PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به مناسبت شهادت امام صادق علیه السلام

kamanabroo
13th October 2009, 07:44 PM
سلام به همه دوستان

سالروز شهادت صاحب مذهب جعفری امام شیعه حضرت امام صادق ع رو به شما تسلیت عرض می کنم.

ابو بصیر گوید شنیدم که امام صادق علیه السلام مى‏فرمود: کسى که به دیگرى چیزى اموزد براى اوست مثل پاداش کسى که به ان عمل کند. عرض کردم: اگر باز به دیگرى اموزد همین پاداش براى او هست؟ فرمود: اگر به همه مردم بیاموزد همان ثواب درباره او جارى است، گفتم: اگر چه معلم بمیرد فرمود: اگر چه بمیرد.

حفص گوید امام صادق علیه السلام به من فرمود: هر که براى خدا علم را بیاموزد و بدان عمل کند و بدیگران بیاموزد در مقامهاى بلند اسمانها عظیمش خوانند و گویند: اموخت براى خدا، عمل کرد براى خدا، تعلیم داد براى خدا.

امام صادق علیه السلام فرمود: که حضرت مجتبى علیه السلام فرموده : خویش نزدیک انـکس است که مودت و دوستى او را نزدیک کرده باشد اگر چه خویشاوندش دور باشد، و بیگانه و دور کسى است که دوستى او را دور کرده است (و از نظر دوستى بیگانه باشد) اگـر چـه خـویـشاوندیش نزدیک باشد، و چیزى نزدیکتر از دست به پیکر انسان نیست ، و همین دست خیانت کند و بریده مى شود و اثر ان محو گردد.

http://www.soog.ir:5060/sadiq/sadiq10.jpg

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد