروی بالا برنده زیاد و استحکام بیشتر

امير آشنا
9th August 2009, 10:36 PM
سلام خدمت دوستان گرامی

طرحی بود که حدود ۸ سال قبل به صورت آزمایشی جواب خوبی داد . الکترودهای جدید دستگاه الکتروکاردیوگرام مخصوص پرندگان بدون استفاده از الکترودهای نقره ای گرانقیمت مرسوم و یا الکترودهای سوسماری که شرایط استرس زای شدیدی برای پرنده ایجاد می کنند .
نتایج کار با این الکترودها فوق العاده خوب بود به نحوی که حتی برای پرندگانی با جثه کوچک بدون ایجاد استرسی که بر روی ecg اثر منفی بگذاره قابل استفاده خواهد بود

ashkan
19th March 2010, 08:36 PM

من دیدم که هواپیماهای رادیو کنترلر رو به وسیله جی پی اس تعقیب میکنن ، اما اینکه به وسیله جی پی اس کنترل بشه نیاز به هماهنگی با اون اپراتوری داره که پشتیبانی میکنه

inventor
1st April 2010, 10:56 PM
با سلام خدمت همه دوستان
به تایپیک چند سوال مهم (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?p=101614) هم برین.

حسین متقی
24th April 2010, 08:57 PM
سلام من اختراع ثبت شده ای ندارم اما ایده های جالبی مانند هشدار زلزله 5/0ساعت قبل
ایا تا به حال جایی دیدید :-?:-?{i dont want to see}{i dont want to see}{worried}

hossien
28th April 2010, 08:41 PM
سلام من اختراع ثبت شده ای ندارم اما ایده های جالبی مانند هشدار زلزله 5/0ساعت قبل
ایا تا به حال جایی دیدید :-?:-?{i dont want to see}{i dont want to see}{worried}
من اين سيستم را جايي ديده بودم كه قبل از زلزله حدود چند دقيقه قبل از وقوع به كار مي افتاد و هشدار مي داد . البته در اين زميه كارهاي بسياري شده .
ولي ايده خيلي خوبيه دنبالش كنيد شما مي تونيد موفق به ساختش بشين و من برايتون آرزوي موفقيت مي كنم و خيلي ها هم از مرگ نجات مي دينو هم ثواب معنوي و مادي خوبي داره.

حسین متقی
15th May 2010, 10:42 AM
متاسفانه این طرح من قبلا ساخته شده اما به خاطر همهمه بوجود امده در شهر استفاده نمیشود مگر در مواقع خاص

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد